Maliye

PeerCube İnceleme - P2P Yatırım Yazılım

PeerCube bir eşler arası (P2P) filtreleme aracıdır. PeerCube 2011'den bu yana P2P kredilendirme sitelerinde veri yakalama ve analiz ediyor, bu da aslında bunu daha iyi kurulmuş P2P yatırım uygulamalarından biri haline getiriyor (çoğu sadece bir veya iki yıl civarında, bazıları ise sadece birkaç aydır!). Faaliyete başladığı için PeerCube, kullanıcıların 60 milyon dolarlık kredi yatırımını yönetmelerine yardımcı oldu.

PeerCube, en büyük iki P2P kredisi ve yatırım platformu olan Lending Club ve Prosper ile birlikte çalışmaktadır. PeerCube'un diğer P2P platformları ile çalışmadığı nedeni, sadece Lending Club ve Prosper'in geçmiş performansa ve şu andaki kredilere ilişkin veriler sağlamasıdır. PeerCube, benzer bilgileri sağladığında hizmetin diğer platformlarını da genişletmeyi düşünecektir.

Yakın bağlantıya rağmen, PeerCube iki büyük P2P platformundan hiçbiriyle bağlantılı değildir, ancak her ikisi ile birlikte kullanılan bir hizmet olarak işlev görür.

Hizmet adına “akran” kelimesinin eklenmesi bir kaza değildir. PeerCube kullanıcıları, PeerCube hizmetinin diğer kullanıcılarıyla ya da akranlarıyla paylaşılacak olan çeşitli krediler hakkında kendi fikirlerini oluşturabilirler. Bu paylaşılan fikir, çeşitli kredilerin kalitesini ve durumunu belirlemenize yardımcı olarak önemli olabilir.

PeerCube Nasıl Çalışır?

PeerCube'e kaydolmak basit bir süreçtir - sadece bir kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre vermeniz gerekir. Diğer P2P otomatik yatırım hizmetleri gibi, siteden en iyi şekilde yararlanabilmek için Lending Club API'nizi sağlamanız gerekecektir.

PeerCube, portföyünüzün performansını gözden geçirerek ve daha sonra kredi kalitesi göçünü gözden geçirerek sorunlu kredileri tanımlayarak başlar. Daha sonra ikincil piyasadan satış fiyat ayarlaması yapmanıza yardımcı olur (Folio Investing - Lending Club).

Servis, portföyünüzü yönetmek için daha az zaman harcayacağınızı ve portföyünüzün günlük güncellemelerini otomatik olarak sağlamanızı sağlar.

Servis kredi filtreleri kullanarak çalışır. Yatırım yapmak istediğiniz kredileri seçmek için kredi filtreleri oluşturabilirsiniz ve her filtre daha sonra kullanmak üzere kaydedilebilir. Kaydedilmiş bir filtreyi yükleyebilir veya silebilir ve istediğiniz kadar filtre oluşturabilirsiniz.

Notlarınız, akranlarınızın notlarınızı görebilmesi için “Akran Seçenekleri” altında görüntülenecektir (yazılı notlar, not notları değil). Ayrıca akranları tarafından yazılan notları görebileceksiniz.

PeerCube, hizmete yatırım yapmak için bir sosyal bileşen sunar. Bu en azından kısmen “Akran Görüşleri” başlığı altındadır. Bu özelliği kullanarak, kredilerinizi görebilir ya da en yüksek dereceli kredilerin listesini seçebilir ve her bir kredinin altında görüşlerinizi (yazılı notlar) arayabilirsiniz. Borçların listesini, en çok fikirlerinizi kullanarak da arayabilirsiniz.

PeerCube güncellemeleri şu anda her 30 dakikada bir kredilendirirken, geçmiş kredi verileri her gün bir kez güncellenmektedir.

PeerCube Araçları ve Özellikleri

PeerCube, P2P otomatik yatırım hizmeti olarak benzersiz kılan bir dizi araç ve özelliğe sahiptir. Kendi P2P yatırım faaliyetlerinizde bir veya daha fazla belirli bir boşluğu doldurabilirsiniz.

PeerCube Risk Endeksi. Ayrıca denir kötü kredi deneyim indeksi ya da BLE endeksi, her kredi için Lending Club tarihsel kredi verilerinden temin edilebilen çeşitli kredilere dayalı riskini değerlendiren PeerCube tarafından geliştirilen tescilli bir algoritmadır. Faiz oranı, FICO aralığı ve kredinin süresi de dahil olmak üzere, risk endeksini hesaplarken 19 özellik dikkate alınır.

Endeks, Ödünç Veren Kulüp tarafından verilen kredi notunu dikkate almaz, ancak bu bir gözetim değildir. Kredi notu, risk endeksinin kredi riski üzerinde bağımsız bir bakış açısı sağlayacak şekilde tasarlandığından dikkate alınmaz. Endeks ne kadar düşükse, kredinin daha güvenli olması (daha az borçlandırılması muhtemeldir).

Otomatik Kredilendirme. Bu özellik Pro Plan aboneliği olan üyeler için geçerlidir (aşağıdaki fiyatlandırma planlarına bakın). Otomatik kredilendirme özelliğini kullanabilmek için API'nızı her iki platform için de sağlamanız gerekir. İki platform arasındaki en iyi uygulamalar ve prosedürler büyük ölçüde benzerdir.

Hizmet, mevcut kredileri manuel olarak gözden geçirmek ve nakitlerini kullanılabilir hale gelmek için yatırım yapmak isteyen zaman harcamak istemeyen yatırımcılar için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, manuel gözden geçirme gerektirmeyen tanımlanmış bir borç verme stratejisine sahip olan yatırımcılar için en iyi yatırım fırsatlarının hızla bulunacağını ve dolayısıyla yatırım faaliyetlerinin hızının önemli bir faktör olduğunu fark eder.

Otomatik Kredilendirme süreci, Lending Club ve Prosper platformlarına yeni krediler eklendiğinde işe yarar. Otomatik Ödünç Verme işlemleri, her gün saat 10:00 ve 02:00 Pasifik saatlerinde Ödünç Kulübüne kredi verir. Bu, Lending Club'ın krediler için orijinal olarak listelendikten 12 saat sonra perakende kreditörler için otomatik olarak kesirli kredi havuzlarına verilen kredileri serbest bırakması gerçeğiyle örtüşmektedir.

Kredi Filtreleri. PeerCube kullanıcıları, kredi stratejinizi geliştirmenize yardımcı olmak için 1.300'den fazla filtre geliştirmiştir. Önceden seçilmiş kredilendirme fikirleriyle başlayabilir ve ardından topluluk tarafından paylaşılan ek kredi filtreleri alabilirsiniz. Ayrıca, kredi filtrelerinize erişme ve bunları kişiselleştirme imkanına sahipsiniz.

Kredilerin geçmiş performansını hem Lending Club hem de Prosper ile inceleyebilir ve en iyi getiriye sahip kredi niteliklerini belirleyebilirsiniz. Vintage segmentasyonu kullanarak dönüş değişkenliğini de belirleyebilirsiniz. Kredi filtrelerinizin kontrolü, PeerCube hakkındaki en ilgi çekici özelliklerden biridir ve hizmetin sosyal paylaşım yönünün bir sonucudur.

PeerCube Blogu. Blog, P2P platformlarına yatırım yapmanın karmaşık ayrıntılarını ve yatırım performansınızı nasıl geliştireceğinizi açıklayan makaleler sunuyor.Makaleler, hem Lending Club hem de Prosper için gerekli olabilecek spesifik stratejilerle ilgilidir. Eğer P2P yatırımı için oldukça yeni iseniz, blog, P2P yatırımlarının giriş ve çıkışlarını öğrenmeye başlamak için mükemmel bir yer olacaktır.

PeerCube Fiyatlandırması

PeerCube üç fiyatlandırma planına sahiptir: Serbest Plan, Pro Plan ve Kurumsal Plan. İşte her birinin detayları:

Serbest Plan. Bu plan için sadece bir ödeme yapılmaz, aynı zamanda bir kredi kartı kaydettirmeniz gerekmez. Kredi platformlarını birincil platformda ve geçmiş performansta kullanabilirsiniz. Borç verme fikirleri, iade riski stratejilerini içerebilir. Bir portföy profilinin ve otomatik portföy güncellemelerinin kullanılabilirliğine sahip olacaksınız. Ayrıca, Lending Club'ın ikincil Pazarına (Folio Investing) ve hem Lending Club hem de Prosper ile geçmiş performans takibine erişebileceksiniz.

Pro Planı. Önce Ücretsiz Plan'a kaydolmanız ve ardından Pro Plan'a geçmeniz gerekir. Ücret, aylık 19,95 ABD dolarıdır ve bu tutar kredi kartınızda otomatik aylık faturalandırma ile gerçekleşir.

Pro Plan, Ücretsiz Planın tüm faydalarını içerir, ancak çok daha fazla özellik ekler. Örneğin, Lending Club Secondary LIstings, Otomatik Kredili ve Geçmiş Ön Ödeme ve Sapma Riski özelliğiyle kredi filtrelerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Beklenen Getiri Kredi Notu ile de proje yapabilirsiniz.

Portföy Analizi, Portföy Profillerini Özelliklere, Portföy Uyarılarına ve Risk Altındaki Notlara Göre içerir. Lending Club İkincil Piyasada, portföy notlarınız için fiyatlandırma önerilerine ve bu pazarda sipariş alma ve satma kabiliyetine erişebileceksiniz. Ayrıca, toplu satın alma işlemlerinin yanı sıra vintage, kredi notu veya FICO trendine dayalı fiyatlandırma da yapabilirsiniz.

Kurumsal Plan. Bu plan, PeerCube'ün bireysel yatırımcılara değil, kurumsal kreditörlere sunduğu özel bir veri odaklı hizmettir. Esnek bir ücret yapısı sağlar ve günlük ücrete ve yönetim altındaki varlıklara dayanır. Kredilendirme stratejilerinin değerlendirilmesini, geliştirilmesini ve geliştirilmesini sağlar. Portföy tarafında, profil oluşturma, performans ölçümü ve değerleme sunar. Aynı zamanda, kredi, portföy ve modelleme dayalı risk analizi sunar.

PeerCube Kullanmak Değer mi?

PeerCube Free Plan'ı sunduğundan, hizmeti denemekle kaybedecek bir şeyiniz yok. Eğer sizin için çalışıyorsa, daha fazla araç ve özellikten yararlanmak için Pro Plan'a geçebilirsiniz.

PeerCube, P2P platformlarında daha büyük yatırımcılar için özellikle yararlı olabilir. Çünkü, Pro Planına aylık bir ücret alıyorlar, bu da ücreti ayda yaklaşık 20 dolar. Bu, aylık yatırım faaliyeti seviyenize veya portföyünüzün büyüklüğüne göre ücretlendiren diğer P2P otomatik yatırım hizmetlerinin aksine.

PeerCube'un “akran” yönü de anlayışlı. Bu, P2P yatırımcılarının, çeşitli kredilerden ve özellikle filtreler oluşturma ve kullanma konusunda kendi değerlendirmelerinin değerlendirilmesi konusunda bir fırsat sunmaktadır. Daha küçük yatırımcılar için değerli olmalı, ancak her ay yüzlerce krediyi değerlendirmeye ihtiyaç duyan daha büyük yatırımcılar için daha da zor olmalı ve süreci düzeltmek ve iyileştirmek istiyorlar.

Kredi filtrelerine yatırımcı katılımı, PeerCube'un en büyük avantajlarından biridir. Hizmetin, en önemli olduğunu düşündüğünüz herhangi bir sayıyı seçebileceğiniz 1300'den fazla filtreye zaten sahip. Ayrıca, filtrelerinize öncelik verebilirsiniz; bu da, hangi kredileri ve yatırdığınız kredileri belirlemede en önemli olduğunu düşündüğünüz özniteliklerin daha fazla kontrolünü sağlar.

Büyük bir P2P portföyünüz varsa ve aktif bir yatırımcıysanız, bir çeşit otomatik yatırım servisine ihtiyacınız vardır. PeerCube kesinlikle bu hizmetlerden biri olmalıdır.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

18 Altında 18 Para Kazanma Yolları
Maliye

18 Altında 18 Para Kazanma Yolları

Siz ya da gençleriniz benim gibi bir şey olsaydı, her zaman ihtiyaç duydukları ve istedikleri şeylerin hepsine harcayacakları biraz daha fazla paraları olmasını isterler. Gençken, para kazanmak için tek seçenek yerel bir mağazada ya da fast food birleşmesinde iş bulmaktı. Neyse ki, bugün teknoloji, ekstra para kazanmak isteyen gençler için daha fazla seçenek olduğu bir atmosfer yarattı.
Devamını Oku
Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Assurity Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası genellikle herhangi bir finansal plan için önemli bir bileşen olarak düşünülebilir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden alınan gelirlerin, sigortalıların cenaze ve diğer nihai harcamaları da dahil olmak üzere, borçlarını ödemek için ve ayrıca devam eden yaşam giderlerinin ödenmesini sağlamak için kullanılabilir.
Devamını Oku
Yanlışlıkla Girişimci
Maliye

Yanlışlıkla Girişimci

Jon Neitzell - Kazara Girişimci Kendiniz ve işletmeniz hakkında kısa bir biyografi yazınız. İsmim Jon Neitzell. Eşim Debbie'ye 26 yıldır evlendim ve iki büyük çocuğu Ethan ve Tali var! “Boş zamanlarımda”, Lake Elmo, MN'deki River Valley Christian Kilisesi'nin kıdemli papazıyım.
Devamını Oku