Maliye

Ödünç Verme Kulübü Folyo Hesabı İnceleme

Muhtemelen ABD'deki en büyük peer-to-peer ödünç platformu olan Lending Club'ı zaten biliyorsunuzdur. Site 2007 yılında faaliyete başladığı için neredeyse 16 milyar dolar değerinde kredi kullandı. Bunu, her iki tarafa da fayda sağlayacak kredi düzenlemeleri yapmak için aynı platformda nihai borç verenler olacak borçluları ve yatırımcıları bir araya getirerek yapıyor. Bu, geleneksel kredi düzenlemelerinde banka olan “orta adam” ı etkin bir şekilde ortadan kaldıran bir doğrudan borçlanma / borç verme biçimi sağlar.

Borçlular yarar sağlar, çünkü birçoğu kredileri üzerinde daha düşük faiz oranları öder ya da bankalardan temin edilemeyen borçlar alabilir. Ancak yatırımcıların belki de daha büyük bir avantajı var - bu kredilere para yatırabilir ve bankalardan ve diğer geleneksel sabit gelir yatırımlarından elde edebileceklerinden çok daha yüksek faiz oranları kazanabilirler.

Eşler arası evren ve özellikle de Lending Club, şimdi bu yüksek getirilerden yararlanmak isteyen yatırımcılardan milyarlarca dolarlık yatırım sermayesi çekiyor.

Kredi Kulübü sürekli olarak yeni kredilerin oluşturulması için mükemmel bir platform sağlar. Bununla birlikte, Lending Club'ın sağlayamadığı bir işlev, mevcut bir kredi notunu almanın veya satmanın doğrudan yeteneğidir. Bunun için, ikincil piyasada eşler arası kredi notları almak ve satmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan bir yatırım hizmeti olan Folio Investing ile çalışıyorlar.

Ve her şey Lending Club platformu ile gerçekleşir.

Ödünç Verme Kulübü Folyosu Nedir?

Kredi Kulübünün kendisi, yeni eşler arası kredilerin oluşturulmasından yalnızca kendisidir. Yatırımcılar kredilerin tamamını satın alabilir ya da her ikisi de “not” olarak adlandırılan kredinin küçük bir bölümünü satın alabilirler. Kredi notunu 25 $ gibi küçük bir fiyattan satın alabilirsiniz. Bu, tek bir kredi temerrüde düştüğünde yaşayacağınız zarar miktarını sınırlayarak, çok sayıda notada birkaç bin dolarlık bir yatırımı çeşitlendirmenizi sağlayacaktır.

Ancak, kredi döneminin bitiminden önce bir not satmak isterseniz ya da mevcut notları almak istiyorsanız, Kredilendirme Kulübü bunu Folio Investing'e olan bağlılığıyla gerçekleştirmenizi sağlar.

Virginia merkezli Folio Investing firması McLean, yatırımcılara daha akıllı yatırımlardan fayda sağlayacak yatırımlara yatırım yapmayı hedefleyen 2000 yılında faaliyete başladı. Şirket, 19 patentle sonuçlanan yatırımcılara yardımcı olmak için yeni bir teknoloji geliştirdi. Ve şirket daha da gelişmeye kararlıdır.

Kredilendirme Kulübüne ek olarak, diğer platformlara yatırım yapmak amacıyla Folio Investing ile bir hesap açabilirsiniz.

Lending Club Folio Nasıl Çalışır?

Mevcut notları almak veya satmak istiyorsanız, önce bir Ödünç Club yatırımcı hesabı ve ardından Not Ticaret Platformu. Burada diğer Borç veren yatırımcılardan aldığınız ve alabileceğiniz notları alabilirsiniz.

Not Ticaret Platformu, Kredi Kulübü tarafından Folio Investing tarafından işletilmektedir. Platforma katılabilmek için Borç Verme Kulübü ile bir hesabınız olmalı ve ayrıca Borç Verme Kulübü aracılığıyla yapabileceğiniz bir Folio Yatırım hesabı açmanız gerekmektedir. Folio, FINRA ve SIPC'nin bir üyesidir.

Bir notu almak veya satmak isterseniz, Not Trading Platformunda sunabilirsiniz. Orada soran fiyatı belirleyeceksin. Potansiyel alıcılar, notunuz da dahil olmak üzere, satışa hazır notların listesine göz atabilir ve her notla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilir. Bir alıcı ilgilenirse, notu seçebilir ve satın almak için sipariş verebilir.

Bir notu fiyatlandırma. Satışa sunulan bir notun fiyatı notun satıcısı tarafından belirlenir. Bir piyasa kuralı vardır, ancak notun tahakkuk eden faizin ve anapara bakiyenin toplam değerinin% 70'inden fazlasına işaretlenmemesi veya aksi takdirde vadeye kadar negatif getiri elde etmesi gerekir.

Ticaret işlemleri genellikle bir iş günü içinde gerçekleşir. Ticari anlaşmadan sonra yapılan borç ödemeleri, notun satışından önce tahakkuk eden anapara ve faiz dahil olmak üzere alıcıya gider. Ödemeler, Folio Investing'den değil, Lending Club'dan alınacaktır.

Her satışta işlem ücreti alıcı tarafından değil satıcı tarafından ödenir.

Yeni olanlardan ziyade mevcut notları almak istiyorsanız Not Ticaret Platformuna gitmeniz ve sunulan notlara göz atmanız yeterlidir. Orada yatırım kriterlerinize uyan herhangi bir not almayı seçebilirsiniz.

Aşağıda, yepyeni olanlardan ziyade, mevcut notalara yatırım yapmak isteyebileceğiniz nedenleri tartışacağız.

özellikler ve faydalar

Mevcut notları satmanın ve Folio aracılığıyla satmanın birçok yararı vardır.

Likidite - Eşler arası yatırımın sınırlamalarından biri, satın aldıktan sonra bir not satmak için seçeneklerin olmamasıdır (kredilendirme kulübü ile ilgili tek gerçek şikâyetlerden biridir). Sadece Lending Club (doğrudan Folio ile) üzerinden doğrudan satış yapamazsınız, aynı zamanda bunları geleneksel bir yatırım komisyoncusu aracılığıyla da satamazsınız. En azından şimdiki zamanda, eşler arası kredi notları sadece eşler arası kredi platformlarında mevcuttur. Ancak Folio aracılığıyla, Lending Club size mevcut notlarınızı satmak için bir çıkış sağlar. Bu size likidite sağlam bir ölçüm sağlar, bu da Lending Club'a yatırım yapmayı daha da avantajlı kılar.

Portföy Yönetimi - Notları satabilmeniz için, not portföyünüzü yönetmek için gelişmiş bir yeteneğe sahipsiniz. Kriterlerinizi satın aldığınız anda karşılayan bir nota yatırım yaptığınızı varsayalım, ancak artık bunu yapmaz; Folio, onu portföyünüzden satma ve diğer notalara geçme olanağı sunar.Bu durum, notun beklendiği gibi performans göstermemesi veya belirli notu satın aldığınızdan beri yatırım ölçütlerinizi değiştirdiğinizden kaynaklanır. Her türlü varlığa yatırım yapmakta olduğu gibi, güvenliği güvence altına alma seçeneğine sahip olmak her zaman en iyisidir.

Potansiyel kar - Ortak bir yatırım faaliyeti olmamasına rağmen (henüz), ancak parite üzerinde bir fiyattan satabiliyorsanız bir not üzerinde ekstra gelir elde etmek mümkün olabilir. Örneğin, üzerinde 75 ABD Doları tutarında bir paranız varsa, ancak bunu 77 TL karşılığında satabiliyorsanız, yatırım için 2 dolarlık ilave bir karınız olur. Bu, çok fazla para gibi görünmeyebilir, ancak etkinliği aylık bazda birçok nottan katlayabilirseniz, yatırım getirilerinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

harç - Folio ile bir not satarken, satın alma fiyatının% 1'i oranında bir ücret tahsil edilir. Bir notun performansından memnun değilseniz, bunun için çok küçük bir ücret ödemek için mutlu olabilirsiniz.

Mevcut notları satın alma ve bunları Folio yoluyla satın alma gibi birtakım faydalar da vardır.

Kısa vadeli yatırım - Lending Club'da satın alınan yeni notlar 36 aydan 60 aya kadardır. Ancak, paranızı beş yıla kadar bağlamak istemediğinizi varsayalım. Folio aracılığıyla mevcut notları, halihazırda devam etmekte oldukları gerçeğinden dolayı daha kısa vadeli olacak şekilde satın alabilirsiniz. Örneğin, üç yıldır var olan 60 aylık vadeli bir kredi satın alabilirsiniz; Bu, kredinin tamamen ödenene kadar sadece 24 aylık kalması anlamına gelir. Bu sayede yatırım yaptığınız notların vadelerini seçebilirsiniz.

Yatırım fırsatları - Aslında değdiğini düşündüğünüzün altında fiyatlandırılan mevcut notları satın alabilirsiniz. Bu notta performans geçmişi ile ilgili bir şey olabilir, ya da sadece mevcut not sahibi onu dökmek ve devam etmek istediği olabilir. Nedeni ne olursa olsun, düşük fiyatlı bir not, üzerinde kalan faiz oranına ek olarak, üzerinde ekstra bir anapara kazanma fırsatı sunacaktır.

Kredi "baharat" - Bu aslında borç verme endüstrisinde yaygın olan bir terimdir. “Baharat”, bir kredinin mevcut olduğu gerçeğini ifade eder ve bu nedenle yerleşik bir ödeme geçmişine sahiptir. Bu, kredinin bütünlüğünü bilinen bir meta haline getirir. Bir kredinin, yepyeni olduğunda nasıl bir performans göstereceğini kesin bir şekilde bilmenin bir yolu olmadığını anlamak önemlidir. AAA kredi profillerine sahip borçlular bile bazen krediler için öntanımlıdır. Ancak mevcut kredilerle, borçlunun krediyi geri ödemeye istekli olma ve kabiliyetine dair daha iyi bir fikriniz var. Ve kredinin daha kısa bir vadesi olduğundan, bu aynı zamanda yatırım riskini azaltmaya da hizmet etmektedir.

Erişim - Mevcut Lending Club notlarını satın alabileceğiniz başka hiçbir kaynak yoktur. Kârlı yatırım fırsatlarını temsil edebilecekleri gerçeğine rağmen, geleneksel yatırım brokerleri aracılığıyla mevcut değildirler.

Folio ücreti yok - Folio, mevcut notları satın almak için bir alıcıyı ücretlendirmez. İşlemdeki tek ücret, notun satıcısına tahsil edilir.

özet

Binlerce insanın yaptığı gibi, eşler arası kredilendirmeye yatırım yapacaksanız, o zaman Lending Club sitesi aracılığıyla Folio Investing'e kaydolmak mükemmel bir fikirdir. Folio, artık sahip olmadığınız herhangi bir notayı satmanıza olanak tanır. Var olan notları yenilerine ekleyerek notlarınızı çeşitlendirmek istediğinize karar verirseniz, bu yeteneğe sahip olacaksınız.

Likidite - bir yatırım satma kabiliyeti - herhangi bir yatırım portföyünde hoş bir özelliktir. Artık, yatırım yapmaya değer olduğunu düşünmediğiniz bir not tutma riskini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda, istediğiniz portföyün tam türünü oluşturmanıza da olanak tanır.

Bir yatırımcı olduğunuzda, Folio Investing üzerinden bir Not Trading Platformu kurduysanız, bunu kullanacağınızı düşünmüyorsanız bile. Şansınız er ya da geç olacak derecede iyidir.

Videoyu izle: Büyük Gildersleeve: Yargıç / Hapşırmalar için Manganez Madeni / Yemek Yemeği

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emlak Yatırımına Nasıl Başlanır
Maliye

Emlak Yatırımına Nasıl Başlanır

Günaydın arkadaşlar! Bugün, bir ailenin borçtan, başarılı gayrimenkul yatırımcılarına kadar nasıl geçtiğinin hikayesini paylaşıyoruz. Keyfini çıkarın! Bize biraz kendinden bahset. Kimsin sen kaç yaşındasın ve ne yapıyorsun? Benim adım Kim Parr, ve ben 41 yaşındayım. Optometrist ve kişisel finans blogcusuyum, bir okul müdürü olan kocam Jim'le evliyim.
Devamını Oku
Bir Bond Nedir Ve Neden Birini Almak İsterdiniz?
Maliye

Bir Bond Nedir Ve Neden Birini Almak İsterdiniz?

Biz sık sık burada aynı şey gibi sanki birlikte bahsettiğimiz hisse senetleri ve tahviller. Ama onlar? Pek sayılmaz . Aslında, çoğu insan hisse senetlerini tahvillerden bile daha iyi anlıyor olabilir. Sonuçta, nispeten az sayıda kişi ayrı ayrı kendi tahvillerine sahip. Yani, bir bağ nedir ve genel yatırım portföyünüze nasıl sığabilir?
Devamını Oku
Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları
Maliye

Nakit için Karton Satmak için 17 Yolları

Bunu düşünün, neredeyse online satın aldığınız her şey bir karton kutuya ulaşır. Çoğu işletme, bir karton kutuda paketlenmiş eşyalarla raflarını yeniden doldurur. Bir trend görmeye mi başlıyorsun? Karton için nakit satmak, çok miktarda bolluğu nedeniyle para kazanmanın en kolay yollarından biri olabilir. Karton hayatın günlük bir parçası ve çabalarınızla, bir sonraki kutuda bir daha asla kullanılmayacak olan çöp sahası olmak zorunda değil.
Devamını Oku
Nihai Mali Danışman Blog Nasıl Başlatılır
Maliye

Nihai Mali Danışman Blog Nasıl Başlatılır

Bloglamaya başladığım başlıca nedenlerden biri, İttifak Varlık Yönetimi için daha fazla müşteri bulmaktı. Ama ben sadece bireyleri eğitmek istemişim ya da istemedim. Anlaşılan bloglama, müşterilerin yalnızca benim ve hizmetlerim hakkında bilgi edinmelerine izin vermekle kalmadı, aynı zamanda tamamen kendi başına para kazanmaya dönüştü.
Devamını Oku