Maliye

Finansman Daire İncelemesi - Borçlular ve Yatırımcılar için P2P Kredileri

Finansman Çemberi, İnternet'te mevcut olan eşler arası (P2P) ödünç veren sitelerden birisidir. Okuyacağınız tüm Funding Circle incelemelerinde, şirketten ayıran şey, diğer tüm P2P borç verenlerinin yoğunlaştığı kişisel kredilere değil, işletme kredilerine odaklanmasıdır.

Bu sadece borç alanlar için değil, aynı zamanda yatırımcılar için de önemli bir borç verme nişidir. İşletme kredileri piyasası geleneksel bankacılık endüstrisi ve hatta P2P borç verenleri tarafından yetersiz bir şekilde hizmet vermektedir. İşletme kredileri genellikle bireysel kredilerden daha yüksek riskli olarak kabul edilir, bu nedenle borç verenlerin çoğu bunları tamamen yapmaktan kaçınır.

Ama bu bazı ilginç fırsatlar yaratıyor. Borçluysanız, Finansman Dairesi daha önce bulunmayacak bir kredi kaynağı açabilir. Ve eğer bir yatırımcıysanız, sadece kişisel kredilerden ziyade farklı işletmelere yatırım yapma fırsatınız olacaktır.

Finansman Dairesi aracılığıyla hem borçlanmaya hem de yatırım yapmaya bakacağız.

Finansman Dairesi Hakkında

Funding Circle, ABD, İngiltere, Almanya, İspanya ve Hollanda'da faaliyet gösteren küresel bir P2P ödünç verme platformudur. Kredi finansmanı 43.000'den fazla kişi, İngiltere Hükümeti, yerel konseyler, bir üniversite ve bir dizi finansal kuruluş tarafından sağlanmaktadır.

Finansman Dairesi, Şubat 2016 itibariyle, faaliyet gösterdiği ülkelerde 15.000'den fazla küçük işletmeye 2 milyar dolardan fazla kredi kullandırmıştır. Bu önemli bir ayrımdır - bankaların orta ölçekli ve büyük ölçekli işletmelere kredi vermesi alışılmadık bir durum değildir, ancak Küçük işletme pazarına gelince neredeyse aktif değil. Ama bu, Funding Circle'ın uzmanlaştığı pazar. küçük işletmeler. Yani küçük bir işletme sahibiyseniz, Funding Circle'ı keşfetmek şanslı gününüz olabilir.

Aslında, Finans Dairesi'nin ABD operasyonları, kendileri küçük işletme sahipleri olan insanlar tarafından başlatıldı. Başarılı bir işiniz olsa bile bankalardan küçük işletme finansmanı almanın ne kadar zor olduğunu biliyorlardı. Bankacılık sisteminin küçük işletmeler için işe yaramadığını fark ederek, niş için daha iyi bir kredi alternatifi geliştirmek için çalışmaya başladılar.

TrustPilot ile Finansman Daire için Trustscore 10 üzerinden 9.5 veya “Mükemmel”. Bu değerlendirme P2P platformunun 557 yoruma dayanmaktadır. Bu, en büyük P2P borç veren Borç Verme Kulübüne sahip benzer bir şirkete koyar. Şirket ayrıca 2013 yılı Aralık ayından bu yana Better Business Bureau tarafından akredite edilmiştir ve A + 'nın F - A ölçeğine sahip olduğunu not etmiştir.

Şirketin San Francisco, Londra ve Berlin'de faaliyet gösteren ofisleri bulunuyor ve New York Times, Wall Street Journal, Financial Times, CNBC, TechCrunch ve Bloomberg Businessweek gibi birçok önemli medya kuruluşunda yer aldı.

Finansman Yoluyla Borçlanma

Finansman Dairesi iş kredileri aşağıdaki gibi çalışır:

Kredi tutarları. Finansman Çemberi, genel olarak kredileri 35.000 $ 'dan fazla olmayan kredileri ödeyen diğer P2P borç verenlerden daha cömerttir. Funding Circle, kişisel krediye ihtiyacı olanları en az 25.000 $ 'dan en fazla 500.000 $' a kadar borçlandıracaktır. Bu, birçok küçük işletmenin gerçekten ihtiyaç duyduğu sermaye türüdür.

Kredi şartları Prosper kredilerine benzer şekilde, Finansman Çemberi kredi koşulları bir yıldan beş yıla kadar değişmektedir.

Kredi amacı Finansman Dairesi, birçok küçük işletmeye fayda sağlayacak amaçlar için kredileri kullanıma sunar. Mevcut borcu yeniden finanse edebilir, daha fazla çalışanı işe alabilir, envanter veya ekipman satın alabilir veya alanınızı taşıyabilir veya genişletebilirsiniz.

Özel kredi uzmanı. Pek çok kişinin P2P sitesi üzerinden para ödünç alma konusundaki endişelerinden biri, tüm süreci kendi başlarına ele geçirme korkusu. Bu bir işletme kredisi aradığınız için özellikle zor olabilir. Bu sebeple, Finansman Dairesi her borçlunun kredi başvurunuzu tamamladıktan sonra size atanacak özel bir kredi uzmanı sağlar.

Kredi uzmanı süreç boyunca size yol gösterebilir, sahip olduğunuz soruları yanıtlayabilir, gerekli belgeleri sağlamanıza yardımcı olabilir ve tüm süreci hızlandırabilir.

Minimum borçlu gereksinimleri. Funding Circle ile bir krediye hak kazanmak için, işletmeniz aşağıdakileri göstermelidir:

 • Operasyonda minimum süre (gelir elde etme) - 24 ay
 • Son iki yılın en az birinde kârlı
 • En son iki takvim yılının her birinde 150.000 ABD Doları tutarında minimum yıllık gelir
 • Kredi - aşağıya bakın

Minimum kredi gereksinimleri. En az 640 kredi puanına sahip olmalısınız, ancak Funding Circle kredi bilgilerinin yanlış olabileceğini ve tamamen FICO puanlarına güvenmeyeceğinin farkındadır. Geçtiğimiz yedi yıl içinde herhangi bir iflas ya da karara da rastlanılmamalı ve maddi olarak ödenmemiş maddi tazminat söz konusu olamaz ve önemli ölçüde tatmin edici bir karar alınamaz.

Teminat gereksinimi. Tüm krediler, işin sahipleri tarafından icra edilen kişisel teminatların yanı sıra bir UCC-1 dosyalama ile mükemmelleştirilen işin teminatıyla güvence altına alınır.

Kredi başvuru süreci. Bu tamamen çevrimiçi olarak ele alınır ve uygulamayı 10 dakikadan daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bir Funding Circle temsilcisi (kredi uzmanı) genellikle iki saat içinde size geri döner.

Kredinin altına yazılacak ve genellikle 72 saat içinde kredi kararını bekleyebilirsiniz. Onaylandıktan sonra, kredi paranızı 10 günden daha kısa sürede alabilirsiniz.

Platform üzerinden bir kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman, kredinin önceden taranır ve “Circle Rating” ve “Funding Circle” yüklenme ekibine göre faiz oranı atanır. FC Puanları A +, A, B, C ve D'dir.Derecelendirme, brüt gelir, FAVÖK (Gelir Vergisi, Amortisman ve Amortisman Öncesi Kazanç), DSCR (Borç Servisi Kapsama Oranı) ve işletme sahibinin FICO puanı (yine en az 640 olmalıdır) kombinasyonuna dayanmaktadır.

Finansman Dairesi, kredi başvurunuzla birlikte aşağıdaki belgeleri gerektirir:

300.000 ABD Doları altındaki krediler için, gereken tek doküman:

 • 2 yıl (en güncel) işletme vergisi beyannamesi
 • 1 yıllık (en yeni) kişisel vergi iadesi (W-2 dahil)
 • 6 ay (en son) işletme bankası ekstresi

300.000 $ 'ın üzerindeki krediler için aşağıdaki belgeleri de gerektirir:

 • 6 ay (en son) işletme bankası ekstresi
 • YTD bilanço ve gelir tablosu
 • Olağanüstü İşletme Kredileri ve Kredi Çalışma Sayfası (istek üzerine temin edilebilir)

Kredi uzmanınız gerekli belgelerin hazırlanmasında size yardımcı olabilir.

Faiz oranları ve ücretler. Faiz oranları, FC Puanınız tarafından belirlenir ve% 5,49 ila% 27,79 arasında değişebilir. Finansman Dairesi ayrıca, kredi tutarının% 1,49 ila% 4,99'una kadar değişen bir menfaat bedeli ödemektedir. Kredinizin erken ödenmesi durumunda ön ödeme yapılmamaktadır. Geç ödemeler, ödemenin tutarının% 10'u kadar, en az 35 ABD doları tutarında bir ücret olarak değerlendirilir.

Borçlu kaynak sayfası. Bir işletme kredisi sağlayıcısı olarak, Funding Circle işinizin başarısı için doğal bir ilgi alanına sahiptir. Bu nedenle, işletmenizin işleyişini ve karlılığını nasıl geliştireceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunan özel bir kaynak merkezi sayfası sağlarlar.

Finansman Dairesiyle Yatırım Yapmak

Daha önce de belirtildiği gibi, 43.000'den fazla bireysel yatırımcı paralarını Finansman Dairesi aracılığıyla yatırım yaptı. 2010'dan bu yana 1,5 milyar dolardan fazla yatırım yaptılar. Funding Circle USA'nın bağlı komisyoncusu olan Funding Circle Securities'e yatırım yapıyorlar. Finansman Dairesi Menkul Kıymetleri düzenlenmiş bir aracı kurumdur ve hem Mali Sanayi Düzenleme Kurumu'na (FINRA) hem de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) kayıtlıdır.

Yatırımcı gereksinimleri. Bireysel kredilerden daha yüksek riskli olarak görülen ticari kredilere yatırım yapacağınız için, akredite yatırımcı Finansman Dairesi aracılığıyla yatırım yapmak için.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na göre, akredite bir yatırımcı ...

 • Önceki iki yılın her birinde 200.000 ABD Doları (veya bir eşle birlikte 300.000 dolar) aşan kazanılmış gelir ve geçerli yıl için makul bir şekilde bekler, VEYA
 • 1 milyonun üzerinde bir değere sahiptir, ya tek başına ya da bir eşle birlikte (kişinin birincil ikametgahı değeri hariç).

Borçlu profilleri. Finansman Dairesi, küçük işletmelere borçludur; bu da, gösterilen işletme geçmişi, nakit akışı ve büyüme için stratejik bir plana sahip olanları ifade eder. İşletme girişimlerine borç vermezler.

Çoğu kredi, kredi büyüklüğü ile ilgili olarak 50.000- $ 200.000 aralığında yer almaktadır. Çoğu iş dört yıl 14 yıl arasındadır. Krediler 49 eyalette bulunan işletmelere verilmektedir.

Yukarıdaki borç bölümünde belirtildiği gibi, bir borçlu en az iki yıl iş için olmalı ve bu yıllardan en az biri için karlı olmalıdır. En son iki takvim yılında işletmelerin de en az 150.000 $ 'lık bir geliri olmalı ve son yedi yıl içinde herhangi bir iflas ya da hüküm içermemeli, ödenmemiş vergi iadeleri veya önemli ölçüde tatmin edici hükümler bulunmamalıdır.

Gerekli minimum yatırım. Finansman Daire bir hesap açmak için en az 50.000 $ gerektirir. Yatırım yapabileceğiniz minimum not büyüklüğü 500 ABD dolarıdır; bu, minimum hesap boyutuyla en fazla 100 nota kadar yatırım yapabileceğiniz anlamına gelir.

Hesap türleri Hesaplar bireysel hesaplar, kurumsal hesaplar ve hem geleneksel hem de Roth IRA'lar için ayarlanabilir.

Yatırımcı portalı. Finansman Çemberi yatırımlarınızı, hesap özeti aracılığıyla takip edebilir ve izleyebilirsiniz. Burada portföy değerinizi, yıllık dönüşünüzü, bekleyen siparişlerinizi ve daha fazlasını takip edebilirsiniz

Yatırım yapılacak notların seçilmesi. Finansman Dairesi, portföyünüze dahil etmek istediğiniz bireysel notları seçebileceğiniz çevrimiçi bir pazar ile çalışır. “Marketplace'e Göz At” ekranında notlara kolayca göz atabilir ve satın alabilirsiniz.

Funding Circle yatırım platformunun gerçek güçlü yönlerinden biri, yatırım yapacağınız bireysel işlere sağladığı inanılmaz bilgi hacmi.

Platform, coğrafi konumu, çalışmakta olan yıl sayısı ve sahip olduğu çalışan sayısı dahil olmak üzere işletme hakkında operasyonel bilgi sağlayan bir “İş Bilgisi” sekmesi sunar. “İş Profili” ne tıklayarak, şirketin ticari faaliyetlerinin kısa bir tanımını görebilirsiniz.

Bir işletmenin gelir tablosu ve bilançosuna erişebileceğiniz ve hatta bunları bir CSV formatında indirebileceğiniz bir “Finansal Bilgiler” sekmesi bulunmaktadır. “Kredi Bilgileri” sekmesi, borç kapsamı oranları, mevcut borç yükümlülükleri ve kredi garantörlerinin kredi notları dahil olmak üzere kredinin temel niteliklerini sağlar.

Ancak diğer P2P kredi platformları gibi, otomatik yatırım da kurabilirsiniz. Satın almak istediğiniz notlar için istediğiniz yatırım kriterlerini belirleyerek bunu yapabilirsiniz ve sistem sizin için kullanılabilir hale geldikçe otomatik olarak notlar alacaklardır.

Beklenen gelir. Finansman Dairesi, yıllık% 5,49'dan% 27,79'a kadar olan kredilerde brüt yıllık kupon oranlarını tahsil eder. Bunlar, yıllık yatırımcı ücreti (% 1) öncesinde ödenecek ücretler veya potansiyel kredi zararları geri dönüş olarak hesaplanır.

Yatırımcılar ayrıca borçlular tarafından yapılan geç ödemelerde de ek gelir elde edebilirler. Finansman Dairesi, ödenmesi gereken tutarın% 10'unu (en az 35 $) geç olarak değerlendirir ve geç ücretin% 50'sini yatırımcıya ayırır.

Vergi dosyalama şartları. Finansman Dairesi, kazandığınız faiz geliri için IRS Formu 1099-INT verecektir. Form, IRS ile birlikte verilecek ve vergi yılının bitimini takip eden 31 Ocak'a kadar size verilecektir.

Yatırımcı ücretleri. Finansman Çemberi aylık% 0,083 (yıllık% 1 yıllık) değerine eşit krediler için bir hizmet ücretine sahiptir. Ücret, mevcut ödemeyi uygulamadan önce kredinin kalan anapara bakiyesi esas alınarak hesaplanır.

Notlar için ikincil piyasa yok. Bir nota yatırım yaptığınızda, bunu vadeye kadar tutmanız gerektiğini anlamanız önemlidir. Bir yıldan beş yıla kadar kredi koşulları. Notları başka bir yatırımcıya satabileceğiniz veya Finansman Dairesine geri dönüş yapabileceğiniz bir ikincil piyasa yoktur. Platform ayrıca, portföyünüzü portföyünüzde en az 50 not olacak şekilde çeşitlendirmenizi önerir. Bu, herhangi bir kredinin bir varsayılanın etkisini en aza indirecektir.

özet

Bir işletme kredisine ihtiyacınız varsa veya özel olarak işletme kredilerine yatırım yapmak istiyorsanız, Funding Circle kullanmak için mükemmel bir P2P platformudur. Bir borçlu olarak, bir banka ile bir iş kredisi için başvurudansa, kredi onayı alma olasılığınız daha yüksektir. Ve eğer bir yatırımcıysanız, banka yatırımlarınızdan daha yüksek getiri elde edeceksiniz, ya da başka bir yerde sunulan diğer karşılaştırılabilir sabit gelirli yatırımlarınız olacaktır.

Merak ediyorsanız Finansman Çemberine bakın ve bir kredi başvurusunda bulunarak veya bir yatırım hesabı açarak bir sonraki adımı attığınızı görebilirsiniz.

Videoyu izle: Ev Kredisi Nasıl Alınır (Finans Bölüm 2)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kiralık Gayrimenkul En İyi Yerler
Maliye

Kiralık Gayrimenkul En İyi Yerler

Kiralama gayrimenkulünü satın alabilmek, birçok kişi için pasif gelir elde etmenin bir yolu. Bir milyoner olmanıza rağmen, gayretli tasarruf ve borsa yatırımları yoluyla, gayrimenkul yatırım yapmak için servetinizi zenginleştirip çeşitlendirmenin zamansız bir yoludur. Sonuçta, insanlar her zaman uyumak ve çalışmak için bir yere ihtiyaç duyacaklardır.
Devamını Oku
Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.
Maliye

Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.

Bu yakın tarihli hükümet araştırması bize 55 yaş ve üstü Amerikalıların neredeyse üçte birinin (tam olarak yüzde yirmi dokuzu), emeklilik için kesinlikle hiçbir şeyden tasarruf etmediklerini ve bir işverenden tanımlanmış bir emeklilik planı aldıklarını anlatıyor. Ve emeklilik için tasarruf eden 55 ila 64 yaş arasındakiler için medyan emeklilik tasarruf miktarı?
Devamını Oku
Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku