Kredi

GF ¢ 027: 5 Sorulacak Sorular * Önce * Bir Yıllık Alınır

Bir yıllık satın alma, hayatınızın en kötü deneyimi olmamalıdır.

Bazı finansal danışmanlar, dilimlenmiş ekmekten beri en büyük şey olduğunu gösteriyor. Diğer danışmanlar yıllık maaşları dört harfli bir kelime ile ilişkilendirir. Ve hayır, bu kelime iyi değil.

Yıllık kampta nereye düştüğümü merak ediyor olabilirsiniz. Sadece ortada bir yerde olduğumu söyleyelim.

Diğer yatırımlar gibi ücretler de doğru durumda mükemmel bir anlam ifade edebilir. Yanlış durumda, pahalı ve hatta tehlikeli olabilirler.

Bir rant satın almak ya da tam olarak emin olmadığınız başka bir danışman tarafından bir rantı satma sürecinde iseniz, daha iyi bilgilendirilmiş bir karar vermenize yardımcı olmak için bu kılavuzu kullanın. İkinci bir düşünceniz varsa, bunun için buradayım.

Bir yıllık ödeme satın almadan önce bilmeniz gerekenler

1. Bir yıllık sürelik ne kadardır?

Bu, seçtiğiniz ücret türüne ve ihtiyacınız olan ödeme süresine bağlı olacaktır.

Eğer biranlık rant Planı bir ön ödeme toplamı yatırımıyla finanse edecek ve daha sonra gelir ödemelerini hemen almaya başlayabilirsiniz. Altındaertelenmiş rant Planınızı birkaç yıldan fazla bir süre boyunca finanse edeceksiniz - tipik olarak mevcut yaşınız ile tahmini emeklilik yaşınız arasındaki fark - ve daha sonra, belirtilen sürenin sonunda gelir ödemeleri almaya başlayacaksınız.

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Fonlamanın ötesinde, gelir ödemeleriniz istediğin kadar sürebilir. Üç temel gelir planı planı vardır:

  • Ömür Boyu Ödemeler.Bu ödeme seçeneği, ömür boyu bir gelir elde etmenizi garanti eder, ancak ölümden sonra hayatta kalanlarınıza fayda sağlamayacaktır.
  • Garantili bir dönem için gelir.Bu ödeme seçeneğinin altında, belirli bir süre için ödeme almayı seçersiniz. Dönem bitiminden önce ölmeniz halinde, fayda ödemeleri devam eder, ancak dönem sonuna kadar hayatta kalanlarınız için yapılır.
  • Garantili Dönem Avantajıyla Hayatın Geliri.Bu ödeme seçeneği, yukarıdaki planların her ikisini de birleştirir. Belirli bir dönem için bir gelir elde etmeyi seçebilirsiniz, ancak dönem bitmeden ölürseniz, ödemeler sürenin sonuna kadar hayatta kalanlarınıza devam edecektir. Ancak, bu sürenin ötesinde yaşadıysanız, plan hayatınızın geri kalanı için size bir gelir ödemeye devam edecektir.

2. Tipik bir teslim alma ücreti nedir?

Maaşlar genellikle teslimiyet bedelleri ile birlikte gelir ve bunların ne kadarının kendileri tarafından satın aldığınız sigorta şirketine ve ayrıca fonlarınızı geri çekmeye başladığınız sürece bağlı kalacağıdır. Bunlar, bazı yatırım fonu şirketleri tarafından tahsil edilen ücretlere benzer.

Üst aralıkta, teslimiyet bedeli, ücretin değerinin% 8 ila% 10'u kadar yüksek olabilir, ancak yine bu sigorta şirketine göre değişecektir.

Teslim ücreti, planın oluşturulmasından sonraki ilk birkaç yıl boyunca para cezasından çekilmeye başlarsa, genellikle değerlendirilir. Kaybedilen ilk yıl boyunca meydana gelen en yüksek ücret ile kayan bir ölçekte çalışmaya eğilimlidirler. Sonunda, teslimiyet ücreti ya çok daha küçük bir seviyeye düşecek ya da tamamen yok olacak.

Çoğu yıllık gelir, genel olarak “serbest çekilme” olarak adlandırılan şeyi sağlar. Genellikle, ana paranın artı ilgisinin% 10'unu geri çekebilirsiniz. Yine de ince baskıyı okuyun.

Bazı gelirler,% 10'luk bir serbest çekime izin verir.st Yıl, diğerleri en az bir yıl geçene kadar bekleyebilir. İşte yazdığım bir yazı var. bir yıllık ödeme nasıl yapılır.

3. Kurtarımı öneren danışman gerçekten ödevlerini yaptı mı?

Yıllık ödemelerin getirdiği zorluklardan biri, sizin için en iyi şekilde çalışacak bir plan tasarlamaktır. Bunun gerçekleşebilmesi için, danışmanınızın finansal durumunuz, gelecekteki planlarınız ve özellikle de bu planların bir yıllık gelir ile karşı karşıya kalmayı umduğunu anlamanız gerekir.

Danışman, aşağıdaki gibi soruların cevaplarını bilmek ister:

  • Öncelikle kendiniz için gelir mi arıyorsunuz?
  • Sağlamaya çalıştığınız hayatta kalan var mı?
  • Yatırım riski toleransınız nedir?
  • Başka hangi yatırım varlıkları var?
  • Başka hangi gelir kaynaklarına sahip olacaksınız?

Eğer danışman sadece sizi bir tür genel amaçlı rant bırakıyorsa (eğer böyle bir yatırım aracı mevcutsa), şüphelenmeniz için bir nedeniniz vardır. Ücretler, danışmanınızın sizin için uygun bir plan yapabilmesi için bir dizi seçenek ve değişken içerir.

Bir diğer önemli husus, danışmanın size tavsiye ettiği rant için farklı şekilde telafi edilip edilmediğidir. Pek çok danışman bağımsız olduğunu iddia ediyorlar, ancak gerçekte sadece birkaç farklı rant sağlayıcıyı temsil edebiliyorlar.

4. Bir yıllık gelirlerin tüm hareketli kısımlarını gerçekten anlıyor musunuz?

Yatırım fonlarının aksine, gelirler aslında yatırım sözleşmeleridir. Bu, çeşitli hükümler içerdikleri anlamına gelir ve anlaşmaya girmeden önce bu hükümlerle aşina ve rahat olmanız gerekir.

Yukarıda tartışılan gelir seçenekleri ve ödeme koşulları hakkında bir anlayışa sahip olmanın yanı sıra, yatırım seçeneklerinizi de anlamanız gerekecektir. Örneğin, birsabit yıllık gelir Sigorta şirketinin, mevduat belgesi gibi, belirli bir süre için sabit bir faiz oranı ödediği. Yoksa tercih eder misinizdeğişken yıllık gelir Yatırım fonları gibi işlev gören alt hesapları içerir ve genellikle sabit yıllık gelirlerden daha yüksek bir getiri oranı sağlar.

Yine başka bir seçenekendeksli gelirler Bu, endeks yatırım fonlarının işlevinde olduğu gibi, rantın performansının belirli bir özkaynak tabanlı endekse bağlanmasıdır. Ancak endeksli bir yıllık gelir genellikle birgarantili asgari getiri Hisse senedi endeksinin zayıf olması durumunda zarar riskini sınırlandıracaktır.

Gelir sözleşmenizin şartlarını ve hükümlerini anladığınızdan emin olun ve her zaman belirsiz olduğunuz herhangi bir noktaya ilişkin açıklayıcı bilgi için danışmanınızdan isteyin.

5. Bir yıllık garanti garantidir ve eğer öyleyse, kim tarafından?

Federal Mevduat Sigorta Kurumuna (FDIC) benzer bir federal kurum olmadığını anlamak önemlidir, bu sizin yıllık gelirinize yatırdığınız temel değeri garanti eder. Yatırımınızın belli başlı değerinin kaybı riski vardır. Bu, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları ve borsa yatırım fonları gibi diğer risk türü varlıklara yatırım yaptığınızda varsaydığınız risk ile karşılaştırılabilir.

Çoğu eyalette, 100.000 $ 'a kadar kapsama alanı,garanti ilişkisi. Bu, Menkul Kıymet Yatırımcıları Koruma Kurumuna (SIPC) benzer şekilde, sigorta şirketi tarafından bir temerrüt halinde koruma tedbiri sağlayacaktır. Bununla birlikte, SIPC'den farklı olarak, garanti derneği devlet destekli bir kuruluş değildir, aksine belirli bir ülkede faaliyet gösteren çeşitli sigorta şirketlerinin sağladığı bir sanayi düzenlemesidir.

İhraç eden sigorta şirketinin gücü, bir yıllık gelir durumunda önemlidir. Bunu belirlemek için, A.M. gibi bir üçüncü taraf kaynağını kontrol edebilirsiniz. Sigorta şirketleri açısından en saygın derecelendirme kuruluşu olan Best. Yıllık gelirinizi veren sigorta şirketinin gücü, varsayılan bir plana karşı ilk, en iyi korumanızdır.

Bir yıllık ödeneğin sizin için uygun olup olmadığından emin değil misiniz?

Mali durumunuz hakkında bağımsız bir tarafsız inceleme mi arıyorsunuz?

Bulmak benimle nasıl çalışılır ve benim süreç Finansal Başarı Blueprint ™ Mevcut finansal durumunuza netlik katacak ve güvenle emekli olacaksınız. Süreç teslim etmezse, paranızı geri alırsınız, soru sorulmaz.

Videoyu izle: GF 027 - Teker Tabancası

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Üniversite Bahar Tatili için En İyi Öğrenci Kredi Kartları
Kredi

Üniversite Bahar Tatili için En İyi Öğrenci Kredi Kartları

Arkadaşların son dakika Spring Break gezisi planlıyorlar, ama nasıl gideceğinizden emin değil misiniz? Yurtlarda geride kalmayın! Bazı çılgın maceralarda bahar tatilinde seyahat etmek, üniversite öğrencileri için bir pasajdır. Bahar tatilinizden 24 saat önce, Gulf Coast'a, Meksika'ya veya New York şehrine gitmeye başlamadan önce uçuş rezervasyonu yapmamış olsaydınız, henüz yaşamıyorsunuz.
Devamını Oku
Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider
Kredi

Yıllık Binbaşı Rider # 3: Ölüm Yardımı Rider

Gelirlerin tipik bir özelliği, hayatınızın geri kalanı için size bir gelir sağlamasıdır. Ancak, sınırlamalardan biri, birkaç yıl içinde bir yıllık ödeme süresi içerisinde ölürseniz, planda kalan herhangi bir fonun, varislerinize değil, sigorta şirketine geri dönmesidir. Temel bir ölüm ödeneği sağlayan bazı gelirler.
Devamını Oku
Chase Slate Kredi Kartı İncelemesi - Hayır Denge Transfer Ücreti ve Şimdi 15 Ay için% 0 APR!
Kredi

Chase Slate Kredi Kartı İncelemesi - Hayır Denge Transfer Ücreti ve Şimdi 15 Ay için% 0 APR!

Sonsuza kadar borçtan kurtulmak için bir kredi kartı kullanabileceğinizi biliyor olsaydınız, bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İlgilendiğiniz binlerce insana mal olan şey, sizi borçtan çeken hayat çizgisi olabilir. Yakın zamanda gerçekleşen bir kutlama için gereğinden fazla uğraşırsanız, kötü ekonomi nedeniyle sona ermek için mücadele ettiniz ya da kısa bir süre önce beklenmedik bir acil durum yaşadıysanız, kredi kartınızın şu anda bir bakiyesi var.
Devamını Oku
Fico 8 Kredi Puanı - Kredi Puanlama Sertleşebilir
Kredi

Fico 8 Kredi Puanı - Kredi Puanlama Sertleşebilir

Temel bilgilerle başlayalım, FICO puanınız. Fair Isaac Corporation tarafından oluşturulan bir numara. FICO puanınız, kredi şirketlerine ve borç verenlere ne kadar riskli olduğunuzu ve geçmişte kredileri ne kadar iyi kullandığını bilmenize yardımcı olan birleşik bir sayıdır. FICO puanları 300 ila 850 arasında değişmektedir. Tipik olarak, 650'nin üzerinde herhangi bir puan “harika” kabul edilir.
Devamını Oku