Kredi

Acil Yardımlar - Emeklilik için Kendi Emekli Maaşınızı Yaratma

Emekli olmak üzereyseniz ve acil bir emeklilik geliri kaynağı oluşturmak istiyorsanız, derhal anormalliği araştırmalısınız. Emeklilik sırasında bir tane belirleyebilir ve size hemen gelir ödemelerini sunmaya başlayacaktır. Ayrıca, hayatınızın geri kalanı için size gelir sağlamak için ayarlanabilir.

Bu şekilde, bir işvereniniz tarafından zaten kapsanmıyorsanız, bir anapara, tanımlanmış bir maaş aylığı gibi işlev görebilir. Emeklilik geldiğinde yatırımlarınızı nasıl bir gelire dönüştüreceğiniz konusundaki problemi çözmektedir.

Acil Yardımlar Nelerdir?

Bazen tek bir Premium Acil İade veya sadece SPIA olarak anılan, acil emeklilik maaşı size emeklilikte gelir sağlamak için kurulur. Gelir ödemelerini, hayatınızın geri kalanı boyunca alacaksınız, ya da 20 yıl gibi belirli bir süre boyunca koşmaları için ayarlayabilirsiniz.

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Sevmek en çok rantlarAcil ücretler, hayatınız boyunca istikrarlı bir gelir sağlayacak, tanımlanmış bir sosyal yardım planı gibi işlev görebilir. Ancak bunları diğer türden gelirlerden ayıran şey, ödemeleri almaya başlayabilmenizdir. rantı kurduktan hemen sonra.

Diğer gelirler, gelir elde etmeye başlamadan önce belirli bir sürenin geçmesini gerektirir. Ama acil ücretlerle, parayı sigorta şirketine devredersiniz ve hemen gelir elde etmeye başlarsınız. Anında yapılan maaşlar, Sosyal Güvenlik gelirine ya da sahip olduğunuz diğer emeklilik gelirlerine mükemmel bir ek olabilir. Ayrıca, aldığınız gelir ile ilgili olarak, sabit ya da değişken bir ödeme şeklinde bir ani rant bırakma seçeneğine de sahipsiniz.

Ne Kadar İflaslar Çalışır?

Bir anapara kurmak için, sigorta şirketine bir defaya mahsus olmak üzere bir defaya mahsus olmak üzere, bir defaya mahsus olmak üzere, “prim” olarak anılacaktır. Sigorta şirketi daha sonra, ödeneğin oluşturulmasından hemen sonra düzenli olarak planlanmış ödemeleri yaptıklarını garanti eder.

Gelir ödemeleri sırasını seçebilirsiniz. Örneğin, tercihiniz buysa, aylık gelir ödemelerini veya üç aylık, yarıyıllık veya hatta yıllık gibi başka bir sıklığı seçebilirsiniz.

Gelir ödemeleriniz cari faiz oranlarına dayanmaktadır. Bu, yüksek oranların, gelir ödemelerinizin daha yüksek olacağı anlamına gelir. Ayrıca, rant oranı olarak adlandırılan faiz oranı, rantı açtığınız anda belirlenir ve sözleşmenin ömrü boyunca sabitlenecektir - bu sizin hayatınızın geri kalanıdır.

Yıllık ödemeyi kurduğunuzda, hayatınızın geri kalanı için gelir elde etmeyi seçebilirsiniz. Ancak, eşinizin ölümünden sonra bile gelir elde etmeye devam etmesini istiyorsanız, belirli bir süreyi kapsayan bir gelir ödeme süresi seçmelisiniz.

Örneğin, siz ve eşiniz her 60 yaşındaysa, 30 yıl sürecek bir gelir ödemesini seçmek isteyebilirsiniz. Eğer 80 yaşında ölür olsaydınız, gelirinizi, eşinizin sözleşmenin kalan 10 yılı için fayda almaya devam edeceği şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca ortak bir ücretlendirme seçeneği de seçebilirsiniz, ancak bunun için ek ücretler olacaktır.

Tüm gelirler gibi, acil gelirler de sağladıkları faydaları artırabilecek çeşitli sürücüler ekleme fırsatı sunar. Önemli bir sürücü, seçilmiş aylık gelir ödemeleridir. Ödenekler sizin ölümünüzde sona erdiğinden ve kalan gelirler hayat sigortası şirketine geri döndüğünden, normal olarak varislerinize bir ölüm yardımı ödemezler. Ancak, bu yararı sağlayacak bir ölüm yardımı sürücüsü ekleyebilir, ancak bu yardımın kendisi size bir yaşam yardımı sağlar. Sürücü, rant üzerinden aldığınız gelir ödemelerinin boyutunu azaltacaktır, ancak sizin mirasçılarınız için ölümünüzü sağlamanızı sağlayacaktır.

Yatırım yapmayı tercih edebileceğiniz herhangi bir yıllık gelirde olduğu gibi, onlarla birlikte mevcut olan tüm seçenekleri dikkatlice araştırmalısınız. Tek bir avantajın eklenmesi, bir yıllık sürenin sizin için işe yarayıp yaramayacağı arasındaki farkı yaratabilir.

Acil Yardımların Yararları

Anında yapılan maaşlar, bu tür bir meblağa ve tüm rantlar için ortak olanlara özgü olan belirli faydalar sağlar.

Güvenli, güvenli bir yatırım. Acil ücretler, yatırım müdürünüzün tam güvenliğini sağlar. Ayrıca, alacağınız gelir seviyesini de garanti eder ve aynı zamanda ömrünüz boyunca da devam etmesini sağlar. Bunların hepsi emeklilik zamanında kritik öneme sahip olan faydalardır. Anlık bir yıllık emekli maaşı, emeklilikle ilgili kaygının çoğunu hafifletmeye yardımcı olabilecek bilinen faydaları sağlayabilir. Borsa performansıyla ilgili endişelerinizi ve bunun gelirinizi veya emekliliğinizi nasıl etkileyebileceğini düşünmeyeceksiniz.

Hayatın geliri. Bu yazıda bu noktaya değindik, fakat bu, anlık maaşların merkezi faydası. Diğer çoğu emeklilik ile ilgili yatırım türleri tükenme riskini taşır. Plandaki müdür aşağı çekilirken, gelir dağılımı da azalmaktadır. Bu, anlık maaşlarla durum böyle değildir. Sabit bir gelir kaynağınız olacak ve hayatınız boyunca alacağınız garantiniz olacak. Bu, emeklilik birikimlerinizi asla geçemeyeceğiniz anlamına gelir.

Tamamen pasif bir yatırım. Bazı insanlar yatırım anlayışlı olsa da, çoğu insanın olmaması muhtemeldir. Tamamen pasif yatırım isteyen insanlar için anlık maaşlar mükemmeldir. Aslında bir gelir sözleşmesi olduğu için plana nasıl para yatırılacağı ya da nereye yatırım yapacağınız konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.Paranızı cepheye yatırıyorsunuz, plan size yaşam için belirlenmiş bir gelir seviyesi veriyor ve yapmanız gereken daha fazla bir şey yok.

CD'lerden daha yüksek dönüşler. Bununla yüzleşelim, mevduat sertifikaları ve Hazine bonolarının faiz getirisi de oldukça düşük. Sigorta şirketleri genellikle diğer yatırım türlerinden daha yüksek faiz oranları öderler. Ayrıca, gelir ödemenizin bir kısmı yatırılan sermaye getirisini temsil ettiğinden, gelirden aldığınız gelir, CD ve Hazine bonolarının kazanacağı faiz gelirlerinden daha yüksek olacaktır.

Komisyon veya idari ücret yok. Yatırılan tüm priminiz sözleşmeye girer ve aylık gelirinizi oluşturmak ve ödemek için kullanılır. Diğer gelirlere ve hatta diğer emeklilik planlarına tipik olarak eşlik eden yüksek komisyonların veya idari ücretlerin hiçbiri yoktur.

Katkılarda sınır yoktur. Yasal maksimumlar olmadığından, tam anlamıyla ertelenmiş bir gelir rantına tam anlamıyla katkıda bulunabilirsiniz. Emeklilik için yeterli birikiminiz yoksa veya emekli olduğunuzda elde edeceğiniz tasarruf miktarını ve gelirinizi arttırmak istiyorsanız bu önemlidir.

Neredeyse tüm vergi korumalı emeklilik planları, yıllık katkılarınızın miktarını ya bir dolar tutarı veya gelirinizin bir yüzdesiyle karşılar. Acil ücretler ve genel olarak maaşlar böyle bir sınırlamaya sahip değildir. İhtiyacınız olan gelir düzeyini oluşturmak için bir sözleşmeye istediğiniz kadar katkıda bulunabilirsiniz.

Kendi emekli maaşınızı oluşturmak. Bugün çok az insan geleneksel işveren destekli tanımlı sosyal yardım planları ile emekli olacak. Bunlar tamamen işveren tarafından finanse edilen planlar ve hayatınızın geri kalanı için belirli bir aylık para ödüyorlar. Ancak aynı sonucu sağlamak için anında bir rant bırakabilirsiniz. Sigorta sözleşmesi için sigorta şirketine belirli bir miktar para yatırmak suretiyle, hayatınızın geri kalanı boyunca sabit bir gelir akışı sağladınız.

Ölüm yardımı yaratmak. Gelirlerin normalde ölüm ödeneği olmamasına rağmen, ölüm ödeneğinize ölüm ödeneği ekleyebilir, ki bu da ölümünüzde varislerinize belirli bir miktar para ödeyecektir. Sürücü, gelir ödemelerinizi bir miktar düşürecek olsa da, bunu sizin rantınıza eklemek, sözleşmenin hem yaşam için bir gelir elde etmesini hem de sevdikleriniz için bir ölüm yardımı yapmanızı sağlayacaktır.

Acil Yardımların Riskleri

Tüm yıllık ödemelerde olduğu gibi, anlık gelirler de belirli risklerle karşı karşıyadır. Bir yıllık gelir elde ederken, bu riskleri sözleşmenin sağlayacağı faydalara karşı tartmanız gerekir.

Anında tekrarlanan maaşlar zamanla büyüyemez. Emekliliğiniz süresince hayatınızda gördüğünüz enflasyon bitmeyecek. Bu, anlık maaşlarla ilgili bir problem. Bu tür bir gelir artışında herhangi bir büyüme teminatı yoktur, bu nedenle plandan aldığınız gelirin, yıllar boyunca satın alma gücünde yavaş ama istikrarlı bir şekilde azalacağı muhtemeldir.

Gelir seviyenizi ödemek için yeterli olmayacak bir yatırımla rantınıza başlamayı planlıyorsanız, emekli olmanız gerekecektir, örneğin, farklı bir rantı düşünmek isteyebilirsiniz. ertelenmiş gelir rantı. Bu tür bir gelirlilik, yatırımınızın gelir kazançlarını ödemeye başlamadan önce büyümesi için birkaç yıla izin verecektir. Yatırım ne kadar büyük olursa, gelir ödemeleri de o kadar yüksek olur.

Aylık gelir ödemeleri ömür boyu sabittir. Bu enflasyon faktörüne geri döner. 65 yaşında (diğer emeklilik gelir kaynakları ile birlikte) emekli olmak için yeterli geliri sağlayan aylık 2.000 $ 'lık bir aylık ödeme, 75 yaşınızdayken artık yeterli olmayabilir. Enflasyon, bu gelirin gerçek değerini 1.500 $' a düşürebilir. Hayatta kalman çok zor.

Anında yapılan yıllık ödemelerin sözleşmede yerleşik bir otomatik yaşam maliyeti (COLA) yoktur. Ancak, gelir ödemelerinizi enflasyonla uyumlu tutmaya yardımcı olacak bir COLA seçeneği satın alabilirsiniz.

Anında yapılan maaşlar likit değildir. Bu, tüm yıllık ücretler için geçerlidir, ancak özellikle acil ücretlerle geçerlidir. Bir yıllık gelirden yapabileceğiniz tek geri çekimler, planlanan gelir ödemeleridir. Hemen bir yıllık gelir, size bir gelir akışı sağlamak için bir sözleşmedir. Bu nedenle, ihtiyaç duyulduğunda parayı kolayca çekebileceğiniz bir hesap türü değildir. Bu nedenle, derhal bir rant, cömert bir acil durum fonu veya ekstra paraya ihtiyacınız varsa erişebileceğiniz diğer bazı yatırım hesapları ile en iyi şekilde desteklenir.

Bir DIY yatırımı değil. Anında yapılan maaşlar, geleneksel emekli maaşları gibi, öz-emekli emeklilik hesaplarından çok daha fazladır. Eğer kendi yatırımınızı yapmayı seviyorsanız, bunu derhal bir yıllık ücretle yapamazsınız. Temel olarak, sizin için ve hayat için bir gelir akışı satın almak için belirli miktarda paranın peşine düştüğünüz sigorta şirketi arasındaki bir sözleşmedir. Yönetim planında hiçbir yatırım olmayacaktır.

Faiz oranı riski. Bu belki de bir yıllık gelir elde etme riski en büyüktür. Alınan gelirin, ani rantı aldığınızda sabit olduğu düşünüldüğünde, genel faiz oranları arttığında geliriniz artmayacaktır. Faiz oranlarının artacağına inanıyorsanız, oranlar sizin için tatmin edici bir seviyeye ulaşıncaya kadar bir ani faiz ödemeyi geciktirmelisiniz. Son derece düşük faiz oranlı ortamlarda, alternatif olarak daha iyi getiri ve daha yüksek gelirli ödemelerin olduğu diğer türden gelirleri de dikkate almak isteyebilirsiniz.

Ölüm ve kurtulanlar. Ölüm yardımcısını yıllık gelirinize eklemezseniz, ölüm anında sözleşmede kalan tüm fonlar sigorta şirketine geri dönecektir.Bu, tüm yıllık gelirler için geçerlidir ve hayat için gelir garantisi karşılığında yatırımınızdan vazgeçtiğiniz bir satış noktasıdır.

Bu hükmün yalnızca sigorta şirketlerinin size garanti edilen geliri ödeyebilmeleridir. Ama bu demektir ki, bir yıllık bir maaş aldıktan sonra beş yıl içinde ölürseniz, sözleşmeye ödenen tüm para - ki bunun büyük bir kısmı - sigorta şirketine geri dönecek ve varislerinize ödenmeyecektir.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu sınırlamayı, bir sonraki günkü rantınıza bir ölüm yardımı sürücüsü ekleyerek alabilirsiniz.

FDIC sigortası yok. Banka yatırımlarının tutarı FDIC sigortası kapsamında değildir. Bunun yerine ihraç eden sigorta şirketi tarafından garanti edilmektedir. Sigorta şirketi başarısızlığının görülme sıklığı son derece azdır. Ancak bu şansı, şirketin A. M. Best ile olan derecelendirmesini kontrol ederek düşürebilirsiniz. Şirkete verdikleri derecelendirme oranı ne kadar yüksek olursa, bunların varsayılanları o kadar düşük olur.

Ek olarak, çoğu eyalet garanti dernekleri Sigorta şirketi tarafından temerrüt halinde en azından bir miktar koruma sağlar. Devletinizin bu korumasına sahip olup olmadığını ve ne kadar kapsama alanı sağladığını görmek için devlet sigortası komisyoncunuzu arayabilirsiniz. Kapsama seviyesi genellikle 100.000 ila 300.000 dolar arasında bir yerde.

Acil Yardımlar Sizin İçin İyi midir?

Emekliliğe ulaştıktan sonra güvenilir bir gelir akışı yaratmak isteyen, ancak doğrudan yatırım yoluyla nasıl yapılacağını bilemeyen kişiler için, derhal yapılan maaşlar en iyisidir. İşveren sponsorluğundaki tanımlanmış bir sosyal yardım emeklilik planı kapsamında değilseniz, dikkate alınmalıdır. Özel bir emekli maaşı olmak için özel bir rant belirlenir.

Tam güvenlik arayan insanlar için de iyidir. Gelir ödemeleriniz gibi asıl değeriniz garanti edilir. İstediğiniz emeklilik yaşınıza ulaştığında bir anapara kurabilir ve gelecek ay gelir ödemeleri almaya başlayabilirsiniz. Bu sayede, bir anapara, Sosyal Güvenlik için uygun hale gelmeden önce emekli olmanın mükemmel bir yolu olabilir. Gelir ödemeleri almaya ve% 10 erken çekilme cezası ödemek zorunda kalmadan 59 1/2 yaşına başlayabilirsiniz.

Bunlar ayrıca “korkusuz” yatırımlardır. Paranızı sigorta şirketine devrediyorsunuz ve artık hiçbir şey için endişelenmenize gerek yok. Finansal piyasalarda neler olduğu konusunda endişelenmenize gerek yok, çünkü aylık gelir ödemeleriniz ne olursa olsun garanti edilir.

Ve tüm sigortalar gibi, emeklilik için daha fazla para biriktirme ya da yetersiz emeklilikle emeklilik yaşına yaklaşıyorsanız yakalama oynama fırsatı sunarlar. Maksimum katkı limiti olmadığından, istediğiniz emeklilik türünü sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz kadar katkıda bulunabilirsiniz.

Flip-side'da, kendi yatırımlarınızı aktif bir şekilde yönetmeyi tercih ederseniz, yönetilecek yatırımlar olmadığından muhtemelen bir ani faiz ile ilgilenmeyeceksiniz. Ve önümüzdeki yıllarda faiz oranlarının artmaya devam edeceğine inanıyorsanız, en azından bu tür bir geri ödemeyi geciktirmek isteyeceksiniz.

Son olarak, enflasyonun gelecekteki gelir ödemeleriniz üzerindeki etkisi ile ilgili endişeleriniz varsa, muhtemelen bir an önce rantlıktan kaçınmalısınız. Bu özellikle 65 veya daha eski bir kişi tarafından emekli olmanız durumunda geçerlidir. Gelirinizin 20 veya 30 yıl daha sürmesi gerekeceğinden, enflasyon önemli bir faktör olacaktır.

Bire girmeden önce, derhal yapılacak olan tüm faydaları ve riskleri dikkatlice değerlendirin. Ve mevcut seçenekleri gözden geçirdiğinizden emin olun; bunlar, almaya değer bir anapara kazanmaya yetecek faydaları artırabilir veya arttırabilir.

Videoyu izle: Milyonlarca Anne ve Ev Hanımına Emeklilik Müjdesi

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)
Kredi

Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)

Bu durumun tanıdık gelip gelmediğine bakın… Son zamanlarda işini bırakan bir kişiden bir telefon aldım ve 401'ini (k) devirmesi gerekiyordu. Mali müşavir olmaması, birlikte çalıştığı bir komşunun tavsiyesine başvurdu. Daha fazla araştırma yapmadan, danışmanla bir araya geldi ve danışman 401'ini (k) bir IRA rantına devretmesini tavsiye etti (not: bu gerçek bir ürün değil, sadece IRA içinde bir rant almak için bir terim) ).
Devamını Oku
GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?
Kredi

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?

Nefes al. Onu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku
Bir Yıllık Alınırken: 5 Gerçek Hayat Senaryosu
Kredi

Bir Yıllık Alınırken: 5 Gerçek Hayat Senaryosu

Birçok danışman, müşterilerini hiç bir zaman bir rant bırakmayacaklarını söyleyerek büyük bir iyilik yaptığını düşünüyor. Ve maaşların aldıkları tüm olumsuz basınla birlikte, bu çok şaşırtıcı değil. Ancak, bence maaşlar fantastik - doğru durumda. Bazı insanların rantı almamaları için en az 15 neden vardır.
Devamını Oku
Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın
Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com gelen bir misafir gönderidir Kredi yönetimi her zamankinden daha önemlidir. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek. IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir. Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.
Devamını Oku