Kredi

Yıllık İkramiye 2: Yaşam Boyu Gelir Fayda Yarışçısı

Kurtarıcılara eklenebilecek çok sayıda binici türü var. En popüler olanlardan biri ömür boyu gelir parası yardımcısıdır (LIB). Bu sürücü, tüm ömür boyu süreniz boyunca düzenli gelir ödemeleri almanızı garanti eder. Aslında, geliriniz tamamen tükenmiş olsa bile, bu gelir ödemelerini alacaksınız!

Ömür boyu gelir parası binicisi gibi bir sürücü, emeklilik için plan yaparken insanların yatırım mikslerine niçin para eklediklerinin daha zorlayıcı nedenlerinden biridir.

Ömür Boyu Gelir Yardımı Nasıl Çalışır?

Paranızdan kurtulacağınız konusunda endişeleriniz varsa, ömür boyu bir ömür boyu gelir yardımı sürücüsü ekleyebilirsiniz. Sigorta şirketi tarafından, ne olursa olsun, rantınızdan elde edeceğiniz gelir ödemelerini almaya devam edeceğiniz anlamına gelir.

Nispeten küçük yıllık bir maliyet karşılığında, binici hayatınızın geri kalanı boyunca yıllık, üç aylık veya aylık olarak ödeme yapabilir. Örneğin, 60 yaşında yılda 10.000 ABD doları ödemeye başlayan 200.000 dolarlık bir gelir elde ederseniz ve 100 yaşına kadar yaşarsanız - ve uzun zamandan beri rantınız uzun süredir - öleceğiniz güne kadar yılda 10.000 dolar almaya devam edeceksiniz.

Bu tür bir garanti sunabilecek çok az yatırım seçeneği vardır ve emekliliğinizi finanse etmek için yıllık ödeme yöntemlerini de kesinlikle güçlendirir.

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Ömür Boyu Gelir Kazanma Özellikleri

Bir ömür boyu gelir yardımı binicisine dahil olan veya bulunabilen özelliklerden bazıları şunlardır:

Kalkış aşaması. Bir ömür boyu gelir parası binici eklediğinizde, geri çekilme yüzdesi belirlersiniz. Bununla birlikte, birçok LIB binicisinin de bir “up up provision” var. Bu, artan yatırımlar nedeniyle rantınızın değeri artarsa, geri çekilme yüzdesinin yüksek bakiyeye uygulanacağı anlamına gelir ve bu da daha yüksek gelir ödemelerinin devam etmesine yol açar.

Garantili minimum büyüme oranı. Bir ömür boyu gelir yardımı sürücüsü ile bir yıllık gelir açtığınızda, planın, yıllık gelirinizin artmaya devam ettiği asgari bileşik büyüme oranını taşır. Gerçek yüzde oranı değişse de, yılda% 5 olağan dışı değildir. Para çekme yüzdesiniz de bu yüzdeye bağlı olarak gevşek olacaktır.

Maksimum çekilme miktarı. Bu özellik, yıllık gelirden çekeceğiniz para miktarının gelir ihtiyaçlarınızı karşılamaya yeterli olmasını sağlar. Tipik bir aralık% 5 ile% 7 arasındadır, ancak bazı planlar% 10 ve hatta daha fazlasına izin verebilir.

Lifetime Gelir Avantajı Örnekleri

Herhangi bir finansal araç türü her zaman en iyi açıklanır ve örneklerle gösterilir. Üç farklı senaryoya göz atalım ve ömür boyu gelir yardımcısının her koşul altında nasıl performans gösterdiğini görün.

Senaryo # 1 - Finansal piyasalar, rantınıza başladığınızda azalır.

Bu, yukarıda açıklanan garantili minimum büyüme oranının bir örneğidir. Hesabınızın önemli ölçüde büyüme fırsatı bulduktan sonra, 10 yıl içinde emekli olacağınız niyetiyle 200.000 dolarlık bir rant bıraktığınızı varsayalım. Ancak, değer artışının artması yerine, uzun bir ayı piyasası, hesabın değerini 150.000 $ 'a indirmektedir. Gelir ödeme oranınız% 5 ise, yıllık gelirinizi 7,500 $ ile sınırlayabilirsiniz.

Ancak,% 5 garantili asgari büyüme oranına sahip bir ömür boyu gelir yardımcısına sahip olsaydınız, bu oranın 10 yıl sonra rantı 326.000 $ olacaktır. Gelir ödeme yüzdesi de% 5 ise, bunun yerine yılda 16.300 dolar gelir ödemesi alabilirsiniz.

Bu, 326.000 $ 'lık% 5'lik bir tutardır, ki bu da gelirinizin 10 yıl sonra gelirinizin gerçek değerine dayanarak ne olacağını iki kattan fazladır.

Senaryo # 2 - Finansal piyasalar, rantınızı açtığınız zamanlar arasında çok iyi performans gösterir ve gelir ödemeleri almaya başlarsınız.

Bu senaryo, yükseltme aşamasının bir örneğidir. Senaryo # 1'deki ile aynı gerçekleri devam ettirmek hariç, 10 yıllık süre içinde çok güçlü bir yatırım pazarına sahip olmanız ve gelir ödemeleri almaya başlamanız nedeniyle yıllık gelir 500.000 dolar. Gelir ödeme oranınız% 5 ise, yıllık gelir ödemeleriniz yılda 25.000 $ olacaktır (500.000 X% 5).

Sürücünün kademeli olarak artırılması olmadan yıllık gelir ödemeleriniz yıllık% 32, yani 326.000 $ veya 16.300 $ olacaktır.

Yükseltme hükmünün eklenmesi sonucunda yıllık gelirinizden yıllık% 50'den biraz daha fazla kazanacaksınız.

Senaryo # 3 - Finansal piyasalar, gelirinizden gelir elde etmeye başladıktan sonra azalır.

Bu senaryo, sigorta şirketinin on yıllık bir süre boyunca gelir ödemelerinizi hesabın en yüksek değerine dayandırmanıza olanak tanıyan bir yükseltme hükmüne sahip bir ömür boyu gelir yardımcısına bir örnektir.

Senaryo # 1'den aynı gerçekleri devam ettirmek hariç, 10 yıllık süre zarfında yıllık gelirinize başladıktan sonra, hesabın değeri 400.000 $ 'a kadar düştü, bir keresinde 150.000 dolara düştü. Kurulumunuz, gelir yüzdesinin en yüksek değer, o zaman ödemeniz 400.000 $ 'lık yüksek bir değere ve şu andaki 150.000 dolar seviyesine dayanmayacaktır.

Sonuç olarak, yıllık gelir ödemeleriniz yılda 20.000 $ (400.000 X% 5), 7,500 $ (150.000 X% 5) değil.

Ne Ömür Boyu Gelir Avantajı Rider Maliyetleri

Ömür boyu gelir parası sürmek için yıllık ücret ödemeniz gerekmektedir.Fiili miktar, sigorta şirketine ve aynı zamanda yıllık ücrete bağlı olarak değişir, ancak genellikle yılda% 0,25 ila% 1,00 arasındadır.

Ayrıca, ücretlendirilecek belirli miktarın, sürücüde bulunan özelliklere dayandığı da muhtemeldir. Örneğin, bir şirket binici için yılda% 0,35'lik bir ücret talep edebilirken, sürücü bir üst düzey hizmet sunacaksa% 0,60 oranında ücret alabilir.

Ücret, gelir ödeme yüzdesinde indirim olarak ücretlendirilir. Örneğin, ömür boyu gelirin fayda maliyetinin maliyeti% 0,75 ise ve gelir ödeme yüzdesi% 6.00 ise, o zaman yıllık gelir için% 5,25'lik bir net gelir ödeme yüzdesi alacaksınız.

Niçin Hayat Kurtarıcılı Gelir Avantajı Sürdürülebilirlik Sürdürücünüze Katkıda Bulunabilirsiniz?

Bir ömür boyu gelir parası binicisi, paranızı kaybetme olasılığından endişe ediyorsanız, mükemmel bir eklentidir. Bu özellikle, oldukça erken emeklilik başlayan bir kişi için geçerlidir. Örneğin, vergi korunaklı emeklilik planlarından 59/1 yaşına kadar cezasız çekilmeye başlayabilirsiniz. Emekliliğinizi yaşınızda başlarsanız, en az 30 yıl sürecek bir gelire sahip olmanız gerekir.

Ömür boyu gelir yardımı sürücüsü, yıllık gelirinizin hayatınızın geri kalanı boyunca yıllık gelirinizi ödemeye devam etmesini sağlayacaktır. Yıllık rayiç değeriniz 20 yıldan sonra tamamen tükenmiş olsa bile (ki bu normal bir gelirdir) - planınız her yıl gelir ödemeleri yapmaya devam edecektir.

70 veya daha eski bir tarihe kadar, planınızdan gelir ödemelerini almaya başlamamanız muhtemelse, ömür boyu bir ömür boyu gelir yardımı sürücüsü eklemek istemezsiniz. Bu yaştaki yaşam beklentiniz daha düşük olacağından, sürücü sizin rantınıza dahil edilmesinin bedeli olmayacaktır.

Videoyu izle: Kahraman Köpekler Aile Çocuk Filmi Türkçe Dublaj İzle

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?
Kredi

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?

Nefes al. Onu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku
Kredi Kartı Numaralarınız Nasıl Anlaşılır?
Kredi

Kredi Kartı Numaralarınız Nasıl Anlaşılır?

Kredi kartınıza baktığınızda, ön taraftaki numaralara dikkat etmelisiniz. Kartın önündeki numaralar, finansmana eklenmiş bir hesap numarasının ötesinde, ilginç bir bilgi miktarı sağlar. Kredinizi kullandığınızda, rakamlar bir hikaye anlatır. Kredi kartınızın önündeki rakamların ne anlama geldiğini anlarsanız bu hikayeyi bilebilirsiniz.
Devamını Oku
Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın
Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com gelen bir misafir gönderidir Kredi yönetimi her zamankinden daha önemlidir. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek. IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir. Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.
Devamını Oku
2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları
Kredi

2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları

Aksine herkesin söylediğine rağmen, nakit geri kredi kartları gerçekten “hiçbir şey için bir şey” kazanmanıza izin verir. Kartınızı düzenli aylık masraflar için kullanabilmeniz ve faiz ödemeden önce ödeyebilmeniz durumunda, herhangi bir yerden para kazanabilirsiniz. Kazandığınız her bir dolar için% 1-5 geri dönüş - ve hemen hemen hiç çaba göstermeden.
Devamını Oku