Kredi

Yıllık Değerinizi Yükseltmek İçin Seçenekler ve Biniciler

İnsanların yıllık gelirden şüphelenmelerinin nedenlerinden biri, rahatsız edici olabilecek bazı hükümlere sahip olmalarıdır. Eğer beklenti ile bir rant sözleşme çıkar Örneğin, en azından önümüzdeki 20 yıl için bir gelir sağlayacaktır olduğunu, ancak 10 yıl sonra ölür, sözleşmedeki kalan bakiye, sigorta şirketi değil dönecektir mirasçılarına.

Yıllık sözleşmelerde bu gibi hükümler vardır. Ömür boyu gelir parası sağlamaya önem verdikleri için, yıllık sigorta bedelinin tamamen tükenmesi durumunda bile, sigorta şirketlerinin bu geliri ödeyebilmelerine imkan veren belirli hükümlere sahip olması gerekir. Yüzeyde bu, özellikle emeklilere güçlü avantajlar sunsalar bile, yıllık ücretlerden tamamen kaçınmanıza neden olabilir.

Ancak, gelirlerin faydalarından hoşlanıyorsanız, ancak çalışmanın bazı yollarından memnun değilseniz, geçici çözümler vardır. Olarak anılırlar biniciler, ve onlar maaşlarda ortak olan daha tartışmalı hükümlerin bazılarını kaldırabilirler. Farklı endişeleri ele alan birkaç farklı gelir var.

Her seçeneğin farklı sürümleri de vardır, ancak bazen bu sürümler aynı seçeneği ancak farklı dilleri tanımlamanın bir meselesidir.

Her sürücü ile ilgili ücretler de vardır. Genel olarak, bu ücretler düşük gelirli bir kazanç şeklinde değerlendirilir. Örneğin, yıllık ödeme tutarı yıllık% 6 ise ve belirli bir sürücünün yıllık% 0,75 olduğu durumlarda, yıllık ödeme yıllık kazanç için% 5,25'e düşürülecektir.

İşte daha yaygın rantlı sürücülerden bazıları:

1. Garantili Para Çekme Faydası

Garantili bir geri çekilme avantajlı binici en az iki farklı lezzetle gelir. garantili ömür boyu para çekme (GLWB)ve bir garantili minimum para çekme hakkı (GMWB).

Normalde, bir yıllık ödemeye yatırım yaptığınızda, bir plandan para çekebilmenizin yalnızca iki yolu vardır:

1. fonları “vadeden” - yani düzenli dağıtımlar oluşturmak anlamına gelir, ya da
2. Çekilişi yapın ve teslim masraflarını ödeyin

Garantili bir para çekme avantajı sürücüsü, paranıza erişebilmek için başka bir yol sunar. GLWB sürücüsü, yatırımı paraya çevirmek zorunda kalmadan yatırılan bakiyeden derhal para çekilmesini sağlar. Çekebileceğiniz miktar, yıllık toplam yatırımın yüzdesiyle belirlenir.

Geri çekilmeyi sağlamanıza rağmen, geri kalan fonlar, orijinal sözleşmeye göre yatırım yapmaya devam ediyor. Çoğu durumda, plandan normal gelir ödemelerini almaya başlayacağınız tarih, daha sonraki bir tarihe ertelenecektir.

Bir GMWB, yıllık yatırımları, orijinal yatırımlarının belirli bir yüzdesini, söz konusu ilk yatırımın miktarını geri çekene kadar, yıllık gelirden geri çekebilir. Bu, yıllık rantta yatırım yapılan anaparayı korur. Örneğin, yıllık kazanç, ilk yatırımın tam miktarı tamamen geri alınana kadar yıllık% 10'luk bir tutarı geri çekebilir. Bu arada, planda kalan bakiye piyasa ile büyümeye devam ediyor.

2. Lifetime Gelir Fayda Yarışçısı

Ömür boyu gelir yardımı sürücüsü (LIB) değişken ücretlerle yaygın olarak kullanılabilir. Sürücü ile birlikte, sigorta şirketi aylık, üç aylık veya yıllık olsun, yıllık gelirden düzenli gelir ödemeleri almanızı garanti eder. Ödemeler, ranttaki gerçek bakiye tamamen tükenmiş olsa bile, hayatınızın geri kalanı boyunca devam edecektir.

Bir LIB, paranızdan asla kurtulmamanızı sağlayabilir; bu, emeklilerin ortak bir endişesidir. Örneğin, yılda 200.000 dolar yatırım yaptığınızı varsayalım. Sözleşme,% 5 yıllık bir gelir sağlar - ancak 20 yıl sonra, rant tamamen tükenir. Sigorta şirketi, üzerinde mutabık kalınan yıllık gelir yardımını ödemeye devam edecek, bu durumda hayatınızın geri kalanı boyunca 10.000 $ (% 5 oranında 200.000 $) ödeyeceksiniz.

Bir LIB binicisi, 60 yaşında gelir yardımı almaya başlayan ve 25 veya 30 yıl daha yaşamalarını bekleyen bir kişi için mükemmel bir fikirdir.

3. Ölüm Yardımı Rider

Yıllık ödemelerin ortak dezavantajlarından biri, onların yaşamsal fayda sözleşmeleri olarak kurulmalarıdır. Yani, hayatınızın geri kalanı için size gelir avantajı sağlarlar, ama öldükten sonra, mirasçılarınız için bir sigorta yardımı yoktur.

Bu, 20 yıl boyunca sizin için gelir sağlayacağı niyetiyle bir yıllık bir satın alma bedeli satın almanızın açık bir dezavantajı olabilir, ancak sadece 10 yıl sonra ölürsünüz. Sigorta sözleşmesindeki kalan fonlar sigorta şirketine geri dönecektir. Ve sözleşmenin beklenen süresi boyunca sadece yarı yolda olduğunuzdan, bu denge önemli olacaktır.

Ölüm yardımı yapan binici, ölümünüzde mirasçılarınız için ölüm yardımı sağlamanızı sağlar; bu da, yıllık kazancı hem yaşamsal faydaya hem de ölüm yardımı sözleşmesine dönüştürür.

Bir ölüm ödeneği sürücüsü, mirasçılarınızın en azından, rant için ödediğiniz prim miktarını alacağını garanti eder. Örneğin, rantı tesis etmek için 250.000 $ öderseniz ve ölüm tarihinizden itibaren priminizin sadece yarısı size iade edildiğinde, mirasçılarınız 125.000 dolarlık ölüm ödeneği hakkına sahip olacaktır.

4. Uzun Süreli Bakım Rider

İnsanlar her zaman uzun yaşadığından, uzun süreli bakım sağlamak giderek artan bir endişe kaynağı haline geldi. Ancak uzun vadeli bakım ile ilgili temel sorun, inanılmaz derecede pahalı olmasıdır. Sadece bu kadar değil, uzun vadeli bakımı kapsayan politikalar sağlayan azalan sayıda sigorta şirketi var.

Ancak, uzun vadeli bir bakım sürüşünü bir rantiye ekleyebilir, böylece planınıza dahil olan bu acil duruma sahip olursunuz.Gelir, sözleşmede belirtilen geliri sağlayacak, ancak gerekli olması halinde uzun vadeli bir bakım yardımı da ödeyecektir.

Uzun vadeli bakım hizmetinin yaptığı şey, uzun vadeli bakım maliyetini karşılamaya yardımcı olmak için gelir ödemesini ayarlamaktır. Örneğin, uzun süreli bakım maliyetinin ayda 6,000 dolar olacağını varsayalım. Yıllık gelirinizin 3.000 $ 'lık aylık gelir ödemeleri sunması planlanıyorsa, tıbbi olarak uzun süreli bakım gerektirdiğine karar vermeniz durumunda, ödeme ayda 6,000 $' a katar.

Uzun süreli bir bakım sürücüsü, genellikle, gelirden normal gelir ödemesini iki katına çıkaracak bir fayda sağlar. Bu nedenle, bölgenizdeki uzun vadeli bakımın ayda yaklaşık 6,000 dolar harcadığını biliyorsanız, yıllık gelirinizi aylık 3.000 $ 'lık bir gelir ödemesiyle ayarlayabilirsiniz. Bu size gerekli olması durumunda, uzun vadeli bakımı karşılayabilmek için yeteneği verecektir.

Artan ödemeler genellikle 60 aya kadar mevcuttur ve genellikle tek bir kişiye - sizin ya da eşinizden - uygulanır. Ayrıca tipik olarak uzun süreli tek bir bakım durumu için de geçerlidir. Örneğin, üç yıl boyunca uzun süreli bakımdaysanız ve sonra gelirseniz, fayda ikinci bir konaklamaya geçmeyecektir.

5. Yaşam (COLA) Binicileri Maliyeti

Gelirler belirli bir aylık gelirle gelir. Bu gelir, yıllık sözleşmeyi aldığınız anda belirlenir ve tüm dönem için sabittir. Bu, yıllık gelir sahibi olarak size garantili bir gelir sağlayabilir, ancak enflasyonu hesaba katmaz.

Bu nedenle, yıllık bir yaşam ücreti (COLA) sürücüsü maliyetinize eklenebilir. Enflasyonun bir ölçüsüne bağlı olarak aylık ödemelerde artış sağlar.

COLA binicileri, fayda ödemelerinizdeki artışları hesaplamak için iki yöntem kullanır. Birincisi, Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından sağlanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) gibi gerçek bir istatistik bazında artış oranına dayanmaktadır. Ekonomide kullanılan en yaygın enflasyon ölçümüdür. TÜFE'deki yıllık değişimler, aylık yararınızdaki değişiklikleri belirlemek için kullanılır, bu da endeksin negatif bir değişim bildirmesi durumunda azalır (deflasyon).

İkincisi, seviye yüzdesindeki artışa dayanmaktadır. Örneğin, belirli bir yüzde seçebilirsiniz,% 3 (son birkaç on yıl içinde kabaca ortalama enflasyon oranıdır). Bu, enflasyon oranının gerçekte ne olup bittiğine bakılmaksızın, size ödenek ödemelerinizde yıllık bir artış sağlayacaktır. TÜFE'nin tamamen doğru olmadığını düşünüyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, enflasyon oranı% 3'ün üzerine çıksa da, TÜFE yöntemini kullanmanız daha iyi olacaktır.

6. Premium Binicilerin İadesi veya İadesi

Bu sürücü, ölüm ödeneği binicisine çok benzemektedir; çünkü, rantın kendisi tarafından ödenen yaşamsal faydalara ek olarak, varislerinize ölüm yardımı sağlamaktadır.

Sigorta iadesi ya da premium binicinin iadesi altında, sigorta şirketinin, rantın ana para değerinin ödenmesinden önce ödenmesi durumunda, söz konusu yararlanıcıya söz konusu yararlanıcıya geri ödeme yapacaktır. Etkin bir şekilde, sigorta şirkete ödenen prime eşitlik sağlayan bir nakit iadesi sağlar, rantın başladığı süre ile mal sahibi tarafından ödediği zaman arasında yapılan daha az fayda ödemeleri.

Yani, yıllık 200.000 $ 'lık bir primi ödeyecekseniz ve 100.000 $' lık toplamda 10 yıl boyunca fayda sağladıysanız, kalan 100.000 $ 'lık faydalanıcınıza ödenecektir.

Sürücünün belirli varyasyonlarında, sigorta şirketi, sözleşmenin yürürlüğe girmesi sırasında, yıllık yatırımla kazanılan faizi de içerecektir.

Doğal olarak, uzlaşma sözleşmesi ne kadar uzun sürüyorsa, o zaman daha anapara ödemesi yapılmakta ve ölüm ödeneği ne kadar düşük olacaktır. 20 yıl veya daha uzun bir süre geçtikten sonra, rantın tükendiği için ölüm ödeneğinin ödenmemesi bile mümkündür.

7. Bozulmuş Risk Sürücüsü

Bir yıllık risk kurduğunuz için bir riskli sürücü kullanılabilir, ancak hayatınızı kısaltabilecek sağlıkla ilgili bir durumunuz vardır. Bu sürücünün rantınıza eklenmesi durumunda, genel olarak misyonunu, muhtemelen daha kısa vadeli bir dönem için daha yüksek bir gelir ödemesi sağlayarak gerçekleştirecektir.

Tıbbi durumlar arasında kalp hastalığı, kanser, inme, alkolizm, lösemi, karaciğerin sirozu, yüksek tansiyon, lösemi ve sağlıkla ilgili diğer bir dizi hastalık yer alabilir.

Bu sürücü elbette karışıma bir sağlık değerlendirmesi ekleyecektir. Bir hayat sigortası poliçesinde olduğu gibi, sigorta şirketi muhtemelen talep edilen sağlık durumunu desteklemek için belge sağlamanızı gerektirecektir. Bu, sağlık geçmişinizde, tıbbi olarak yazılı bir hayat sigortası poliçesi ile ne yapılacağına çok benzeyen bir soruşturma ile sonuçlanabilir. Bazı şirketler tıbbi muayeneden geçmenizi bile talep edebilir.

8. Komutlu Ödeme Rider

Bir ücretli ödeme sürücüsü, yıllık gelirinizden bir toplu ödeme çekmenizi sağlar. Garantili çekilme avantajlı sürücüye çok benziyor ve hatta belki de farklı şirketler tarafından sunulan aynı sürücü için farklı bir isim. Yıllık ücretler genellikle size ömür boyu sabit bir gelir akışı sağlamak için kurulduğundan, genel olarak toplu çekiliş çekimi yapma yeteneğinizi kısıtlarlar. Bu binici bu olasılığı açabilir.

Tipik olarak, sürücü, ya gelir için ödenen primin yüzdesine ya da sabit bir dolar miktarına dayanan bir geri çekme limiti ile gelir. Ayrıca, para çekme işlemleri genellikle, sözleşmenin yürürlükte olduğu ilk birkaç yıl ile sınırlıdır.

9. Garantili Minimum Birikim Yardımı Rider

Garantili bir asgari biriktirme faydalanıcısı (GMAB), genellikle finansal piyasalardaki değişimlerden dolayı rayiç bedelini sözleşme değerindeki düşüşlerden korumak için tasarlanan değişken bir ücrete eklenir.

Sürücü, alınan asgari tutarın, sözleşmeye yatırılan dolar tutarı veya sözleşmenin değerindeki kazancın, kuruldukları süre ile gelir ödemeleri yapmaya başlayacağını garanti eder.

Bu sürücüyü almak için bazı riskler var. Fayda, ancak, rantın değeri garantili değerin altına düştüğünde gerçekleşir. Asla yapmazsa, gelir sahibi asla alınmayacak bir fayda için ödeme yapmış olur. Bazı sigorta şirketleri, sürücü içinde, rayiç değerinin garantili değerden daha yüksek olması halinde, sürücünün kümülatif maliyetlerinin iade edilmesine ilişkin hükümlere sahiptir. Bu sürücüyü rantına eklemeden önce kesin olmak isteyeceğiniz bir şarttır.

10. Garantili Minimum Gelir Avantajı Rider

Garantili bir asgari gelir yardımcısı (GMIB), sözleşmenin yürürlüğe girmesinden bu yana yıllık gelirinizin performansına bakılmaksızın belirli bir gelir ödemesini garanti eder.

Garantili bir asgari gelir yardımı sürücüsü altında, gelir ödemeleriniz genellikle birkaç temel hesaplamaya dayanır. Örneğin, bazı hesaplamalar şunları içerir:

  • Ödeme değerinin yüzdesine dayalı bir ödeme
  • Gelir ödemelerinin başladığı zamandaki rantın gerçek değeri veya
  • Dönemin en yüksek sözleşme yıl dönümü değeri

Garantili asgari gelir yardımcısı şartlarına göre, size en yüksek geliri sağlayan seçeneğe göre ödenirsiniz. Yani eğer değişken bir rantta 200.000 dolar harcadıysanız ve 10 yıl sonra 250.000 dolar değerindeyse, bunun yerine 10 yıldan fazla bir sürede 200.000 $ 'lık% 5 faiz oranına göre ödeme yapabilirsiniz. Bu 325,779 $ bir değerle sonuçlanacaktı. Gelir ödemeleriniz iki sayının üstündedir.

Garantili bir asgari gelir yardımcısı eklemek, yatırımcının bir yatırım fonuna yatırım yapmak için bir rantı seçmesinin önemli bir sebebidir. Bu, yatırımcının, özellikle düşük performans gösteren bir piyasada, yatırım fonu sağlayabileceğinden daha yüksek bir değere sahip olma şansı olduğu anlamına gelir.

11. Özürlüler, İşsizlik ve Terminal Hastalık Sürücüleri

Bunlar, sağlık durumunuz ya da iş durumunuzla ilgili olan sürücülerdir. Her durum için özelleştirilmiş bir binici var.

bir kısmi sakatlık faydaları binici Bir hayatını kazanma yeteneğiniz, bir sakatlık olayı tarafından engellendiyse, fayda sağlar. Standart bir maluliyet sigortası politikasından farklı olarak, fiili istihdam kazancınıza dayalı olarak fayda sağlamaz. Bunun yerine, yıllık gelir sözleşmeniz kapsamında kabul edilen aylık gelir ödemesinin belirli bir yüzdesini öder. Bu ödemeleri genellikle belirli bir süre için yapar, genellikle bir yıldan fazla değildir.

Sürücü ayrıca, ayrı bir binici olarak kurulabilmesine rağmen işsizlik için de faydalar içerebilir. Yıllık ödeme, bir yıllık bir süre için, yıllık sözleşmede belirtilen aylık gelir ödemenizin belirli bir yüzdesini ödeyecektir.

Her iki durumda da, teslimat ücretleri feragat edilecektir.

bir terminal hastalık sürücüsü Size, bir yıl veya daha kısa bir ömür beklentisi bırakan bir sağlık durumundan dolayı, rantınızın belirli bir yüzdesine erişmenizi sağlar. Bu süre zarfında teslim olmaktan feragat edilecektir.

Sarmalamak

Gördüğünüz gibi, hemen hemen herhangi bir beklenmedik hayal edebilecek bir sürücü var. Yıllık ödemeye yatırım yapmayı düşünüyorsanız, herhangi ya rantın kendisi ya da kendi bireysel durumunuz hakkında sahip olduğunuz endişeler. Şanslar, rantına eklenebilecek, sorun ne olursa olsun ilgilenecek bir sürücü var.

Videoyu izle: 1 Seviye İle Kupa Kasma # 1-Baştan Zorlanma! Clash Royale English

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

GFC 071: Yıllık İllüstrasyon Yanılsaması İçin Gözlem Edin
Kredi

GFC 071: Yıllık İllüstrasyon Yanılsaması İçin Gözlem Edin

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_071__Annuity_Illusions__.mp3 Hiç düşündüğünüz şey değil, sadece bir şey hakkında heyecanlandınız mı? Zaman ve tekrar tekrar, bu tarz bir senaryo hayatımızda olur. Eşimle yaptığım son bir gezi, bir rüyanın gerçekliğin ne kadar kısa düşebileceğinin mükemmel bir örneğidir.
Devamını Oku
Üniversite Bahar Tatili için En İyi Öğrenci Kredi Kartları
Kredi

Üniversite Bahar Tatili için En İyi Öğrenci Kredi Kartları

Arkadaşların son dakika Spring Break gezisi planlıyorlar, ama nasıl gideceğinizden emin değil misiniz? Yurtlarda geride kalmayın! Bazı çılgın maceralarda bahar tatilinde seyahat etmek, üniversite öğrencileri için bir pasajdır. Bahar tatilinizden 24 saat önce, Gulf Coast'a, Meksika'ya veya New York şehrine gitmeye başlamadan önce uçuş rezervasyonu yapmamış olsaydınız, henüz yaşamıyorsunuz.
Devamını Oku
GF ¢ 040: Krediniz Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (muhtemelen bunu yapmıyorsunuz)
Kredi

GF ¢ 040: Krediniz Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (muhtemelen bunu yapmıyorsunuz)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC040_.mp3 Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak finansal planlama sorunları hakkında çok şey biliyorum, ama bilmediğim bir şey var. kredi Birkaç yıl önce, gerçek kredi puanımın ne olduğunu bulmak için cesur bir arayışa girdim ve bunu yaparken çok sayıda farklı kredi puanı türünün olduğunu hızlıca öğrendim.
Devamını Oku
Bir Yıllık Genç Bir Kişinin Yapabileceği En Kötü Yatırım mı?
Kredi

Bir Yıllık Genç Bir Kişinin Yapabileceği En Kötü Yatırım mı?

Annemin genç bir yetişkin olarak benim için yaptığı en iyi şeylerden biri benim için bir yatırım stratejisi başlattı. Bana yatırım yapmaya başlamak istiyordu, bu yüzden mali danışmanımla bir yatırım hesabı oluşturdum. O zamanlar ben gençtim, clueless ve tamamen kayıtsız kaldım. Ama kariyerine finansal danışman olarak başladığımda nihayet benim yaptığım yatırımlarla çok ilgilendim.
Devamını Oku