Kredi

Sabit (Oran) ├ťcretleri

hepsi var mevcut çe┼čitlerHemen hemen her yat─▒r─▒m ni┼činde bir tane var. Garantili bir gelirin olu┼čturulmas─▒yla ilgileniyorsan─▒z, anapara de─čeriniz için bir risk olmaks─▒z─▒n, sabit tutarlar arad─▒─č─▒n─▒z ┼čey olabilir. CD'ler ve para piyasas─▒ fonlar─▒ gibi di─čer faizli yat─▒r─▒mlardan daha yüksek getiri oranlar─▒ öderler ve ayr─▒ca vergi ertelenmi┼č gelir de sunarlar. Onlar herkes için de─čil, ama onlar sizin için do─čru olabilir.

Sabit Faizler nelerdir?

Sabit bir rant, sizin ve bir sigorta ┼čirketi aras─▒ndaki bir yat─▒r─▒m sözle┼čmesi olup, ┼čirkete i┼č sözle┼čmesinde belirtilen ┼čartlar alt─▒nda size sabit y─▒ll─▒k ödeme yapma zorunlulu─ču getirir. Yat─▒r─▒mlar─▒n─▒zda güvenli ve istikrarl─▒ bir getiri elde etmek için mükemmel bir yoldur.

Sabit ücretler bankalar taraf─▒ndan ihraç edilen mevduat sertifikalar─▒ (CD) gibi çal─▒┼č─▒r. Y─▒ll─▒k olarak belli bir miktar para yat─▒r─▒rs─▒n─▒z ve size sabit bir faiz oran─▒ öder. Faiz planda birikirse, hesap gelecekte büyüyecek, bu da gelecekte plana daha fazla faiz geliri sa─člayacakt─▒r.

A + Anma Ta┼č─▒y─▒c─▒s─▒ndan 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlar─▒n─▒ Al─▒n ve Kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒n!

Bununla birlikte sabit bir y─▒ll─▒k ücretin bir CD'den farkl─▒ yollar─▒ vard─▒r. Örne─čin, sabit bir rant─▒ erken teslim ederseniz, genellikle bir teslim ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu ücret, CD'lerde erken para çekme cezalar─▒nda oldu─ču gibi, sadece faiz gelirinizi azaltmak yerine, rant─▒n temel de─čerine dü┼čebilir. Buna ek olarak, IRS'den% 10'luk erken para çekme cezas─▒na tabi olabilirsiniz - ancak bu makalede biraz daha sonra bu noktaya daha da yakla┼čaca─č─▒z.

Sabit ücretler iki farkl─▒ ┼čekil alabilir:

Ertelenmi┼č sabit y─▒ll─▒klar. Bu tür sabit y─▒ll─▒k gelir plan─▒nda faiz gelirini korur, böylece önceden belirlenen bir y─▒l için daha büyük bir miktarda büyüyecektir. Bu noktadan sonra, size do─črudan gelir sa─člamak için plan─▒n d─▒┼č─▒nda da─č─▒t─▒m yapmaya ba┼člayabilirsiniz.

Hemen sabit ücretler. Bu, gelirinizi hemen ödeyen sabit bir y─▒ll─▒k gelirdir. Sen rant─▒ kuruyorsun ve plan─▒n ┼čartlar─▒na göre düzenli bir gelir ödemeye ba┼čl─▒yor.

Sabit Faiz Oranlar─▒n─▒n Faydalar─▒

Sabit ücretler, özellikle emeklili─če yak─▒n olanlar için onlar─▒ arzu edilen yat─▒r─▒mlar yapan birtak─▒m faydalarla birlikte gelir. Bu avantajlardan baz─▒lar─▒ ┼čunlard─▒r:

Garantili faiz oran─▒ getirileri. Sabit ücretler, y─▒ll─▒k sözle┼čmenin ömrü boyunca garantili bir gelir sa─člayabilir. Bu, hisse senedi performans─▒n─▒n aksine, hem anapara de─čeri hem de temettü geliri zaman içinde de─či┼čebilir.

Dü┼čük asgari yat─▒r─▒m gereksinimleri. Genel olarak sabit y─▒ll─▒k sözle┼čmeleri 1.000 ila 10.000 ABD Dolar─▒ aras─▒nda sat─▒n alabilirsiniz. Bu da onlar─▒ hem yeni hem de küçük yat─▒r─▒mc─▒lar─▒n eri┼čimine aç─▒yor. Bu, yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ çe┼čitlendirmek isteyen küçük bir yat─▒r─▒mc─▒ysan─▒z ve sabit bir gelir bile┼čeni dahil etmek istiyorsan─▒z, özellikle do─črudur.

Faiz gelirleri vergiden muaft─▒r. Bu ┼čekilde, sabit bir y─▒ll─▒k gelir, bir Roth IRA'ya benzer ┼čekilde çal─▒┼č─▒r. Plana yap─▒lan katk─▒lar vergiden dü┼čülmese de, gelir üzerinden kazan─▒lan faiz gelirleri vergiden mahsup edilir. Bu, faiz gelirinize gelir vergisi ödemek zorunda kalmayaca─č─▒n─▒z anlam─▒na gelir. Y─▒ll─▒k gelirden da─č─▒t─▒m almaya ba┼člayana kadar herhangi bir vergi gerekmeyecektir.

Ve di─čer vergi-ertelenmi┼č yat─▒r─▒m planlar─▒nda oldu─ču gibi, genellikle en az 59 1/2 ya┼č─▒na gelene kadar plandan para çekmek için beklemeniz gerekir. Onlar─▒ daha erken alman─▒z gerekirse, sadece para çekme i┼člemleri için normal gelir vergisi ödemekle kalmayacak, ayn─▒ zamanda erken para çekme i┼člemleri için IRS% 10 cezas─▒ da alacaks─▒n─▒z.

(NOT: Baz─▒ sigorta acenteleri bunu yapman─▒z─▒ te┼čvik etse de, muhtemelen IRA'n─▒za veya ba┼čka bir emeklilik plan─▒n─▒za sabit y─▒ll─▒k gelirler dahil etmek istemezsiniz. Bunun nedeni, gelirlerin zaten vergiden ertelenmi┼č olmas─▒d─▒r, bu yüzden bir plan dahilinde bu da vergiden muaf olan gerçek bir amaca hizmet etmiyor, belediye tahvillerini emeklilik hesab─▒na neden koymayaca─č─▒n─▒za benzer - bunlardan elde edilen gelir vergiden muaft─▒r.)

Sabit maa┼člar üzerindeki faiz oranlar─▒ genellikle CD'lerden daha yüksektir. Bu özellikle, rant─▒n ilk y─▒l─▒nda geçerlidir. Örne─čin, be┼č y─▒ll─▒k sabit bir y─▒ll─▒k gelir, ilk y─▒l─▒n% 5'inden fazlas─▒n─▒ ve daha sonra sözle┼čmenin kalan dört y─▒l─▒ için% 3'ü ödeyebilir. Bu, be┼č y─▒ll─▒k bir CD ile alabilece─činiz oranlardan oldukça daha iyi. Ve sabit faizlerle ödenen do─čal faiz oranlar─▒, mevcut faiz oran─▒ resmine göre ayarlanacakt─▒r.

Hayat─▒n geliri. Hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için size bir gelir sa─člamak için sabit bir y─▒ll─▒k ayarlama yap─▒labilir. Gelirleri kurup finanse ediyorsunuz ve faiz gelirini biriktirmeye ba┼čl─▒yorsunuz. Emeklili─činize ula┼čt─▒─č─▒n─▒zda, rant, hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için size bir gelir sa─člamak için ayarlanabilir. Bu, emeklilik amac─▒yla kat─▒ yat─▒r─▒mlar olarak görülmesinin bir ba┼čka nedenidir.

Sabit Menkul FDIC Sigortal─▒ m─▒?

Bu, sabit maa┼člar─▒n CD'lerden tamamen ayr─▒ld─▒─č─▒ bir aland─▒r. CD'ler FDIC arac─▒l─▒─č─▒yla federal sigorta ile birlikte gelirken, her bir yat─▒r─▒mc─▒da 250.000 $ 'a kadar sabit ücretler ve bu konudaki tüm ücretler benzer bir devlet sigortas─▒na sahip de─čildir. Yat─▒r─▒mc─▒lar─▒n hesaplar─▒n─▒ sahtecilikten veya yat─▒r─▒m arac─▒ kurumunun ba┼čar─▒s─▒zl─▒─č─▒ndan koruyan Menkul K─▒ymet Yat─▒r─▒mc─▒lar─▒ Koruma Kurumu (SIPC) taraf─▒ndan da kar┼č─▒lanmam─▒┼čt─▒r.

Sabit ücretler, asl─▒nda tüm y─▒ll─▒k sigortalar, FDIC veya SIPC gibi üçüncü taraf bir ajanstan ziyade, onlar─▒ ihraç eden sigorta ┼čirketi taraf─▒ndan ÔÇťsigortal─▒d─▒rÔÇŁ.Bu, sigorta ┼čirketinin varant─▒ veren mali gücünün son derece önemli oldu─ču anlam─▒na gelir.

Bu mutlaka panik bir durum de─čil. ABD tarihinde sigorta ┼čirketi ba┼čar─▒s─▒zl─▒klar─▒n─▒n görülme s─▒kl─▒─č─▒ oldukça nadirdir. Ve genellikle bir sigorta ┼čirketi oldu─čunda, varl─▒klar─▒ ve yükümlülükleri, bulundu─ču yerde faaliyet gösteren di─čer sigorta ┼čirketlerine da─č─▒t─▒l─▒r.

Ancak bu, sigorta ┼čirketinizin rant─▒yla tutmak istedi─činiz gücünün veya zay─▒fl─▒─č─▒n─▒n göz ard─▒ edilmesi gerekti─či anlam─▒na gelmez. Sigorta ┼čirketinin varant─▒n─▒ veren gücü ve güvenli─čini ölçmenin en iyi yollar─▒ndan biri, A. M. Best taraf─▒ndan derecelendirmelerini kontrol etmektir. Sigorta ┼čirketlerinin finansal bütünlü─čünü ölçmek için endüstri standard─▒ olarak kabul edilir. Dünya çap─▒nda 3.500'den fazla sigorta ┼čirketine derecelendirme yap─▒yorlar. Yüksek ┼čirketlerden sigorta ┼čirketlerine puan veriyorlar. A ++ dü┼čük F.

Do─čal olarak, bir y─▒ll─▒k bir süreye yat─▒r─▒m yap─▒yorsan─▒z, derecelendirme aral─▒─č─▒n─▒n üst ucundaki ┼čirketlerle kalmak isteyeceksiniz. Ayr─▒ca, en az y─▒ll─▒k bazda yat─▒r─▒m yapt─▒─č─▒n─▒z herhangi bir sigorta ┼čirketinden derecelendirmeyi kontrol etti─činizden emin olun. Bireysel sigorta ┼čirketlerinin notlar─▒, ┼čirketin performans─▒na ba─čl─▒ olarak yükseltilebilir veya dü┼čürülebilir.

─░hraç eden sigorta ┼čirketinin mali gücünün ötesinde, ço─ču devletin y─▒ll─▒k olarak yat─▒r─▒m yapanlara bir miktar koruma sa─člama garantisi veren birlikleri vard─▒r. E─čer eyaletiniz bir garanti derne─čine sahipse, genellikle y─▒ll─▒k sözle┼čmelerde 100.000 dolarl─▒k bir s─▒n─▒r vard─▒r. Devlet sigorta komisyoncusu ile garanti ili┼čkisinin varl─▒─č─▒n─▒ ve sa─člad─▒klar─▒ koruma miktar─▒n─▒ belirlemek için kontrol edebilirsiniz.

E─čer devletinizin ne kadar koruma sa─članaca─č─▒ konusunda bir dolar limiti varsa, y─▒ll─▒k yat─▒r─▒mlar─▒n─▒z─▒ bu seviyenin alt─▒ndaki herhangi bir sigorta ┼čirketi ile birlikte tutmay─▒ planlaman─▒z gerekir. Toplam y─▒ll─▒k yat─▒r─▒m─▒n─▒z devlet koruma seviyesini a┼č─▒yorsa, y─▒ll─▒k sigortalar─▒n─▒z─▒ birkaç farkl─▒ sigorta ┼čirketi aras─▒nda da─č─▒tmal─▒s─▒n─▒z.

Bunu yaparken, ayr─▒ca, koruma limitinin, tek bir sigorta ┼čirketi ile yapt─▒─č─▒n─▒z yat─▒r─▒m için geçerli olup olmad─▒─č─▒n─▒ veya tüm sigorta sözle┼čmelerinizin bir toplam─▒n─▒ temsil edip etmedi─čini devlet sigorta komisyoncusu ile de kontrol etmelisiniz. Bununla birlikte, herhangi bir sigorta ┼čirketinin ba┼čar─▒s─▒z olamamas─▒ son derece dü┼čük oldu─ču için, iki veya daha fazla ayn─▒ zamanda ba┼čar─▒s─▒z olacakt─▒r.

Bu FDIC sigortas─▒ de─čil, ancak paran─▒z─▒ bir y─▒ll─▒k sözle┼čme ile güven içinde yapabilece─činiz kadar yak─▒n gelir.

Sabit Faizlerin Riski

Sigorta ┼čirketinin bir y─▒ll─▒k gelir teminat─▒ verebilme riskinin yan─▒ s─▒ra - ki bu çok küçük bir risktir - bu da sabit y─▒ll─▒k gelirlerde var olan ba┼čka riskler de vard─▒r.

Teslim ücreti. Daha önce aç─▒kland─▒─č─▒ gibi, bu ücretler asl─▒nda y─▒ll─▒k sözle┼čmenizin temel de─čerini dü┼čürebilir. Onlar% 5 deme rant de─čerinin bir yüzdesini temsil edebilirler. Genellikle uzun y─▒llar uzayabilecek belirli bir zaman dilimi için ba┼čvururlar. Teslim ücretinin geçerli oldu─ču süre içinde rant─▒ teslim etmeyi dü┼čünmüyorsan─▒z bile, bunu kesin olarak bilemezsiniz. Hayat─▒n e─čri topu atmas─▒ için bir yolu var, ve teslimiyet bedelini çok uygunsuz bir zamanda ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Erken çekilme cezas─▒. Daha önce de bahsetti─čimiz gibi, teslimiyet ücretine ek olarak, y─▒ll─▒k iadesini yerine getirmeden önce irat sözle┼čmenizi tasfiye ediyorsan─▒z, IRS taraf─▒ndan uygulanan% 10'luk erken geri çekme cezas─▒na tabi olacaks─▒n─▒z. Bunun nedeni, geliriniz üzerindeki faiz gelirinin vergi matrah─▒ temelinde birikmesidir. Üstelik, emeklilik amac─▒yla esas olarak ücretler olu┼čturuldu─čundan dolay─▒, IRS, cezay─▒, yat─▒r─▒mc─▒lar─▒n emeklilik ya┼č─▒na gelmeden önce kendi gelirlerinden para çekmelerini engellemenin bir yolu olarak kabul etmektedir.

Faiz oran─▒ getirileri s─▒n─▒rl─▒ bir süre içindir. Sabit maa┼člar üzerindeki faizler genellikle birkaç y─▒ldan fazla sürmez. Örne─čin, bir y─▒l boyunca geçerli olacak yüksek bir ba┼člang─▒ç ÔÇőÔÇőoran─▒na sahip olabilirsiniz; bu süre sonunda, oran─▒n bakiyesi için önemli ölçüde dü┼čük olacakt─▒r. ─░lk y─▒lda% 5, sonra da önümüzdeki dört y─▒l için% 2'ye dü┼čebilir. Tabii ki CD'ler benzer. Her ne kadar 10 y─▒l boyunca ko┼čulan CD'leri almak mümkün olsa da, ço─ču teklif be┼č y─▒l veya daha azd─▒r.

Faiz oranlar─▒ enflasyona göre ayarlanmaz. Faiz oran─▒ iadesi sabit bir rantta ne olursa olsun, tam dönem için sabit kalacakt─▒r. Ancak enflasyonun her y─▒l sat─▒n alma gücünü azaltt─▒─č─▒ göz önüne al─▒nd─▒─č─▒nda, geri çekilmeye ba┼člad─▒─č─▒n─▒zda, faiz gelirinizden ald─▒─č─▒n─▒z faiz gelirinin enflasyona ayak uydurmayaca─č─▒n─▒ göreceksiniz. Tabii ki, bu neredeyse her sabit gelir yat─▒r─▒m─▒nda, özellikle uzun vadeli tahviller için geçerlidir. Hisse senedi yat─▒r─▒mlar─▒, hisse senetleri ve emlak yat─▒r─▒mlar─▒ gibi, resmin içine giriyor.

Ölüm ve kurtulanlar. Sabit bir maa┼č─▒n en büyük faydalar─▒ndan biri, hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için tam anlam─▒yla bir gelir sa─člayabilmesidir. Fakat bu yarar─▒n tersine çevrilmesi, idam sözle┼čmesinin kalan de─čerinin, sigorta ┼čirketinize ölümünüzde geri dönmesidir.

Bu, y─▒ll─▒k vade vadeye ula┼čt─▒─č─▒nda ve da─č─▒t─▒m yapmaya ba┼člad─▒─č─▒nda gerçekle┼čebilir. Sigorta ┼čirketi hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için ödeme yapar - ister bir y─▒l ister 30 olsun. Bu süre zarf─▒nda kalan her ne ise sigorta ┼čirketinin mülkiyeti olacakt─▒r. Bu, mirasç─▒lar─▒n─▒za iletilmeyece─či anlam─▒na gelir. Bu kesinlikle bir ya┼čam yard─▒m─▒ yat─▒r─▒m plan─▒d─▒r.

Onlar senin için iyi mi?

Sabit maa┼člar─▒n faydalar─▒n─▒ ve risklerini tartarken, sizin için iyi bir yat─▒r─▒m olup olmad─▒─č─▒n─▒ nas─▒l anlars─▒n─▒z? A┼ča─č─▒daki finansal düzenlemelerin bir k─▒sm─▒n─▒ veya tamam─▒n─▒ isterseniz çal─▒┼čabilirler:

Özkaynaklardan bir çe┼čitlilik ar─▒yoruz. Portföyünüzün bir parças─▒ için güvenli bir alternatif yat─▒r─▒m ar─▒yorsan─▒z, sabit y─▒ll─▒k ücretler kat─▒ bir çe┼čitlendirme olabilir. Sabit bir getiri oran─▒, sabit gelir ve garantili bir asal de─čer sa─člarlar.

CD'lerden alabilece─činizden daha yüksek oranlar istiyorsun. Geçti─čimiz birkaç y─▒lda, CD'lerin getirileri s─▒f─▒r─▒n üzerine ç─▒kt─▒. Uzun süreli CD'lerde, örne─čin be┼č y─▒l gibi,% 2'den fazla almak zor. Onlardan sabit ücretlerle daha iyisini yapabilirsiniz ve bu da insanlar─▒n CD'lere yat─▒r─▒m yapmas─▒n─▒n en önemli nedenlerinden biridir.

Emeklilik için gelir. Sabit ücretler, emeklilik için özel olarak yap─▒lm─▒┼č yat─▒r─▒m arac─▒d─▒r. Da─č─▒t─▒m yapmadan önce kazand─▒─č─▒n─▒z gelir, vergiden ertelenmi┼č olarak biriktirilir. Bundan sonra, hayat─▒n─▒z─▒n geri kalan─▒ için gelir ödemek için bir plan kurabilirsiniz. Teorik olarak bunu CD'ler ile yapabilirsiniz, ancak sabit y─▒ll─▒k ücretlerle her ┼čey otomatik olarak gerçekle┼čir.

Emeklilik katk─▒lar─▒n─▒z─▒ maksimuma ç─▒kard─▒n─▒z. IRAs ve 401 (k) ler gibi standart emeklilik planlar─▒na olan katk─▒lar─▒n─▒z─▒ azami ölçüde art─▒rd─▒─č─▒n─▒z─▒ varsayal─▒m, ancak hala emeklilik için daha fazla vergi ertelenmi┼č tasarruf talep ediyorsunuz. Ek vergi korumal─▒ tasarruf sa─člamak için bir rant─▒ kullanabilirsiniz. Emekli maa┼č─▒n─▒za ne kadar katk─▒da bulunabilece─činiz konusunda herhangi bir s─▒n─▒r yoktur, bu da emeklilik birikimlerinizi h─▒zl─▒ bir ┼čekilde ileriye ta┼č─▒yabilmeniz için mükemmel bir f─▒rsat sunabilir, özellikle de oyunda geç kalan emekli maa┼č─▒ndan tasarruf etmeye ba┼člad─▒ysan─▒z.

Sabit ücretler veya bu konudaki herhangi bir ücret, kesinlikle herkes için de─čildir. Ama sa─člad─▒klar─▒ faydalar─▒ seviyorsan─▒z ve onlarla birlikte gelen risklerden memnunsan─▒z, bire yat─▒r─▒m yapmaya ciddi bir bak─▒┼č atmal─▒s─▒n─▒z. ─░htiyaçlar─▒n─▒z için kesin yat─▒r─▒m ürünü olarak ortaya ç─▒kabilir.

Videoyu izle: K├╝tlenin Korunumu, Sabit ve Katl─▒ Oranlar Kanunu

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Bir y─▒ll─▒kl─▒k nas─▒l ├žal─▒┼č─▒r?
Kredi

Bir y─▒ll─▒kl─▒k nas─▒l ├žal─▒┼č─▒r?

ÔÇťBir y─▒ll─▒k gelir nas─▒l i┼čler?ÔÇŁ ÔÇťY─▒ll─▒k gelirler di─čer yat─▒r─▒mlardan nas─▒l farkl─▒d─▒r?ÔÇŁ ÔÇťBir y─▒ll─▒k gelir benim i├žin ger├žekten do─čru mu?ÔÇŁ Bunlar, insanlar─▒n gelirleri s├Âz konusu oldu─čunda ya┼čad─▒klar─▒ baz─▒ yayg─▒n sorular. Neden maa┼člar─▒ ├ževreleyen bu kadar kar─▒┼č─▒kl─▒k var? Bunun nedeni, farkl─▒ terimler ve binici se├ženekleri olan bir├žok farkl─▒ gelir t├╝r├╝n├╝n bulunmas─▒d─▒r ve bir├žok finansal dan─▒┼čman (ya da sigorta acentesi) ya bir ├╝r├╝n├╝ di─čerine itmek i├žin tan─▒mlar─▒ zay─▒f ya da kas─▒tl─▒ olarak bulan─▒kl
Devam─▒n─▒ Oku
Fico 8 Kredi Puan─▒ - Kredi Puanlama Sertle┼čebilir
Kredi

Fico 8 Kredi Puan─▒ - Kredi Puanlama Sertle┼čebilir

Temel bilgilerle ba┼člayal─▒m, FICO puan─▒n─▒z. Fair Isaac Corporation taraf─▒ndan olu┼čturulan bir numara. FICO puan─▒n─▒z, kredi ┼čirketlerine ve bor├ž verenlere ne kadar riskli oldu─čunuzu ve ge├žmi┼čte kredileri ne kadar iyi kulland─▒─č─▒n─▒ bilmenize yard─▒mc─▒ olan birle┼čik bir say─▒d─▒r. FICO puanlar─▒ 300 ila 850 aras─▒nda de─či┼čmektedir. Tipik olarak, 650'nin ├╝zerinde herhangi bir puan ÔÇťharikaÔÇŁ kabul edilir.
Devam─▒n─▒ Oku
Kredi Kart─▒ ─░hra├ž├ž─▒lar─▒ ile nas─▒l pazarl─▒k yap─▒l─▒r?
Kredi

Kredi Kart─▒ ─░hra├ž├ž─▒lar─▒ ile nas─▒l pazarl─▒k yap─▒l─▒r?

Her zaman kredi kart─▒ veren kurulu┼člar─▒n, sizden biraz daha fazlas─▒n─▒ s─▒k─▒┼čt─▒rman─▒n yollar─▒n─▒ arad─▒─č─▒ anla┼č─▒l─▒yor. Bu ┼ča┼č─▒rt─▒c─▒ olmamal─▒, ├ž├╝nk├╝ onlar! Kredi kart─▒ veren kurulu┼člar para kazanmak i├žin ├žal─▒┼č─▒yorlar. Para kazanman─▒n en kolay yolu ├╝cret almakt─▒r. Y─▒ll─▒k ├╝cretler, faiz ├╝cretleri ve di─čer ├╝cretler, kredi kart─▒ veren kurulu┼člar i├žin y─▒lda milyarlarca dolar.
Devam─▒n─▒ Oku