Kredi

Bir Yıllık Alınırken: 5 Gerçek Hayat Senaryosu

Birçok danışman, müşterilerini hiç bir zaman bir rant bırakmayacaklarını söyleyerek büyük bir iyilik yaptığını düşünüyor. Ve maaşların aldıkları tüm olumsuz basınla birlikte, bu çok şaşırtıcı değil.

Ancak, bence maaşlar fantastik - doğru durumda.

Bazı insanların rantı almamaları için en az 15 neden vardır. Konuyla ilgili çok fazla araştırma yaptıysanız, muhtemelen bir kaçının farkındasınızdır.

Fakat aynı zamanda, maaşların çok özel bir amaca hizmet ettiğini ve bu senaryolardan birine düşerseniz, bir yıllık bir oyun-değiştirici olabilir.

Ne zaman bir rant almak

Tipik olarak, bir yıllık geliri ancak 401 (k) plan ve IRA gibi diğer vergi avantajlı emeklilik hesaplarını eledikten sonra düşünmek istersiniz. Fakat bunun ötesinde, bir yıllık gelir elde etmenin çok anlamlı olduğu en az 5 durum daha var:

  • 1. Borsa sizi korkutuyor
  • 2. Ne kadar ilgi göstereceğinizi bilmek istersiniz.
  • 3. Garantili ve öngörülebilir gelir istiyorsunuz
  • 4. Hayat sigortası alamazsınız
  • 5. Uzun süreli bakım koruması istiyorsunuz

1. Borsa sizi korkutuyor

Tipik olarak bir finansal danışman size bir garanti verdiğinde, dikkatli bir şekilde basmanız gerekir. Fakat eğer sadece CNBC'yi izlemek kan basıncınızı çok fazla arttırırsa, o zaman bir yıllık gelir cevabıdır.

 

Özkaynak tabanlı yatırımlar değerde dalgalanma eğilimi gösterirler, yani aşağı yukarı gidebilirler. Ancak, maaşlar ana değerinizi koruyabilir ve gelecekteki gelirinizi elde etmek için yatırımınızın tamamen sağlam kalmasını sağlar.

Bu çok yakın ya da zaten emekli iseniz özellikle önemli olabilir. Gelirler bir an önce gelir sağlayabilir ve olası kayıpları telafi etme endişesini ortadan kaldırabilir.

Bu seni tarif ediyor mu? Bir yıllık gelirden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman size özel durumunuz için doğru şartları bulmak için saygın bir temsilciyle çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Güvenebileceğiniz birinden ücretsiz, hiçbir yükümlülük raporu almak için bu basit formu doldurun.

2. Kuruşa ne kadar ilgi göstereceğinizi bilmek istersiniz.

Yıllık sabit ücretler - çoğunlukla sabit ücretler - garantili geri dönüşler sunar. Bir kez daha, yatırım yapmak için temel motivasyonunuz sabit bir gelirse, gelirler sadece bunu sağlayabilir.

Bazı gelirler size daha yüksek risk / daha yüksek verim seçeneklerine katılmanıza izin veren değişken bir getiri sunacaktır, ancak aynı zamanda garantili bir minimum getiri de atayacaktır. Bu sadece aradığınız şey olabilir.

Sabit yıllık ödeme oranları genellikle banka CD'lerinden daha fazla ödeme yapar, ancak paranızı almak için 3-5 yıl boyunca kilitlemeniz gerekir. Geçen yıl pazarda kesinlikle bir şey yapmak istemeyen ve garantili bir geri dönüş isteyen bir müşterim vardı. CD'ler hiçbir şey ödemiyordu ve onu bulabildiğim en iyi oran,% 3 ödeme yapan 5 yıllık sabit bir yıllık bir zamandı.

Onu satın almayı bile denemedim ama onu ve karısını güvende hissettirecek tek şey buydu (önceki danışmanla kötü bir tecrübesi vardı). Garantili olduğunuz şey ise, bir yıllık gelir en mantıklı olabilir.

Bu seni tarif ediyor mu? Bir yıllık gelirden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman size özel durumunuz için doğru şartları bulmak için saygın bir temsilciyle çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Güvenebileceğiniz birinden ücretsiz, hiçbir yükümlülük raporu almak için bu basit formu doldurun.

3. Garantili ve öngörülebilir gelir istiyorsunuz

Daha önce yazdığım gibi, yatırımlar yatırım sözleşmeleridir ve içerebileceğin en önemli hükümlerden biri garanti geliridir. Bunu, anapara sabit faizli ya da sabit faizli ayraçlar sunan gelirlilerle yapabilirsiniz.

Bir rant satın alabilir ve hemen bir gelir akışı ödemeye başlayabilirsiniz. Gelir binicili ertelenmiş maaşlar, her yıl bir gelir elde etmeye karar verene kadar artar (her yıl sosyal güvenlik ödeneğinizin nasıl arttığına benzer şekilde).

Bir gelir akışı sunan yıllık ücretlerle, almaya karar verdiğinizde ne kadar alacağınızı ve ne kadar süreyle alacağınızı bilirsiniz.

Bu, emeklilikte çok iyi bir seçenek çünkü standart bir emekli maaşı gibi çalışıyor. Ancak büyük fark, emekli maaşının aksine, size veya eşinize bir şey olursa, kalan paranız ailenize aktarılacaktır.

Bu seni tarif ediyor mu? Bir yıllık gelirden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman size özel durumunuz için doğru şartları bulmak için saygın bir temsilciyle çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Güvenebileceğiniz birinden ücretsiz, hiçbir yükümlülük raporu almak için bu basit formu doldurun.

4. Hayat sigortası alamazsınız (ve varislerine daha fazla bırakmak istersiniz)

Bir hayat sigortası poliçesi olarak aynı faydalardan bazılarını sağlamak için bir rantı kullanabilirsiniz. Ancak, bir yıllık bir yatırım sözleşmesi olduğu için, hayat sigortası yapma şekliniz için buna hak kazanmanız gerekmez.

Hayat sigortasına sahip olmanın ya da pahalıya mal olmanın imkânsız olmasını sağlayan sağlıkla ilgili bir durumunuz varsa, bir yıllık gelir gerçekten iyi bir alternatif olabilir.

Eşinizi lehtar olarak adlandırın ve sözleşme, ölümünüzden sonra kendisine otomatik olarak geçecektir.

Bazı gelirler ayrıca, diğerlerine göre biraz daha fazla ödeme yapabilen ölüm ödeneği sunan bisikletçileri de sunuyor. Bir yıllık gelir ile, bir hayat sigortası poliçesi kadar çok ölüm parası elde edemezsiniz, ancak biraz alacaksınız.

Bu seni tarif ediyor mu? Bir yıllık gelirden faydalanabileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman size özel durumunuz için doğru şartları bulmak için saygın bir temsilciyle çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Güvenebileceğiniz birinden ücretsiz, hiçbir yükümlülük raporu almak için bu basit formu doldurun.

5. Uzun süreli bakım koruması istersiniz, ancak cebinizden ödemek istemezsiniz.

Her zamankinden daha uzun yaşayan insanlar ile, uzun süreli bakım için artan bir endişe var. Düz uzun vadeli bakım sigortası poliçeleri, özellikle yaşlandıkça pahalıdır.

Uzun süreli bakım politikalarını satın alan müşterilerimin çoğu, bakım evinde geçirilen bir sevilen biriyle (genellikle ebeveyn) kişisel deneyimleri olduğu için bunu yapmıştır. Onlar için, sigortayı satın almak cesurca değildi. Bununla birlikte, diğerleri için, her ay bir prim maliyetinin ne kadarını öğrenmek, onları riske atmaya ikna etmek için yeterlidir.

Ama başka bir çözüm var: bir yıllık satın al. Düşünmek için iki tane var:

  1. Hibrit Yıllık Ya Da Sigorta Ürünleri / LTC Avantajı. Varislerine bir sigorta yardımı ya da birincil işlev olarak garantili bir geri dönüş (küçük de olsa) sunan ürünler vardır. Hemşirelik evde bakımına ihtiyaç duyduğunuzda, politika belirli bir süre için maliyetlerin bir kısmını ödeyerek LTC politikasına dönüşecektir. Miktar ve zaman, önünüze ve yaşınıza ne kadar ödediğinize bağlıdır. Müşteriler bu seçeneği beğenir çünkü LTC primlerini her ay ödemek için batık bir maliyet değildir ve ihtiyacınız olduğunda paranızı geri alma esnekliği sunar.
  2. Gelir Binicilerden LTC Çifte Fayda. Gelir avantajı şeklinde garantili bir gelir akışı sunan ücretler için, bazı taşımacılar da “LTC iki katına” fayda sağlayacaktır. Bu nasıl işe yarar gelir gelir yardımının yıllık gelirden yıllık 20.000 dolar olduğu ve LTC bakımına ihtiyaç duyduğunu söyleyelim. Yılda 20.000 dolar yerine, yardımınız huzurevindeyken yılda 40.000 dolara iki katına çıkar. Bu fayda 5 yıl sürecek ve daha sonra yıllık 20.000 dolarlık yıllık yardım ömür boyu gelire geri dönecek. Her taşıyıcı farklıdır, bu nedenle tüm hareketli parçaları anlamak önemlidir.

Bu seçeneklerin her ikisi de, LTC maliyetlerinizin% 100'ünü tamamen ödemek anlamına gelmez, ancak bunun bir kısmını ödemeye yardımcı olur.

Ne zaman bir rant almak için değil

Umarım ki bu ödülleri ikna ettim yap bir amaca hizmet eder ve bazı insanlar için harika bir seçenek olabilir. Ama onlar da hiçbir şey için kötü bir rap yapmazlar. İşte, şeylerin rant tarafını keşfetmek istememenizin 15 nedeni.

1. Kendi paranıza yatırım yapabilirsiniz

Paranızı yatırım yapabileceğinizi ve yapmaya istekli olursanız - sadece yatırım fonları ve borsada işlem gören fonlarla bile olsa - yıllık bir süreye ihtiyacınız yoktur. Yatırımlar hakkında çok az şey bilmeyen veya garantili iadeler isteyen insanlar için ücretler mükemmeldir.

2. Harcama ile muhafazakarsınız

Bazı insanlar sadece parayı nasıl yöneteceklerini bilmiyorlar ve bir yıllık gelir, emeklilik birikimlerinin tümüyle yanmasını önlemek için mükemmel bir yoldur. Maaşlar uzun vadeli sözleşmelerdir, genellikle hayatınızın geri kalanı için para ayırmak için özel olarak kurulmuşlardır.

Ama öte yandan, kendi paranızı yönetmek konusunda oldukça iyiyseniz, bir yıllık gelir kısıtlayıcı ve gereksiz olabilir.

3. Çok fazla ücret ödemeden rahat değilsiniz

Maaşlar birçok değerli avantaj sağlayabilir, ancak bir bedeli vardır. Yatırım fonlarının aksine (yüksüz ve düşük yüklü fonları satın alabileceğiniz) veya mevduat sertifikaları (hiç bir yatırım ücreti alınmayacaktır), maaşlar kendileri ile ilgili çeşitli ücretlere sahip olma eğilimindedir.

Yine de kicker budur: bu ücretlerin birçoğu gizlidir, böylece 157 sayfa prospektüsünü okumadığınız sürece ne ödeme yaptığınızı gerçekten bilmezsiniz.

Kenar notu: Uykusuzluktan şikayet ediyorsanız, komodininizde bir yıllık gelir izninin bir kopyasını bulundurmanın büyük bir çaresi olduğunu duydum. 🙂

Bunun çok uzun vadeli bir sözleşme olduğunu ve% 20 kadar yüksek (ancak genellikle% 8-10 aralığında) olabilen teslim ücretleri olduğunu unutmamalısınız.

Bu ücretlerin tamamı, finansal durumunuza tam olarak uymayan bir yıllık gelirle sonuçlanırsa, yatırımınızı azaltabilir ve geri dönüş yapabilir. Saygın bir temsilciden alıntılar aldığınızdan ve satın aldığınızı anladığınızdan emin olun!

4. Saf yatırım getirisi istiyorsun

Her ne kadar sigorta acentaları insanlara garantili yatırım getirileri sunduğunu söylemeye gönüllü olsalar da, bu garantiler bir miktar fiyatla karşılıyor. Bu garantili geri dönüşler, genellikle yatırım pazarlarında elde edebileceğinizin çok altında olabilir, ancak paranızı bir CD'ye kaydetmeyi tercih ederseniz de aynıdır.

Ayrıca, bu garantili iadeler sınırlı bir kazanca sahip olabilir. Örneğin, belirli bir piyasa endeksi% 12 oranında iade edilebilse de, sigorta şirketi geri dönüşünüzü% 9 oranında karşılayabilir (bazıları şu anda% 3 kadar düşüktür).

Ekstra yatırım getirisini kim almıyor? Sigorta şirketi elbette. Bu tür bir düzenleme hoşunuza gitmiyorsa, tamamen ücretlerden kaçınmak için elinizden geleni yaparsınız.

5. Paranızın nasıl yatırıldığını kontrol etmek istersiniz.

Kural olarak, ücretler yatırım demokrasileri değildir. Aslında, sigorta şirketi paranızı sigorta şirketinin yatırım fonlarına yatırır. Sadece genel olarak, ortak, mahalle yatırım komisyoncusu ile bulacağınız türden yatırım fonları değil.

Sigorta şirketi genellikle parayı ve hatta tahsisatları seçerek paranın nasıl yatırıldığına dair size ufak bir seçim bırakacaktır.

Bu bir şekilde haksızlık gibi görünüyorsa, maaş ödemelerinin öncelikle parasını nasıl yatırım yapmak isteyip istemediklerini bilmeyen insanlar için tasarlandığını hatırlamanız gerekir. Ve bu tür müşteri için, yatırımları üzerinde kontrol sahibi olmak bir endişe kaynağıdır.

6. Yatırımlarınıza bağlı ipleri sevmiyorsunuz

Hayırlar, yatırım fonları gibi değildir. Yatırım fonlarına yatırım yaptığınızda, paranıza yatırım yaparsınız, şartlar ve ücretler genellikle anlaşılır ve genellikle istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Ancak maaşlar sözleşmeler Bu sayısız şartlar ile geliyor.Çoğunlukla, sigorta şirketini korumak için bu şartlar getirilmiştir.

Teslim masrafları mükemmel bir örnektir. Yıllık gelirinizi tasfiye etmek için% 8'lik bir ücret ödemek zorunda kalacağınızı biliyorsanız, muhtemelen bunu asla yapmazsınız - özellikle de, ilk kez bir yıllık ödemeyi yaptığınızda benzer bir ücret ödemişseniz.

Bu şartlar, yatırımlarınız için ipler ekler ve gerçeğin ardından yatırım değişiklikleri yapma yeteneğinizi ortadan kaldırır.

7. Ek vergi-erteleme ihtiyacınız yok

IRA'lar ve diğer vergi tercihli emeklilik yatırım araçları gibi, gelirler de yatırım kazançlarınızın vergilerini erteleyerek, gelirinizin yıllık gelir vergileriyle azaltılmadan büyümesini sağlar. Bununla birlikte, önemli bir fark, konvansiyonel emeklilik yatırımları ile yapacağınız bir yıllık gelire katkınız için vergi indirimi almamanızdır.

Vergilendirilmiş yatırımlarda sahip olduğunuz para miktarından memnunsanız, bir yıllık gelir üzerinden ek vergi indirimi almanıza gerek yoktur. Ve değerin için, en azından emeklilik paranızdan bir kısmı vergi ertelenmiş hesapların dışında tutulmalıdır. Bu, para çekme işleminde vergileri ödemek zorunda kalmadan paranızın bir kısmına erişmenizi sağlayacaktır. Emekliliğiniz için bir gelir vergisi çeşitlemesi biçimi olarak düşünün.

8. Bir dakika boyunca herkese uyan herkese inanmıyorsunuz.

Sigorta acentelerinin bir başka favori adımı, sundukları rantın tüm sorunlarınızı çözecek olmasıdır.

Haber: Varlığınızın TÜMÜNÜ çözecek hiçbir yatırım ürünü yoktur.

Bu tür bir satış konuşması verilirse, olabildiğince hızlı koşun.

9. Sadece bir şirketten bir ürün teklif ediliyorsunuz

Paranıza yatırım yapmak yeni bir araba satın almak gibi bir şey. Nihai seçiminize geçmeden önce birçok farklı marka ve modele bakmak isteyeceksiniz. Doğal olarak, hisse senetlerine veya yatırım fonlarına yatırım yapmak istiyorsanız aynı şeyi yapacaksınız.

Bir sigorta acentesi ile çalışıyorsanız ve bir şirketten yalnızca bir yıllık gelir ürünü teklif ediliyorsa, o zaman ajansın satması gereken tek bir ürüne sahip olması muhtemeldir. Şanslar, ürünün sizin için çalışmayacağı ve devam etmeniz gerektiğidir.

10. Hayat sigortası satın almak için geldin ama sen bir yıllık satılıyorsun

Bir hayat sigortası poliçesi ararken, bir sigorta acentesinin size bir yıllık gelir sağlamaya çalışmasının genellikle önemli bir nedeni vardır: Temsilci, bir hayat sigortası poliçesinde olacağından çok daha büyük bir komisyon alacaktır. Çoğu insan için, 5 milyon dolarlık bir hayat sigortası poliçesi almış olsanız bile, acente daha fazla gelir elde edecektir.

Bu ajan için gerçekten iyi olabilir, ama senin için gerçekten çok kötü.

11. Yıllık rantın şartlarından tam olarak emin değilsiniz.

Sadece bir tür yıllık gelir yok, çok var. Bu menkul kıymetlerin her biri kendi hükümleri ve hükümleri ile birlikte gelir. Bu konuda bir hata yapmayın, yıllık ücretler çok karmaşık olabilir.

Sunulan rantla ilgili herhangi bir şüphe duymanız ya da yeterli bir şekilde açıklanmayan belli bir süre içinde hüküm sürdüğünüz takdirde, oradan ayrılmanız gerekir. Bir hükümden rahatsızlık duyuyorsanız, muhtemelen dikkatinizi çekmeyen başkaları da olabilir.

Herhangi bir yere para yatırdığın her seferinde, aldığın şeyin ne olduğundan, hangi özel avantajlardan yararlanacağınızdan ve bu faydalar karşılığında aldığın risklerden kesinlikle emin olmalısın.

12. Paranızı kaybetmekten endişe etmiyorsunuz

Bir yıllık gelir elde etmenin en büyük nedenlerinden biri, paralarını kaybetmekten kaçınmaktır. Bir yıllık gelir elde edersiniz ve belirli bir tarihte gelir ödemeleri almaya başlarsınız. Bu gelir ödemeleri hayatınızın geri kalanı boyunca devam edebilir, bu da asla paranız bitmeyeceğiniz anlamına gelir.

Ancak tasarruflarınızda ve yatırımlarınızda paranızdan kurtulma ihtimalinin uzaktakilerden daha iyi olmadığı konusunda yeterli paranız varsa, o zaman bir yıllık gelir sizin için değildir.

13. Seni kilitleyecek bir yatırım istemezsin

Tipik olarak, çoğu insan paralarını belirli bir yatırım aracına birkaç yıllığına yatırım yapacak ve sonra başka bir şeye geçecek. Bu, yeniden yapılanmaların işi değil. Sadece gelirler sözleşmeler değil, aynı zamanda hayatınızın geri kalanı için sizi genellikle kilitler.

Fikrinizi beş ya da 10 yıl sonra değiştirirseniz, işten çıkarılmanın tek yolu, sert bir teslimiyet bedeli ödemek olacaktır. Ücret, farklı bir yatırım aracına karlı bir şekilde geçiş yapabilmenizi imkansız kılacak kadar yüksek olabilir.

14. Sigorta acentesi çok zorluyor

Ne yazık ki, bazı hayat sigortası acenteleri için hayat sigortası satışı sadece bir kayıp lideridir. Gerçek para, yıllık gelir satıyor. Bir hayat sigortası poliçesinin satışı, aracılara birkaç yüz dolar verebilir - bir yıllık gelir satışı ona birkaç bin dolar verebilir.

Temsilcinin sizi bir yıllığına ittiğini hissediyorsanız, kendi yararına sizin yararınıza olduğundan daha fazlasını yapması için mükemmel bir şans vardır.

Hiç kimsenin sizi herhangi bir yatırım türüne zorlamasına izin vermeyin. Temsilcinin bir rantı satın almanızı sağlamak için çok fazla uğraştığını düşünüyorsanız, bu durum sizin alarm zillerini zihninizde ayarlamalı ve çıkış yapmanın zamanı geldiğini size bildirmelidir.

15. Bağırmanız bunun sizin için doğru bir yatırım olmadığını söylüyor

Bir yıllık ve çeşitli hükümlerini düşündükten sonra, hala içeride bir miktar şüphe duyuyorsanız, Uzaklaşman gerek. Bazen bir şey hakkında kötü bir fikre sahip olmanızın sebebi, rahatsız edici bir hükmün ya da ikisinin değil, tüm anlaşmanın karmaşıklığı hakkında çok fazla bir şey değildir.

Eğer tüm yıllık sözleşme sözleşmesinin bir bütün olarak ele alındığında çok karmaşık olduğunu düşünüyorsanız, buna girmekten kaçınmak için yeterli bir gerekçe vardır. İçinde bulunduğunuz her türlü yatırımla, geceleri huzur içinde uyumak önemlidir.

Hikayeden çıkarılacak ders:

Çoğu insanın rantı almaması gerekir. Ancak belirli durumlarda, bir yıllık bir süre için iyi bir seçim olacaktır. Yıllık ücretlerle ilgili sorularınız varsa, bunlar sizin için çalışacak mı yoksa bir yıllık teklife mi ihtiyacınız varsa sormalısınız.

Videoyu izle: ALDATMA GÖREVİNİ AMANDA OLARAK OYNAMAK! (SENARYOYU DEĞİŞTİRDİK) - GTA 5 English

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?
Kredi

GFC TV Ep 002: 5 Neden Hiçbir Zaman Değişmeyen Faizler Almamalısınız?

Nefes al. Onu kokla? Değişken rantın kokusu. Eğer ağzına birazcık fırlatırsan, seni suçlamıyorum. Eğer yapmadıysanız, muhtemelen değişken maaşlar hakkında yeterince bilginiz yoktur. Değişken aylık nedir? Bir mal sahibi ile ihraççı arasında yapılan sözleşme, mal sahibinin ihraççı anapara vermeyi kabul ettiği ve karşılığında ihraççının zaman içinde mal sahibi değişken ödemelerini garanti ettiği bir sözleşmedir.
Devamını Oku
Kredi Sorgulama Kredi Puanınızı Sarsacak mı?
Kredi

Kredi Sorgulama Kredi Puanınızı Sarsacak mı?

Kredi puanınız her zamankinden daha önemli. Kredi puanınızı almadan oyuna kredi alamaz, daire kiralayamaz veya araba satın alamazsınız. Kredi puanınızın ne olduğuna karar vermek için birkaç faktör var. Ödemelerinizi zamanında yaparsanız, kredi geçmişinizden her şey. Kredi puanınıza dahil edilen faktörlerden biri de kredi sorgularıdır.
Devamını Oku
Sabit (Oran) Ücretleri
Kredi

Sabit (Oran) Ücretleri

Hemen hemen her yatırım nişinde bir tane olmak üzere her çeşit sigorta vardır. Garantili bir gelirin oluşturulmasıyla ilgileniyorsanız, anapara değeriniz için bir risk olmaksızın, sabit tutarlar aradığınız şey olabilir. CD'ler ve para piyasası fonları gibi diğer faizli yatırımlardan daha yüksek getiri oranları öderler ve ayrıca vergi ertelenmiş gelir de sunarlar.
Devamını Oku
En İyi Yıllık Kurları ve Oranları Bulma
Kredi

En İyi Yıllık Kurları ve Oranları Bulma

Yaptırımlar hem iyi hem de kötü olmak üzere çok baskı yapıyor. Gerçekte ne olduğu, yıllık ücretlerin herkese tavsiye edilmediği halde, belirli yatırımcılar için tam olarak gerekenler olabilir. Yüksek ücretlere sahip olma eğilimindedirler ve kurulduktan sonra plandan fon çekmeyi çok zorlaştırırlar.
Devamını Oku