Maliye

En İyi Değişken Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Yıllar önce, hayat sigortası satın almak, bir sigortalı öldüğünde ölüm ödeneği ödenmesi anlamına geliyordu. Ancak bugün, işler çok değişti. Hayat sigortası poliçeleri, yine de, bir sigortacının ölümünden sonra gelirleri değiştirmek veya borçlarını ödemek için bir araç olarak kullanılmaktadır. Ama şimdi, bu planlar çok daha fazlası için de kullanılabilir.

Artık hayat sigortası poliçeleri artık sadece “sade vanilya” değil. Aslında, çoğu kez, hayat sigortası poliçeleri, bireylerin ve ailelerin kolej için tasarruf, ipotek ödemesi ve emeklilik gelirlerini destekleme gibi her türlü ek ihtiyacı çözmelerine yardımcı olabilecek finansal planlama araçları olarak kullanılmaktadır.

Yükselen piyasa koşullarına dayalı olarak artan fonlar için de kullanılabilirler. Ek mali ihtiyaçlar sunarken ölüm yardımının sağlanmasında özellikle yararlı olabilecek bir politika türü değişken kapsamlıdır.

Değişken Hayat Sigortası Nasıl Çalışır?

Değişken hayat, kalıcı bir kapsama türüdür. Bu, hem ölüm ödeneği koruması hem de poliçe sahibinin çeşitli “ayrı” hesaplara yatırım yapabileceği bir nakit değeri veya yatırım bileşeni sunması anlamına gelir.

Bu politikalar, bir poliçe sahibinin primlerini plana ödediğinde, poliçenin nakit ya da yatırım bileşenine giren priminin, altta yatan pazarın iniş ve çıkışlarına tabi olacağından bahsedilmektedir. dalgalanmaları. Bu nedenle plan, doğasında “değişken” olacaktır.

Tipik olarak, politika sahibi, bu ayrı hesapta çok çeşitli farklı yatırım seçeneklerinden seçim yapma seçeneğine sahiptir. Bunlar, yatırım fonları, hisse senetleri, para piyasası fonları, tahviller ve bir dizi başka finansal aracı içerebilir. Değişken politikalarda yer alan yatırım seçeneklerinden bazıları menkul kıymetler olduğundan, bu tür hayat sigortası poliçeleri federal menkul kıymet yasaları tarafından düzenlenir.

Diğer yaşam sigortası poliçelerinin nakit değeri bileşeninde olduğu gibi, değişken bir sigorta planının yatırım bileşeninde yer alan fonlar, vergi matrahına dayalı olarak büyümeye izin verir, yani zamana kadar para vergilendirilmez. çekilme. Bu, fonların, özellikle zaman içinde ve olumlu piyasa koşullarında daha da yüksek bir hızla artmasını sağlayabilir.

Değişken Yaşam Politikasına Sahip Olmanın Avantajları

Değişken politikasına sahip olmanın birçok avantajı vardır. Birincisi, diğer herhangi bir teminat türünde olduğu gibi, ölüm yardımı gelirleri, sigortalıların ölümüne karşı hayatta kalanlara finansal koruma sağlayacaktır. Bu tür fonlar, son masrafları ödemek, ipotek gibi büyük borçları ödemek veya ileriye dönük günlük yaşam harcamalarını ödemede gelir değişimi olarak kullanılabilir.

Değişken hayat sigortasının bir diğer faydası ise, primlerin genellikle poliçenin ömrü boyunca sabitlenmesidir. Bu, hayat sigortasından farklı olarak, sigortalıların ödemesiz süre içinde ödenmesi ve teminatın yürürlükte kalması koşuluyla, teminat kapsamı için yeniden kalifiye olmaya gerek duymayacağı anlamına gelir.

Benzer şekilde, değişken bir politika üzerindeki ölüm ödeneğinin başlangıç ​​tutarı da genellikle sabit bir miktardır - altta yatan pazarda ne olduğuna bakılmaksızın. Bu nedenle, bu türden bir politikadaki adlandırılmış faydalanıcı (ya da faydalanıcılar), bu nedenle, sigortalıların ölümü üzerine belli bir miktar gelir elde edeceklerinden emin olabilirler.

Bu durum, belirli borçların ödenmesi veya sigortalıların gelirinin değiştirilmesi için ödenen miktarların hesaba katılması halinde, sigortalıların hayatta kalanlar için değişken yaşam planından belirlenen bir miktarın oluşmasına yardımcı olabilir.

Buna ek olarak, çeşitli yatırım seçenekleri nedeniyle, değişken hayat sigorta poliçelerine poliçelerinin nakit kısmında yer alan fonları büyütme olanağı sağlayabilir. Bu fonlar ileride diğer finansal ihtiyaçlar için kullanılabilir ve bunlara para çekme ya da politika kredileri yoluyla erişilebilir.

Bu nedenle, eğer bir hayatın ömrü boyunca değişken bir hayat sigortalısı tarafından ihtiyaç duyulursa, bu planlar genellikle bireyin poliçenin yatırım bileşeninden para çekmesine ya da borç almasına izin verecektir. Buna ek olarak, nakit değer bileşeninden sağlanan fonlar, poliçe primlerinin ödenmesi için sıklıkla kullanılabilir.

Hayat Sigortası Satın almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Şeyler

Değişken bir hayat sigortası poliçesine sahip olmanın birçok avantajı olsa da, bu tür bir politikanın sizin ve sigorta ve yatırım ihtiyaçlarınız için en iyi seçenek olduğundan emin olmak için, ilerlemeden önce bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

Birincisi, değişken bir plan göz önüne alındığında, politika sahibinin, politikanın ayrı hesabının yatırımında daha aktif bir rol üstlenebilmesi gerekir. Bunu göz önünde bulundurarak, yatırım fonlarının ve diğer yatırımların nasıl işlediğini ve her birinin belirli mali ihtiyaçlarınız ve hedeflerinizle nasıl örtüştüğünü veya uyuşmayacağını anlamak iyi olabilir.

Değişken kapsamın, tüm yaşam veya evrensel yaşam gibi diğer kalıcı hayat sigortası türlerinden daha yüksek bir risk seviyesine sahip olduğunun bilincinde olmak, piyasanın ani bir gerilemeye girmesi halinde sürprizleri azaltmaya yardımcı olabilir.

Her halükarda, değişken bir politikanın sahiplerinin sahip olması gereken önemli bir husus, fonların bu tür bir hayat sigortası planına nasıl yatırıldığı konusunda çok daha fazla kontrole sahip olacağıdır. Bu, temelde fonların tipik olarak sigorta taşıyıcısı tarafından poliçe sahibi için seçildiği bütün bir yaşamın veya evrensel bir hayat sigortası poliçesinin mülkiyetinden farklı olacaktır.

Herkes için bir Değişken Politikası mı?

Nakit paranın yalnızca sabit bir muhafazakar faiz oranında artacağı garanti edilen tüm hayat sigortasından farklı olarak, değişken bir yaşam politikasının içinde yer alan fonlar, farklı piyasa ile ilgili yatırım seçeneklerine bağlıdır. Bu, önemli miktarda büyüme fırsatı sunar. Bununla birlikte, aynı zamanda fonları piyasa riskine maruz bırakabilir. Bu nedenle, değişken poliçe sahiplerinin fonlarının değerinde yükselebileceğinin farkında olmaları gerekmektedir. Ancak, onlar da düşebilir.

Değişken bir hayat politikasının politika sahibinin, nakit değer bileşeni için seçilen temel yatırımlarda da çok sayıda seçeneği bulunmaktadır. Bu sigorta şirketinin bu seçimleri yaptığı tüm hayat sigortasından önemli ölçüde farklıdır. Bu nedenle, aktif yatırımcı olmayan veya hisse senetleri veya yatırım fonları hakkında iyi bir anlayışa sahip olmayanlar, ilerlemeden önce bu yatırımlara ilişkin bazı ilk bilgileri elde etmek isteyebilir. Aynı zamanda, farklı piyasa riski türlerinin nasıl ortaya çıkabileceğine ve böyle bir riskin nasıl dengelenebileceğine dair temel bir anlayışa sahip olmak da iyi bir fikirdir.

En İyi Değişken Hayat Sigortası Teklifleri Nasıl Alınır?

Değişken hayat sigortası teklifleri için alışveriş yaparken, sadece bir sigorta şirketinden daha fazlasına erişimi olan bir şirket veya bir ajansla çalışmak en iyisidir. Bu sayede, farklı sigorta şirketlerinin politikalarını ve faydalarını objektif olarak karşılaştırarak, özel ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirleyebilirsiniz. Ayrıca, hayat sigortası bütçenizle en uygun olanı görmek için farklı premium teklifleri de karşılaştırabileceksiniz.

Politikaları ve teklifleri karşılaştırmaya hazırsanız, yardımcı olabiliriz. Bugün piyasadaki en iyi hayat sigortası şirketleri ile çalışıyoruz ve evdeki bilgisayarınızdan ve bir hayat sigortası şirketi ile şahsen tanışma gereği duymadan, hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyacınız olan tüm önemli bilgileri size ulaştırabiliriz. Değişken bir yaşam politikasının size ve sevdiklerinize nasıl fayda sağlayabileceğini görmeye hazır olduğunuzda, tekliflerinizi başlatmak için bu sayfadaki formu doldurun.

Değişken politikaların nasıl çalıştığına dair (genel olarak hayat sigortası ya da sağlık muayenesi olmaksızın hayat sigortası gibi daha spesifik şeyler hakkında) sorularınız varsa, lütfen doğrudan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Uzmanlarımız, değişken politikaların giriş ve çıkışlarını ve bu tür planların yapılandırılabilmesinin birçok yolunu adım adım gösterebilirler.

Hayat sigortası alma sürecinin bazen kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz - özellikle de seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olduğunda. Kapsamı ve sizin ve sevdikleriniz için doğru olan plan hakkında iyi bilgilendirilmiş bir satın alma kararı almak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacağınızdan emin olacağız. Bize bugün ulaşın - yardım için buradayız.

Videoyu izle: Sigorta Yaptırmalıdır Bunlara Dikkat Edin !!! Sigorta Değişken Fiyatlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

New York Times En Çok Satan Yazar David Bach ile Otomatik Milyoner
Maliye

New York Times En Çok Satan Yazar David Bach ile Otomatik Milyoner

Bu yılın başlarında, finans uzmanı ve yazarı David Bach'la oturmaktan zevk aldım. Muhtemelen David'i, Otomatik Milyoner, Başlangıcı Geç, Son Zengin ve Akıllı Çiftler Finish Rich'i içeren inanılmaz kişisel finans kitaplarından tanıyorsunuz. Bu yıl FinCon’un açılış konuşmacısı olarak Bach, bilgeliğini benim gibi paralı ineklerle paylaşmak için Dallas’a gitti.
Devamını Oku
Bütçenizi Foolproof 6 Yolları
Maliye

Bütçenizi Foolproof 6 Yolları

Çoğu insan, daha fazla egzersiz yapmaları gerektiğini bilseler de, bir kaçını başlatmak için gereken adımları at. Vücudları hakkında depresif, kötü bir sağlık durumunda yaşamaya devam ediyorlar. Ve depresyonda oldukları için, evde oturup spor salonuna girmek yerine Netflix'i izlerler. Ne yazık ki, bu aynı senaryo, bireyin mali hayatlarında da ve sonuç olarak korkunç sonuçlar doğuruyor.
Devamını Oku
Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?
Maliye

Roth IRA Katkıları Vergi İndirilebilir mi?

Roth IRA katkıları vergiden düşülebilir mi? Basit cevap hayır. Bununla birlikte, ayrıntılara daha yakından bakıldığında daha nüanslı bir cevap ortaya çıkıyor. Roth IRA'nın katkılarının kendileri de vergiden düşülemez olsa da, eğer uygunsa ve belirli gereksinimleri karşılıyorsanız, bir Roth IRA vergi kredisi talep edebilir ya da bir Roth IRA'da bir hak iddiasında bulunabilirsiniz.
Devamını Oku
Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz
Maliye

Kredinizi Zarar Vermeden Borcunu Nasıl Alabilirsiniz

Borcunu ödemek düşüncesi harika, değil mi? Artık aylık ödemeler, postadaki kredi kartı faturaları veya telefonunuzdaki sinir bozucu “Minimum Ödeme Talebi” hatırlatıcıları yok. Her ay daha heyecanlı finansal hedeflere doğru yüzlerce dolar. Tüketici ve diğer borçların ödenmesi, Well Kept Cüzdan'da şiddetle tavsiye ettiğimiz bir şeydir.
Devamını Oku