Maliye

En İyi Değişken Hayat Sigortası Tırnaklarını Bulmak

Yıllar önce, hayat sigortası satın almak, bir sigortalı öldüğünde ölüm ödeneği ödenmesi anlamına geliyordu. Ancak bugün, işler çok değişti. Hayat sigortası poliçeleri, yine de, bir sigortacının ölümünden sonra gelirleri değiştirmek veya borçlarını ödemek için bir araç olarak kullanılmaktadır. Ama şimdi, bu planlar çok daha fazlası için de kullanılabilir.

Artık hayat sigortası poliçeleri artık sadece “sade vanilya” değil. Aslında, çoğu kez, hayat sigortası poliçeleri, bireylerin ve ailelerin kolej için tasarruf, ipotek ödemesi ve emeklilik gelirlerini destekleme gibi her türlü ek ihtiyacı çözmelerine yardımcı olabilecek finansal planlama araçları olarak kullanılmaktadır.

Yükselen piyasa koşullarına dayalı olarak artan fonlar için de kullanılabilirler. Ek mali ihtiyaçlar sunarken ölüm yardımının sağlanmasında özellikle yararlı olabilecek bir politika türü değişken kapsamlıdır.

Değişken Hayat Sigortası Nasıl Çalışır?

Değişken hayat, kalıcı bir kapsama türüdür. Bu, hem ölüm ödeneği koruması hem de poliçe sahibinin çeşitli “ayrı” hesaplara yatırım yapabileceği bir nakit değeri veya yatırım bileşeni sunması anlamına gelir.

Bu politikalar, bir poliçe sahibinin primlerini plana ödediğinde, poliçenin nakit ya da yatırım bileşenine giren priminin, altta yatan pazarın iniş ve çıkışlarına tabi olacağından bahsedilmektedir. dalgalanmaları. Bu nedenle plan, doğasında “değişken” olacaktır.

Tipik olarak, politika sahibi, bu ayrı hesapta çok çeşitli farklı yatırım seçeneklerinden seçim yapma seçeneğine sahiptir. Bunlar, yatırım fonları, hisse senetleri, para piyasası fonları, tahviller ve bir dizi başka finansal aracı içerebilir. Değişken politikalarda yer alan yatırım seçeneklerinden bazıları menkul kıymetler olduğundan, bu tür hayat sigortası poliçeleri federal menkul kıymet yasaları tarafından düzenlenir.

Diğer yaşam sigortası poliçelerinin nakit değeri bileşeninde olduğu gibi, değişken bir sigorta planının yatırım bileşeninde yer alan fonlar, vergi matrahına dayalı olarak büyümeye izin verir, yani zamana kadar para vergilendirilmez. çekilme. Bu, fonların, özellikle zaman içinde ve olumlu piyasa koşullarında daha da yüksek bir hızla artmasını sağlayabilir.

Değişken Yaşam Politikasına Sahip Olmanın Avantajları

Değişken politikasına sahip olmanın birçok avantajı vardır. Birincisi, diğer herhangi bir teminat türünde olduğu gibi, ölüm yardımı gelirleri, sigortalıların ölümüne karşı hayatta kalanlara finansal koruma sağlayacaktır. Bu tür fonlar, son masrafları ödemek, ipotek gibi büyük borçları ödemek veya ileriye dönük günlük yaşam harcamalarını ödemede gelir değişimi olarak kullanılabilir.

Değişken hayat sigortasının bir diğer faydası ise, primlerin genellikle poliçenin ömrü boyunca sabitlenmesidir. Bu, hayat sigortasından farklı olarak, sigortalıların ödemesiz süre içinde ödenmesi ve teminatın yürürlükte kalması koşuluyla, teminat kapsamı için yeniden kalifiye olmaya gerek duymayacağı anlamına gelir.

Benzer şekilde, değişken bir politika üzerindeki ölüm ödeneğinin başlangıç ​​tutarı da genellikle sabit bir miktardır - altta yatan pazarda ne olduğuna bakılmaksızın. Bu nedenle, bu türden bir politikadaki adlandırılmış faydalanıcı (ya da faydalanıcılar), bu nedenle, sigortalıların ölümü üzerine belli bir miktar gelir elde edeceklerinden emin olabilirler.

Bu durum, belirli borçların ödenmesi veya sigortalıların gelirinin değiştirilmesi için ödenen miktarların hesaba katılması halinde, sigortalıların hayatta kalanlar için değişken yaşam planından belirlenen bir miktarın oluşmasına yardımcı olabilir.

Buna ek olarak, çeşitli yatırım seçenekleri nedeniyle, değişken hayat sigorta poliçelerine poliçelerinin nakit kısmında yer alan fonları büyütme olanağı sağlayabilir. Bu fonlar ileride diğer finansal ihtiyaçlar için kullanılabilir ve bunlara para çekme ya da politika kredileri yoluyla erişilebilir.

Bu nedenle, eğer bir hayatın ömrü boyunca değişken bir hayat sigortalısı tarafından ihtiyaç duyulursa, bu planlar genellikle bireyin poliçenin yatırım bileşeninden para çekmesine ya da borç almasına izin verecektir. Buna ek olarak, nakit değer bileşeninden sağlanan fonlar, poliçe primlerinin ödenmesi için sıklıkla kullanılabilir.

Hayat Sigortası Satın almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Şeyler

Değişken bir hayat sigortası poliçesine sahip olmanın birçok avantajı olsa da, bu tür bir politikanın sizin ve sigorta ve yatırım ihtiyaçlarınız için en iyi seçenek olduğundan emin olmak için, ilerlemeden önce bazı önemli faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir.

Birincisi, değişken bir plan göz önüne alındığında, politika sahibinin, politikanın ayrı hesabının yatırımında daha aktif bir rol üstlenebilmesi gerekir. Bunu göz önünde bulundurarak, yatırım fonlarının ve diğer yatırımların nasıl işlediğini ve her birinin belirli mali ihtiyaçlarınız ve hedeflerinizle nasıl örtüştüğünü veya uyuşmayacağını anlamak iyi olabilir.

Değişken kapsamın, tüm yaşam veya evrensel yaşam gibi diğer kalıcı hayat sigortası türlerinden daha yüksek bir risk seviyesine sahip olduğunun bilincinde olmak, piyasanın ani bir gerilemeye girmesi halinde sürprizleri azaltmaya yardımcı olabilir.

Her halükarda, değişken bir politikanın sahiplerinin sahip olması gereken önemli bir husus, fonların bu tür bir hayat sigortası planına nasıl yatırıldığı konusunda çok daha fazla kontrole sahip olacağıdır. Bu, temelde fonların tipik olarak sigorta taşıyıcısı tarafından poliçe sahibi için seçildiği bütün bir yaşamın veya evrensel bir hayat sigortası poliçesinin mülkiyetinden farklı olacaktır.

Herkes için bir Değişken Politikası mı?

Nakit paranın yalnızca sabit bir muhafazakar faiz oranında artacağı garanti edilen tüm hayat sigortasından farklı olarak, değişken bir yaşam politikasının içinde yer alan fonlar, farklı piyasa ile ilgili yatırım seçeneklerine bağlıdır. Bu, önemli miktarda büyüme fırsatı sunar. Bununla birlikte, aynı zamanda fonları piyasa riskine maruz bırakabilir. Bu nedenle, değişken poliçe sahiplerinin fonlarının değerinde yükselebileceğinin farkında olmaları gerekmektedir. Ancak, onlar da düşebilir.

Değişken bir hayat politikasının politika sahibinin, nakit değer bileşeni için seçilen temel yatırımlarda da çok sayıda seçeneği bulunmaktadır. Bu sigorta şirketinin bu seçimleri yaptığı tüm hayat sigortasından önemli ölçüde farklıdır. Bu nedenle, aktif yatırımcı olmayan veya hisse senetleri veya yatırım fonları hakkında iyi bir anlayışa sahip olmayanlar, ilerlemeden önce bu yatırımlara ilişkin bazı ilk bilgileri elde etmek isteyebilir. Aynı zamanda, farklı piyasa riski türlerinin nasıl ortaya çıkabileceğine ve böyle bir riskin nasıl dengelenebileceğine dair temel bir anlayışa sahip olmak da iyi bir fikirdir.

En İyi Değişken Hayat Sigortası Teklifleri Nasıl Alınır?

Değişken hayat sigortası teklifleri için alışveriş yaparken, sadece bir sigorta şirketinden daha fazlasına erişimi olan bir şirket veya bir ajansla çalışmak en iyisidir. Bu sayede, farklı sigorta şirketlerinin politikalarını ve faydalarını objektif olarak karşılaştırarak, özel ihtiyaçlarınıza en uygun olanı belirleyebilirsiniz. Ayrıca, hayat sigortası bütçenizle en uygun olanı görmek için farklı premium teklifleri de karşılaştırabileceksiniz.

Politikaları ve teklifleri karşılaştırmaya hazırsanız, yardımcı olabiliriz. Bugün piyasadaki en iyi hayat sigortası şirketleri ile çalışıyoruz ve evdeki bilgisayarınızdan ve bir hayat sigortası şirketi ile şahsen tanışma gereği duymadan, hızlı ve kolay bir şekilde ihtiyacınız olan tüm önemli bilgileri size ulaştırabiliriz. Değişken bir yaşam politikasının size ve sevdiklerinize nasıl fayda sağlayabileceğini görmeye hazır olduğunuzda, tekliflerinizi başlatmak için bu sayfadaki formu doldurun.

Değişken politikaların nasıl çalıştığına dair (genel olarak hayat sigortası ya da sağlık muayenesi olmaksızın hayat sigortası gibi daha spesifik şeyler hakkında) sorularınız varsa, lütfen doğrudan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Uzmanlarımız, değişken politikaların giriş ve çıkışlarını ve bu tür planların yapılandırılabilmesinin birçok yolunu adım adım gösterebilirler.

Hayat sigortası alma sürecinin bazen kafa karıştırıcı olabileceğini biliyoruz - özellikle de seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olduğunda. Kapsamı ve sizin ve sevdikleriniz için doğru olan plan hakkında iyi bilgilendirilmiş bir satın alma kararı almak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacağınızdan emin olacağız. Bize bugün ulaşın - yardım için buradayız.

Videoyu izle: Sigorta Yaptırmalıdır Bunlara Dikkat Edin !!! Sigorta Değişken Fiyatlar

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

1000 $ 'lık Hızlı Nasıl Yapılır (Bir Haftada veya Daha Azında)
Maliye

1000 $ 'lık Hızlı Nasıl Yapılır (Bir Haftada veya Daha Azında)

Geçtiğimiz yıl Atlantik'teki bir yazı, nakit olarak 400 dolarlık bir acil durum için ödeme yapamayan Amerikalılar için nasıl bir şey olduğunu gösterdi. Yazar, beklenmedik şeyleri kurtarmak için mücadelelerini ve bir şeyin yanlış gitmesi durumunda acil bir fonu olmaması gibi şeyleri anlattı. O yalnız değil - o ve Amerikalıların neredeyse yarısı aynı teknede.
Devamını Oku
Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün
Maliye

Öğrenci Kredi Borcu 100 $ veya Daha Fazla? Bu 5 Adımı düşünün

Karşı karşıya kaldığınız öğrenci kredi borcunda 50.000 dolar ya da 100.000 dolar ya da ödemeye çalıştığınız 2 mortgage kredisi olsun, büyük borç yükü aşılmaz görünüyor. Ne yazık ki, üniversiteden çıktığınızda bu kadar borçluysanız, yalnız değilsiniz. Ortalama öğrenci kredisi 35.000 dolar olan 2015'te üniversite mezunları sınıfı tarihin en borçlu ülkesidir.
Devamını Oku
Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer
Maliye

Ucuza Kopyalar (Yakınım) Yapmak İçin 24 Yer

Yılda bir veya iki kez, sigorta acentesi olan devlet dairesine gönderilmeden önce önemli bir belgenin fotokopisini çekmeniz gerekebilir. Ya da belki daha sık kopyalara ihtiyaç duyarsınız çünkü bir iş kuruyorsunuz ve bir inkjet üzerinde baskı yapmak çok pahalı ya da zaman alıcı bir iş yapıyor. Belki de evde kopyalamanız gereken renkli veya spiral bağlı iki özelliğe sahip özel bir işiniz var.
Devamını Oku
10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl
Maliye

10 Basit Adımda Bir Milyoner Olmak Nasıl

Bir milyoner olmak, çoğumuzun bir anda hayal ettiğimiz bir şeydir. Büyük miktarda servete sahip olanlara baktık, oraya nasıl gittiklerini ve oraya nasıl gidebileceğimizi merak ediyoruz. Ancak, servet yolu sabır gerektirir, ancak oraya ulaşmak için gereken adımlar nispeten basittir. Milyoner olmanın nasıl bir yol olacağını bilmek istiyorsanız, yolculuğunuza finansal özgürlüğe başlamak için aşağıdaki adımları takip edin.
Devamını Oku