Maliye

Medicare Ek Planını Anlama

Medicare, yaşlıların sağlık sigortası alabilmelerini, aksi takdirde karşılayamayacakları mükemmel bir programdır. Amerikalıların sigorta kapsamına girmeleri için harika bir yol olsa da, kapsanmaması gereken pek çok masraf var. Bu kapsama boşlukları, büyük bir hastane hesabına ve bir banka hesabına ciddi bir yük getiren tıbbi ücretleri olan kişileri bırakabilir.

Kapsamdaki delikleri doldurmanın en iyi yollarından biri, bir Medigap politikası satın almaktır. Bu planlar, tamamlayıcı sigortaların en iyi biçimlerinden biridir. Medigap koruması için alışveriş yaparken, seçim yapabileceğiniz birkaç farklı politika vardır.

Medigap Seçenekleri

Seçebileceğiniz on farklı Medicare ek planı vardır ve hepsinin farklı yararları ve avantajları vardır. Sizin için mümkün olan en iyi ek planı bulmanız önemlidir ve bunu yapmak için tüm seçeneklerinizi karşılaştırmanız gerekir.

Tüm planlar alfabenin A, B, C, D vb. Bir harfiyle gösterilir ve kapsanabilecek geniş bir yelpazede harcamalar ve boşluklar vardır. Plan A seçeneklerin en temelidir ve diğer politikalardan daha fazla delik bırakır. Bu da çok daha uygun fiyatlı olacağı anlamına geliyor. Ek kapsama alanı için alışveriş yaptığınızda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, bu planların hükümet tarafından standartlaştırılmasıdır. Bu, planı satın aldığınız şirkete bakılmaksızın kapsamın aynı olacağı anlamına gelir.

Şirketler arasındaki tek fark, sundukları herhangi bir ek ekstralar ve kapsamın fiyatı olacak. Satın aldığınız plana ve seçtiğiniz şirkete bağlı olarak, primleriniz büyük ölçüde değişebilir. Seçtiğiniz plan, aylık primlerinizin ne kadar büyük olduğu konusunda en büyük belirleyici faktörlerden biri olacaktır. En popüler planlardan biri Plan F.'dir.

Medicare Ek Planı F

Plan F, ek kapsama alanı için en cazip seçenek. Plan F'nin en yaygın seçenek olduğuna dair birkaç sebep vardır. Plan F, Medigap planlarının Cadillac'ı olarak kabul edilir. Geleneksel Medicare'den kalan tüm delikleri doldurur. Herhangi bir tıbbi masraf için ödeme yapmak yasal olarak mümkün ise, o zaman bir Medigap Planı F bunu kapsayacaktır.

Plan F'nin kapsadığı ilk kategorilerden biri, Geleneksel Medicare kapsamınızın sona ermesinden sonra, Ek A para yatırma ve herhangi bir hastane masrafıdır. Bu, tüm on planın kapsadığı bir kategoridir. Plan F aynı zamanda Kısım B'nin maddi teminatını veya kopyasını da içerecektir.

Plan F'nin diğer politikalardan sıyrıldığı en dikkate değer alanlardan biri, Kısım B fazlalığıdır. Kısım B aşırı ücretleri, tam olarak istedikleri şeydir. Doktora gittiğinizde ve herhangi bir hizmet veya tedavi aldığınızda, Medicare'in belirli bir hizmet için ödeyecekleri önceden belirlenmiş bir tutarı vardır. Hastaneler ve doktorlar, Kısmen P'nin onayladığı miktardan% 15 daha fazla ücret alabilirler. Bu% 15'lik bir ödeme yapmak sizin sorumluluğunuzda olacaktır, ancak Medigap planınızın devreye girdiği yer burasıdır. Bunun yerine, bu faturaları cepten ödemek zorunda kalmak yerine, Medigap planınız bunun için ödeme yapar. Çoğu durumda, fazla masraflar sizin sorumlu olduğunuz büyük bir fatura olmayacaktır, ancak aldığınız hizmetlere bağlı olarak, size binlerce ve binlerce dolara mal olabilir.

Önceden Plan F, indirilemeyen B Bölümünü de kapsıyordu, ancak hükümet tarafından yapılan son değişikliklerden ötürü, Medigap planlarının artık bu indirilemeyen şeyleri kapsamalarına izin verilmiyor. İndirilemeyen bir planınız varsa, bunu yapmaya devam eder, ancak bugün bir plana kaydolursanız, politikanızın bu bölüm için ödeme yapmasına izin verilmez.

Seçebileceğiniz yüksek indirilebilen bir Plan F seçeneği de vardır. Bu seçenekle, indirilecek tutarı karşılayana kadar tüm masrafları ödemeniz gerekecektir. İndirilebilen sınır her yıl değişebilir, ancak 2017’de 2.200 dolar. Bu eşiğe ulaştıktan sonra, Medigap planınız kendi kısımları için ödeme yapmaya başlayacak ve plan normal şekilde çalışacaktır.

Bir Medigap Planı F'ye kayıt olmak

Ek kapsama almanın bir sonraki adımı, düşündüğünüzden daha kolay olan bir Medigap planına kayıt olmaktır. Bir Medigap sigorta planı satın almak için en uygun zaman, başlangıçtaki açık kayıt sürenizdir. Bu açık kayıt, 65 yaşına girdiğiniz ayı başlatan 6 aylık bir penceredir.

Bu kayıt süresi boyunca, Medigap şirketlerinin sağlığınıza veya önceden var olan koşullara bakılmaksızın, başvurunuzu teminat kapsamına almasına izin verilmez. Kötü sağlık durumunuz varsa veya ciddi sağlık sorunlarınız varsa, bu ek planlardan birini satın almak için tek şansınız olabilir.

Ayrıca, açık kayıt döneminde, sigorta şirketi kapsama için daha fazla ücret talep edemez. Açık kayıt penceresinin dışına başvuruyorsanız, sigorta şirketi tıbbi geçmişinize ve şu andaki sağlığınıza bakacaktır ve bu kayıtlar, kapsama için her ay ne kadar ücret alabileceğini belirlemek için kullanacaktır. Bazı durumlarda, açık kayıt tarihi boyunca başvuruda bulunmak her yıl binlerce ve binlerce dolar tasarruf edebilir.

Açık kayıt sırasında, bu bir garanti kabulüdür. Kapsam için reddedilme şansınız yok. Bu pencerenin dışına başvurursanız, sigorta şirketi ek teminat için ne kadar risk olduğunu belirlemek için düzinelerce ve düzinelerce farklı faktörü gözden geçirecektir. Açık kayıttan yararlanmanız önemlidir. Bu fırsatı kaçırdıysanız endişelenmeyin, ihtiyaç duyduğunuz Medigap planını alabilmeniz için hala iyi bir şans var.

Hangi Medigap Planı sizin için en iyisi?

Hangi politikanın sizin için en uygun olduğuna karar vermeye çalıştığınızda, mümkün olan en iyi planı aldığınızdan emin olmak için hesaba katmanız gereken çeşitli faktörler vardır. İlgili kategorilerin tümüne bakmanız ve ihtiyacınız olan ek sağlık bakım korumasını almanız önemlidir.

Plan F, satın alabileceğiniz en kapsamlı plandır, ancak bu ilave teminatın tamamı daha yüksek bir fiyattan gelecektir. Herhangi bir Medigap planı için başvurmadan önce gözden geçirmeniz gereken en önemli faktörlerden biri, sizin paranızdır. Medicare ek politikasının amacı, tasarruf hesabınızı hastane faturaları tarafından tahliye edilmekten korumaktır. Bu kapsamı elde etmek için bütçenizi çok zayıflamamanız çok önemlidir. Çoğu durumda, Medigap planları düşündüğünüzden daha hesaplıdır, ancak karşılayabileceğinizden daha fazla harcamadığınızdan emin olmak için mevcut seçeneklerin tümüne bakmalısınız.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktör de sağlık geçmişinizdir. Kalp krizi ya da diğer ciddi komplikasyonlar gibi sağlık sorunlarıyla dolu geçmişiniz varsa, daha kapsamlı bir Medigap planına yatırım yapmak akıllıca bir satın almadır. Öte yandan, eğer sağlığınız iyi durumdaysa ve aile geçmişiniz sağlıksız bir eğilime sahip değilse, her ay size para kazandıracak daha küçük bir plan için başvurabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Medigap planları hakkında sorularınız varsa veya kayıt için kayıt yaptırmanızda yardıma ihtiyacınız varsa, kullanabileceğiniz çeşitli kaynaklar vardır. Resmi Medicare.gov sitesini ziyaret edebilir ve geleneksel Medicare ve Medigap planları hakkında düzinelerce ve düzinelerce makalesi vardır. Ayrıca herhangi bir Medigap sigorta uzmanı ile irtibata geçebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri genelinde, süreç boyunca size yardımcı olmaktan ve en iyi kapsama alanını almanızı sağlamaktan daha fazla istekli olacak çok sayıda ajans bulunmaktadır.

Sonunda emekliye ayrılabileceğin, tekmeleyebileceğin ve tüm zor işlerin tadını çıkarabileceğin bir hayat evresine ulaştın. Emeklilik, tüm faydaları ancak pahalı tıbbi faturaları alabileceğiniz ve bunu yok edebileceğiniz özel bir yaşam süresidir. Amerikan'daki sağlık hizmetlerinin artan maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yok, ancak binlerce ve binlerce dolarlık hastane faturasının altında kalmadığınızdan emin olmak için bu ücretleri telafi edebilmenizin birkaç yolu var.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Peer to Peer Yatırım Yazılım - LendingRobot İnceleme
Maliye

Peer to Peer Yatırım Yazılım - LendingRobot İnceleme

LendingRobot, peer-to-peer (P2P) kredi platformu yatırımlarını tamamen otomatikleştiren bir hizmettir. Hizmet, bireysel yatırımcılar için kullanılabilir ve hem uygun maliyetli hem de kullanımı kolaydır. LendingRobot, bulut teknolojilerini makine öğrenimi algoritmalarıyla birleştirerek düşük riskte üstün getiriler sağlamaya çalışır.
Devamını Oku
Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme
Maliye

Amerikan Gelir Hayat Sigortası Şirketi İnceleme

Hayat sigortası çoğu finansal planın önemli bir bileşenidir. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, büyük borçların ödenmesi, devam eden yaşam giderlerine devam edilmesi ve / veya sigortacının cenazesi ve diğer nihai masraflarının ödenmesi gibi çeşitli farklı ihtiyaçlar için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
Aflac Hayat Sigorta Şirketi İnceleme
Maliye

Aflac Hayat Sigorta Şirketi İnceleme

Hayat sigortası kapsamı önemli bir finansal araçtır. Bu politikalardan elde edilen gelirler, uzun vadeli mali sıkıntılarla uğraşan ya da borçlarını ödemekle ya da gündelik yaşam masraflarını beklenmedik bir şekilde karşılayabilen sevenler arasında fark yaratabilir.
Devamını Oku
Para ödüyor
Maliye

Para ödüyor

Hiç birisi bir şey hakkında ne kadar iyi bir anlaşma yaptığını söylemiş miydin? Eh, oldukça sık yaparım. Gerçek şu ki, bazen anlaşma gerçekten iyi bir anlaşma değil. Neden, sorabilirsin? Çünkü bir kredi karşılığında parayla aldılar. Örneğin sürdüğüm arabayı alalım. Geçen baharı özel bir partiden 2500 $ karşılığında aldım.
Devamını Oku