Maliye

Medicare Ek Planını Anlama C

Sağlık sigortası, özellikle Medicare söz konusu olduğunda sürekli olarak değişmektedir. Kapsama ve miktar kafa karıştırıcı olabilir, ancak ihtiyacınız olan mükemmel sağlık hizmetlerini almanız önemlidir.

Medicare, milyonlarca yaşlıyı özel bir sigorta şirketi aracılığıyla karşılayamayacakları sağlık sigortası yardımına yardımcı olan mükemmel bir hükümet programıdır. Sorun şu ki, Medicare her şeyi kapsamıyor. Programın ödeme yapmadığı düzinelerce kapsama alanı var ve bu faturalar, muazzam miktarda borç veya diğer masraflar ile katılımcılar bırakabilir.

Sağlık hizmetlerinin yükselen maliyeti hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur, ancak bu masrafları dengeleyebilmenizin ve tasarruflarınızı drenajdan koruyabilmenin birkaç yolu vardır. Büyük miktarda fatura ve diğer sağlık hizmetleri masraflarından mahrum kalmamanızın en iyi yolu, bir Medigap planı satın almaktır.

Bir Medigap Politikası nedir?

Medicare ek planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve geleneksel Medicare planlarının geride bıraktığı boşlukları doldurmaktadır. Seçebileceğiniz 10 on Medigap planı vardır ve bunların hepsinin kapsadıkları farklı kapsama miktarları veya faturaları vardır. Planların her biri A'dan N'ye kadar alfabenin bir harfi ile gösterilir.

Medicare Advantage planından farklı olarak, Medigap planları geleneksel Medicare kapsamınızı değiştirmez. Bunun yerine, Parts A & B kapsamı ile birlikte çalışırlar. Medicare primlerinizi ödemekle yükümlü olursunuz. Medigap Plan C'nin Medicare Bölüm C ile aynı şey olmadığını anlamanız önemlidir. Bu kafa karıştırıcı olabilir, ancak birbirinden tamamen farklı iki farklı politika vardır.

Medigap planları hükümet tarafından standartlaştırılır, bu da hangi şirkete ait olursa olsun, kapsamın aynı olacağı anlamına gelir. Her şirket aynı masrafları karşılamak zorundadır, şirketler arasındaki tek fark plan için ne kadar ödeyeceğinizdir. Bazı şirketler ek avantajlara sahip olacaklar, ancak çoğunlukla hepsi aynı. Hepsi aynı oldukları için, sizin için en iyi olanı seçmeden önce onlarca alıntı almanız çok önemlidir.

Bunu yapmanın en iyi yolu, bağımsız bir sigorta acentesi ile çalışmaktır. Bağımsız aracı kurumlar, ülke çapında onlarca yüksek dereceli şirket ile çalışır. Bağımsız bir ajanla çalıştığını şiddetle tavsiye ederim. Bu teklifleri kendiniz almak istediyseniz, şirketlere bu teklifleri almak için saatlerce ve saatte çalışabilirsiniz.

Medicare Ek Planı C

Medigap planlarının temellerini bildiğinize göre, Medigap Plan C'nin özelliklerini inceleyelim. Plan C mevcut en kapsamlı politika değildir, ancak bu planlardan birini satın almayı düşünmelisiniz. Hangi Medigap politikasının sizin için en iyi olacağına karar vermeden önce mümkün olan tüm seçeneklere bakmalısınız.

Medicare Ek Plan C, hem A & B Planları'ndan hem de daha fazla kapsama alanı sunacak, ancak hala kapsamadığı bazı boşluklar var. Bir Medigap Planı C satın alırsanız, birkaç temel kategoriden sigorta koruması alırsınız. En önemlilerinden biri, Medicare kapsamı tükendikten sonra 365 gün sonra Bölüm A hastanesi para cezaları ve maliyetleri alacağınızdır. Geceyi hastanede geçirdiyseniz, bunun pahalı bir konaklama olabileceğini biliyorsunuz. Aslında, hastanede sadece birkaç gece binlerce ve binlerce dolara dönüşebilir. Ekstra korumaya sahip olmak, banka hesabınızda daha fazla para bulundurmada büyük bir fark yaratabilir.

Diğer bir kapsama kategorisi, Medicare Bölümü Bir bakımevi bakım bozukluğu veya copayments. Muhtemelen, bu koruma ücretleri çok büyük olmayacaktır, ancak ihtiyacınız olan bakımevine bağlı olarak, büyük bir masrafla sonuçlanabilir ve burası Medigap Plan C'nin geleceği yerdir.

Bir Medigap Planı C ile, ayrıca çok önemli olan yabancı acil durum seyahati de yapacaksınız. Emekliliğinizde çok seyahat etmeyi planlıyorsanız, bu ek koruma alabilmenizin en önemli parçalarından biridir. Muhtemelen, bir şey olsaydı, orijinal Medicare planlarınız size hastane ücretleri için herhangi bir destek vermezdi. Bir trajik bir şey olsaydı ya da Amerika Birleşik Devletleri dışındayken hasta olursanız, cebinizden tüm faturalarınızı ödemek zorunda kalırsınız, bu da tatilinizi hızla mahvedebilir. Kapsamlı bir ek planınız varsa, bu faturaların% 80'ine yardımcı olacaktır.

Medigap Plan C kapsamınız, bir tıbbi prosedür sırasında ilk üç kan miktarını da ödeyecektir. İlk üç pivottan sonra, orijinal Medicare'in bundan sonra ihtiyaç duyulan herhangi bir ek kan için ödeme yapması gerekir, yani bu masrafların tamamı karşılanmalıdır.

Diğer masraflardan bazıları, Medicare A Bölümü'nün (muhtemelen ödeme yapamayacağınız), yetenekli hemşirelik bakımı bakım sigortası ve Medicare Kısım B kopyaları ve madeni paralarıdır. Bunların hepsi ciddi faturalara daha fazla ihtiyaç duyabiliyor, ama onlara göre bankanızı kırmayacaklar.

Bir Medigap Planı C Sizin İçin Doğru mu?

Doğru tipte ek kapsama almanız çok önemlidir. On farklı seçenek olduğundan, hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Mükemmel sağlık hizmeti kapsamını aldığınızdan emin olmak için bakmanız gereken birkaç farklı kategori ve faktör vardır.

Bakmanız gereken ilk şey sağlığınız ve sahip olabileceğiniz tıbbi problemlerdir. Yaşlandıkça, tıbbi faturalar ve sağlık masrafları için harcayacaksınız.Eğer sağlığınız zayıfsa ya da ciddi bir sağlık sorunlarınız varsa, doktorda çok pahalı olmasını isteyebilirsiniz ki bu da pahalı faturalara dönüşecektir. Medigap sigortası bu faturaları ödemeye yardımcı olacak ve ihtiyacınız olan ek kapsama alanı sağlayacaktır.

Göz önünde bulundurulacak bir sonraki faktör bütçenizdir. Bir kıdemli olarak, sabit bir bütçeyle yaşıyor olabilirsiniz, bu da ek sigorta kapsamına harcamanız gereken bir ton paraya sahip olamayacağınız anlamına gelir. Medigap planlarının amacı tasarruf hesabınızı korumaktır, ancak her ay kapsama girmek için bankanızı kırmamalısınız. Ek koruma için ne kadar rahatça harcayacağınıza karar vermek için mali durumunuza biraz zaman ayırın.

Bir Medigap Planı'na kayıt olmak

Bu ek politikalardan birini satın almak çok kolaydır. Bir Medigap sigorta acentesi size bu süreç boyunca yol gösterebilir ve ihtiyacınız olan kapsama sahip olmanıza yardımcı olabilir. Başvuru süreci uzun sürmeyecek, ancak önemli olan planınıza başvurduğunuzda önemlidir.

Başvurmadan önce, Medigap Açık Kayıt Sürenizin farkında olmanız gerekir. Bu, 65 yaşını doldurduğunuz ayı başlatan 6 aylık bir penceredir. Bu dönemde, birden fazla sağlık sorununuz olsa bile sigorta şirketi başvurunuzu reddedemez. Çok zayıf bir sağlığınız varsa, bu ek kapsama almak için tek şansınız olabilir.

Ayrıca, Açık Kayıt döneminde, sağlığınız nedeniyle aylık oranlarınızı yükseltemezler. Pencere kapandıktan sonra, başvurunuz başka bir uygulama gibi ele alınacaktır, yani sağlığınız nedeniyle daha yüksek primler alabilirsiniz. Para kazanmak istiyorsanız, ilk altı ayda kayıt olmanız önemlidir.

Sorunuz var mı?

Sağlık sigortası için alışveriş yapmanın zor ve kafa karıştırıcı olabileceğini biliyorum. Hiçbir anlam ifade etmeyen düzinelerce terim ve kapsama alanı vardır. Bu yüzden yardım etmek için buradayım. Sağlık hizmeti seçeneğiniz hakkında bilinçli bir karar vermeniz için gereken bilgileri size verebilecek tüm Medigap seçeneklerini gözden geçirdim.

Medigap kapsamı hakkında hala sorularınız varsa, lütfen benimle iletişime geçin veya bir Medigap, sigorta acentesine başvurun. Sağlığınız hayatınızdaki en önemli şeydir ve maliyenizi korumak için kapsama sahip olmanız önemlidir. Tıbbi faturalar emeklilik hayalinizi emeklilik kabusuna dönüştürmemelidir.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler
Maliye

Gayrimenkul Yatırımında Dikkat Çekilmesi Gerekenler

Gayrimenkul yatırımcılığı finansal özgürlüğü elde etmek için harika bir yol olsa da, tehlikeli bir yolculuk olabilir. Orada paranızı almaya hazır bolca sanatçı var. Bir emlak anlaşmasına geçmeden önce, insanların çekmeye çalıştığı dolandırıcılıklardan haberdar olmalısınız. Bu makalede, size gayrimenkul yatırım yaparken dikkat etmeniz gerekenler hakkında ipuçları verilecektir.
Devamını Oku
İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?
Maliye

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?

Kiracı olmaktan ilk kez ev alıcıya geçiş, soru ve olanaklarla dolu heyecan verici bir zamandır. Bir alıcının ne gibi bir sipariş yapması gerekiyor? Alıcıların ne kadar hızlı karar vermesi gerekiyor? İlk kez alıcıların en iyi seçimleri yapmasına yardımcı olacak bazı öneriler: Bir ipotek için ön onay alın Alıcılar önceden onaylandığında, ne kadar ev alabilecekleri konusunda daha iyi bir fikirleri var.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin"/>
Maliye

52 Hafta Tasarruf Mücadelesi ile 1000 Dolardan Fazla Tasarruf Edin

Ailemize para biriktirmeyi sevdiğimiz yollardan biri, bir Mason kavanozu kullanmak ve ona bir değişiklik yapmaktır. Herzaman bir şey için nakit öderiz, ortaya çıkan değişiklik kavanozun içine atılır. Değişim burada ve burada ya da burada ve burada arada sırada dolarlık banknotlar sadece birkaç sent olduğu için, harcayacağımız paraya sahip olmaktan dolayı bunu kaçırmıyoruz ve hepimiz Mason kavanozu daha dolgun ve dolgun büyüdüğünü görmekten hoşlanıyoruz.
Devamını Oku
Parasız Haftasonu İçin 53 Etkinlik
Maliye

Parasız Haftasonu İçin 53 Etkinlik

Sporu seven bir adam olarak, kendimden daha fazla (daha fazla olmasa bile) sporu sevmeye başlayan 3 oğlan çocuğa sahip olmaktan çok kendimi fazlasıyla önemsiyorum. Haftasonları geçirdiğimiz en iyi zamanlardan bazıları, herhangi bir topla oynuyor: beyzbol, futbol, ​​kickball. Heck, herhangi bir top çalışacak! Kırılmadan aile zamanını seven herhangi bir aile için, bu sahip olabileceğiniz en iyi zamanlardan biridir.
Devamını Oku