Maliye

Medicare Ek Planını Anlama

Medicare kapsama alanı 65 yaşın üstündeki herhangi bir yaşlı için iyi bir sağlık sigortası sağlar. Hükümet programı milyonlarca Amerikalıya özel bir sigorta şirketi aracılığıyla karşılayamayacakları sağlık hizmetlerini almalarını sağlamıştır.

Medicare ile program, her şey için ödeme yapmaması. Aslında, programın ödemeyeceği önemli sağlık harcamaları vardır ve bu faturalar tasarruf hesabınızı boşaltabilir. Medicare'in iki Bölümü yatan hasta bakımı, doktor hizmetleri ve önleyici hizmetler gibi şeyler için para ödeyecek, ancak kapsama alanında düzinelerce boşluk var ve Medicare Ek Planları'nın devreye girdiği yer bu sigorta poliçeleri size koruma sağlayabilecek ek teminatlar sunuyor. Emeklilik tasarruf hesaplarınız.

Medicare Ek Planı nedir?

Kendinizi pahalı hastane faturalarından koruyabileceğiniz çeşitli yollar vardır, ancak bir Medigap planı bunu yapmanın en iyi yollarından biridir. Bu politikalar özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve orijinal Medicare'in kapsamadığı tüm delikleri doldurmaktadır. Ek sağlık hizmetleri için alışveriş yaparken, aileniz için en iyi kararı vermeniz çok önemlidir.

Aralarından seçim yapabileceğiniz on farklı Medigap planı vardır (içinde bulunduğunuz duruma bağlı olarak) ve hepsi farklı harcamaları veya A ve B Bölümlerinin kapsamadığı masrafların bir kısmını karşılayacak. Medigap planları Medicare'nin deliklerine takılacak. On mevcut plan arasında karar vermeye çalışırken kafa karıştırıcı olabilir, ancak siz ve sevdikleriniz için mükemmel ek kapsama alanı elde etmeniz hayati önem taşır.

Bu Medigap planları geleneksel Medicare kapsamınızı değiştirmez. Geleneksel kapsama alanı için hala primlerini ödemek zorunda kalacaksınız. Bu planlar, planınızı değiştiren ve sadece bir primi ödeyen Kısmen C Medicare'den farklı olarak kapsama ek olarak çalışır.

Medigap Planı Açıklandı

Şimdi temelleri tartıştığımıza göre, Medicare Ek Planı A'nın ayrıntılarına bakmaya başlayabiliriz. Biliyorum sigorta kapsamı için alışveriş, özellikle Medicare ile ilgili herhangi bir şeyle uğraşırken, kafa karıştırıcı ve sinir bozucu bir görev olabilir. neden yardım etmek için buradayım?

Medigap Plan A, seçeneklerin en temelini oluşturacak. Plan A, mevcut diğer seçeneklerden daha fazla kapsama boşluğu bırakacaktır. Plan A'nın avantajlarından biri, en uygun fiyatlı plan olması. Daha az koruma sağlar, ancak cebinizde daha fazla para tutar.

Plan A ile, her bir planın, Kısım A madeni para ödemesi ve orijinal Medicare yardımlarınızdan sonra ek 365 günlük hastane masrafları için ödeme yapmak gibi temel ek kapsama alanlarını elde edeceksiniz. Bir hastanede kalıyorsanız, bunun büyük bir fatura olabileceğini biliyorsunuz. Aslında, bir veya iki gün hastanede kalmak zorunda kalmak binlerce ve binlerce dolara eşit olabilir. Uzatılmış bir kalış süreniz varsa, on binlerce tıbbi faturayı kolayca tutabilirsiniz.

Kısım A ayrıca, sizin sorumlu olacağınız Kısım B kopyasını veya madeni teminat ücretlerini de kapsayacaktır. Plan K veya L gibi planlardan bazıları, bu koruma ücretlerinin sadece yarısını veya% 75'ini ödeyecek, ancak Plan A hepsini kapsayacaktır. Çoğu durumda, bu büyük bir masraf olmayacaktır, ancak Medicare B Bölümü'nün kapsamını daha fazla kullanmanız tehlikeli bir faturaya ekleyebilir. Benzer şekilde, Plan A da karşılaşacağınız herhangi bir Kısım B önleyici bakım para cezaları için ödeme yapacaktır. Medicare B Bölümü, depresyon taraması, HIV taraması, Diyabet taraması ve çok daha fazlası gibi önleyici bakım tedavileri için ödeme yapar. Ek Medicare ek kapsama alanı varsa, o zaman ödemeleri ödemeniz gerekmeyecektir, bunlar sizin için ödenecektir. Çoğu durumda, kopyalar sadece 20 $ civarında olacak, ama bu, cebinizde daha fazla para.

Medigap Plan A'nın diğer kapsama alanları, ilk 3 kan kanı ve Kısım A darülaceze bakım bozukluğu. Medicare'deki diğer tüm boşluklar Plan A'nın kapsamına girmeyecektir. Gördüğünüz gibi, Plan A'nın sahip olması gereken mükemmel bir sigorta planı olabilir, ancak hala ödemeniz gereken birçok hizmet ve tedavi vardır. of-cep.

Plan A'nın kapsamadığı en dikkate değer kısımlardan biri, Medicare B bölümü aşırı masraflarıdır. Doktora gittiğinizde ve herhangi bir tedavi veya hizmet aldığınızda, Medicare'in ödeyeceği önceden onaylanmış bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor veya hastane Medicare'nin onayladığıdan% 15 daha fazla ücret alabilir ve onaylanan tutarın üzerindeki bu oran fazla masraflardır. Medigap kapsamınız yoksa, o faturalardan siz sorumlu olursunuz. Çoğu durumda, fazla suçlamalar büyük bir mali sıkıntı olmayacak, ama ne tür tedaviye ihtiyacınız olacağını asla bilemezsiniz.

Bir Medigap Politikası Seçme

On plan arasında karar vermek zor olabilir. Kaliteli sağlık hizmeti aldığınızdan emin olmak istersiniz, ancak ihtiyacınız olmayan ek kapsama için ödeme yapmak istemezsiniz. Mümkün olan en iyi planı aldığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel kategori vardır.

Bakmanız gereken ilk şey, paranız ve bütçenizdir. Medigap politikanızın amacı, emeklilik birikimlerinizin tıbbi faturalar tarafından tahliye edilmemesini sağlamaktır, ancak ek sigorta poliçeniz her ay bankanıza zarar vermemelidir. Herhangi bir Medigap planına başvurmadan önce, her ay ne kadar paranızın alabileceğini belirlemek için bütçenize uzun ve sıkı bir şekilde bakmalısınız.

Bakmanız gereken bir sonraki şey sağlık ve aile geçmişinizdir. Yaşlandıkça, sağlık ve tıbbi maliyetler için harcayacağınız daha fazla para.Herhangi bir Medigap planı satın almadan önce, ciddi sağlık sorunlarına sahip olma olasılığınıza dikkat etmelisiniz. Kötü bir sağlık sorunu veya ciddi sağlık sorunları yaşayan bir aile öykünüz varsa, o zaman bir Plan F gibi daha kapsamlı bir Medigap planına yatırım yapmalısınız. Öte yandan, eğer sağlıklıysanız ve sağlıklı bir aile ağacınız varsa Daha sonra küçük bir Medigap politikası satın alarak risk almayı düşünebilirsiniz.

Medicare Ek Sigorta Planında Kayıt

Ne tür bir politikanın istediğinize karar verdiğinizde kayıt yapmak kolaydır. Yapmanız gereken tek şey bir Medigap sigorta acentesi ile iletişime geçmek ve süreç boyunca size yol gösterecek. Uyguladığın zaman en önemli faktör olacak.

65 yaşını doldurduğunuz ayda başlayan 6 aylık bir pencere olan Medigap Açık Kayıt döneminden faydalanmanız çok önemlidir. Bu süre zarfında, sigorta şirketi sağlığınız ne olursa olsun başvurunuzu reddedemez. Açık kayıt sırasında, planlar kabul edilir. Sağlığınız kötü ise, ek kapsama alanınız için tek seçenek bu olabilir.

Altı ay içinde kayıt yaptırmanın bir diğer faydası da sigorta şirketinin kapsama için daha fazla ücret talep edemeyeceğidir. Tipik olarak, sigorta şirketi sağlığınızı ve sahip olduğunuz tüm durumları gözden geçirecek ve sağlığınıza bağlı olarak size daha yüksek prim ödeyeceklerdir. Açık Kayıt Dönemi boyunca, en düşük oranları alırsınız, ne olursa olsun. Açık kayıt size her yıl binlerce dolar kazandırabilir.

Bu pencereyi çoktan kaçırdıysanız endişelenmeyin, uygun fiyatlı Medigap kapsama alanı elde edebilmeniz için hala mükemmel bir fırsat var. Ek kapsama alanının size vereceği huzur için bir fiyat koyamazsınız.

Sorusu olan?

Medicare sularında gezinmenin, özellikle de değişmeye devam ettikleri için zor olabileceğini biliyorum. Medigap Plan A ya da diğer planlardan herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa, diğer yayınlarımı kontrol etmelisiniz. Medigap ve ek kapsama alanı hakkında bolca bilgim var. Sağlık ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmanız çok önemlidir.

Hala kafanız karıştıysa, bana veya deneyimli bir Medigap sigorta acentesine başvurabilirsiniz. Bu ajanlar, sizi doğru yönde yönlendirebileceğiniz veya yönlendirebileceğiniz soruları yanıtlayabilir.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı
Maliye

Focus T25 Workout: Şekilde Geri Dönme Zamanı

Neredeyse iki yıl önce ofiste kilo verme yarışmasında birincilik aldım ve 150 dolar civarında bir yer kazandım. Neredeyse 20 kilo verdim ve yaklaşık 180 liraya inmiştim. İyi hissettirdi, ancak yarışma bittikten sonra momentum da sona erdi. Dün eşim Focus T25 Workout adlı yeni bir antrenmandan ve günde sadece 25 dakika nasıl çalıştığını anlattı.
Devamını Oku
İlk Yılda Küçük İşletmenizi Büyütmek için En İyi Para Uygulamaları
Maliye

İlk Yılda Küçük İşletmenizi Büyütmek için En İyi Para Uygulamaları

Eğer bir işletme sahibi olarak yeni başlıyorsanız, kendi işinizde çalıştığınız ilk yıl içinde hayatta kalmaktan kurtulabilirsiniz. Döndüğünüz çok fazla plaka olsa da, kendiniz için çalışırken mali durumunuzun üstünde kalmanız önemlidir. Brilliance ve Badassery Konferansı'nın kurucu ortağı ve çevrimiçi bir işletme yöneticisi olan Carrie Smith Nicholson, “Paranızı kontrol etmek için kesinlikle bir rutin oluşturmak zorundasınız” diyor.
Devamını Oku
New York Hayat Sigortası - Şirket İnceleme
Maliye

New York Hayat Sigortası - Şirket İnceleme

Hayat sigortası kapsamı içindeyseniz, New York Life gibi büyük hayat sigortacılarının birçoğundan reklam gördünüz demektir. Bu tür hayat sigortası şirketlerinin birçoğu, bir asırdır veya daha uzun bir süredir iş yapıyorlardı - ki bu, mali gücü ve gücü sürdürmenin yanı sıra, talep yükümlülüklerini yerine getirme yeteneğini gösterebileceğinden, iyi bir işarettir.
Devamını Oku