Maliye

Medicare Ek Planını Anlama G

Medicare'e kaydolduğunuzda, kafa karıştırıcı olabilir. İhtiyacınız olan kapsama sahip olduğunuzdan emin olmak için anlamanız gereken düzinelerce farklı terim ve kapsama kategorisi vardır.

Medicare mükemmel bir programdır, ancak programın kapsamadığı birçok tıbbi harcama vardır. Faturalarda kalanlar binlerce ve binlerce dolarlık harcamalarla sizi bırakabilir.

Her yıl, sağlık bakımı maliyeti artmaya devam ediyor. Milyonlarca yaşlı, tasarruf hesaplarının ameliyat nedeniyle boşaldığı ya da özel bir tedaviye ihtiyaç duyan yaşlılar var. Sonunda oturabildiğiniz ve yıllarca süren bu sıkı çalışmanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yaşam aşamasına ulaştınız, ancak hastane faturaları bu emeklilik hayalini mahvedebilir.

Bu artan hastane faturaları hakkında yapabileceğiniz hiçbir şey yok, fakat kendinizi ve maliyelerinizi tam kilodan korumanın birkaç yolu vardır. En iyi yol, Medicare politikasına eşlik etmek için ek sağlık sigortası yaptırmaktır.

Ek teminat almak için bir Medigap politikası veya Medicare Advantage planı olmak üzere iki ana seçenek vardır. Her ikisi de orijinal Medicare tarafından geride kalan boşlukları dolduracak, ancak çok farklı şekilde çalışıyorlar. Bunların her biri, size en iyi ek kapsama alanını sağladığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli artıları ve eksileri vardır.

Bir Medigap Politikası nedir?

Özellikle Plan G'ye bakmadan önce, Medigap planlarına geniş bir bakalım ve neden bu planlardan birini satın almalısınız. Medigap planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve orijinal Medicare'ın geride bıraktığı tüm boşlukları doldurmaya yardımcı olmaktadır (bu nedenle Medigap adı).

65 yaşın üzerindeyken ve Medicare'ye kayıtlı olduğunuz sürece, bu planlardan birini satın alabilirsiniz. Daha sonra özel sigorta şirketine aylık primler ödersiniz ve A ve B Medicare kapsamı için primlerini ödemeniz gerekecektir.

İçinde bulunduğunuz hangi duruma bağlı olarak seçebileceğiniz on farklı plan vardır. Bunların hepsi A'dan N'ye kadar alfabenin bir harfi ile gösterilir. Planlar hükümet tarafından standartlaştırılır. Plandan satın aldığınız firma, kapsamı aynı olacak. Mevcut şirketler arasındaki tek fark, her ay ne kadar ödeyeceğinizdir.

Medicare Ek Planı G

Ek bir çok kapsama alanı arıyorsanız, Plan G bunu yapmak için mükemmel bir seçimdir. Plan G, temin ettiği kapsamda Plan F'ye benzerdir (temel fark, Plan G'nın, artık F Planı'nın artık ödeme yapmasına izin verilmeyen Kısım B indirimlerini kapsamamasıdır), ancak arasında birkaç farklı fark vardır. iki tür plan. Hangi planın sizin için en iyi işe yaracağına karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi karşılaştırmanız önemlidir.

Plan G, daha kapsamlı planlardan biridir ve diğer bazı temel planlardan daha fazla deliği doldurması anlamına gelir. Bir Plan G'nin, bazı adaylar için mükemmel bir seçenek olmasını sağlayan birkaç kilit kapsama alanı vardır.

İhtiyaç duyduğunuz ek kapsama alanı sunabilecek bir Plan G ile birkaç önemli kapsama alanı vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri, diğer planların birçoğunun kapsamadığı Kısım B fazlalığıdır. Hastaneye ya da doktora gittiğinizde ve tedavi gördüğünüzde, hesapladıkları Medicare Kısmı B onaylı bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor veya hastane kararlaştırılan miktar üzerinden% 15 ücret alabilir. Bir Medigap politikası olmadan, bu fazla masrafları kendiniz ödemekle yükümlü olursunuz. Bu faturaları kapsayan bir planınız varsa, cebinizden hiçbir şey ödemek zorunda kalmayacaksınız. Çoğu durumda, fazla ücretler nispeten küçük olacaktır, ancak bazı tedaviler veya hizmetler banka hesabınıza ciddi bir yük getirebilir.

Bir başka önemli kapsama alanı da yabancı seyahat acil durum kapsamıdır. Seyahat ediyorsanız ve size bir şey olacaksa, o zaman geleneksel bir Medicare planı bu masraflardan herhangi birisini ödemenize yardımcı olmayacaktır. Bir Plan G ile, plan limitlerinin% 80'ine kadar kapsama alacaksınız. Emekliliğinizde çok seyahat etmeyi planlıyorsanız, sizin ve ailenizin ihtiyaç duyacağı güvenlik ağına sahip olmanız önemlidir. Aksi takdirde, hastaneye bir gezi tatilinizi mahvedebilir.

Kapsanan diğer ücretlerden bazıları, Medicare Part A darülaceze bakım bozukluğu ve A Bölümü düşülebilir. Bunların ikisi de nispeten küçük masraflardır, ancak ciddi faturalara hızlı bir şekilde katılabilirler. Bu harcamalar, diğerlerinin bir kısmı ile birleştiğinde, paraya en çok ihtiyaç duyduğunuz anda banka hesabınızı hızla tüketebilir.

Diğer Medigap planları gibi, Plan G, Medicare yardımlarınızdan sonra 365 gün boyunca hastanede yatan hasta paralarını ve hastane ücretlerini de ödeyecek. Şiddetli bir sağlık komplikasyonu teşhisi konacak olsaydınız, kendinizi hastanede uzun süre kaldınız. Muhtemelen bildiğiniz gibi, hastane faturaları büyük olabilir. Kaldığın sürece, daha büyük faturalar olacak. Kısa bir konaklamada bile binlerce ve binlerce dolara mal olabilir. Neyse ki, geleneksel Medicare hastanede kalışlar için ödeme yapmaya yardımcı olur, ancak bir Medigap planı, hastanede olursanız olduğundan daha uzun sürdüğünüzde daha fazla teminat almanızı sağlayacaktır.

Medigap Politikasına kayıt olmak

Ek kapsama almanın bir sonraki adımı, seçtiğiniz Medigap planına kaydolmaktır. Neyse ki, bu politikalardan birini satın almak düşündüğünüzden daha kolay. Aslında, herhangi bir sigorta poliçesi satın almak kadar basit.

Yapmanız gereken ilk şey, planı satın alacağınız şirkete karar vermek.Planlar şirketten şirkete aynı olduğu için, tek fark aylık prim olarak ne kadar ödeyeceğinizdir. Bir tane seçmeden önce birkaç şirketi karşılaştırmanız çok önemlidir.

Bir sonraki şey, açık kayıt sürenizin ne zaman olduğunu belirlemektir. Bu kayıt süresi, 65 yaşını doldurduğunuz ayı başlatan altı aylık bir fırsattır ve bu süre zarfında, sigorta şirketi, sağlığınıza veya sahip olduğunuz önceden var olan koşullara bakılmaksızın, başvurunuzu kabul etmek zorundadır.

Bu 6 aylık pencerede başvurmanın bir başka avantajı da, sağlık kuruluşunun sağlık durumlarında bile olsa, sigorta şirketinin planınız için daha yüksek primler ödeyememesidir. Açık kayıt işleminizden faydalanmak, her yıl binlerce dolar tasarruf etmenizi sağlayabilir. Kötü sağlık durumunuz varsa veya daha önce sağlık sorunlarınız varsa, açık kayıtlarınız ek kapsama alanınız için tek şansınız olabilir.

Bu pencere kapandıktan sonra, uygulamanız başka bir uygulama gibi ele alınacaktır. Şirket, ne kadar riskin kabul edileceğine karar vermek için sağlığınız ve diğer belirleyici faktörleriniz hakkında düzinelerce ve düzinelerce soru soracaktır. Çok riskli iseniz, başvurunuzu reddeder. Bazı şirketler risk değerlendirmelerine göre diğerlerinden daha liberal olsa da, uygun bir politika bulmak hala zor olabilir.

Altı ayı çoktan kaçırdıysanız endişelenmeyin, Medigap planını makul bir oranda satın alabileceğiniz için hala büyük bir şans var. Uygun ek kapsama sahip olmanın size sağlayacağı rahatlık için bir fiyat koyamazsınız.

Sorusu olan?

Medigap Plan G veya satın alabileceğiniz diğer planlardan herhangi biriyle ilgili sorularınız varsa, ek kapsama alanıyla ilgili yazdığım diğer makalelere göz atmaktan çekinmeyin. Her şeyle karışırsanız, benimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya profesyonel bir Medigap sigorta acentesini arayabilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri'nde, yaşlıların ihtiyaç duyduğumuz Medigap kapsama alanını alma konusunda yıllara dayanan deneyime sahip binlerce ve binlerce aracı var.

Sonunda, oturabileceğin ve bütün bu zorlu çalışmaların tadını çıkarabileceğin bir yaşam aşamasına ulaştın. Bazı pahalı tıbbi faturaların bunu mahvetmesine izin verme.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Ucuz spor salonu üyelik almak için 8 en iyi yolu
Maliye

Ucuz spor salonu üyelik almak için 8 en iyi yolu

Spor salonu üyelikleri sağlığınız için iyi bir dünya yapabilir. Spor salonu üyelikleri de pahalı olabilir. Burada popüler bir spor salonunda spor salonu üyelik fiyatlarını kontrol ettiğimde, bana 100 dolarlık “birleştirme ücreti” ve artı 72 dolarlık bir aylık üyelik ücreti talep etmek istediler. Her. Tek. Ay.
Devamını Oku
Swagbucks İnceleme: Gerçekten Zamanınıza Değer mi?
Maliye

Swagbucks İnceleme: Gerçekten Zamanınıza Değer mi?

İnternetten para kazanmak ister misiniz? Swagbucks en sevdiğimiz taraflardan biri! Çevrimiçi etkinliklerin tüm gambit'ini tamamlamanız için ödeme alabilirsiniz. Bu Swagbucks incelemesinde, Swagbucks'ın zamanınıza değer olup olmadığına karar vermenize yardımcı oluyoruz. Ayrıca, en yüksek ödeme yapan etkinlikleri hızlı bir şekilde nasıl bulacağınızı da öğreneceksiniz. Swagbucks için birincil itiraz, 10 dakika veya daha kısa sürede birden fazla aktiviteyi tamamlayabilmektir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Borçlarda 54.000 ABD Dolarını nasıl ödeyecek ve 2.5 yılda 70.000 $ nakit tasarruf edin"/>
Maliye

Borçlarda 54.000 ABD Dolarını nasıl ödeyecek ve 2.5 yılda 70.000 $ nakit tasarruf edin

Bu borç başarı hikayesi, Allan Liwanag'ın yolculuğuna ve borcunun derinliklerinden borçsuza ve inanılmaz tasarruflara olan inanılmaz yürüyüşünü sunuyor. Bize biraz kendinden bahset. Ben güne kadar bir bütçe analisti ve gece kişisel finans blogcuyum. Sevgili eşim Ana Marie’ye, güzel kızım Adriana’ya ve sevgili kocamın babasıyım.
Devamını Oku
Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler
Maliye

Bugün Para Kazanmak 50 Şaşırtıcı Hobiler

Boş zamanlarında yaptığınız her şeyden para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, video oyunları oynayarak veya internette gezinerek bile. Herkes kazanç potansiyelini arttırmak için bir yol aradığı için, para kazanabilecek hobileri bulmak, cüzdanını gerçekten zevk aldığınız aktiviteleri yapmak için harika bir yoldur.
Devamını Oku