Maliye

Medicare Ek Planını Anlama K

Çoğu insan için sağlıkları arka brülöre itilme eğilimindedir. Yaşlandıkça, doktora ve sağlık bakım ihtiyaçlarımıza harcadığımız paradır. Bir kıdemli olarak, sağlık sigortasının en büyük kısmı Medicare'dir. Hükümet programı, Amerika Birleşik Devletleri genelinde milyonlarca kişiye milyonlarca insan için sağlık hizmeti sunmuştur. Bu yaşlıların çoğu için, bir politikaya özel bir şirket aracılığıyla başvurmaları halinde bu korumayı kaldıramayacaklardı.

Sorun şu ki, Medicare yaşlıların yaşlandıkça kaçabilecekleri herşeyi kapsamıyor. Bu kapsama boşlukları sizi bir hastane faturası dağı ve sağlık ücreti ile bırakabilir. Bu faturalar bir emeklilik hesabını çabucak tahliye edebilir ve emeklilik yaşlarında çok az parayla yaşlıları bırakabilir.

Neyse ki, artan tıbbi faturalara karşı ek teminat alabilmenin birkaç yolu var. İhtiyacınız olan sağlık sigortasına sahip olmanız çok önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, bir Medigap politikası satın almaktır.

Medicare Ek Planı nedir?

Bu Medigap planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır ve hükümet Medicare programından ayrıdır. Bu planların amacı Medicare'in geride bıraktığı boşlukları doldurmaktır. Bu planlardan birine sahipseniz, hala A ve B planları için prim ödemeniz gerekecek ve ek teminat için her ay bir özel sigorta şirketi ödeyeceksiniz. Bazı Medicare, bu Medigap planlarının orijinal Medicare'in yerini aldığını varsaymaktadır, ancak bu doğru değildir.

Nerede yaşadığına bağlı olarak seçebileceğiniz on farklı ek plan vardır. Her devlet bütün planlara izin vermiyor. Bu planlar, A'dan N'ye kadar alfabenin bir harfiyle gösterilir. Farklı planlar, farklı masrafları veya giderlerin bir kısmını karşılar. Bunlardan bazıları Plan F gibi daha kapsamlı bir kapsama sunacak, diğerleri ise Plan A gibi daha basit olacak.

Medigap Plan K Kapağı Nedir?

Artık tamamlayıcı planların temel bilgilerine baktığımıza göre, Medigap Plan K'ya daha derinlemesine bakalım. Birçok başvuru için Plan K büyük bir politikadır, ancak karar vermeden önce tüm seçeneklerinizi karşılaştırmanız önemlidir. Biri senin için en iyi şekilde çalışacak. Plan K en popüler seçenek değildir, ancak bu planın, ek kapsama alanı için alışveriş yaptığınız zaman bilmeniz gereken birkaç avantajı vardır.

Plan K, temel kapsamı sağlayacak daha küçük politikalardan biridir (bu da daha düşük aylık primler anlamına gelir). Planların% 100'ünü ödeyen diğer planların aksine, Plan K sadece bu harcamaların bir kısmı için ödeme yapacak. Çoğu kategoride, bu harcamaların% 50'sini öder. Bu makaleleri daha sonra bu makalede ele alacağım.

Plan K'nın benzersiz avantajlarından biri, içerdiği yıllık cep dışı limittir. Plan K ile, cepten çıkarılma sınırı 5,120 $ 'dır, ancak bu sayı her yıl değişebilir. Bu eşiğe ulaştıktan sonra, Medigap planınız, Medicare-kaplı maliyetinizin% 100'ünü yılın geri kalanında karşılayacak. Bu ek kapsama alanınız için iyi bir güvenlik ağıdır, özellikle de büyük miktarda sağlık bakım masraflarını karşılayabilecek şiddetli bir sağlık sorununuz varsa. Plan K, cepten çıkma sınırı olan iki plandan sadece bir tanesidir, diğer plan ise daha düşük bir limite sahip olan Plan L'dir. Plan L ile sınır, Plan K limitinin yarısıdır.

Bir Plan K satın alırsanız, bu kategoriler için% 50 teminat alırsınız:

  • Medicare Bölüm A düşülebilir
  • Bölüm Bir darülaceze bakım bozukluğu veya copayment
  • Nitelikli hemşirelik tesisi paraları
  • Bölüm b copayment veya sikke
  • Tıbbi prosedürler için ilk üç kan kanı

Cepten kalma sınırına ulaşana kadar, tüm kategorilerin yarısını ödemek zorunda kalacaksınız. Çoğu insan için,% 50 kapsama alanı, onlara ihtiyaç duydukları mali korumayı vermek için yeterlidir, ancak diğerleri için, bu harcamaların tamamen teminat altına alınmasını isterler. Bu, Plan K ile ilgili en eşsiz özelliklerden biridir, sadece kategorilerin yarısı için ödeme yapmasıdır.

Bunlar, Plan K'nızın ana kapsama kategorileridir. Herhangi bir kapsama almadığınız birkaç temel alan vardır. Bunların en önemlileri, Kısım B'den indirilemez (artık hiçbir planın ödemesine izin verilmez) ve Kısım B fazlalığıdır.

Doktora gittiğinizde veya herhangi bir sağlık hizmetiniz olduğunda, bu tedaviler için ödeyecekleri önceden belirlenmiş bir miktar vardır. Yasal olarak, doktor önceden belirlenmiş miktardan% 15 daha fazla ücret alabilir ve bunun üzerindeki her şey fazla ücret olarak kabul edilir. Bir Plan K ile, bu fazla masrafı cepten ödemekle sorumlu olacaksınız. Çoğu durumda, bunlar büyük faturalar olmayacak, ancak aldığınız tedavilere veya hizmetlere bağlı olarak, banka hesabınızı bilmeden önce boşaltabilirsiniz.

Sizin İçin En İyi Çalışan Planı Seçme

Plan K sizin için uygun mu? Plan K, bir çok başvuruyu uzaklaştıran özel bir Medigap planıdır. Yarı kapsam, bu planı seçerek para biriktirebilecek olsalar bile, bu planı seçmekten çok fazla Medicare üyesi tutuyor. Bir Plan K'nın sizin için en iyi olduğunu düşünmüyorsanız, seçim yapabileceğiniz diğer birçok mükemmel seçenek vardır. Bir plan seçmenin zor olabileceğini biliyorum, ancak ek kapsama alanı için alışveriş yaparken bakmanız gereken birkaç temel faktör var.

Bakman gereken ilk şey senin malın. Medigap planınızın amacı, tasarruf hesabınızı binlerce ve binlerce dolarlık tıbbi faturalarla çarpmaktan korumaktır, ancak her ay bütçenizi genişletecek bir planınız olmamalıdır.Bu planlardan herhangi birine başvurmadan önce, mali durumunuza uzunca bir bakın ve hangisinin rahatça uyuyacağını görün.

Dikkate almanız gereken bir sonraki şey sağlığınızdır. Medigap planınızın amacı, o faturasını kendiniz üstlenmeksizin uygun sağlık sigortası almanızı sağlamaktır. Sağlığınızdaki herhangi bir ciddi komplikasyonsuz sağlığınız varsa, daha geniş bir alan bırakmayı düşünebilirsiniz. Öte yandan, eğer sağlık durumunuz kötü ise ve tıbbi geçmişinizde birkaç kırmızı bayrak varsa, Medicare tarafından geride bırakılan tüm boşlukları dolduran daha kapsamlı bir plana katılmayı düşünmelisiniz.

Medigap Açık Kayıt Dönemi

Satın almak istediğiniz plana karar verdikten sonra, Plan K veya diğer dokuz kişiden biri, Medigap Açık Kayıt Dönemi'nden faydalanmanız önemlidir. Bu, 65 yaşını doldurduğunuz ayı başlatan altı aylık bir penceredir. Bu pencere sırasında, sigorta şirketi, sağlığınıza veya sahip olduğunuz mevcut koşullara bakılmaksızın, başvurunuzu reddedemez. Bazı ciddi sağlık sorunlarınız varsa, bu ek kapsama almak için tek şansınız olabilir.

Medigap Açık Kayıt döneminiz süresince başvurursanız, sigorta şirketi primlerinizi sağlığınızdan önce artıramaz. Açık planın dışında bu planlardan birini satın alırsanız, başvurunuzun altyazı sürecinden geçmesi gerekecektir. Bu, ek kapsama alanınız için daha yüksek ücretler alabileceğiniz anlamına gelir. Para kazanmak istiyorsanız, bu zaman diliminde uygulamanız önemlidir.

Medigap Açık Kayıt tarihini henüz kaçırdıysanız endişelenmeyin, uygun ek kapsama alanı elde edebilmeniz için hala iyi bir şans var.

Sorular veya endişeler?

Plan K kapsamının temelleri budur. Plan K ya da genel kapsama alanıyla ilgili hala sorularınız varsa, lütfen bizimle ya da deneyimli bir Medigap sigorta acentesiyle temas kurmaktan çekinmeyin. Sağlık bakım kapsamınız, özellikle yaşlandıkça en önemli faktörlerden biridir.

Medicare ve tamamlayıcı kapsamadaki tüm değişikliklere ayak uydurmak zor olabilir, ancak bu yüzden yardım etmek için buradayım. İhtiyacınız olan bilgi ve kaynakları size vermeyi hedefliyorum.

Videoyu izle: Medicare Cumhuriyetçiler Flip Flop

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?
Maliye

İlk Ev Alıcılar Ne Bilmeli?

Kiracı olmaktan ilk kez ev alıcıya geçiş, soru ve olanaklarla dolu heyecan verici bir zamandır. Bir alıcının ne gibi bir sipariş yapması gerekiyor? Alıcıların ne kadar hızlı karar vermesi gerekiyor? İlk kez alıcıların en iyi seçimleri yapmasına yardımcı olacak bazı öneriler: Bir ipotek için ön onay alın Alıcılar önceden onaylandığında, ne kadar ev alabilecekleri konusunda daha iyi bir fikirleri var.
Devamını Oku
Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)
Maliye

Borcunuzu Konsolide Etmek için 17 En İyi Şirket (Kredi Kartları Dahil)

Mevcut aylık kredi ödemenizi yapmak için mi uğraşıyorsunuz? Borcunuzu birleştirdiğinizde, daha düşük bir faiz oranı ödeyerek paradan tasarruf edebilirsiniz. Ve yakın gelecekte yükselmesi öngörülen faiz oranları ile, bugünkü kredilerinizi konsolide etmek, beklediğinize kıyasla size ekstra para kazandırabilir. Kredi kartı borcunuz, öğrenci kredileriniz veya tıbbi borcunuz varsa, bazı şirketler, borçlarınızı daha düşük bir faiz oranı ve daha esnek geri ödeme koşulları ile tek bir aylık ödemede birl
Devamını Oku
Jesse Clark başkalarına yardım eden bir iş yaptı nasıl
Maliye

Jesse Clark başkalarına yardım eden bir iş yaptı nasıl

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Ben on yıldan uzun bir süredir teknoloji sektöründe yer alan uhet Teknolojileri'nin bir kıdemli lise ve kolej hocası ve kurucusu / CEO'su Jesse Clark'ım. Kuruluşlara ve küçük işletmelere çevrimiçi varlıklarını artırmalarına yardımcı olma konusunda bir tutku buldum ve müşterilerim için en iyi ürün ve hizmetleri sunmak için yalnızca en iyi profesyonelleri işe alıyorum.
Devamını Oku