Maliye

Medicare Ek Planını Anlama J

Medicare'ye ayak uydurmanın çok zor olmasının bir nedeni de sürekli değişiyor olmasıdır. Hükümet her zaman sağlık hizmetlerine kısıtlamalar ekliyor ya da alıyor. Medicare kapsamı değişmeye devam etmekle kalmayıp, aynı zamanda ek sigorta da kapsamayı sürdürmektedir.

Medicare mükemmel bir hükümet programıdır ve ülke çapında milyonlarca yaşlı için sağlık hizmeti sunmaya yardımcı olur, ancak her şeyi kapsamaz. Aslında, Medicare Parts A ve B'nin kapsamadığı bir düzine farklı masraf kategorisi vardır. Bu masraflar sizi büyük tıbbi faturalar ve hastane ücretleri ile bırakabilir.

Bu büyük faturalar emeklilik hayalinizi bir kabusa dönüştürebilir. Banka hesabınızı boşaltacak hastane faturalarından sorumlu olmadığınızdan emin olmak için ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetlerini almanız önemlidir.

Her yıl, artık mevcut olmayan Medigap Planı J ile ilgili birçok sorularım var. Tüm planları anlamanız önemlidir ve bir Plan J'niz varsa, kapsama alanını ve diğer benzer seçenekleri anlamanız gerekecektir.

Medicare Ek Planı J nedir?

Medigap planları özel sigorta şirketleri tarafından satılmakta olup, geleneksel Medicare Parça A ve B'niz ile birlikte çalışarak, sadece geleneksel kapsama alanıyla almanıza gerek kalmayacak ek bir garanti sunarlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz on farklı ek plan vardır, bunların hepsi doldurdukları farklı oranlara ve boşluklara sahip olacaklardır.

Bazı planlar diğerlerinden daha basit olacak. Bir Medigap Planı A en temelden biri olacak ve en kapsamlı politika olan ek Plan F gibi diğer planlardan daha fazla boşluk bırakacak.

Plan J, Medigap kapsamı için en çok tercih edilen seçeneklerden biriydi. Hala bir Plan J'in varsa, alabileceğin en fazla kapsama sahipsin. Aslında, yasa artık kapsamın bir kısmını almanıza izin vermiyor.

Plan J ile, orijinal Medicare kapsamınızın sona ermesinden sonraki 365 gün boyunca Bölüm A madeni para ve hastane masrafları gibi temel kapsama kategorilerini elde edeceksiniz. Geceyi bir sebepten dolayı hastanede geçirdiyseniz, bunun pahalı bir konaklama olabileceğini biliyorsunuz. Geleneksel Medicare ile bazı hastane ücretlerini karşılayacaksınız, ancak bu teminat sona erdikten sonra cepten yapılan tüm faturalardan sorumlu olacaksınız. Bir Medicare Planı J (veya bu konuyla ilgili herhangi bir ek plan) ile, hastanede bir kaç hafta kalıyorsanız, tasarruflarınızı koruyabilecek ek teminatlar alacaksınız.

Bir Plan J ile gelen ek kapsamın bir kısmı, A ve B Kısmı'nın ödenebilir olduğunu ödüyordu. İndirilemez olan, Medicare kapsamınızın devreye girmesinden önce ulaşmanız gereken miktardır. Eğer bir Plan J'iniz varsa, o faturayı ödemekten sorumlu olmazsınız. Her yıl, Bölüm B indirilemeyen değişiklikler. 2017'de bu eşik 183 $.

Plan J ayrıca herhangi bir Kısım B fazla ücret için de ödeme yapardı. Herhangi bir hizmet almak için doktora veya hastaneye gittiğinizde, Medicare B'nin ödeyeceği önceden belirlenmiş bir miktar vardır. Doktor yasal olarak bu miktardan% 15 daha fazla ücret alma hakkına sahiptir. Önceden belirlenen miktar hakkında herhangi bir şey aşırı ücret olarak kabul edilir. Ek kapsama sahip değilseniz, bu faturaların tümünü cebinizden ödemeniz gerekecektir.

Plan J'nin benzersiz kapsama kategorilerinden biri, sağladığı reçete kapsamıydı. Plan J, ilaçların artan maliyetlerinin bir kısmını karşılamaya yardımcı olacaktır. Reçete yazımı Plan J'nin çok popüler olmasının temel nedenlerinden biriydi.

Medigap Planı J'ye Ne Oldu?

Daha önce de belirttiğim gibi, Medigap Planı J artık mevcut değil. 2000'li yılların başında, bu planları yeni kayıtlar için kullanılamaz hale getiren birkaç değişiklik oldu. Kongre, Medicare'in yapılandırılmasının şeklini değiştiren Medicare Reçeteli İlaç, İyileştirme ve Modernizasyon Yasasını kabul etti. Bu eylem tamamlandığında, Medicare Bölüm D reçeteli ilaç kapsamı başladı.

Kısım D başladığında, Plan J'nin yinelenen kapsama alanı sağladığını ve Plan J'nin artık eskimediği anlamına geliyordu. Yeni yasa, ilaç masraflarını karşılamak için herhangi bir ek teminatın yasadışı olmasını sağladı. Bu, Plan J'nin Plan F ile aynı olduğu anlamına geliyordu ve iki aynı plana sahip olmanın bir sebebi yoktu. Bu noktada bir Plan J düzenlediyseniz, ek kapsama alanınızı koruyabilir ve politikaları değiştirmenize gerek kalmaz.

Bu noktadan sonra, hiç kimse Plan J'ye kayıt yaptıramadı, ancak seçim yapabileceğiniz birkaç başka kalite seçeneği vardı. Sağlık ihtiyaçlarınız için mükemmel bir ek sigorta almanız çok önemlidir.

Alternatifler

Plan J'nin bariz alternatifi, bir Plan F satın almaktır. Planlar, Plan J'nin artık kayıtlı kişilere vermesine izin vermediği reçete kapsamı kadardır. Plan F, diğer planların sağlayamayacağı kapsamlı kapsama alanı verecektir. Eğer mümkün olan en geniş kapsamı elde etmek istiyorsanız, Plan F en iyi seçim olacaktır.

Öte yandan, fazla kapsama istemediğinize karar verirseniz ve paradan tasarruf etmeyi tercih ederseniz, daha küçük bir plan daha iyi bir seçenek olacaktır. Bir Medigap Planı A veya B, Medicare’in ödemediği boşluklardan bir kısmını dolduracaktır. Daha küçük bir planla, fazladan kapsama almayacaksınız, ancak her ay para biriktireceksiniz.

Hangi Plana Karar Vermek

Ek sigorta kapsamı için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç farklı faktör vardır. Bakmanız gereken ilk faktör sizin paranızdır.Herkes, en çok kapsama alanı sağlayan bir Plan F'ye sahip olmayı çok isterdi, ancak herkes bu kapsamlı planı karşılayamaz. Herhangi bir ek kapsam satın almadan önce bütçenize bir göz atın ve bu ek koruma için her ay ne kadar harcama yapabileceğinize karar verin. Medigap politikanızın amacı tasarruflarınızı korumaktır, ancak planınız her ay bankanıza zarar vermemelidir.

Cevap vermeniz gereken bir sonraki faktör tıbbi geçmişiniz ve soy ağacınızdır. Yaşlandıkça, daha fazla sağlık hizmeti için harcayacaksınız ve bu harcamalar tasarruf hesabınızı boşaltabilir, ancak Medigap planınızın devreye girdiği yer burasıdır. Eğer sağlık durumunuz kötü ise, o zaman Size mümkün olan en geniş kapsamı sağlayan kapsamlı bir politika satın alın.

Medigap Açık Kayıt

Medigap planları hakkında gerçekleştirilecek en önemli şeylerden biri, bu planlardan birini satın almanız gerektiğidir. 65 yaşına girdiğiniz ayda, Medigap Açık Kayıt Süreniz başlar. Bu süre zarfında, sigorta şirketiniz sağlığınıza veya sahip olduğunuz sağlık sorunlarına bakılmaksızın başvurunuzu reddedemez. Korkunç bir sağlığınız varsa, bu kapsama almak için tek şansınız olabilir.

Ayrıca, açık kayıt sırasında başvurursanız, şirket sağlık sorunlarınız olsa bile primlerini artıramaz. Para kazanmak istiyorsanız, altı aylık açık kayıt penceresi boyunca başvurmanız çok önemlidir. Altı ay geçtikten sonra başvurunuz normal bir uygulama olarak ele alınacak ve bu da daha yüksek primler alabileceğiniz anlamına geliyor.

Medigap Planı J hakkında herhangi bir sorunuz var mı?

Plan J artık mevcut olmadığı için, planla ilgili pek fazla soru sormuyorum, ancak hala bu planlara sahip insanlar var. Mükemmel tamamlayıcı kapsama almanız çok önemlidir. Hayatın bu aşamasına ulaşmak için çok çalıştın, tıbbi faturaların emeklilik hayalini mahvetmesine izin verme.

Medigap Plan J veya alternatiflerden herhangi biri ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bugün deneyimli bir Medicare ek sigorta acentesi veya bana başvurun.

Videoyu izle: Gerçek insanların sahte videoları - ve onları nasıl tespit edersiniz. Supasorn Suwajanakorn

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur"/>
Maliye

Sizin için doğru vergi dosyalama yazılımı nasıl bulunur

Vergi dosyalama sezonu yine üzerimize düşüyor ve İyi Korunmuş Cüzdan her adımda size rehberlik etmek için burada. Bugün birkaç vergi dosyalama temelinden geçeceğiz ve en popüler 3 kendin yap vergi beyannamesi dosyalama sistemlerini gözden geçireceğiz. Vergi başvurusu, bazıları için uğraştığınız kesinti türlerine bağlı olarak, diğer durumlarda, biraz daha zor olan bir işlemdir.
Devamını Oku
Garanti Güven Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Garanti Güven Hayat Sigortası İncelemesi

Yaşınız veya istihdam durumunuz ne olursa olsun, hayat sigortası genel finansal planlamanızın ayrılmaz bir parçası olabilir. Niye ya? Yararlanıcıların gelir vergisinden muaf olabildikleri hayat sigortasından elde edilen gelirler çok çeşitli amaçlar için kullanılabilir: borçların ödenmesi, devam eden harcamalar için gelirlerin eklenmesi veya diğer sözlerin tutulması, Bir çocuğun veya torunun gelecekteki üniversite eğitimi için ödeme olarak.
Devamını Oku
Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?
Maliye

Bir Spor Etkinliğine Nasıl Gidilir?

Benim memleketimde, eşimin ve ben yapmaktan zevk aldığımız şeylerden biri, eski mahkememizi SIU Salukis'i görerek basketbol sahasında mücadele ediyor. Eminim ki, benzer bir etkinliğe katılmakla ilgili olabilir, ister eski üniversiteniz olsun, ister yerel spor takımınız olsun, ya da belki profesyonel bir takım oyunu görmeye gideceğiniz en önemli pazarlardan birinde yaşıyor olabilirsiniz. .
Devamını Oku