Yatırım

Sabah Kahvenizi Atlayarak 100.000 $ Üzerinden Nasıl Kazanabilirsiniz?

Yalan söylemem. Biraz zaman alacak.

Ama evet sen kutu Her gün işe giderken kahve dükkanını atlayarak 100.000 dolardan fazla para kazanın. Oh, ve hala kahvenizi evde yapabilirsiniz.

İşte nasıl çalışıyor…

En sevdiğiniz kahveyi yerel sürüşünüzde belirtin 3 $ (daha pahalıya mal olabilir). Ayrıca, evde en sevdiğiniz kahve içeceği için 1 dolara mal olduğunu söyleyelim (daha ucuza mal olabilir). İşleri basit tutmak, evinizde kahvenizi yapmak ve en sevdiğiniz içeceği şoförden ayırmak arasında 2 dolarlık fark var.

Şimdi diyelim ki türkiye'ye gitmeye karar veriyorsunuz ve her zaman bugün ve her gün önümüzdeki 40 yıl boyunca kahvenizi evde yapıyorsunuz (çünkü harikasınız). Çeşitlendirilmiş, geleneksel bir hisse senedi portföyüne yönelebileceğiniz ayda yaklaşık 40 dolar tasarruf edeceğinizi tahmin ediyorum.

Yıllık% 7'lik bir getiri oranı varsa, 40 yılın sonunda 100.000 $ 'dan fazla yatırım yapıyorsunuz. Boom. Drive-thru atlamak buna değdi.

Şimdi burada bir şey. Muhtemelen her gün arabayı atlayamazsın. Yatırımlarınızda% 7'lik bir getiri elde edemezsiniz. Evde kahvenizi yapmak daha pahalı olabilir. Belki de, işletilen kahvenin fiyatı önemli ölçüde düşer (olası değil). Belki de, paranızı, kazanılan dolarlarınızın daha güvenli olduğu yüksek getirili bir tasarruf hesabına koymayı tercih edersiniz. Bu denklemde değişken sayısı vardır. Tarihsel performans - ve hatta makul varsayımlar - gelecekteki performansla doğrudan bir bağlantıya sahip değildir. Ancak, sahip olduğumuz en iyisi.

Bu hesaplamanın amacı, yaşam tarzınızda küçük bir değişiklik yapmanın, gelecekte büyük bir para yığını elde etme şansınızı önemli ölçüde artırdığını göstermektir. Tamamen sağlam bir bilim değil, ama eğlenceli bir varsayımsal örnek.

RetirementStartsTodayRadio.com'un finans danışmanı ve kurucusu Benjamin Brandt, başka bir ilginç örnek veriyor: “Günlük 5 dolarlık günlük kahve alışkanlığından kurtulmak için paradan ne yapabilirsiniz? Kendi kahve dükkanını açmaya ne dersin? Franchise.org'a göre, bir Dunkin Donuts franchise açmak, 240.000 $ 'lık bir başlangıç ​​yatırımı alıyor. S & P 500'de günlük 5 $ 'a yatırım yaparak, tarihi geri dönüş oranlarına göre 24 yıllık bir sürede kendi dükkanınızı açabilirsiniz! ”

Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapın: bugün bir milyon dolar alın ya da 30 gün boyunca her gün bir kuruş ikiye katlanır. Hangisini alırsın? Finansman danışmanı ve FinancialHappyPlace.com'un kurucusu Ronn Yaish, bu alıştırmayı bileşik getirilerin etkisini göstermek için kullanır. Cevap, 30 gün sonra her gün iki katına çıkacak bir paranın 10 milyon dolarlık bir değerin üzerinde olması.

Yaish şöyle açıklar: “Bu 'fikri' / noktayı anlayan bireyler bile, onların kendileri ve harcamaları için ne anlama geldiğini tercüme etmek için kolay bir zamana sahip değildir.” İnsanların her gün paralarını harcadıkları küçük şeyleri bulmak çok uzun sürmez. kahve, sigara, kazı-kazan kartları, içecekler, atıştırmalıklar, vb. gibi, eğer kaydedilmişse bu kişinin serveti biriktirmesine yardımcı olabilir.

Örneğin, bir sodada 5 dolar harcayan birini ve her gün atıştırmalık birini bulursak, bu 5 dolarlık harcama yılda 308 dolara ve 30 yıldan fazla 54.000 dolara ulaşır. Bu kişi yılda 1,825 $ almayı ve belki de yılda% 5 kazanılan uygun bir yatırım aracına koymaya karar verdiyse, günde 5 dolarlık teorik olarak 30 yıl içinde 125.000 doların üzerine çıkabilir. Yaish şöyle diyor: “Bir sonraki adım, müşterinin günlük hayatında saklı 5 doları bulmasına yardım etmek ve daha sonra basit bir alışkanlık değişimini gerçekleştirmek için ona yardım etmektir. Eğer müşteri değişikliğin çok fazla zorlanmadığını, çok kısıtlayıcı ve sinir bozucu olmadığını tespit ederse, plan yapışır. ”

Gördüğünüz gibi, bu gerçekten sadece kahve ile ilgili değil. Bu, hayattaki tüm küçük harcamaları, yatırım yapma fırsatımızı tüketmekle tanımlamakla ilgilidir. Bu sorunun yerçekimi anlaşıldığında, bu konuda bir şeyler yapılabilir.

Bir sonraki soru, elbette, “Ne yapılabilir?”

Giderleri azaltmaya yardımcı olabilecek birkaç önemli eylem vardır. Gerçekten, bir kerelik giderler ve tekrarlanan masraflar gelir. Yinelenen masraflar kesinlikle odaklanacak ilk yer.

Tekrarlanan, otomatik harcamalar, bir kez kabul edildikten sonra, bir gün uyanmadan ve yıllar boyunca çok fazla para harcadığınızı fark etmeden fark edilmeden gidebilir. Bir an için cep telefonu faturanızı düşünün. Yukarı ve yukarı devam ediyor mu? Belki de öngörülebilir bir ön ödemeli plan almak daha iyi olur.

Ardından, tek seferlik harcamalarınızı düşünün. Bunlar da meselesi. Yolculuğunuzu kahvehaneye “tek seferlik” masraflar olarak düşünebilirsiniz ve bir anlamda onlar. Sanki sen değilsin plan günden güne geri dönerken. Yine de, bu masraflar tekrar tekrar gerçekleşebilir, böylece cüzdanınızda daha az para ve sonunda zayıf bir emeklilik hesabı bırakabilirsiniz.

Para tasarrufu için çeşitli yollar keşfedin. Seçeneklerinizi düşünmek zarar vermez ve bazıları çalışmadan önce kahvenizi devam ettirmek kadar acı verici olmayabilir.

Buradaki nokta şudur: Kendinizi zorlayabileceğiniz bazı küçük değişiklikler vardır - hatta java kulübesini atlama kadar dehşet verici olmayanlar bile - bu da yolda büyük ödüller kazanmanıza neden olabilir.

Her şey planladığınız gibi mükemmel bir şekilde çalışacak mı? Muhtemelen hayır ve sorun değil. Sadece birkaç küçük değişiklik yap. Her seferinde bir şeyi değiştir. Burada biraz para biriktirerek ve doğru bir şekilde yatırım yaparak, yatırım yapmak için harika bir yol Motif Yatırım ile yapılır, muhtemelen aksi takdirde sahip olabileceğinizden çok daha iyi olacaksınız.

Ama ne yaparsan yap, bunu yalnız yapma. Bir savaş arkadaşı bul.Bu kişi eşiniz mi, yakın arkadaşınız mı olsun, hesap verebilirlik partnerini yakın tutun. Doğru yolda olduğundan emin olmak için izleyecek kişi budur. Bu küçük değişikliklerin bile korunması çok kolay değildir. Uzun mesafeden kazanmak istiyorsanız, rotadan saptığında size hatırlatması için birine ihtiyacınız olacak.

Özetlemek gerekirse, işte ödeviniz: Kurban için bir şey seçin. Kahve, atıştırmalık, film ya da başka bir şey olabilir. Yatırım yapın ve para biriktirin.

Videoyu izle: Cam kıran Şevkat yine yaptı. .Şevkat Yerimdar 19. Bölüm

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Stok Online Satın Nasıl
Yatırım

Stok Online Satın Nasıl

Bir süreliğine bir şeyler yapıyorsanız, çoğu zaman verilen şeyleri alma eğilimindesiniz. Potansiyel müşteriden, birkaç yıldır tanıdığım birinden bir telefon aldım. Bana herkesin bildiğini düşündüğüm bir soru sormaya çağırdılar. Mesleğime gelince, böyle bir temel soruydu, dediğim gibi, sadece aldım ve herkesin bunu nasıl yapacağını bildiğini düşündüm.
Devamını Oku
Emeklilik için 401k yeterli mi?
Yatırım

Emeklilik için 401k yeterli mi?

Transkripsiyon aşağıdaki gibidir: Herkese merhaba, bu Goodfinancialcents.com'dan Jeff Rose. Bugün sık sık karşılaştığım ortak bir soru hakkında biraz konuşacağım. Bu soru şu: Başarılı bir emekliliğe sahip olmak için sadece 401 bin kişiye mi sahip olmak yeterli? Çok iyi bir soru çünkü bir çok insanın merak ettiği, yeterince biriktirdiğimi mi?
Devamını Oku
GF ¢ 065: 70 Yaşında Kendini Nefret Etmenizi Önlemek için 5 Yol
Yatırım

GF ¢ 065: 70 Yaşında Kendini Nefret Etmenizi Önlemek için 5 Yol

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_065_5_Ways_70_Year-old_Self_Hate_You_.mp3 Ne zaman geleceğiniz hakkında ne düşünüyorsunuz? Genellikle? Nadiren? Bu spektrumda nerede olursanız olun, bahse girerim, gelecekteki benliğinizi daha sık düşünmekten daha iyi olacağınızdır. Bir şey yapmadan önce, kendinize şu soruyu sormanız yararlı olur: “Bu şimdi veya gelecekte daha fazla bana faydası olacak mı?
Devamını Oku
Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al
Yatırım

Roth IRA Recharacterization Kuralları - Bir Roth IRA Dönüşümünü Geri Al / Geri Al

Hayatında kaç kez bir “yap” ya da “geri al” ı istediniz. Çoğu zaman yaptığınız kararla ve onunla birlikte gelen yankılarla sıkışmışsınız. Yatırım söz konusu olduğunda, çoğumuz yıllar boyunca hatalar yaptık. Emeklilik planınızı yeterince desteklemiyor ya da bir felakete dönüşen “sıcak hisse senedi” satın alıyor; bunlar geri dönüşü olmayan kararlardır.
Devamını Oku