Maliye

İlk işinizde GFC 012 - Emeklilik Planlamasını sorun

Kariyerlerine yeni başlamış olan insanlar emeklilik birikimlerini elde etmenin önemini fark ettikleri zaman, doğru yönde ilerliyorlar.

Fakat mekanik olarak nasıl yapılacağı, soruların devreye girdiği yerdir.

Daniil sorar:

“Merhaba Jeff

Ben yeni bir üniversite mezunuyum ve önümüzdeki hafta yeni bir işe başlıyorum. Bu benim ilk tam zamanlı işim olacak. Şirket, 401 bin üzerinde% 6'lık bir maç sunuyor. Sorum şu: Emekliliğim için birikimlerimi gerçekten başlatmam için ne önerirsiniz?

Teşekkürler,
Daniil S. ”

Emeklilik birikiminizi derhal Daniil'i başlatmaya karar vermenizde size iyi gelir! Tebrikler - şimdiden bunu gerçekleştirmeye karar vererek tüm önemli ilk adımı atmış bulunuyorsunuz.

Güven bana, emeklilik planlamasındaki en büyük hatalardan biri, genç yetişkinlerin emeklilik tasarruflarını birgün asla gelmez - ya da oyunda çok geç kalır.

Daniil özellikle soruyor Emeklilik birikimlerini gerçekten ne işe başlayacak? Bazı önerim var, Daniil ve birkaç farklı yöne gidiyorlar. Sadece emeklilik tasarrufuna sınırlamak yerine, finansal durumunuzun bütünsel bir görünümünü alan önerilerde bulunacağım. Ve inanın ya da inanmayın, hepsi ilgili! Ama sonra, finansal planlamanın hepsi budur.

Emeklilik Seçin - Bir Finansal Tampon Yaratın

“Diğer planlarla meşgulsünce hayat sana ne oluyor?” - John Lennon

Bu, genel olarak hayata olduğu kadar paranız için de geçerlidir. Emeklilik için para biriktirirken, finansman gerektirecek diğer durumlar ortaya çıkacaktır. Bu gelecekteki ihtiyaçları önceden tahmin ederek, emekliliğinize fon sağlamaya devam etmenin yanı sıra emeklilik birikimlerinize erken dokunma ihtiyacını ortadan kaldıracaksınız.

401 (k) 'ya işveren eşleştirme katkınızı maksimize etmek için yeterli miktarda katkıda bulunmanın yanı sıra, aşağıdakileri de yapmalısınız:

Acil durum fonu kurmak. Nakit acil durumlarını ve hatta geçici iş kaybını karşılamak için likit tasarruflarda yeterli paraya sahip olmalısınız. Bu genellikle en az üç aylık yaşam harcamalarına eşit bir miktar olmalıdır. Acil yardım fonu size hazır nakit verecek ve böylece erken emeklilik parasına dalmak zorunda kalmayacaksınız.

Borçtan kurtulmak. Borç koşu bandı genellikle hayatın erken saatlerinde başlıyor! İnsanlar gençken borçlanmaya başlar ve yavaş yavaş bir yaşam tarzı haline gelir. Bu nedenle, emeklilik için biriktirirken borçlarınızı azaltmak için çalışmalısınız. Kredi kartı borcunuz varsa bu özellikle geçerlidir. Sadece çok yüksek faiz oranları değil, aynı zamanda daha fazla emeklilik tasarrufu da dahil olmak üzere her şey için daha fazla paraya sahip olacaksınız.

Büyük alışverişler için tasarruf edin. Genç olduğunuzda, genellikle önünüzdeki büyük alışverişlerin uzun bir listesi vardır. Bu satın alımlar tatil, araba, apartman dairesi, evdeki peşinat veya yaklaşan bir düğünü bile kapsayabilir. Onları ufukta gördüğünüz anda bunlardan herhangi birisine kaydetmeye başlamalısınız. Bu, sizi ödünç almaktan ya da emeklilik için para almaktan koruyacaktır.

Neden adımları attığını tavsiye ediyorum? Emeklilik birikiminde para birikmeye başladıkça, insanlar bazen yukarıdaki tasarruf koşullarından herhangi birini karşılamak için bu tasarruflara bazen baskın yaptılar. Bu, paranızın çoğunun veya tamamının tek başına emeklilik tasarrufunda olduğu neredeyse doğal bir sonuçtur.

Bu strateji ile ilgili problem, çok pahalı olmasıdır! Para çekme işlemleri için sadece düzenli gelir vergisi ödemek zorunda değilsiniz, aynı zamanda dağıtımın% 10'una eşit bir erken para cezası vergisine de tabi olursunuz. Bu, emeklilikten erken çekilmelerin vergilerinizde% 30,% 40 veya hatta% 50'ye mal olabileceği anlamına gelir.

Bu ek stratejilerin oluşturulmasının amacı, bunun olmasını önlemek. Genel emeklilik planınızın bir parçası olarak düşünün.

Bir Roth IRA kurmak

Yukarıdakilerin tümü kapalıyken, bir sonraki en iyi adım bir Roth IRA kurmaktır. 401 (k) katkılarınızdan farklı olarak, Roth'a yaptığınız katkılar vergiden düşülmez. Ancak, hesaptaki yatırım kazançları vergiden ertelenecektir. Ve hesabınızdan para çekmeye başladığınızda para tamamen vergiden muaftır.

Bu tek başına emekliliğinize bir Roth IRA eklemek için yeterli bir sebep olmalıdır. Ama dahası var.

Planı yaptığınız katkılar hemen hemen herhangi bir amaç için vergiden muaftır. Bu şekilde, bir Roth IRA da bir arka kapı acil tasarruf hesabı olarak işlev görebilir (ancak bu amaçla önermiyorum!). Fakat eşit derecede önemli olan, kendi kendini yöneten Roth IRA'ların tipik olarak ortalama 401 (k) planından daha fazla yatırım seçeneğine sahip olmalarıdır.

Roth IRA'ya yılda 5,500 $ 'a kadar katkıda bulunabilirsiniz. Bu durumu genel mali planınıza dahil etmenizi şiddetle tavsiye ederim - özellikle bir acil durum fonu tam olarak stoklandığınızda ve kredi kartı borçlarınızın ödenmesinden sonra.

401 (k) Maksimum İzin Verilene Kadar Yatırım Yapın

Yukarıdaki adımların tümü tamamlanmışsa, sahip olduğunuz ekstra tasarruflar, izin verilen maksimum miktara kadar 401 (k) planınıza yönlendirilmelidir.

IRS, her yıl 401 (k) planınıza 18.000 $ 'a kadar katkıda bulunmanıza izin verir. İşveren eşleştirme katkınız ile birleştiğinde, bu çok büyük bir emeklilik planını çok erken toplamak için güçlü bir yoldur.

Örneğin, önümüzdeki 10 yıl içinde ortalama gelirinizin 75.000 dolar olduğunu varsayalım. Her yıl en fazla 18.000 dolar kazanıyorsunuz. Bunu yaparken, aynı zamanda maksimum işverenin 4,500 $ 'lık (75.000 $ X% 6) katkı payını da elde edersiniz.Bunun anlamı, her yıl ortalama olarak 22.500 $ 'lık bir planla, toplam on yılda 225.000 $' lık bir katkı yapacağını gösteriyor.

Yatırımınızın% 7'lik bir ortalama yıllık getiri oranı varsa, hesap 10 yıl sonra 344.000 $ 'a çıkacaktır. Bu noktada, plana katkıda bulunmayı bile bırakabilirsiniz. Ve 30 yıl sonra - hala plan üzerinde ortalama% 7'lik bir ortalama getiri oranı varsayıyor - Denge 2.6 milyon doların üzerine çıkacak! Ek katkı yapmasanız bile rahatça emekli olabilirsiniz.

Eğer Daniil deyse 25 yaşında, bu 35 yaşında olmak için harika bir pozisyon olacaktır!

Umarım bu, finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Daniil ve okuldan çıkıp ilk işlerini yapan herkes. Ne kadar başarılı olursanız, ne kadar iyi bitirdiğinizle ilgili çok şey vardır, bu yüzden şimdi soru sorma ve harekete geçme zamanıdır. Öyleyse sor ve mümkün olduğunca çok soruya cevap vermeye çalışacağım.

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Bir Ayda 500.000 $ 'lık Borçtan Nasıl Para Kazandılar?
Maliye

Bir Ayda 500.000 $ 'lık Borçtan Nasıl Para Kazandılar?

560,000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 63.000 dolar kredi kartı borcuydu. Ayrıca, neredeyse 500.000 dolarlık bir ipotek vardı. Kısa bir süre, iş gelirim bir uçurumdan düşmek üzereyken pahalı bir ev satın aldım. Gayrimenkul krizinin hala güçlü olduğu 2010 yılında neden dalma ve ev satın aldım?
Devamını Oku
Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?
Maliye

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?

Karım ölümcül bir fırtınadan korkuyor. Öte yandan, gösteri Fırtına Chasers üzerinde olmak için aşkı öldürürdüm. (Bu garipleşir mi? Buna cevap verme…) Her iki sezon da sezonun ilk kasırga sirenini duymak, her yıl oldukça korkunç bazı fırtınaların yolunda yaşadığımız korkutucu bir hatırlatmadır.
Devamını Oku
Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?
Maliye

Bir Finansal Plancı Olarak Nasıl Bir Yaşam Yapar?

Bize kendiniz ve işiniz hakkında biraz bilgi verin. Benim adım Shannon McLay, ve kendi şirketimi The Financial Gym'i başlatmak için bir “geleneksel” finansal hizmet firmasından ayrılan bir finansal planlamayım. Geleneksel finansal hizmetler şirketlerinin, borçlarını yönetirken varlıklarını inşa etmeye ve inşa etmeye çalışan insanlara yardım edecek araçları veya kaynakları olmadığını hissettim.
Devamını Oku
Android Telefon ile Para Kazanmak için 8 Uygulamalar
Maliye

Android Telefon ile Para Kazanmak için 8 Uygulamalar

Android telefonunuzdan para kazanabileceğiniz yasal yollar olduğunu biliyor muydunuz? Sadece boş zamanlarında para kazanmanıza yardımcı olmak için mevcut olan birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalardan bazıları, birkaç dakika kadar kısa bir sürede telefonunuzla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu, randevuda veya işyerinde sabahları işten ayrılmayı beklerken biraz ekstra para kazanabileceğiniz anlamına gelir.
Devamını Oku