Yatırım

GFC 011'e Sorun - Kimlik Hırsızlığından Sonra Finansmanınızı Yeniden İnşa Etme

Kimlik hırsızlığı, onaylanabilir bir mali felakettir. Vurulduğunda, maddi varlığınızın neredeyse her köşesini etkiler, ki bu elbette ki kişisel hayatınıza akar. Bu kabusu ilk elden deneyimleyen birinden bir yorum ve birkaç soru aldık:

“Benim adım Marlon ve şu anda üniversiteye gidiyordum. 30 yaşındayım. 2 çocuklu yaşlı, o yüzden kimlik hırsızlığı kurbanı ile başlayalım. Bankalar ve chex sistemi ile işlenen sahtekârlık nedeniyle banka hesabım olmadı. Son zamanlarda itiraz ettim ve yasal olmayan belgelerle bu hesapların benim olmadığını kanıtladım. Şimdi chex sistemi adımı ve kaydını temizledi. Ama şimdi kredi puanım üzerinde çalışıyor, yer arıyor, kanıt gösteriyor ve bazıları bana inanmıyor ve yardım etmiyor. Diğerleri, talep edilen evrak sağlandığında yardımcı olur.

Şimdi benim sorularım:

1. Şimdi açabilirim ve bir banka hesabına sahip olabilirim, bir tane açmalıyım ve eğer öyleyse, ne tür?
2. Çocuklar için uzun vadede maddi olarak (ira, cd, bono, 401k, vb.) Fayda sağlayacak genç bir şeyler başlatmak istiyorum.
3. Kredi puanımı nasıl geliştirebilirim? Tüm 3 kredi şirketiyle iletişim kurdum, ancak çoğu iş benim tarafımdan yapıldı, söylemek üzücü.
4 Kabul etmeyi reddeden alacaklılar hakkında bir sahtekarlık hesabı ve kredi raporumdan kaldırmayı reddetme konusunda ne yapabilirim? Polis raporum var.
5. Benim yerime sahip olmak istediğim yaştayım; Şu anda kiraladım ve kimlik hırsızlığı için benim için zor - herhangi bir tavsiye?

Eh, hepsi kardeşim, umarım her şey iyi ve zaman ve tavsiye için teşekkürler.

-Marlon”

Marlon, finansal hayatınızın kimlik hırsızlığına ve kesilmesine ne kadar derin olduğunu kanıtlayan bir dizi soru sorar. Hiçbir şekilde kredi uzmanı değilim, ancak sorularının her birini finansal açıdan ele almaya çalışacağım.

1. Açılacak Banka Hesabı Türü

Marlon sordu, “Şimdi açabilirim ve bir banka hesabına sahip olabilirim, bir tane açmalıyım ve eğer öyleyse, ne tür?”

Sorunun ilk bölümüne - Evet (!), Kesinlikle açmalı ve bir banka hesabına sahip olmalısınız. Birisi, işi olağan şekilde işleyebilmeniz için sizi büyülemez. Buna ek olarak, bir banka hesabına sahip olmamanız, kimlik hırsızlığını hayatınız boyunca veriyor. Bir banka hesabı açmak, greve gidip söylemek için bir yoldur Kendi hayatım ve kendi mali işlerim üzerinde kontrolüm var.

Alternatif, bankanın ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için çek bozdurma hizmetlerine veya diğer kişilerin iyi niyetine güvenmektir. Bu sadece finansal aktivitelerinizi kısıtlamakla kalmayacak, aynı zamanda çok da pahalıya mal olacaktır (en azından çek-kasa hizmetleri).

Yani bir banka hesabı açmak için evet. Ne tür? İstediğiniz herhangi bir çeşit!

Kimlik hırsızlığı kurbanı olduğun için sürekli olarak mallara zarar veremezsin. İstediğiniz herhangi bir yerde ve seçtiğiniz herhangi bir hesapta bir banka hesabı açabilirsiniz. Bir çek hesabı, bir tasarruf hesabı veya bir para piyasası hesabı olabilir. Bir banka veya kredi birliği seçebilirsiniz. Büyük bir banka veya küçük bir banka olabilir. Sadece birini seç ve güvenle ilerle.

Aynı zamanda, kimlik hırsızlığıyla size olanlardan dolayı bir banka hesabı açma konusundaki isteksizliğinizi tamamen anlıyorum. Ama online bankacılık kurarak ikinci kez bir mağdur olma şansını azaltabilirsiniz. Yaptıktan sonra, aktivitenizi düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Bu, süreçte çok erken kimlik hırsızlığı yakalayabileceğiniz anlamına gelir.

Benim tavsiyem, hem bir kontrol hem de tasarruf hesabı açmanız, onları online bankacılık ile kurmanız ve daha sonra bunları günlük olarak izlemenizdir.

2. Çocuklar için Tasarruf

Marlon, kendisi için bir banka hesabı açması için aynı sebeplerden ötürü çocukları için para biriktirmeye başlamalıdır. IRAs, Roth IRAs ve 401 (k) programlarından bahsetmesine rağmen, bunların hiçbiri uygun olmayacaktır. Bu planlara katılmak için çocuklarının bir gelire ihtiyacı olacak. Eğer sahip değillerse, uygun olmayacaklar.

CD'lerden - mevduat sertifikaları - ve tahvillerden bahsetmektedir. 25 $ 'a kadar alabildiği ABD Tasarruf Bonolarına bakabilir.

Ayrıca bir banka hesabı aracılığıyla onlar için CD'lere yatırım yapmaya başlayabilir. Bunu Tekdüzen Hediye ile Küçükler Yasası (UGMA) altında yapabilir, bu sadece bankada kurabileceğiniz ve hesabı çocuğunuzun adına koyduğunuz bir süreçtir. Bu yöntemlerden herhangi birinin avantajı, paranın neredeyse her amaca yönelik olarak çekilebilmesidir.

Özellikle üniversite için tasarruf istiyorsanız, o zaman 529 Planı muhtemelen gitmek için en iyi yoldur. Her yıl çocuk başına 14.000 $ 'a kadar tasarruf edebilirsiniz (aslında daha fazla, ama karmaşıklaşır). Plana yapılan katkılar için vergi indirimi yoktur, ancak yatırım gelirleri vergiden muaftır. Harç, oda ve yönetim kurulu gibi nitelikli eğitim masraflarını ödemek için kullanıldığı sürece para, vergisiz olarak geri alınabilir.

3. 3 Kredi Bürosuyla Kredi Puanlarını Artırın

Kredi puanlarınızı iyileştirme konusunda kolay bir cevap yoktur. Marlon yazıyor: “Her 3 kredi şirketiyle iletişim kurdum, ancak çoğu çalışma benim için üzülüyor, söylemek üzücü.” Ne yazık ki, tam olarak bu kredi büroları ile nasıl çalışır. Kredi söz konusu olduğunda masum olduğu kanıtlanana kadar suçlu bulunursunuz ve bunun kanıtlanması zorunluluğu.

Kredi bürolarına ne kadar bilgi sağladığınız önemli değil, bireysel alacaklılar tarafından kendilerine bildirilenlere güvenmeye devam edeceklerdir. Bu, kredi puanınızı iyileştirmek için, her alacaklıyla davanızı yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Bir açıklama mektubu vermeli ve polis raporunun bir kopyasını ve kimlik hırsızlığı iddiasını destekleyen diğer belgeleri eklemelisiniz.Bu uzun bir yavaşlama sürecidir ve kazmaya ve üzerinde çalışmaya hazır olmalısınız.

Neyse ki, zaman kredi sorunları olduğunda her şey düzelir. Kredi problemlerinin çoğu yedi yıl sonra kredi raporunuzdan düşeceğinden, sonuçta karışıklık ortadan kalkacaktır. Aksi halde isminizi her bir alacaklı ile isminizi temizlemek için savaşmanız gerekir.

4. Dolandırıcılıkla İlgili Krediyi Kaldırmayı Reddeden Alacaklılarla Mücadele

Bu yaygın bir sorun değil! Kimlik hırsızlığı söz konusu olduğunda aslında iki kurban var. Bu durumda, ilk kurban Marlon, ama ikinci kurban alacaklılar. Ne de olsa, bu hesaplara yasadışı olarak para çekildi ve alacaklılar bunun sonucu olarak finansal kayıplarını sürdürdü. Marlon'un suçu olmamasına rağmen, bazı alacaklılar hala kayıpları ondan almaya çalışabilirler.

Bu sorunun üstesinden gelmenin tek yolu bir avukat tutmaktır. Kredi hukuku konusunda uzmanlaşmış bir avukat olmalı. Doğal olarak, bu paraya mal olacak. Ama eğer alacaklılar sizi büyük miktarlarda paraya yatırıyorlarsa, avukata ödenen ücret, zımni yükümlülüklerden kurtulmak için iyi harcanmış para olabilir. Aşırı durumlarda, avukatın tüm borçları yasal olarak silecek iflas başvurusunda bulunabileceğini unutmayın.

5. Kötü Hasarlı Kredi ile Ev Alış

Bu, Marlon’ın mola verebileceği bir alandır. Kimlik hırsızlığından bu yana en az birkaç yıl geçtiyse, bir ev satın almak için bir FHA sigortalı ipoteği alabilirsiniz. FHA, kredi problemlerinizin hafifletici bir durumdan kaynaklanması durumunda genellikle ipotek verir. Kimlik hırsızlığı kesinlikle böyle bir koşul olarak nitelendiriliyor.

Bu, Marlon'ın polis raporunun ve diğer belgelerin özellikle önemli olduğu yerdir. İpoteği elde etmek için, Marlon kimlik hırsızlığını kanıtlayan belgeler sunmalıdır. Zaten o belgelere, özellikle polis raporuna sahipmiş gibi geliyor.

Aynı zamanda sizinle çalışmak isteyen bir mortgage kredisi bulmak zorundasınız. Birçok ipotek veren borç veren, bugün nedenleri ne olursa olsun, kredi sorunları olan kişilere ipotek verme konusunda silahsızdır. Ama sizinle birlikte çalışacak kreditörler var ve onların bulunduğunuz bölgede kim olduğunu bulmanız gerekiyor. Yerel emlakçılarla veya bir kredi avukatıyla kontrol etmek başlamak için iyi bir yer olacaktır.

Marlon ne yaptığı önemli değil, zor bir pozisyonda. Ancak sabır ve sebat ile sonunda maliyesiyle daha iyi bir yere kavuşacak. İleri git Marlon, ve kötü adamların kazanmasına izin verme!

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Bir borsa kazasında hayatta nasıl
Yatırım

Bir borsa kazasında hayatta nasıl

2008 borsa kazası gibi bir şey gelmiş geçmiş en kötülerden biri mi? Ne yazık ki, 2008'deki kaza ilk çarpışma oldu ve 2009, batığın bittiğini düşündüğünüzde başka bir arka uçla başladı. Neyse ki, iyileşmenin başlangıcını görüyoruz, ancak kırbaçların üstesinden gelmek kolay değil.
Devamını Oku
Penny Stok Nedir?
Yatırım

Penny Stok Nedir?

Menkul kıymetler sektöründe istihdam edilmek, eşsiz ve zorlu durumların adil payına sahiptir. Her zaman komik bulduğum bir durum, bir müşterinin beni aradığı ve bir sonraki “emin şey” olduğunu iddia ettikleri bir belirsiz kuruş stoğu satın almak istediği zamandır. Bu her seferinde, stokun, müşterinin kardeşinin berberinin damadı almaya hazır hale gelmesini garanti eden rüşvet önerisi olduğu konusunda hiçbir zaman başarısız olmaz.
Devamını Oku
Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak
Yatırım

Parti Başlamak Üzere Yaklaşıyor Ama Modaya Geç Olacak

Bu, LPL Financial'in Baş Yatırım Sorumlusu Burt White tarafından hazırlanan beyaz bir rapor. En büyük sosyal sahte paslardan biri, bir partiye çok erken varmaktır. Diğer misafirler için yumruk kasenin etrafında beklemek bir sonsuzluk gibi görünebilir. Üstelik parti sahipleri genellikle hazırlık aşamasında dolanıyor ve sonunda daha soğuk veya asılı süslemelerin stoklanması gibi nihai parti görevlerine yardımcı olmaya hazırsınız.
Devamını Oku