Girişimci olarak başarılı olmak ister misiniz? Kaldıraç Sanatı'nı Öğrenin

Bu, çelişkili gelecektir ancak başarılı bir işletme sahibi yapan aynı özellikler de başarısızlığa neden olabilir. Nedenini anlıyorsanız, sürücü ve tutkunun başarılı olduğu ama bir başkası için çalışmaya geri döndüğü girişimcilerin lejyonlarına katılmayacaksınız.

Her şey kaldıraçla ilgilidir ve eğer bu büyük ölçüde yanlış anlaşılan kelimenin başarısı için ne kadar önemli olduğunu hiç çalışmadıysanız, şimdi zamanı.

Bu kişilik özellikleri nelerdir?

Girişimcilik Dergisi'ne göre, başarılı girişimcilerin ortak kişilik özellikleri vardır.

  • Merak ediyorlar. Onlar her zaman en son makaleyi okuyorsanız, onlar toplantısında tüm sorulara sorar bir insansın ve onlar yeni birisi karşılamak ve sormak için bir şans kaçırmayın “Bunu nasıl yaptın?”
  • Onlar kontrolörler. Başkalarının kaderini kontrol etmesini istemiyorlar ve özerkliğin kendi vizyonlarını yaratmasını ve doğru olduğunu düşündüğü şekilde yürütmesini istiyorlar.
  • Tünel görüşü var. Biraz sıkıntı yakıttır. Bu onların daha fazla çalışmasını sağlar çünkü asla başarısızlığa uğrayabileceklerini düşünmez.

Bunlar, başarıya götüren tüm özelliklerdir, ancak aynı özellikler, aşırı uçlara götürüldüğünde büyümeyi sınırlayabilir.

Kaldıraç nedir?

Muhtemelen lise fen sınıflarında kaldıraç hakkında bilgi sahibi oldunuz. Kol ve kasnak gibi makinelerin gücünü nasıl artırabildiğini hatırlıyor musun?

İşteki kaldıraç aynı şekilde çalışır. Kaynaklarınızı çoğaltırsanız, bir avantaj elde edersiniz ve işinizin büyümesine izin verirsiniz. İşletmede üç ana kaldıraç türü vardır.

Birinin zamanından yararlan.

Kim olduğunuza bakılmaksızın, dünyadaki herkesle bir sınırlama paylaşıyorsunuz: Her gün sadece 24 saatiniz var. Uyu, yemek, ailenle zaman geçir ve büyüyen işine yatmalısın. Bir noktada, muhtemelen düşündüğünüzden daha çabuk, herşeyi yapamayacağınız bir noktaya ulaşacaksınız.

Deneyiminiz ve eğitiminizle, saat başına ne kadar kazanıyorsunuz? Bir işi başlatan ve büyüten herkes, ortalama emekçiden daha değerli olan benzersiz becerilere sahiptir. Saatte en az 50 dolar değerinde olduğunu söyleyebilir misin?

iş daha iyi satıcı şartlarını müzakere konusunda sizi, yeni müşteriler kazanarak bir üretim sürecini düzene veya danışmanlık tarafından işinizi büyütmek için yeteneklerini ve deneyimini kullanmak istiyorsunuz, saatte 50 $ oranında senin gibi birisi işe vardı ya olursa olur Telefona cevap verdiler, Facebook sayfasını güncellediler ve veri girişi yaptınız mı?

Daha düşük seviyedeki iş görevleri çok önemlidir, ancak bu görevlerin tümünü saatte 50 dolardan daha az bir süre için işe alabilirsiniz. Soru şu oluyor, eğer bu işleri yapmak için saatte 50 dolar ödemezseniz, işiniz onları neden tamamlamak için size çok büyük bir miktar ödüyor?

Bu görevleri yapmak için birini işe alarak, işinizi büyütmek için programınızda zaman kazanabilirsiniz. İşletmenizin büyümesi için, görevleri başkalarına devretmeniz gerekir. Birincil işçiden yöneticiye veya CEO'ya dönüşmelisiniz. Bunu yapana kadar, işiniz sadece 24 saat içinde kendi başınıza yapabileceğiniz kadar büyüyecektir.

Birilerinin emeğinden yararlanın.

İnternette hemen hemen her şey için araçlar var ve sonuç olarak, iş sahipleri bazen profesyonel işleri yerinde yapmak için daha hızlı ve daha ucuz olduğuna inanıyorlar. Bir web sitesi oluşturabilir, bir broşür oluşturabilir, buzdolabını düzeltmek için adım adım talimatlar veren bir makale okuyabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. İnternette bulamadığınız bir şey var mı?

İnternet, profesyonelleri iş dışında bırakmadı çünkü başarılı iş sahipleri profesyonellerin profesyonel iş yapmaları için işe alım yapmanın sadece çarpıcı sonuçlar üretmediğini, süreçte zaman tasarrufu sağladığını biliyorlar. Çevrimiçi öğrenmek için altı saat süren şey, o zamanın yarısı ya da daha az tecrübesi olan birini alacaktı. Para biriktirmek için kaç saat harcadınız?

İşe alım uzmanları, daha kısa sürede daha iyi sonuçlar üretecektir.

Birinin parasından yararlan.

Burada varsayımsal bir durum var: Şehrin kuzey ucunda kendi depolama işiniz var. Bu, neredeyse kapasiteye sahip olmak kadar başarılı, ancak mevcut mülkünüze daha fazla depolama birimi ekleyecekseniz bile, topluluğunuzun güney kesiminde yaşayan insanlardan iş elde edemediniz.

Şehrin güney ucundaki bir depolama tesisinin sahibi emekli olmayı planlıyor. Onun yeri ideal bir konumdadır, ancak bulduğun başarıya hiç sahip olmamıştı.

İşini satın almak istiyor ancak borcunuzu almaya ve nakit ödemeye asla inanmadığınız bir seçenek değil.

Eğer çok daha büyük bir dönüş yapmaya biraz ilgi ödeyerek bankanın parasını yararlanarak, iş değerlendirmek yardımcı olabilir “kaldıraç” uzmanlar tarafından iş kapsamlı bir analizini yaptık varsayarsak sağlam bir iş kararıdır.

Borçtan uzaklaşmak alkışlanmalı ama fırsat ortaya çıktığında borç her zaman olumsuz değil. Çoğu şirket, birinin parasını artırarak büyür.

Alt çizgi

Kontrolden vazgeçemeyen ve kaldıraç kavramını benimsemeyen bir girişimci, işlerinin asla hayal ettikleri boyuta ne kadar büyümediğini merak edecek olan bir girişimcidir. Başlangıç ​​aşamalarında, tüm iş görevlerini kendi başınıza gerçekleştirmeniz muhtemelen mantıklıdır, ancak büyüdükçe, kaldıracı benimsemeniz gerekir. Ancak o zaman beklediğiniz üstel büyümeyi göreceksiniz.

Gerrid Smith, yardım odaklı kupon web sitesi Save1'in CEO'sudur. 5000'den fazla online mağazadan kuponlar ve fırsatlar sunuyorlar! Bir kupon her kullanıldığında, ihtiyacı olan bir çocuğa bir yemek sağlarlar. Twitter, Facebook ve Google + 'da Save1 ile bağlantı kurabilirsiniz.

Popüler Mesajlar

Kategori Iş, Sonraki Makale

Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Bir Blog Başlatma Neden MBA Başlarken Daha İyi

Buna değer bir MBA mi kazandırıyor? Her yıl binlerce öğrenci bu soruyu soruyor, ancak çelişkili tavsiyeleri buluyor. Kâğıt üzerinde, MBA mezunları daha fazla kazanıyor olsa da (lisansüstü işletme okulları için savunan Mezun Yönetim Kabul Konseyi (GMAC), son bir çalışma, MBA mezunları için medyan başlangıç ​​maaşları lisans dereceleri neredeyse iki kat daha fazla olduğunu gösterdi ), lisansüstü okulun tamamlanması için altı rakam veya daha fazla mal olabilir.
Devamını Oku
Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Pasif Gelirden Pat Flynn ile 7 Soru

Sana bir sır söyleyeyim: İnternet pazarlamayı seviyorum. Bütün konsept beni büyülüyor ve blogumun katlanarak büyüdüğünü gördüğümden beri, beni daha da büyülüyor. Daha da büyüleyici olan şey, hayalindeki işin olması gereken şeyden atılan bir kişinin öyküsünü okuduktan sonra internet üzerinde değişen bir iş girişimi haline dönüşen bir hikayeyi okurken.
Devamını Oku
Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Kariyeriniz için bir “Seçenek” ile Büyük Nasıl Vurulur

Aşağıda, Darwin'in misafir yayını var. Darwin para, yatırım ve kariyer fırsatları için evrimsel bir yaklaşım benimsiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca bir şey öğrendiysek, teknolojideki değişimlere, işyerine, yatırım fırsatlarına sürekli adapte olmamız gerekir. Darwin'in Parası'nda daha fazla okuyun.
Devamını Oku
Neden bir yılda 36.000 $ kazandım, bu yüzden yazabilirim….

Neden bir yılda 36.000 $ kazandım, bu yüzden yazabilirim….

Her şey, benim blogum Good Financial Cents'in doğduğu 2008 yılının Temmuz ayında başladı. Ben her zaman yatırım ve finansal planlama temelleri konusunda insanları eğitmek için bir tutkum var ve blog yaratılması ile bu heyecanı yepyeni bir seviyeye taşıdım. Yakın zamanda bağımsızlık kazandığım ve bazı inandırıcılıklardan dolayı şanslıydım, yeni aracı kurumum bana blog yazmaya başlamamı sağladı.
Devamını Oku