Kazanmak

Orta sınıf gelir nedir?

Birçoğumuz orta sınıf olarak tanımlanıyor. Bize saygın bir kimlik kazandırıyor ve “normal” olduğumuzu ima ediyor.

Sonuçta, eğer orta sınıfsanız, fakirlik ile gelebilecek bazı stigmalarla sıkışıp kalmazsınız ve elitist fırça ile zengin olmanız için boyanırsınız. Orta sınıf, çoğumuz için rahat bir yer.

Ayrıca, orta sınıf kimliğinin muhtemelen ruhsallığınızda derinden kökleşmiş olmasına da yardımcı olur. Bebek Boomer'ların (Ben bir) çocuklarının birçoğu orta sınıfta büyüdüler, “orta sınıf değerlerini” savundular. 12 yaşına gelene kadar benim deneyimim fakirdi, çünkü ailem oldukça genç yaşta evlendiler. çocuklar.

Daha sonra, babam okulu bitirdikten ve daha fazla para kazanmaya başladığında, yaşamın gerekliliklerini ve lükslerin bazılarını karşılayabilen orta sınıf bir mahalleye geçtik. Benim neslimdeki birçoğu için orta sınıf zihniyeti benzer deneyimlere dayanıyor: Ailemizin başlangıçta mücadele ettiği yoksul hayatı hatırlamak, ama daha fazla kazanmaya başladıkça daha fazla rahatlık sağlamak.

Fakat orta sınıf, sadece kendi zihniyetinizden daha fazlasıdır. Ayrıca içerirsayılar. Orta sınıf bir zihniyete sahip olanların çoğu aslında gelir düzeyine geldiğinde orta sınıf olarak kabul edilmeyebilir.

Orta Sınıf Gelir Nasıl Tanımlanır?

Beklediğiniz bir orta sınıf geliri tanımlamak aslında daha zor. Orta sınıf olup olmadığına göre gelirinize bakmak için dört farklı yol (ve muhtemelen daha fazla bakış açısı vardır):

  1. Ekonomik Yüzdelik: Bazı iktisatçılar sadece keyfi kesintilere bakmak yerine, yüzdelik persentile göre orta sınıfı düşünürler. Gelirlerin en üst% 20'sinde iseniz, bir üst sınıf geliriniz veya zengin olursunuz. Geliri% 20'nin altına düşenler yoksul olarak kabul edilir. Diğer herkes (orta% 60) orta sınıftır.
  2. Gelir aralığı: Yılda 25.000 ila 100.000 dolar arasında para kazanan herkesin orta sınıf olduğunu söyleyen bazı ekonomistler var. Yine de, bu biraz şaşırtıcı olabilir.
  3. Medyan gelirDiğerleri, medyan yıllık gelire bir göz atıyor ve ardından iki tarafa da 20.000 dolar kazanıyor. 2010 yılında, Sayım Bürosu, ABD'deki medyan gelirin 49.445 $ olduğunu bildirmektedir, bu yüzden biraz daha düşük veya daha yüksek giderseniz, yılda yaklaşık 30.000 ila 70.000 dolar arasında bir orta sınıf aralığı elde edersiniz.
  4. Vergi PolitikalarıTabii ki, vergi politikalarına bakarsanız, orta sınıf önemli ölçüde büyür. Birçok vergi politikası için, sık sık ele alınan kesinti 250.000 $ 'dır (mali uçurum anlaşması, daha yüksek vergiler için 400.000 dolar kullanmış olsa da), bazılarının, sizden daha azını yaptığınız sürece orta sınıf geliriniz olduğu düşünülebilir. Yılda 250.000 dolar. Alternatif Asgari Vergiler gibi diğer vergiler için orijinal gelir kesintisi hiçbir zaman enflasyona endekslenmemiştir ve şimdi orta sınıftaki ailelere çarpmaktadır.

Başka bir al

Diğerleri ise daha nüanslı bir resim sağlamak için orta sınıf olarak düşünülen şeyleri alt bölümlere ayırır. Yılda 75.000 dolardan az para kazananların çoğu, yılda 100.000 dolardan fazla "zengin" - ve kesinlikle orta sınıfın dışında bir şey yapan birini düşünmektedir. Ancak, yılda 150.000 dolar kazanırsanız, “zengin” hissedemeyebilirsiniz. Bunun yerine, hala ortalama Amerikan orta sınıfının bir parçası olabilirsiniz. Sonuç olarak, “üst orta sınıf” terimi genellikle yılda 100.000 ila 250.000 dolar arasında olanları tanımlamak için kullanılır.

Orta sınıf bir geliri oluşturan noktanın belirlenmesi, konumun harcama gücünüzde bir rol oynamasıyla daha da karmaşıklaşmaktadır.

Benim geliri ile nispeten küçük yarı kırsal toplumumda oldukça iyi sayılırım. Düşük bir yaşam maliyeti vardır ve param daha da uzar. Ancak, Seattle gibi daha büyük bir şehre taşınacak olsaydım, param çok uzağa gitmezdi. Ve eğer New York gibi bir yere taşınmış olsaydım, neredeyse fakir olurdum.

Birçok yönden, “zengin”, “yoksul” ve “orta sınıf” akrabadır. Ek olarak, güçlü bir psikolojik unsur vardır. Gerçekte orta sınıf bir gelire sahip olup olmadığınızı saptamak, gerçekte yaptığınız şey arasındaki karmaşık etkileşimi ve yaptığınız şey hakkında ne hissettiğinizi içerir.

Ne düşünüyorsun? Orta sınıf nedir? Kendinizi orta sınıf olarak mı düşünüyorsunuz?

Videoyu izle: Orta değer tuzağı nedir?

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

Milyoner Olmak İçin 7 Şaşırtıcı Basit Yol
Kazanmak

Milyoner Olmak İçin 7 Şaşırtıcı Basit Yol

Bir milyoner olan birini duyduğunda ne düşünüyorsun? Ona bir bıçak takalım… Belki de bornozunda uzanmış, bakımlı portresinin uzun bir bardakını yudumlarken, malikanesinin portikosundan elde edilen dönüm noktasına bakan, bakımlı yaşlı bir adam. Ya da yakında bir Manhattan parkından geçerek, elli yıllık geliriniz değerinde bir iş anlaşması yapacak olan kurumsal toplantıya doğru yürürken, iyi giyimli bir genç bayan görürsünüz.
Devamını Oku
Çocuğunuzun Kimlik Hırsızlığından Nasıl Korunması
Kazanmak

Çocuğunuzun Kimlik Hırsızlığından Nasıl Korunması

Kimlik hırsızlığı, sizi muhtemelen en çok etkilemiş olan veya en azından tanıdığınız bir kişiyi sürekli olarak tehdit ediyor. Hayatımda iki kez kimlik hırsızlığı kurbanı oldum. Her ne kadar, iki kere okudum bazı korku hikayeleri ile karşılaştırıldığında çok az sorun vardı; yine de popoda bir acıydı ve bir daha asla onun içinden geçmek istemiyorum.
Devamını Oku
GF ¢ 019: Nihai Başarı İçin Finansal Zihniyetinizi Nasıl Değiştirirsiniz
Kazanmak

GF ¢ 019: Nihai Başarı İçin Finansal Zihniyetinizi Nasıl Değiştirirsiniz

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_19.mp3 Bazen hayatınızın geri kalanı için büyük bir etkisi olabilecek hayattaki küçük şeyler. İnsanlarla sürekli olarak bu basit kavramı yakalayamayan mali durumlarınızla tanıştım. İşte, finansal zihniyetinizi yeniden gözden geçirmeyi gerektiren bir okur sorusu: Blogunuzu sevin ve Todd Tresidder ile düşünceli ve düşüncenizi kışkırtıcı son podcast'in keyfini çıkarın.
Devamını Oku