Maliye

Mutlu Bir Emeklilik için 15 İpuçları

2008 mali krizinden sonra Steve ve Mary emekliliklerini ertelemek için zor bir seçim yaptılar.

Tasarrufları yeterli olmasına rağmen, sadece doğru hissetmedim.

“Mutlu emeklilikleri” vizyonu vardı - torunlarıyla vakit geçirmek, küçük bir göl evi satın almak, Yunanistan'a seyahat etmek - ve bunların hiçbiri var olan tüm doom ve kasvetli olanla hiç benzemiyordu.

Finansal planlarında birkaç örnek ve stres testi yaptık, ama bu yeterince iyi değildi.

Karar verildi.

Mutlu emeklilikleri daha sonra gelmek zorunda kalacaktı.

Steve ve Mary hiç emekli oldu mu? Onlara biraz daha fazla…

Bunun gibi durumlar her zaman ortaya çıkar. Ama eğer birileri gerçekten emekli olabilirse, bir şüphe uyandırmak mali bir kriz yapmaz.

Birçok faktör bununla oynar.

Mutlu bir emeklilik aradığınız şey ise, bunun gerçekleşmesi için 15 ipucu.

1. Harcamalarınızı Kontrol Edin!

Bu, asla paranızdan asla kurtulmamanızı sağlayan en büyük adım olabilir. Emekliliğin ilk yıllarında özellikle önemlidir.

O zaman emeklilik portföyünüze bakabilir ve önümüzdeki 20 veya 30 yılı kapsayacak kadar paranız olduğunu varsayabilirsiniz. Durum böyle olabilir, ancak tasarruflarınızı oyunda erken tüketirseniz değil.

Emekliliğinizi uzun bir tatil olarak görmek kolay olabilir. Bu, artık çalışmaya gerek duymayan bir bakış açısından olabilir, ancak paranızı tatil seviyeleri gibi bir şeye harcamak istemezsiniz.

Emekliler için sağlık sigortası ve kişisel sigorta masrafları çok çabuk kontrolden çıkabilir. Nest Medicare kapsama alanınıza medigap planları olarak da bilinen ilaç takviyesi sigorta planlarından birini ekleyerek yuva yumurtalarınızın güvenli olduğundan emin olun.

Bir milyoner olmadıkça, tüm hayatınız boyunca olduğu gibi parayla başa çıkmanız gerekecek - Aralarında yaşadığından emin olmak.

Bu, emekli olduğunuz günü sihirli bir şekilde değiştirmez. Ve birden fazla şekilde, her zamankinden daha önemli hale gelir.

2. Aile için Zaman Yaratın

Çocuklarınız varsa, genç olduklarını hatırlıyor musunuz?

Onlarla daha fazla zaman geçirmeni istedin mi?

İş ve ev yönetme arasında, çocuklarınız gençken her zaman çok kaliteli bir zaman yoktur.

Emekli olduktan sonra bolca zamanın olacak. Hayır, geri dönüp hayatında daha önce sahip olmadığın zamanı telafi edemezsin. Ancak, ailenizle daha fazla zaman geçirmek için çözebilirsiniz.

Torunlarınız varsa bu özellikle önemlidir. Kendi çocuklarınızdaki gibi torunlarınız sadece birkaç yıl için genç olacaktır. Bu kez onlardan hoşlanın, çünkü artık zamanınızı yiyorsunuz.

Bu Steve ve Mary için önemliydi. İlk torunları sadece bir yaşındaydı ve yolda bir tane daha vardı. Emeklilikte zaman geçirmekten memnunlardı.

3. Vergi Üzerine Yakılma

Emeklilerin çoğu gibi iseniz, emeklilik için kaydettiğiniz paranın çoğu sadece vergi ertelenmişve vergiden muaf değil. Bu, emeklilik planlarınızdaki fonların emekli olunduktan sonra vergilendirileceği anlamına gelir. Bu para çekme işlemlerini gelir vergisi yükümlülüğünüzü en aza indirecek şekilde yönetmeniz gerekecektir.

İş veya yarı zamanlı iş gibi bir tür aktif gelir kaynağı kazanmaya devam ederseniz, bu durum emeklilik hayatınızda özellikle önemli olacaktır. Bu kaynaklardan daha fazla kazandığınız zaman, emeklilik planınızdan ne kadar az para çekmeniz gerekir. Bu, artık ek gelir elde edene kadar emeklilik tasarruflarınızdaki vergileri ertelemeye devam etmenizi sağlayacaktır.

Bu kulağa hoş geldiği için, iyi topuklu emeklilerin çoğu emeklilik döneminde emeklilik dönemlerinde olduğundan daha fazla gelir elde ediyorlar. Birden fazla kaynaktan geliriniz olduğunda bu kolaylıkla gerçekleşebilir.

Tek bir kaynak, çalışma yıllarınızda sahip olduğunuz maaşın yerini tutamasa da, birkaç kişinin birleşimi kolayca geçebilir. Bu yüzden, emekli olduktan sonra bile vergiler endişe duymaya devam edebilir.

4. Aktif kalmak için yarı zamanlı bir iş düşünün

Ekstra gelire ihtiyacınız olmasa bile, yarı zamanlı bir iş sahibi olmak, aktif kalmak için mükemmel bir yol olabilir. Bu sadece zihninizi keskin tutmayacak, aynı zamanda sizi sosyal olarak dahil etmenize de yardımcı olabilir.

Her ne kadar normalde bir finansal faaliyet olarak bir hayat kazanmayı düşünürsek de, aslında genel olarak düşündüğümüz daha güçlü bir toplumsal unsur vardır. İş bize bir amaç duygusu verir ve bizi insanlarla meşgul etmemizi sağlar. Muhtemelen, çalışma yıllarınız boyunca arkadaşlarınızın birçoğu da sizin iş arkadaşlarınızdı. Bu emeklilikte değişmesi gerekmiyor.

Ayrıca, emekli olduğunuzda erken veya altmışların ortalarında iseniz, sizden önünüzde on yıllarca yaşamış olduğunuz gerçeğinin farkına varın. Bu zamanı hem amaç hem de sosyal katılımla doldurmanız gerekecektir. Yarı zamanlı bir iş, her ikisini de sağlayabilir.

5. Uzun vadeli bakım sigortası hakkında unutma

Bu çoğumuzun çok derin düşünmek istemediği emeklilik sorunlarından biri. İronik olarak, insanların daha uzun yaşaması, uzak gelecekte bir tür uzun süreli bakımın gerekli olması ihtimalini artırıyor.

Bu durumda, mümkün olan en erken zamanda ve sağlıklı olduğunuzda, her tür sigortayı satın almak her zaman en iyisidir. En az pahalı olacak, bu da size mümkün olan en iyi faydayı sağlayacak kapsama satın alabilmenizi sağlayacaktır.

6. Emlak Planlamanızı Sipariş Edin

Yaşam planlamanızı bu noktaya kadar ertelemiş olsanız bile, artık kaçınılmaz olduğu bir noktadasınız.Bu, özellikle önemli miktarda emeklilik varlığınızın yanı sıra büyük miktarda emlak özkaynaklarınız varsa geçerlidir. Varlıklarınızın sevdiklerinize, sizin ölümünüze aktarılması için emlak planlaması gereklidir.

Bir irade her zaman bu amacı yerine getirmeyecektir. Emlak planlamasının avantajı, yalnızca mülkünüzün dağıtımı için bir plan sağlamak değil, aynı zamanda gerekli olmaları halinde ek mali kaynaklar da sağlayabilir.

Örneğin, büyük bir araziniz varsa, bu emlak gelir vergisine tabi olabilir. Varsa ve sorumluluk büyükse, vergileri kapsayacak bir hayat sigortası poliçesi alabilirsiniz. Bu sevdiklerinize tüm mevcut mülkünüzün tüm faydasını alacaksınız.

7. Her Ay Ne Kadar Yaşamak Gerekir?

Emeklilikte bir bütçeye bağlı olmak tatsız görünmekle birlikte, kesinlikle gerekli. Bütçeniz yokken, emeklilik birikimlerinizi süreleri boyunca ihtiyaç duyduğunuzdan çok daha kısa bir süre içinde sürdürebilirsiniz.

Umarım, emeklilik planlamanızda yaşam masraflarınızı düşürmek için stratejiler de vardır. Bu, borçtan çıkmak, ev ipoteğinizi ödemek ve işe bağlı masrafları ortadan kaldırmak olabilir. Tüm bu çabalar, her ay ihtiyaç duyduğunuz parayı, gerekli masraflar için mutlak minimumda tutmalıdır.

Ancak, isteğe bağlı alımlar ve faaliyetler için ne kadar para harcadığınızı dikkatli bir şekilde yönetmeniz ve bütçenize ayırmanız gerekecektir. Emekli olduğunuzda, saatleri doldurmak için etkinlikler ve satın alımlar arıyor olacaksınız - ve bu, bir bütçenin devreye girdiği yerdir.

8. İyi Mali Danışmanınız Var

Büyük bir emeklilik portföyünü yönetmek, özellikle zihninizde emeklilik olduğunda, büyük bir iş olabilir. Çalışma yıllarınızda biriktirirken, sizden daha az ilgi duyduğunuzu bile görebilirsiniz. İyi bir mali müşavirin, üzerinde defalarca ödediğiniz ücretlere değeceği yer burasıdır.

Bir finansal danışman, durumunuza uzaktan bakma, gözlem yapma ve tamamen habersiz olabilecek stratejiler geliştirme yeteneğine sahiptir. Ayrıca finansal manzaranın her zaman daha karmaşık hale geldiği düşünülmelidir.

Yaşlandıkça, daha az sabrınız veya anlayışınız olabilir. Bu nedenle, emeklilik hayatınızda çok erken bir zamanda yetkili mali danışman ile güçlü bir ilişki geliştirmek en iyisidir. Ne yaparsan yap, böyle birisini işe almayın.

Burada iyi bir tane bilebilirim.

9. Güvenliğiniz İçin Varlıklarınızın Bir Kısmı Olarak Varlığı

En azından mevcut yatırım ortamında, yatırım söz konusu olduğunda emekliler için bir bilmece var. Sabit gelirli yatırımlara dayalı faiz, sürdürülebilir nakit akışı sağlamak için çok düşüktür. Borsa son birkaç yıldır iyi olmasına rağmen, yatırım yapmak sabit gelirli yatırımlardan çok daha riskli. Bu nedenle, paranızdan en az bir miktarını yıllık olarak almak isteyebilirsiniz.

Tüm yıllık ücretler değişmeye değer değildir (değişken ücretlerden muaftır), fakat doğru olanlar, hem gelirinizi koruyacak hem de yatırım sorumlusunuzu koruyacak bir sigorta şekli olabilir. Örneğin, size bir ömür boyu gelir sağlamak için bir yıllık gelir içinde paranız olabilir, ancak borsada her düştüğünde büyük bir düşüş yaşamazsınız.

Eğer rantın sizin için uygun olup olmadığından hala emin değilseniz, gerektiğinde bir yıllık ve 5 senaryo satın almamanız gereken 15 neden vardır.

10. AssetLock ™ 'da Varlıklarınızın Bir Kısmı var mı?

Az önce ele aldığım gibi, hisse senetlerine yatırım yapmak risk taşıyor. Risk ve emeklilik, iyi uyum sağlamayan iki faktördür. Ve hadi kovalayalım - emekliye göre yatırımlara yatırım yapmanın en korkutucu yönü borsa kazası ihtimalidir. Ancak, aynı zamanda, mevcut faiz oranları rahat bir emeklilik sağlayamayacağından stoklara yatırım yapmak kesinlikle gereklidir.

Sorun o zaman, Emeklilik portföyünüzü piyasa çöküşlerinden nasıl korursunuz.

Aslında bunu yapmanıza yardımcı olabilecek bir ürün var. AssetLock denir.™. Portföyünüzün, yatırım yaptığınız süre zarfında deneyimlemesi gereken önceden belirlenmiş bir düşüş (kayıp) miktarını seçmenize izin verir.

Tüm portföyünüz için bir stop loss siparişi gibi bir şey. Örneğin,% 5,% 10,% 20 ile rahat hissettiğiniz herhangi bir seviyede bir kayıp sınırı belirleyebilirsiniz. Bu, ani borsa geri dönüşleri tarafından körleştirilmenizi engeller. Sınırlarınızı ev bilgisayarınız, akıllı telefon veya tabletinizden izleyebilir ve ayarlayabilirsiniz.

Hisse senedi portföyünüzdeki% 50'lik zararın üstesinden gelmek yıllar alabilir. Geçerli bir emekli olarak sahip olamayacağınız yıllar olabilir. Bu zararı% 15'e kadar kesebilirseniz, kendinizi pazarın en kötüsünden kurtarırsınız. AssetLock ™ Değeri bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

11. bir kova listesi yapmak

Çoğumuzun hayatımız boyunca plan ve hedefleri var, ama işimizin onları başarmayı geciktirmeye zorlamanın bir yolu var. Emekli olduktan sonra, iş ve zaman faktörleri artık bir sorun değildir. Bu, şimdi tüm yaşamınızı yapmak istediğiniz tüm şeyleri yapmanın zamanı geldi, ama zamanı yoktu.

Bu yüzden bir kepçe listesi yapmak çok önemli. Bir kova listesi, hayatınızda yapmayı veya başarmayı umduğunuz şeylerin listesidir. Bunu iki sebepten dolayı yazmak istiyorsun:

  1. Yazmak önemli ve başarılması daha olası ve
  2. Sizin için en önemli olan belirli hedefleri önceliklendirmenize izin verecektir

Bu, emekli için daha zevkli aktivitelerden biri ve bu yüzden erken aşamada bundan faydalanılması gerekiyor.

12. Asla Öğrenmeyi Durdurma!

Yarı zamanlı bir işin sizi aktif tutmanıza nasıl yardımcı olabileceğini hatırlıyorum. Bunu da öğrenme ile yapabilirsiniz. Dünya, çalışma hayatımız boyunca herhangi bir zamanımızın olduğundan daha büyüktür ve bunu yaşamayı çok özlüyoruz. Ama bir kez emekli olduktan sonra, daha önce hiç yapamayacağınız her türlü şeyi öğrenmek için zamana ve engelsiz ilgiye sahip olacaksınız.

Bu yeni bir zanaat ustası için mükemmel bir zaman. Örneğin, hayatınızda daha önce bahçıvanlık, resim, yazma veya yabancı dil öğrenmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Şimdi sevdiğin herhangi bir aktiviteye dalmak için zamanın var. Daha önce hiç yapmadıysanız, öğrenmek ve ustalaşmak için bolca zamanınız olacak.

13. Acil Yardım Fonundan Vazgeçme!

Tıpkı bir bütçeye sahip olmak gibi, bir acil durum fonu emeklilik dönemine devam etmesi gereken çalışma yıllarınızdaki iyi uygulamalardan biridir. Emekliliğinizde bile, acil durumlara devam edeceksiniz - hiçbir yerde ortaya çıkmayan bu beklenmedik masraflar.

Bir acil durum fonu, beklenmedik bir harcama olduğunda her zaman emeklilik birikimlerinize girmek zorunda kalmanızı engelleyecektir.

Bu da önemli bir vergi stratejisi olacak.

Nitelikli bir emeklilik planından çıkardığınız herhangi bir şey gelir vergisine tabi olacaktır. Bu, emeklilik tasarruflarınızı acil durum fonu olarak kullanıyorsanız, harcamalarınızın vergi yükümlülüğü ile artırılacağı anlamına gelir. İyi stoklanmış bir acil durum fonu, beklenmedik masraflar için vergi korumalı planlarınıza dokunma ihtiyacını önleyebilir.

14. Sağlığınızdan Daha İyi Bir Şekilde Daha İyi Olun

Sağlığınız ne dereceye sahip olursa olsun, en azından bunu sürdürme taahhüdünde bulunun ve bunu geliştirmeyi umarız. Yaşlandıkça sağlık önemli bir X faktörüdür ve asla kabul edilmemelidir. Finansal açıdan emekli olma planlarınızı ne kadar iyi korursanız olun, sağlığınız ciddi bir şekilde bozulursa, hayatınız muhtemelen değişecektir.

Geçmişte hiç egzersiz programınız olmadıysa, emekli olduğunuz güne başlayın. Ayrıca düzenli tıbbi muayeneler yapmaya ve mümkün olduğunca diyetinizi geliştirmeye çalışın.

İyi sağlık, daha yüksek bir enerji seviyesinde ve aynı zamanda yaşam üzerinde iyileştirilmiş bir görünüm sağlar. Emekli olduğunuzda büyük bir değişiklik yaşayacaksınız, bir ömür boyu kariyerin kaybıyla başlıyorsunuz. İyi sağlık, bu konuda çalışmanıza ve daha kaliteli bir hayatın tadını çıkarmanıza yardımcı olabilir.

15. Emekliliğinizde Erken Daha Egzotik Seyahat Yapın

Kural olarak, seyahat planlarınız ne kadar uzak ya da egzotik olursa, emekliliğinizde daha erken gerçekleşmelidir. Sağlık elbette burada önemli bir faktördür. Hala nispeten genç ve mükemmel sağlıkta iken en maceralı seyahat planlarını üstlendiğinizden emin olmak istersiniz.

Ayrıca, bir orman safarisi ya da Himalayalar'a tırmanma gibi yol dışı yerlere gitmeyi planlıyorsanız, daha sonradan daha fazla bağımlı olabileceğiniz zaman, bu konumların hayatınızda çok uzak olduğunu görebilirsiniz. diğer insanlar ve sağlık sistemi.

Steve ve Mary'nin Mutlu Emekliliği

Steve ve Mary'ye geri döndüler… Nihayet emekli olmuşlardı. Steve emekliliğini dört yıl daha ertelemeyi planladı çünkü çoğunlukla işini seviyordu. Bu plana üç yıl sonra, iş rolleri önemli ölçüde değişti ve dışarı çıkmak istedi. Birkaç resim daha çizdik ve ona ve Mary'nin rahatça daha fazla emekli olabileceğini gösterdim.

Tek ihtiyacı olan buydu ve istifa etti. Bu 3 yıl önce bitti ve o zamandan beri denizaşırı iki kez (Yunanistan ve Paris) seyahat ettiler ve torunlarıyla iyi vakit geçirdiler.

Aslında mutlu bir emekliliğin tadını çıkarıyorlar.

Videoyu izle: Emeklilikte Yaş Bekleyenlere Müjde!

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)
Maliye

Choke yapma! Hayalinizdeki İşi İnşa Etmenize Yardımcı Olacak 10 Mülakat Soruları (Yanıtlarla)

Kravatımı 17. kez ayarlayarak, şube müdürünün büyüklükteki ofisine endişeyle girdim. Gördüğüm en büyük meşe masalarından birine sahip bir profesyonel tarafından dekore edilmiş, bana daha da fazla ligi dışında hissettirdi. Şube müdürü çok para kazandı ve göstermekten korkmuyordu. İş piyasası, ekonomi üzerindeki etkisini hala devam ettiren Dot-com balonu ile sınırlıydı ve üniversite sınıf arkadaşlarımın çoğu iş bulmakta zorlanıyordu.
Devamını Oku
Geico Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

Geico Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası, herhangi bir genel mali planın önemli bir bileşenidir - yaşına veya iş durumuna bakılmaksızın. Bunun sebebi, sevilenlerin, cenaze masrafları ve diğer mali harcamalar da dahil olmak üzere, ödenmesi gereken büyük çaplı borçlarla karşı karşıya kalabilmeleridir. Hayat sigortası poliçelerinden elde edilen gelirler gelir vergisinden muaftır, bu nedenle sevdikler fonların tüm ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçları için kullanabilirler.
Devamını Oku
Medicare Ek Planını Anlama
Maliye

Medicare Ek Planını Anlama

Medicare, yaşlıların sağlık sigortası alabilmelerini, aksi takdirde karşılayamayacakları mükemmel bir programdır. Amerikalıların sigorta kapsamına girmeleri için harika bir yol olsa da, kapsanmaması gereken pek çok masraf var. Bu kapsama boşlukları, büyük bir hastane hesabına ve bir banka hesabına ciddi bir yük getiren tıbbi ücretleri olan kişileri bırakabilir.
Devamını Oku
Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?
Maliye

Erken Emeklilik için Nasıl Bir Plan Yapılır?

Hepimiz Sayın Para Bıyık ve Yakup'un Erken Emekli Aşırı'daki gibi büyük hikayelerini gördük. 30 yaşından itibaren emekli olmak istemeyebilirsiniz, en azından bugünün ulusal ortalama emeklilik yaşından daha erken emekli olabilmek düşüncesini eğlendiriyor olabilirsiniz, ki bu şu anda erkekler için 64 ve kadınlar için 62'dir.
Devamını Oku