Maliye

Finansal Stres Azaltmak için 5 İpuçları

Her şimdi ve sonra, finansal stres dönemlerine giriyoruz.

Şu an, evdeki bir refinansı kapatmak için hazırlanıyorum.

Masaya biraz para getirmeliyiz (daha düşük ücret ve aylık ödemeden elde edilen tasarruf yaklaşık altı ay içinde gerçekleşecek anlamına geliyor) ve durum hakkında biraz endişe duyuyorum.

Varlıklarımız var mı?
Evet. Nakit akışımızı kesintiye uğratmak için bir şey geleceğinden endişeleniyor muyum? Evet.

Finansal stres, beklenmedik otomobil tamirlerinden yüksek borç seviyelerine kadar, çocuklarınızın ders dışı etkinliklerini nasıl ödeyeceğinizi merak edecek çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir.

Finansal stres yaşıyorsanız, üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek 5 ipucu:

1. Durumu Bilin

Detayları bilmediğin sürece durumu çözemezsin. Korkuların finansmana zarar verebileceği yollardan biri de, bu durumla yüzleşmek istemediğiniz zaman. Ancak, durum üzerinde bir sapa sahip olmama - ve sonucun belirsiz endişeleri - daha da stresli olabilir.

Bunun yerine, duruma doğrudan bakın. Bu durumlarda acımasız dürüstlük gereklidir. Sadece bilmekkesinlikle Yüz yüze, stres düzeyini biraz azaltmaya yardımcı olabilir. Durumu öğrendikten sonra, ilerlemeye başlayabilirsiniz.

2. Bir Plan Yapın

Finansal stresi azaltmanın en iyi yollarından biri de bir plan yapmaktır. Bir finansal plan bir kursu planlamanıza yardımcı olabilir. Refinance'imle, kapanış maliyetlerini nasıl ödeyeceğimi biliyorum. Plan A'nın işe yaramadığı durumda da bir Plan B var. Bu Planı B oluşturmak, her şey hakkında biraz daha az heyecan hissetmeme yardımcı oldu.

Borcunuzu ödemek için bir plan yapın. Araba tamirlerini halledebilecek bir acil yardım fonu var. Alternatif bir gelir kaynağı yaratın.

Bir durumu nasıl ele almak istediğinizi düşünün ve bir plan yapın.

Ne yapacağınızı bildikten sonra daha az stres hissedeceksiniz.

3. İletişim

Ardından, finansal şirketlerle iletişim kurmanız gerekir. Bu, çoğunlukla yükümlülükleri olan kişiler için geçerlidir. Eğer işinizi kaybederseniz ve bir süreliğine kredi kartı ödemeleri yapmanın zor olacağını biliyorsanız, bunu olabildiğince çabuk bildirmeniz gerekir. Öğrenci kredileriniz için gelir bazlı geri ödemeden, diğer birçok kredi türü için erteleme ve geri çekilmeye kadar seçenekler vardır.

Alacaklılarınızla iletişim kurun ve bir ödeme planı hazırlayabileceğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu iletişimler, alternatifleriniz olduğunu bildiğiniz için stresinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

4. Destek Sisteminize Dönün

Şansınız, yaşamınızda destek için başvurabileceğiniz insanlara sahip olmanızdır. Destek sisteminizi kullanın. Kilise cemaatiniz, mücadele eden üyelere yardım sunarsa, liderinizle konuşun. Eğer bir arkadaş bir iş ararken çocuklarınızla ilgilenirse, aynı fikirde olursunuz. Ebeveynleriniz sizi akşam yemeğine davet edip, yemek artıkları ile birlikte eve götürüyorsa, ücretsiz yemeklerin tadını çıkarın.

Dinleme kulağını ödünç vermeden, düşük bir faiz oranıyla size borç vermek için, destek sisteminiz finansal zorluk zamanlarında çok yardımcı olabilir. Destek sisteminizin yardımı stresinizi azaltabilir ve zorlukların üstesinden gelme şansınızı artırabilir.

Ama unutma: Destek aldığınız zaman bile, sevdikleriniz yardımınıza ihtiyaç duyduğunda orada olmanız gerekir.

5. Zamanın Hazırlanmasını Hazırlayın

Şu anda mali stresin ortasında iseniz, önceden hazırlamak için biraz geç. Fakat bir dahaki sefere bu gerileme seviyesinden kaçınmak istiyorsanız, finansal bir gerileme söz konusuysa, önceden hazırlıklı olmanız gerekir.

Ortaya çıkmadan önce sorunlara hazırlanmak için bir noktaya gelin. Acil durum fonu oluşturun. Gelir çeşitliliğini arttırın. Giderlerinizi azaltmanız gerekiyorsa bütçenizden hangi kalemleri keseceğinizi öğrenin. Kendinizi zamanın ötesine hazırladığınızda, gerilimleriniz huzurunuzu tehdit ettiğinde finansal stres düzeyinizi azaltabilirsiniz.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden bruckerrlb

Videoyu izle: Kişisel Gelişim Stres Yönetimi 6 (HD)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="LendKey İnceleme: Nasıl Refinanced ve $ 60.000 Off Ücretli"/>
Maliye

LendKey İnceleme: Nasıl Refinanced ve $ 60.000 Off Ücretli

Scott Perry lisansüstü okulu tamamladığında, öğrenci kredisinin ruhunu-kırma miktarına sıkışmıştı - tam olarak 60.000 dolar. Aşağıdakilerden herhangi birini finanse edebilecek miktar: Son derece küçük bir ev (ya da Alabama'da normal büyüklükteki bir ev?) Görkemli bir rüya tatili… Yıllarca IRA (neredeyse) 11 kişi için yıllık maksimum IRA katkısı Evet.
Devamını Oku
Hayat Sigortaları Politikalarının 2 Temel Türleri
Maliye

Hayat Sigortaları Politikalarının 2 Temel Türleri

Hayat sigortası yaptırmayı düşündünüz mü, ama bunu önlemek için başvuru sürecinden korktunuz mu? Ya da ölüm konusu çok fazla üzerinde durmaktan hoşlanmıyor mu? Ya da sürecin ne kadar sürdüğünü duyuyorsunuz ve tıbbi muayenenin zorluğuyla uğraşmak istemiyorsunuz. Bir, iki ya da üç nedenden biri olabilir.
Devamını Oku
Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.
Maliye

Emekliliğiniz için yeterli tasarruf sağladığınızdan emin olun.

Bu yakın tarihli hükümet araştırması bize 55 yaş ve üstü Amerikalıların neredeyse üçte birinin (tam olarak yüzde yirmi dokuzu), emeklilik için kesinlikle hiçbir şeyden tasarruf etmediklerini ve bir işverenden tanımlanmış bir emeklilik planı aldıklarını anlatıyor. Ve emeklilik için tasarruf eden 55 ila 64 yaş arasındakiler için medyan emeklilik tasarruf miktarı?
Devamını Oku
Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı
Maliye

Benim Lezzetli ve Besleyici Sağlık Shake Tanıtımı

Kilo vermek, daha iyi hissetmek, sağlığınızı geliştirmek ve 7 dakikadan az bir sürede bunu yapmak isteyen var mı? Eğer öyleyse, bu makaleyi okumak isteyebilirsiniz. Muhtemelen bu bir infomercial olup olmadığını kendinize soruyorsunuz ve size temin ederim. Bu, birkaç yıl önce yaptığım, olağanüstü sağlık ve esenliğime atfettiğim bir keşif.
Devamını Oku