Maliye

Finansal Stres Azaltmak için 5 İpuçları

Her şimdi ve sonra, finansal stres dönemlerine giriyoruz.

Şu an, evdeki bir refinansı kapatmak için hazırlanıyorum.

Masaya biraz para getirmeliyiz (daha düşük ücret ve aylık ödemeden elde edilen tasarruf yaklaşık altı ay içinde gerçekleşecek anlamına geliyor) ve durum hakkında biraz endişe duyuyorum.

Varlıklarımız var mı?
Evet. Nakit akışımızı kesintiye uğratmak için bir şey geleceğinden endişeleniyor muyum? Evet.

Finansal stres, beklenmedik otomobil tamirlerinden yüksek borç seviyelerine kadar, çocuklarınızın ders dışı etkinliklerini nasıl ödeyeceğinizi merak edecek çeşitli biçimlerde ortaya çıkabilir.

Finansal stres yaşıyorsanız, üstesinden gelmenize yardımcı olabilecek 5 ipucu:

1. Durumu Bilin

Detayları bilmediğin sürece durumu çözemezsin. Korkuların finansmana zarar verebileceği yollardan biri de, bu durumla yüzleşmek istemediğiniz zaman. Ancak, durum üzerinde bir sapa sahip olmama - ve sonucun belirsiz endişeleri - daha da stresli olabilir.

Bunun yerine, duruma doğrudan bakın. Bu durumlarda acımasız dürüstlük gereklidir. Sadece bilmekkesinlikle Yüz yüze, stres düzeyini biraz azaltmaya yardımcı olabilir. Durumu öğrendikten sonra, ilerlemeye başlayabilirsiniz.

2. Bir Plan Yapın

Finansal stresi azaltmanın en iyi yollarından biri de bir plan yapmaktır. Bir finansal plan bir kursu planlamanıza yardımcı olabilir. Refinance'imle, kapanış maliyetlerini nasıl ödeyeceğimi biliyorum. Plan A'nın işe yaramadığı durumda da bir Plan B var. Bu Planı B oluşturmak, her şey hakkında biraz daha az heyecan hissetmeme yardımcı oldu.

Borcunuzu ödemek için bir plan yapın. Araba tamirlerini halledebilecek bir acil yardım fonu var. Alternatif bir gelir kaynağı yaratın.

Bir durumu nasıl ele almak istediğinizi düşünün ve bir plan yapın.

Ne yapacağınızı bildikten sonra daha az stres hissedeceksiniz.

3. İletişim

Ardından, finansal şirketlerle iletişim kurmanız gerekir. Bu, çoğunlukla yükümlülükleri olan kişiler için geçerlidir. Eğer işinizi kaybederseniz ve bir süreliğine kredi kartı ödemeleri yapmanın zor olacağını biliyorsanız, bunu olabildiğince çabuk bildirmeniz gerekir. Öğrenci kredileriniz için gelir bazlı geri ödemeden, diğer birçok kredi türü için erteleme ve geri çekilmeye kadar seçenekler vardır.

Alacaklılarınızla iletişim kurun ve bir ödeme planı hazırlayabileceğinizi öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu iletişimler, alternatifleriniz olduğunu bildiğiniz için stresinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

4. Destek Sisteminize Dönün

Şansınız, yaşamınızda destek için başvurabileceğiniz insanlara sahip olmanızdır. Destek sisteminizi kullanın. Kilise cemaatiniz, mücadele eden üyelere yardım sunarsa, liderinizle konuşun. Eğer bir arkadaş bir iş ararken çocuklarınızla ilgilenirse, aynı fikirde olursunuz. Ebeveynleriniz sizi akşam yemeğine davet edip, yemek artıkları ile birlikte eve götürüyorsa, ücretsiz yemeklerin tadını çıkarın.

Dinleme kulağını ödünç vermeden, düşük bir faiz oranıyla size borç vermek için, destek sisteminiz finansal zorluk zamanlarında çok yardımcı olabilir. Destek sisteminizin yardımı stresinizi azaltabilir ve zorlukların üstesinden gelme şansınızı artırabilir.

Ama unutma: Destek aldığınız zaman bile, sevdikleriniz yardımınıza ihtiyaç duyduğunda orada olmanız gerekir.

5. Zamanın Hazırlanmasını Hazırlayın

Şu anda mali stresin ortasında iseniz, önceden hazırlamak için biraz geç. Fakat bir dahaki sefere bu gerileme seviyesinden kaçınmak istiyorsanız, finansal bir gerileme söz konusuysa, önceden hazırlıklı olmanız gerekir.

Ortaya çıkmadan önce sorunlara hazırlanmak için bir noktaya gelin. Acil durum fonu oluşturun. Gelir çeşitliliğini arttırın. Giderlerinizi azaltmanız gerekiyorsa bütçenizden hangi kalemleri keseceğinizi öğrenin. Kendinizi zamanın ötesine hazırladığınızda, gerilimleriniz huzurunuzu tehdit ettiğinde finansal stres düzeyinizi azaltabilirsiniz.

fotoğraf kredisi: photopin cc üzerinden bruckerrlb

Videoyu izle: Kişisel Gelişim Stres Yönetimi 6 (HD)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?
Maliye

Doğal Afet için Finansal Olarak Nasıl Hazırlanır?

Karım ölümcül bir fırtınadan korkuyor. Öte yandan, gösteri Fırtına Chasers üzerinde olmak için aşkı öldürürdüm. (Bu garipleşir mi? Buna cevap verme…) Her iki sezon da sezonun ilk kasırga sirenini duymak, her yıl oldukça korkunç bazı fırtınaların yolunda yaşadığımız korkutucu bir hatırlatmadır.
Devamını Oku
Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey
Maliye

Hedefte Satın Almanız Gereken 5 Şey

Satın alma ve tasarruf sağlama söz konusu olduğunda, genellikle yürürlüğe girmesi gereken ince bir çizgi vardır ve tüketiciler genellikle satın almalarını yapmadan önce seçeneklerini tartmak zorunda kalmaktadır. Para tasarrufu yapmak iyidir, ancak bu şekilde sürecek kaliteli ürünler satın almak da mümkündür. Hedef, ihtiyaç duyduğumuz / istediğimiz eşyaları satın almak için bizi daha fazla geri gelmeye devam eden bir mağaza.
Devamını Oku
21 Günlük Habit Yarışmasını Bitirdiğim 6 Şey
Maliye

21 Günlük Habit Yarışmasını Bitirdiğim 6 Şey

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca finansal planlama pratiğimi, bloglarımı ve diğer çevrimiçi girişimlerimi geliştirmeye odaklandım. Bir koçluk programına kayıt olduktan ve danışmanlarla ve diğer başarılı girişimcilerle konuştuktan sonra, başarılı insanların, günlük işlerinin bir parçası olarak iyi şeyler elde etmelerine yardımcı olmak için güçlü pozitif alışkanlıklar yarattığını fark ettim.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="LetGo İnceleme: Bir App aracılığıyla Eşyalarını Nasıl Satılır"/>
Maliye

LetGo İnceleme: Bir App aracılığıyla Eşyalarını Nasıl Satılır

Bu sene hayatımdaki eşyaları en aza indirgemeyi sağladım. Ben sadeliğe dayanırım, bu yüzden sahip olduğum şeyler sadece ihtiyacım olan şey. Benim kuralım, her şeyin bir amaca hizmet etmesi gerektiğidir. Kıyafetler için düzenli olarak giyilmelidir. Değilse, oldukça uygun bir ismi olan bir uygulamayı kullanmasına izin verdim - LetGo. LetGo, insanların yerel olarak satın alma ve satmalarını sağlayan en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olduğu için, eşyalarınızı geri dönüştürme eğilimi (ve ayrıca en
Devamını Oku