Yatırım

IRA'nızda Tutulacak 8 Olağandışı Şey

Tipik olarak insanlar bir IRA'yı veya bir IRA'da ne tutabileceğinizi düşündüklerinde, hisse senetleri, tahviller, yatırım fonları, CD'ler, hatta para piyasaları bile düşünürler. Pek çok insanın bilmediği şey, IRA'nızda normal şüpheliler dışında tutabileceğiniz başka şeyler olduğudur. İnsanların IRA'da tutmak istedikleri bazı şeyler, ancak bunlar sigorta poliçeleri, sanat, antikalar, metaller, kilimler, değerli taşlar, pullar, madeni paralar, hatta belki de şaraplar gibi alkollü içecekler gibi belirli koleksiyonlardır. Koleksiyonerlerin bir IRA'ya alınamayacağı hakkında daha fazla bilgi için IRS Pub 590'a bakınız. Ne yazık ki, bunların hiçbiri IRA'da tutulamaz. Parlak tarafta, IRA'nızda yapılabilecek sekiz şey var.

1. ABD hazine tarafından basılan bazı altın ve gümüş sikkeler.

Bunlar Altın Kartal ve Gümüş Kartal Paraları içerir. Yüksek kaliteli altın, gümüş veya platin ve paladyum bulyonuna da girebilirsiniz.

2. İlk halka arzdan hisse senedi.

Çoğu kişi “IPO“. Bir şirket daha önce hiç hisse senedi çıkarmamışsa, bu bir IPO olarak kabul edilir. Tamamen yeni bir konu olduğu için, kesinlikle daha fazla risk var.

3. Yakından stok tutulan.

Açık veya kapalı şirket hisse senedi teklifleri açık piyasada halka açık değildir. Normal olarak, önceden belirlenmiş bireylere yapılır. Bu teklifler, teklifin verildiği eyaletteki menkul kıymetler Blue Sky yasalarına uygun olmalıdır. Teklifte yer alan bireylerin sayısı devlet kanunu tarafından öngörülen maksimum tutarı aşamaz.

Genellikle, büyük harfle arama yapan şirketler tarafından yapılan bu teklifler, izahnamelerinde açıklanan herhangi bir stok sınıfında olabilir. Birçok şirket kendi kayıt şirketi ve transfer acentesi olarak hareket eder. Piyasa yapıcılarını teklifleri için kullanabilir veya kullanamazlar. Satın alımlar ve satışlar, yakından incelemeniz gereken teklif malzemelerinde açıklanmaktadır.

4. Gayrimenkul Yatırımları.

Sahip olduğum kadar Flip That House'u izlediyseniz, bir evi çevirmenin iyi bir emlak yatırımı olabileceğini biliyorsunuzdur. Ama bu gayrimenkulü bir IRA'da tutabileceğini kim düşündü, doğru mu? Burada tutabileceğiniz özelliklerin bazıları:

 • Tek aile ve çok üniteli evler
 • Apartman binaları
 • Eş op
 • Daire
 • Ticari mal
 • Geliştirilmiş veya onaylanmamış arazi (kaldıraçlı veya kalkınmamış)

Gayrimenkul denilen tutmak için özel bir IRA kullanabilirsiniz kendi kendini yöneten IRA. Öz-yönelimli IRA'nızı tutmak için Equity Trust adında bir şirket kullanabilirsiniz.

5. Sınırlı Ortaklıklar

Bir ortaklık, birden fazla kişinin çağrıldığı, birleşik bir ticari kuruluş türüdür. genel ortaklar, İşletmeyi yönetir ve işin borçlarından eşit şekilde sorumludur.

Diğer bireyler, denir Sınırlı ortakİşletmeye yatırım yapabilir, ancak doğrudan yönetimde yer alamazlar. Sınırlı ortaklar sadece yatırımlarının kapsamına tabidir.

Bir limited şirket veya bir şirketin aksine, ortaklar şirketin kar ve zararları ile borçları ve borçları için eşit sorumluluğu paylaşırlar.

Ortaklığın kendisi gelir vergisi ödememektedir, ancak her bir ortak, iş karı veya zararlarını kendi bireysel vergi beyannamelerinde rapor etmek zorundadır. Tahmini vergi ödemeleri, devam eden yıl için her bir ortak için de gereklidir.

Kendi Yönlendirmeli IRA veya Gayrimenkul IRA'da Ortaklıklar ile İlgili Genel Kurallar

Kendinizi yöneten bireysel emeklilik hesabınızda veya emlak IRA'nızda öz-yönelimli ortaklık yatırımları ile ilgili bazı genel kurallar şunlardır:

 • Ortaklık sözleşmesi, bireysel emeklilik hesabına veya nitelikli bir planın ortak olması için izin vermelidir.
 • Ortaklık, uygun devlet yasasına uymalı, kararlı bir yaşamı olmalı ve atanabilir olmalıdır.
 • Ortaklık abonelik sözleşmesi sizin tarafınızdan imzalanmış ve onaylanmış olarak imzalanmış olmalı ve sizin tarafınızdan Entrust tarafından ifa edilecektir.

Ortaklıklar alakasız iş gelirine (UBIT) ve diğer vergilere tabi olabilir. Doğru yön için vergi danışmanınıza danışmanız önemlidir.

6. Petrol ve gaz telif hakkı.

Mineraller, telif hakları ve öncelikli telif hakları, kuyudan sondaj veya aylık işletme giderlerini ödemeksizin, petrol ve gaz üretiminden gelir elde eder.

“Telif hakları” terimi, maden çıkarları, telif hakları veya baskın çıkarlar anlamına gelmek için birbirinin yerine kullanılabilir. Bununla birlikte, mineraller ve telif hakları arasında bir fark vardır ve telif hakları ve hem mineralleri hem de telif haklarını geçersiz kılmak arasında daha da büyük bir fark vardır. Mineral çıkarları ve telif hakları çıkarları arasındaki benzerlik, her ikisi de yer altında bulunan minerallerin mülkiyetini içermesidir. Her ikisi de petrol ve doğal gaz üretiminden elde edilen gelirlerin bir kısmını alır. Ancak, fark, maddi faizin sahibinin aynı zamanda kira ödemelerini yürütme ve bonus ödemeleri toplama hakkına sahip olmasıdır; Bununla birlikte, telif hakkı çıkarlarının sahibi, kiralama işlemlerini yürütmez veya bonus ödemeleri toplamaz.

7. Stok seçenekleri.

Büyük bir şirket için çalışmadığınız sürece, muhtemelen stok seçeneklerine aşina değilsiniz. Temel olarak, bir şirket çalışanlarına şirket hisseleri üzerinde daha sonra bir kazanç olarak umuduyla itfa edilebilecek opsiyonlar sunacaktır. Bir IRA'da tutulursa, bu kazançlar ertelenebilir.

8. Notlar veya İpotekler

Bir not, bir veya daha fazla kişi veya birimin kredisini bir başka bireye veya bir bireyin varlığına genişletmek için kullanılan bir araçtır.

İki tür not vardır:

 • Güvenli notlar Teminatın desteklenmesi, borç verenin mortgage ve menkul kıymetler gibi kredi miktarının ve faizinin iadesini garanti eder.
 • Teminatsız notlar teminat ile desteklenmez.Belki de bir arkadaş ya da olmayan diskalifiye akrabası için güvenli olmayan bir not düşünebilirsiniz, ancak daha yüksek risk ve bazen de ödüllendirmek-daha güvenli bir not olduğunu.

Güven Senetleri ve İpotek Notlarına Yatırım Yapmak

Bir güven senet kargaşaya açıklık güven amellerini ve ipotek notları ikamet durumuna bağlı olarak büyük ölçüde aynı yatırımdır belirleyin.

Bu notlar ya birinci ya da alt pozisyonlarda olabilir ve brokerlardan ya da özel taraflardan satın alınabilir. Genellikle, belgeler ilçe kaydedicinin ofislerinde kaydedilir ve mülkün başlığı talimat verildiği şekilde sigortalıdır.

Bu Yatırımların Dezavantajları

İlginç ve benzersiz bir liste olsa da, bunu yapmanın dezavantajlarından biri de bu tür yatırımların çoğunun likit olmasıdır. Kişisel tecrübelerimden altın sikkeler dışında müşterilerimin çoğu IRA'larında bu tür yatırımlardan herhangi birini tutmaya teşebbüs etmedi.

Gerekli olmayan minimum dağıtım yaşına yaklaşanlar için 70 / 1'de bu likit olmayan yatırımların bir kısmı tutulması gereken nakitlerin üretilmesini zorlaştıracaktır. Ve RMD'yi çıkarmamakla, IRS'nin uygulayacağı% 50 cezaya maruz kalıyorsunuz.

Buna ek olarak, bu tür varlıkların tutulmasına istekli olacak bir vekil bulmak da zor olabilir. Birçok yatırım ya da aracı kurum, kendinden yönetilen bir IRA'da böyle bir eşsiz varlığı elinde bulundurmak için fazladan iş yapmaya istekli değildir.

Kaynak: IRS Pub 590

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?
Yatırım

GFC 025'e Sor: Zaten Emekli Olduğumda Roth IRA Dönüşümü Mantıklı mı?

Yıllar boyunca Roth IRA dönüşümleri hakkında çok konuştum, ama zaten emekli olduğunuzda anlamlı mı? Ve eğer öyleyse, dönüşümü getirecek en iyi strateji nedir? Her iki konuya da değinen bir Ask GFC sorusu aldık: “Eski bir işverende 401K'da 300K'm var. Ben 69 yaşındayım. 2 yıl içinde RMD (Gerekli Minimum Dağılımlar) için hazırlanıyor, o zamandan önce bir 401K bir Roth'a taşınmayı düşünüyorum.
Devamını Oku
Geleneksel Vs Seçimi. Roth 401ks
Yatırım

Geleneksel Vs Seçimi. Roth 401ks

Roth 401 (k), emeklilikte bir kez olsun karşılığında vergi kesintisinden vazgeçmeye istekli işçilere hitap edebilir. Adından da anlaşılacağı gibi, Roth 401 (k) geleneksel bir 401 (k) nin özelliklerini bir Roth IRA'nınkilerle birleştirir. Her ikisine de erişiminiz varsa, hangisi sizin için en iyisi? Haydi bir Roth 401 (k) vs.'ye daha yakından bakalım
Devamını Oku
Bir Roth (Veya Geleneksel) IRA Başlatmaya Ne Kadar Para İhtiyacınız Var?
Yatırım

Bir Roth (Veya Geleneksel) IRA Başlatmaya Ne Kadar Para İhtiyacınız Var?

Sonunda, hayatınıza yatırım yapmaya başlamak gerektiğini bildiğiniz noktaya ulaştınız, ama tüm süreç sizi korkutuyor. Hisse senetleri, tahviller, çeşitlendirme, kafa karıştırıcı terimlerin listesi uzayıp gidiyor. Yatırım havuzuna dalmaktan korkmamalısınız; sandığından daha kolay. Bir Roth (veya geleneksel) IRA açmak için neye ihtiyacınız var: Gerçekten Ne Kadar?
Devamını Oku