Maliye

Ne Kadar Sosyal Güvenlik Alınır? Sosyal Güvenlik Kesik Bir Söz Nedir?

Halen çalışmakta olan 50'li yaşlarındaki insanlar, yoldaki günlük işlerin bir sonucunu görmeye başlayabilirler. Başka bir 15 yıl içinde, bu 50 artı çalışanlar emekliliğini keşfetmeyi ve daha fazla boş zamanın faydalarını görmeyi dört gözle bekleyecekler. İstihdam ve topluma katkı sağlayan bir hayat geçirerek, artık daha kolay bir yaşam vaadinin gerçekleştiği ve gerçekleştiği zaman geliyor.

En azından, sosyal güvencenin başlangıcından beri 70 tuhaf yıl boyunca cennet gibi bir rüyaydı.

Bugün, mali kriz sosyal güvenceye isabet ediyor ve pek çok Amerikalı için güzel değil. Haziran ayında, Amerikalılar Sosyal Güvenlik Mütevelli Heyeti'nin yıllık raporunu görmeye başladılar. Büyük haber mi? Kurul, geçtiğimiz yılki projeksiyonunu Sosyal Güvenlik fonu 2033'te kurulacak şekilde yeniden şekillendirdi - şu andan itibaren 20 yıl geçti, şu anda 50-günümüzün tek gelirleri olarak Sosyal Güvenlik'e güvenebileceği zamandı.

Sosyal güvenlik parası, birçoğunun 2033'ten önce mali kaynaklarını tüketmesi beklenen bir dizi güven fonundan kaynaklanmaktadır. Bu güven fonlarının bir kısmı 2033'ten önce parasız kalacaktır. CNN Money, federal Maluliyet Sigortası Fonu'nun bekleneceği Kısa bir süre sonra, muhtemelen 2016 kadar erken bir zamanda para tükendi. Bir başka fon, Yaşlılık ve Hayatta Kalanlar Sigorta fonu daha uzun sürmesi bekleniyor.

Sosyal Güvenlik neden bu kadar hızlı tükeniyor ve nasıl değişiyorsunuz? emeklilik mali planı bundan dolayı? Ve ne kadar Sosyal Güvenlik elde edeceksiniz? Bütün hayatın boyunca sisteme para veriyorsun, ama emekli olmanın zamanı geldiğinde önemli olacak mı?

Yaşlanan Nüfus ve Yaşam Beklentisi

Hem erkekler hem de kadınlar için yaşam beklentisi artıyor. Bunun fon üzerinde önemli bir etkisi vardır. Yakın tarihli bir Bankrate.com makalesinde belirtildiği gibi, Sosyal Güvenlik 1940'larda oluşturulduğunda, yaşam beklentisi 72,7 idi ve kadınlar için, iki yıl daha uzun 74.7 yıl idi.

Tahminler, erkekler için ortalama yaşam beklentisinin 20 yıl daha uzadığını (yaklaşık 85 yaş) ve kadınlar için 22 yıl daha uzun olduğunu göstermektedir. Bu demektir ki, 2033 yılına kadar, daha fazla kişi fondan yararlanmaya uygun olacak ve daha uzun bir süre için onlardan çekmeyi bekleyecekler.

Sosyal güvenlik için bu kasvetli görünümün diğer önemli katkıları yaşlanan işgücüdür. Sosyal Güvenlik başlatıldığında, her bir fon faydalanıcısına 16 işçi vardı.

Şimdi her bir yararlanıcıya sadece üç işçi var ve yakında bu sayı ABD Ticaret Odasına göre ikiye düşecek. Daha fazla insan işgücünü terk ettikçe, fona katkıda bulunacak daha az insan var, ancak büyümeye devam edecek bir dengesizlik var.

Finansal Alternatifler

Emekli olduğunuz zaman kasaların boş olduğunu bulmanın alternatifleri nelerdir? Bu soruya yaklaşmanın iki yolu vardır.

  • Şimdi kaydettiğiniz miktarı artırın
  • Emekli olduğunuzda yaşamanız gereken miktarı azaltın

Her ikisi de açık ifadeler gibi görünüyor, ama aslında bunlardan birini nasıl kazanıyorsunuz? Ya da tercihen ikisi?

Tasarrufu Artır

Emeklilik için daha fazla para ayırmak artık çok daha istikrarlı bir emekliliğe yol açacaktır. Bir Roth IRA veya 401k gibi hesaplara daha fazla para kazanmak için yapabileceğiniz her şey, gelecekte büyük temettüler ödeyecek.

Ayda sadece 20 $ ile başlayarak bile, emekliliğe katkıda bulunmadan daha fazla zaman geçirmekten daha iyi olur.

Uzun ve kısa süren hükümeti, hükümetin emekliliklerini finanse etmesini beklemek çok yanlış olabilir. Kendi tasarrufunuzdan emeklilik birikimi almak, bu problemi önleyebilecek akıllı bir harekettir.

Daha fazla para kazanmak için nasıl emin değilsiniz? BuradaPara biriktirmenin 70 yolu- Bunu yapmak zorunda değilsiniz, sadece birkaç tanesi emekliliğe katkıda bulunma yeteneğinizi büyük ölçüde etkileyecek.

Yeteri kadar para biriktirdiğinizden emin değil misiniz? Biraz rahatsız edici bakyaşına göre ortalama emeklilik tasarrufu.

Ayrıca, çeşitli türde hesaplarda ne kadar para biriktirebileceğinize de güncel olmanız gerekir:

  • Roth IRA Katkı Sınırları
  • 401k Katkı Sınırları
  • Solo 401k Katkı Sınırları

Roth IRA, Geleneksel IRA veya SEP IRA veya Solo 401k'yi nereden açacağınızdan emin değil misiniz?

  • Roth IRA açmak için en iyi yerler
  • En iyi çevrimiçi hisse senedi broker bonusları kayıt - Evet, sadece bir hesap açmak için büyük bir bonus alabilirsiniz!

Günlük Maliyetleri Düşürün

Daha fazla geliri nasıl sağlayabiliriz, masrafları azaltabilir ve emekliliğimiz için para biriktirebiliriz? Finansal varlığınız için önemli olabilecek veya olmayabilecek günlük masrafları düşünün. Örneğin, bir ayda ne kadar öğle yemeği, kahve, gaz veya Direkt TV eğlencesinde harcıyorsunuz?

Haftada birkaç dolar tasarruf etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları arasında araba kiralama, ev yemekleri, ev yapımı öğle yemeği ve en sevdiğiniz baristadan 2 kat daha fazla kahve ikram ediliyor.

Her iş gününde kahveye 5 dolar harcadığınızı biliyorsunuz, bu ortalamalar haftada 25 dolar, ayda 100 dolar (bu sizin telefon faturası!) Veya yılda 1.200 dolar. (Henüz kahve vermeyin; işte Kahveden tasarruf etmenin 17 yolu!)

Her gün harcadığımız küçük miktardaki paraların önemli miktarlarda nasıl toplandığını düşünün. Bunun yerine bu birkaç dolar yatırılırsa, kolayca uygun bir emeklilik yuva yumurta olabilir.

Yaşam Giderlerini Azaltın

Kariyerinizde bulunduğunuz yere bağlı olarak, daha düşük bir yaşam maliyeti olan bir yere taşınabilirsiniz. Yıllık Yaşam Doyumu Maliyeti, kullanıcıların ABD'deki çeşitli yerleri karşılaştırmasını sağlar. İnsanları verilere erişmeleri için ücretlendirirken, binlerce dolar kazanmak için birkaç dolar harcamak iyi bir yatırım olabilir. CBS son zamanlarda bu verileri ABD'de Yaşamak İçin En Ucuz 10 Yer Listesi'ni derlemek için kullandı.Harlingen, Teksas'ın önceki üç yıldan beri olduğu gibi en ucuz olduğunu keşfetti.

Aynı şekilde diğer bazı yaşam harcamaları sağlık gibi şeylerdir. Gerek emeklilik sağlık planı ve kaliteli tıbbi bakım alabileceğinizden emin olun.

Daha Uzun Çalışın

Emekliliğinizin ertelenmesi, emeklilik sonrası emekliye ihtiyaç duyacağınız miktarı azaltmanın başka bir yoludur. Sosyal Güvenlik İdaresi web sitesi, fayda sağlamaya başlamanız için en iyi yaşını daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek bir emeklilik planlayıcısı sunar. Çizim avantajlarından yararlanmaya başlamak için tarihi ertelediğinizde daha fazla alma eğiliminde olacaksınız.

Şu anki yasaya göre, herhangi bir zamanda, 62 ile 70 yaş arasında herhangi bir zamanda faydalanmaya uygun olursunuz, çünkü erken başlarsanız, daha uzun bir süre boyunca daha az bir miktar alırsınız ve daha sonra başlarsanız daha büyük bir miktar alırsınız. daha kısa bir süre boyunca.

Emekli olarak rahat bir şekilde yaşamanın ne kadar bedel olacağını hafife almayın. Tıbbi giderler, ev bakımı, seyahat ve eğlence ve aile desteği, tüm emeklilik olarak yaşamanın maliyetine katkıda bulunur. Ve etrafınızda gördüğünüz gibi, bu maliyetler her yıl yükseliyor.

Emeklilik, hem emeklilik olarak yaşamanın ihtiyaçlarını hem de emekliliğinizin tadını çıkarabilmenin anahtarıdır. Kendinizi emekli olarak bulduğunuz gün için planlamaya başlamak asla çok erken değildir; ayrıca asla emeklilik için çok geç kalmaya başla. Devam etmekte olan mali varlığınızı garantilemek için şimdi daha fazla para kazanın, özellikle de Sosyal Güvenlik'in motoru sizden önce gaz tükettiyse.

Ne Kadar Sosyal Güvenlik Alacağım Hesapla

Sosyal Güvenlik İdaresi, bireysel kazançlarınızı SSA'ya rapor edilmeyen bir Hızlı Hesap Makinesi'ne sahiptir. Emekliliğinizde alacağınız ödemelerin bir tahminde bulunmak için bunu kullanabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik'ten emekliye ne alacağınızı tam olarak bilmek istiyorsanız Emeklilik Tahmincisini kullanmanız gerekir.

fotoğraf kredisi: photopin cc ile yüzlerce

Videoyu izle: Sosyal Sigorta Numarası Nasıl Alınır? (Sosyal Güvenlik Numarasının Alınması) - İş ve Seyahat

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

ING Reliastar Hayat Sigortası İncelemesi
Maliye

ING Reliastar Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortasına sahip olmak, sevilmeyenlerin ve hayatta kalanların gereksiz bir mali sıkıntıya maruz kalmasına gerek kalmayacaktır - beklenmedik bir durum olsa bile. Bunun nedeni, bir hayat sigortası poliçesinden elde edilen gelirlerin, borçların ödenmesi ve devam eden aylık faturaların ödenmesi de dahil olmak üzere çeşitli farklı şeyler için kullanılabilmesidir.
Devamını Oku
Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yolları
Maliye

Vergi Online Dosya 6 Ucuz Yolları

Yıllar boyunca insanlar gelirlerini, harcamalarını ve kesintileriyle ilgili evrakları toplayıp yerel vergi yöneticisi ofisine sürüklüyorlar. Bazı insanlar da ister çevrimiçi ister kişisel olarak işlerini kendileri yapabilirler. Çevrimiçi vergi hazırlamanın icadı, benim düşünceme göre dahiydi.
Devamını Oku
Americo Life Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Americo Life Sigorta Şirketi İncelemesi

Beklenmedik durumdaysa sevdiklerinin maddi olarak yerine getirilebilmesi için en iyi stratejilerden biri iyi ve sağlam bir hayat sigortası poliçesi satın almaktır. Bunun nedeni, hayat sigortası yoluyla elde edilen gelirlerin - faydalanıcılara gelir vergisinden muaf olması - yaşam giderlerini ödemeye devam etmek veya büyük borçları ödemek için kullanılabilir.
Devamını Oku