Maliye

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım

Bunu yaptınız: Önceki tavsiyede, üniversite derecenizi aldınız ve çalışan profesyonel dünyaya dönüştünüz.

Şimdi ne olacak?

Öğrenci kredilerinizin devam etmesi için iyi bir şans var.

Şanslı olanlardan biri iseniz, kredileriniz yoktur, ancak hepsi eğitiminize doğru gittiğinden, hala nakit paranız var demektir.

Ve tabii ki, yeni bir derece-sahibi olmak, işiniz muhtemelen giriş seviyesidir ve istediğiniz kadar ödeme yapmamanız ya da bir önceki kariyerinizde kazandığınız kadar.

1. İlk Adım - Tanımla

Finansman için ilk adım, elbette, bir gelir kaynağıdır. Üniversiteden çıkmış bir iş ile mezunların daha küçük bir yüzdesini değilseniz, aramaya başlayalım. Özgeçmişleri ve başvuruları göndermenin yanı sıra, sadece dört yılını harcadığınız kişileri işe almayı unutmayın.

Kolejlerin çoğunda lider bulma ve hatta referans olarak hareket etme konusunda yardımcı olacak bir kariyer merkezi vardır. Profesörler, asistanlar ve diğer öğrenciler, alanınızdaki yardıma ihtiyacı olan birini tanıyabilirler. Herkesin, bir tanesi sizi bir ipucu bulana kadar ne yapmak istediğinize bağlı olarak uzaktan bağlayabilirsiniz! Bir staj bile, çoraplarını yere vurduktan sonra kariyere dönüşme potansiyeline sahip olacak.

2. Borç eliminasyonu

Bir gelir kaynağınız olduğunda, bir sonraki adım borcu ortadan kaldırmaktır. Öğrenci kredilerini ödemek zor olabilir, ancak en azından her ay minimum tutarı ve mümkünse daha fazlasını geri ödemek önemlidir.

Unutmayın, şimdi ne kadar ödersiniz, daha az ödersiniz! Delilikte, diğer borç kaynaklarını - kredi kartları, araba ödemeleri, ipotekleri - unutmamak önemlidir. Kredi puanınız bu süreçte çok önemli bir rol oynamaktadır ve şirketler yeni mezunların hedeflerine ulaşmak için özel bir özen göstermektedir (orada bol miktarda olmasına rağmen DUNS numarasını düşünün).

Belirli bir tarihte ödeme yapmak için ayda ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenin ve yapın! Bu ödemelerin öncelikli olması gerekiyor.

3. Kes şunu!

Aylık ne kadar para borçlandığını ve bakkaliye ve gaz gibi gerekli masrafları hesapladıktan sonra, masrafları azaltabileceğinize karar verin. Teknolojiden faydalanın ve internet üzerinden alışveriş kuponlarını yazdırın - Safeway, mağazaya bile gitmeden önce para tasarrufu yapmanıza olanak tanıyan bir programa sahiptir ve çoğu market, hafta içi reklamlarını çevrimiçi duruma geçirir, böylece şehir genelinde araba kullanmadan alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence ve diğer lüks harcamalar için, nakit tasarrufu sağlamak için Groupon gibi siteleri düşünün.

4. Save-A-Lot

Borcunuzu ortadan kaldırmaya başladığınızda ve masraflarınız üzerinde bir sapınız olduğunda (ve bu adım aylar hatta yıllar alabilir, bu yüzden kötü hissetmeyin!), Emeklilik için tasarruf yapmaya başlama zamanı. Tabii ki, araba sıkıntısı gibi beklenmedik masraflar için veya bir ev gibi planlanmış masraflar için nakit para ayırmanız gerekir, fakat emeklilik planlaması tamamen farklı bir ballgame. İşvereniniz bir tane sunuyorsa 401 (k) programından yararlanın.

Ne kadar genç olursanız olun, emeklilik planlamanız şarttır - Mütevelli Heyeti Sosyal Güvenlik Kurulu bu hafta açıklanan programın fonlarının 2033'te bitebileceğini duyurdu.

Emekliliğiniz için tasarruf etmek hiç kimsenin sorumluluğu olmamalı, ancak kendi güvenliğiniz olmamalıdır.

Üniversiteyi finanse etmenin bu genel yol haritası çok zor görünebilir ya da bir daha asla “eğlenceli paranız” olmayacakmış gibi gözükebilir, ama şimdi unutulmamalıdır ki, artık borçları ödeyerek, gelecek için tasarruf ederek ve masrafları azaltarak - anahtardır. Gelecekte mali refah için, özellikle ekonomi sizin yaşamınızda tekrar nüksetmelidir.

Her gün bir gün alın ve paranızdan sorumlu olun, rahatça yaşayabilmeli ve mahrum kalmamalısınız.

Bu konuk makalesi, finans gazetecisi tarafından yazılmıştır. LeighAnne Zinsmeister : Gazetecilik ve iyi yemek meraklısı LeighAnne, zamanını Arizona Cumhuriyeti'nde bir tel editörü ve tasarımcı olarak geçiriyor. Spordan siyasete kadar her şeyi yazabilen LeighAnne, her şeyden haberi için gerçek bir tutkusu var.

Videoyu izle: General Mobile E-Tab 4 ROOT Yapma ve MDM Kilidi Nasıl Kırılır! (FATİH MEB)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın
Maliye

En İyi Motosiklet Sigortası Satın Alın

İki tekerlek veya dörtte, aynı hedefe sahip olursunuz: nereye gideceğinize ulaşmak için. Ama, bir araba ve bir motosiklet arasında ne fark var! Bisiklette, ön camın arkasındaki pasif bir görüntüleyiciden daha fazlasısınız, manzaranın bir parçasısınız. Motosiklet sigortanız, araba sigortanızla ortak bir hedefi paylaşsa da, farklı olmalıdır: mülkünüzü korumak ve en kötü ihtimalle bazı yedeklemeler sağlamak.
Devamını Oku
Hukuk Fakültesi Okul Ücreti Ortalama Maliyeti - Gerçekten Buna Değer mi?
Maliye

Hukuk Fakültesi Okul Ücreti Ortalama Maliyeti - Gerçekten Buna Değer mi?

Mezun olduktan sonra hukuk diplomamı almayı düşündüğüm bir an vardı. Bu, kariyerime başlamak için hazır olduğumu fark edene kadar çok kısa bir an oldu. Several Çeşitli sınıf arkadaşlarımın hukuk derecelerini sürdürdüm ve gerçekten buna değer olup olmadığını merak ettim. Merak ettim, stajyer Kevin'e, ne kazandığını görmek için araştırma yapmak için görevlendirdim.
Devamını Oku
Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?
Maliye

Çevrimiçi Kurs için Kesiyor musunuz?

Bir üniversite derecesi, bu günlerde iş bulmak için neredeyse bir gereklilik. İşverenler en az bir Önlisans derecesi görmek istiyor, ancak bir Lisans derecesi tercih edilir. Aynı zamanda kolej maliyetleri, büyük bir eğitim almayı birçok kişi için pahalı bir teklif haline getirmeye devam ediyor. Eğitiminizi geliştirebileceğiniz yollardan biri, çevrimiçi olmaktır.
Devamını Oku
Web sitenizi oluştururken zaman ve para tasarrufu için 7 yolu
Maliye

Web sitenizi oluştururken zaman ve para tasarrufu için 7 yolu

Küçük işletmeler işgücünün büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Sadece ABD'de işgücünün% 48'i bir tür küçük işletmede istihdam edilmektedir. Başarılı bir küçük işletme oluşturmak ve yürütmek için birkaç faktör var, ancak pazar başarısını sağlamak için her küçük işletme gereksinimi olan bazı araçlar var.
Devamını Oku