Maliye

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım

Bunu yaptınız: Önceki tavsiyede, üniversite derecenizi aldınız ve çalışan profesyonel dünyaya dönüştünüz.

Şimdi ne olacak?

Öğrenci kredilerinizin devam etmesi için iyi bir şans var.

Şanslı olanlardan biri iseniz, kredileriniz yoktur, ancak hepsi eğitiminize doğru gittiğinden, hala nakit paranız var demektir.

Ve tabii ki, yeni bir derece-sahibi olmak, işiniz muhtemelen giriş seviyesidir ve istediğiniz kadar ödeme yapmamanız ya da bir önceki kariyerinizde kazandığınız kadar.

1. İlk Adım - Tanımla

Finansman için ilk adım, elbette, bir gelir kaynağıdır. Üniversiteden çıkmış bir iş ile mezunların daha küçük bir yüzdesini değilseniz, aramaya başlayalım. Özgeçmişleri ve başvuruları göndermenin yanı sıra, sadece dört yılını harcadığınız kişileri işe almayı unutmayın.

Kolejlerin çoğunda lider bulma ve hatta referans olarak hareket etme konusunda yardımcı olacak bir kariyer merkezi vardır. Profesörler, asistanlar ve diğer öğrenciler, alanınızdaki yardıma ihtiyacı olan birini tanıyabilirler. Herkesin, bir tanesi sizi bir ipucu bulana kadar ne yapmak istediğinize bağlı olarak uzaktan bağlayabilirsiniz! Bir staj bile, çoraplarını yere vurduktan sonra kariyere dönüşme potansiyeline sahip olacak.

2. Borç eliminasyonu

Bir gelir kaynağınız olduğunda, bir sonraki adım borcu ortadan kaldırmaktır. Öğrenci kredilerini ödemek zor olabilir, ancak en azından her ay minimum tutarı ve mümkünse daha fazlasını geri ödemek önemlidir.

Unutmayın, şimdi ne kadar ödersiniz, daha az ödersiniz! Delilikte, diğer borç kaynaklarını - kredi kartları, araba ödemeleri, ipotekleri - unutmamak önemlidir. Kredi puanınız bu süreçte çok önemli bir rol oynamaktadır ve şirketler yeni mezunların hedeflerine ulaşmak için özel bir özen göstermektedir (orada bol miktarda olmasına rağmen DUNS numarasını düşünün).

Belirli bir tarihte ödeme yapmak için ayda ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenin ve yapın! Bu ödemelerin öncelikli olması gerekiyor.

3. Kes şunu!

Aylık ne kadar para borçlandığını ve bakkaliye ve gaz gibi gerekli masrafları hesapladıktan sonra, masrafları azaltabileceğinize karar verin. Teknolojiden faydalanın ve internet üzerinden alışveriş kuponlarını yazdırın - Safeway, mağazaya bile gitmeden önce para tasarrufu yapmanıza olanak tanıyan bir programa sahiptir ve çoğu market, hafta içi reklamlarını çevrimiçi duruma geçirir, böylece şehir genelinde araba kullanmadan alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence ve diğer lüks harcamalar için, nakit tasarrufu sağlamak için Groupon gibi siteleri düşünün.

4. Save-A-Lot

Borcunuzu ortadan kaldırmaya başladığınızda ve masraflarınız üzerinde bir sapınız olduğunda (ve bu adım aylar hatta yıllar alabilir, bu yüzden kötü hissetmeyin!), Emeklilik için tasarruf yapmaya başlama zamanı. Tabii ki, araba sıkıntısı gibi beklenmedik masraflar için veya bir ev gibi planlanmış masraflar için nakit para ayırmanız gerekir, fakat emeklilik planlaması tamamen farklı bir ballgame. İşvereniniz bir tane sunuyorsa 401 (k) programından yararlanın.

Ne kadar genç olursanız olun, emeklilik planlamanız şarttır - Mütevelli Heyeti Sosyal Güvenlik Kurulu bu hafta açıklanan programın fonlarının 2033'te bitebileceğini duyurdu.

Emekliliğiniz için tasarruf etmek hiç kimsenin sorumluluğu olmamalı, ancak kendi güvenliğiniz olmamalıdır.

Üniversiteyi finanse etmenin bu genel yol haritası çok zor görünebilir ya da bir daha asla “eğlenceli paranız” olmayacakmış gibi gözükebilir, ama şimdi unutulmamalıdır ki, artık borçları ödeyerek, gelecek için tasarruf ederek ve masrafları azaltarak - anahtardır. Gelecekte mali refah için, özellikle ekonomi sizin yaşamınızda tekrar nüksetmelidir.

Her gün bir gün alın ve paranızdan sorumlu olun, rahatça yaşayabilmeli ve mahrum kalmamalısınız.

Bu konuk makalesi, finans gazetecisi tarafından yazılmıştır. LeighAnne Zinsmeister : Gazetecilik ve iyi yemek meraklısı LeighAnne, zamanını Arizona Cumhuriyeti'nde bir tel editörü ve tasarımcı olarak geçiriyor. Spordan siyasete kadar her şeyi yazabilen LeighAnne, her şeyden haberi için gerçek bir tutkusu var.

Videoyu izle: General Mobile E-Tab 4 ROOT Yapma ve MDM Kilidi Nasıl Kırılır! (FATİH MEB)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

" width="370" height="280" alt="18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?"/>
Maliye

18 ayda borçtan 52.000 dolar nasıl para kazandık?

Bunun nasıl mümkün olabileceği sorulmuştur. Çok mu para kazandık? Çoğu insanın bilmediği bir şey biliyor muyuz? Kısa cevap “hayır”. Durumumuzu gerçekten olduğu gibi gördük, bir karmaşa. Biz, bizi mutlu etmek için yapabileceğimiz her şeyi satın almanın tüm kültürel yalanlarını satın aldık, yeni bir araba finanse ettik, böylece bakım konusunda endişelenmemiz gerekmedi, iyi bir iş bulmak için üniversiteye gittik, liste devam ediyor ve üzerinde.
Devamını Oku
Bu Blogun Amacı
Maliye

Bu Blogun Amacı

Jim Collins'teki Good to Great kitabında “Hedgehog Concept” i tanıttı. Hedgehog ve Fox'un hikayesini anlatır. Tilki kurnaz ve her zaman Hedgehog'a atlamak için yollar arıyor. Ancak, zaman geçtikçe tilki kirpi aşağı alamaz. Neden, sorabilirsin? Çünkü Kirpi bir şeyde iyi, kendini savunma.
Devamını Oku
Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku
Milyoner Oldu ve 37 Yaşında Emekli Oldu
Maliye

Milyoner Oldu ve 37 Yaşında Emekli Oldu

On yıldan kısa bir süre sonra, 38 yaşındaki Chris Reining, finansal hayatını değiştirdi ve erken emekli olabilmesi için yeterli para biriktirdi. Hedefler belirleyerek ve harcama alışkanlıklarını iyileştirerek, Chris 35 yaşında bir milyoner oldu ve 37 yaşındayken işinden ayrıldı. Artık boş zamanını yapmak istediği şeyi yapıyor.
Devamını Oku