Maliye

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım

Bunu yaptınız: Önceki tavsiyede, üniversite derecenizi aldınız ve çalışan profesyonel dünyaya dönüştünüz.

Şimdi ne olacak?

Öğrenci kredilerinizin devam etmesi için iyi bir şans var.

Şanslı olanlardan biri iseniz, kredileriniz yoktur, ancak hepsi eğitiminize doğru gittiğinden, hala nakit paranız var demektir.

Ve tabii ki, yeni bir derece-sahibi olmak, işiniz muhtemelen giriş seviyesidir ve istediğiniz kadar ödeme yapmamanız ya da bir önceki kariyerinizde kazandığınız kadar.

1. İlk Adım - Tanımla

Finansman için ilk adım, elbette, bir gelir kaynağıdır. Üniversiteden çıkmış bir iş ile mezunların daha küçük bir yüzdesini değilseniz, aramaya başlayalım. Özgeçmişleri ve başvuruları göndermenin yanı sıra, sadece dört yılını harcadığınız kişileri işe almayı unutmayın.

Kolejlerin çoğunda lider bulma ve hatta referans olarak hareket etme konusunda yardımcı olacak bir kariyer merkezi vardır. Profesörler, asistanlar ve diğer öğrenciler, alanınızdaki yardıma ihtiyacı olan birini tanıyabilirler. Herkesin, bir tanesi sizi bir ipucu bulana kadar ne yapmak istediğinize bağlı olarak uzaktan bağlayabilirsiniz! Bir staj bile, çoraplarını yere vurduktan sonra kariyere dönüşme potansiyeline sahip olacak.

2. Borç eliminasyonu

Bir gelir kaynağınız olduğunda, bir sonraki adım borcu ortadan kaldırmaktır. Öğrenci kredilerini ödemek zor olabilir, ancak en azından her ay minimum tutarı ve mümkünse daha fazlasını geri ödemek önemlidir.

Unutmayın, şimdi ne kadar ödersiniz, daha az ödersiniz! Delilikte, diğer borç kaynaklarını - kredi kartları, araba ödemeleri, ipotekleri - unutmamak önemlidir. Kredi puanınız bu süreçte çok önemli bir rol oynamaktadır ve şirketler yeni mezunların hedeflerine ulaşmak için özel bir özen göstermektedir (orada bol miktarda olmasına rağmen DUNS numarasını düşünün).

Belirli bir tarihte ödeme yapmak için ayda ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenin ve yapın! Bu ödemelerin öncelikli olması gerekiyor.

3. Kes şunu!

Aylık ne kadar para borçlandığını ve bakkaliye ve gaz gibi gerekli masrafları hesapladıktan sonra, masrafları azaltabileceğinize karar verin. Teknolojiden faydalanın ve internet üzerinden alışveriş kuponlarını yazdırın - Safeway, mağazaya bile gitmeden önce para tasarrufu yapmanıza olanak tanıyan bir programa sahiptir ve çoğu market, hafta içi reklamlarını çevrimiçi duruma geçirir, böylece şehir genelinde araba kullanmadan alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence ve diğer lüks harcamalar için, nakit tasarrufu sağlamak için Groupon gibi siteleri düşünün.

4. Save-A-Lot

Borcunuzu ortadan kaldırmaya başladığınızda ve masraflarınız üzerinde bir sapınız olduğunda (ve bu adım aylar hatta yıllar alabilir, bu yüzden kötü hissetmeyin!), Emeklilik için tasarruf yapmaya başlama zamanı. Tabii ki, araba sıkıntısı gibi beklenmedik masraflar için veya bir ev gibi planlanmış masraflar için nakit para ayırmanız gerekir, fakat emeklilik planlaması tamamen farklı bir ballgame. İşvereniniz bir tane sunuyorsa 401 (k) programından yararlanın.

Ne kadar genç olursanız olun, emeklilik planlamanız şarttır - Mütevelli Heyeti Sosyal Güvenlik Kurulu bu hafta açıklanan programın fonlarının 2033'te bitebileceğini duyurdu.

Emekliliğiniz için tasarruf etmek hiç kimsenin sorumluluğu olmamalı, ancak kendi güvenliğiniz olmamalıdır.

Üniversiteyi finanse etmenin bu genel yol haritası çok zor görünebilir ya da bir daha asla “eğlenceli paranız” olmayacakmış gibi gözükebilir, ama şimdi unutulmamalıdır ki, artık borçları ödeyerek, gelecek için tasarruf ederek ve masrafları azaltarak - anahtardır. Gelecekte mali refah için, özellikle ekonomi sizin yaşamınızda tekrar nüksetmelidir.

Her gün bir gün alın ve paranızdan sorumlu olun, rahatça yaşayabilmeli ve mahrum kalmamalısınız.

Bu konuk makalesi, finans gazetecisi tarafından yazılmıştır. LeighAnne Zinsmeister : Gazetecilik ve iyi yemek meraklısı LeighAnne, zamanını Arizona Cumhuriyeti'nde bir tel editörü ve tasarımcı olarak geçiriyor. Spordan siyasete kadar her şeyi yazabilen LeighAnne, her şeyden haberi için gerçek bir tutkusu var.

Videoyu izle: General Mobile E-Tab 4 ROOT Yapma ve MDM Kilidi Nasıl Kırılır! (FATİH MEB)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları
Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_90_RMD.mp3 Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz? Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız. Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.
Devamını Oku
14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri
Maliye

14 En İyi Bordro Dışkaynak Şirketleri

Birçok işletme sahibi bordro gibi yönetim görevlerini kabul ettiğinden daha fazla zaman ayırmak zorundadır. Sizin için çalışan birden fazla yüklenici veya çalışanınız olduğunda, defter tutma alışkın olduğunuzdan çok daha fazla zaman alır. Bordro outsourcing şirketleri kullanarak zaman ve para tasarrufu sağlayabilir böylece işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.
Devamını Oku
Yetişkin Çocukların Desteklenmesi Emekliliğinizi Nasıl Kasıtabilir?
Maliye

Yetişkin Çocukların Desteklenmesi Emekliliğinizi Nasıl Kasıtabilir?

İlk kez emeklilik hakkında konuşmak için Jack ve Peggy ile oturduğumda, hemen bir çaresizlik hissi fark ettim. Umutlu emeklilik tarihinden sadece iki yıl uzakta, Jack sonsuza dek çalışmak zorunda kalabileceğinden endişe ediyordu. Peggy gözlerinde dikkatli bir bakışla koltuğunun etrafında karıştırdı. Sanki konuyu halihazırda değiştireceğimi ümit ediyordu - sanki o kadar çaresizce ihtiyaç duyduğu yardımı istemiyormuş gibi.
Devamını Oku