Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel.

Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor.

Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.

Ne kadar olacak sağlık giderlerini karşılamak için emekli olmak özel yaşam tarzınıza ve duruma bağlı olacaktır. Fidelity Investments'a göre, evli bir çiftin 240.000 dolar kadar paraya ihtiyacı olabilir ve bunların çoğu sadece sağlık hizmetlerinin masraflarını karşılamak için.

Emeklilik için hazırlanmaya başlıyorsanız, yapabileceğiniz çeşitli yollar vardır. sağlık giderlerinden tasarruf edin.

Şimdiki zaman yok

Maliyetlerinizi düşürmek istiyorsan, erteleme gerekmiyor. En iyi bahisten para kazanmaya başlamak. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, sağlık tasarrufu hesabı açmak (HSA). Bu vergi avantajlı hesaplar, nitelikli tıbbi faturalar için ödeme yaparken, para tasarrufu yapmak ve faiz elde etmek için ideal bir yoldur. Kullanılmayan paralar sadece hesapta kalacak ve bir sonraki yıla devredecek. Bir HSA ile sayısız fayda vardır ve 55 ile 65 yaşları arasındakilerin her yıl hesapta 1.000 dolarlık ek tasarruf yapmasına izin verilir.

Yeterli kapsama sahip misiniz?

Yaşlandıkça sağlık ihtiyaçlarınız sıklıkla değişir. Genel olarak, insanlar mevcut politikalarına sağlık sigortası kapsamı eklemelidir, ancak bazı durumlarda gerçekten ihtiyaç duymadığınız ya da kullanmamanız için kapsama ödeyebilirsiniz. Lisanslı bir sağlık sigortası acentesiyle oturmak ve ek faydalara ihtiyacınız olup olmadığını görmek için ince dişli bir tarakla sağlık planınızı gözden geçirmeniz veya bir kısmını kesmeniz iyi bir fikirdir. Ek faydalar sağladıkça orijinal Medicare yerine emekli olduğunuzda Medicare Supplement veya Medicare Advantage planıyla daha iyi olabilirsiniz.

Uygun Bakım Yasası'na gelerek gelin

Uygun Bakım Yasası tamamen uygulandığında, birkaç yeni sağlık sigortası yasaları yürürlükte olacaktır. Çoğu yaşlı, reformlardan faydalanacak ve ayrıntıları bilmek önemlidir. Örneğin, kendi cebinizden veya başka herhangi bir ücretinizden ortak ödemeye ihtiyaç duymadan önleyici bakım alabileceksiniz.

Öte yandan, önleyici nedenlerle bir sağlık hizmeti sağlayıcısını ziyaret ediyorsanız ve aynı zamanda ek bir hizmet veya prosedür alıyorsanız, ödeme yapmanız gerekebilir. Tedaviden önce finansal sorumluluklarınızın ne olduğunu tam olarak bilmek iyi bir fikirdir.

Daha iyi bir anlaşma için gözünüzü uzak tutun

Sadece bir Medicare planınız olduğu için hayat için ona bağlı kaldığınız anlamına gelmez. Programın açık kayıt dönemi boyunca her yıl pazarda neler olup bittiğini takip edin. Sağlık sigortası sağlayıcılarının yeni politikalar yayınlayabileceğini ve daha eski olanları atabileceğini göreceksiniz.

Tabi ki, oranları da artırabilirler. Mümkün olan en iyi fiyata mümkün olan en iyi kapsama alanını aldığınızdan emin olmak için tüm seçeneklerinizi karşılaştırmak için zaman ayırın.

Sağlık planınızın ne yaptığını biliyor ve kapsamaz

Emekli olduğunuzda, Medicare’in ve diğer sağlık planlarının tam olarak ne kapsadığını bilmek önemlidir. Uzun süreli bakım hemşirelik bakımı gibi bir şey sağlandığını ve maliyetlerin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Bu tür bir bakımın gerekip gerekmediğini tahmin etmek imkansız olsa da, çok pahalı olmayanlar için biraz fazladan ödeme yapmaya değer olabilir. Kapsama olmadan, bakım evinde kalma maliyeti astronomik olabilir.

Videoyu izle: Zirve Bordro Kaydı-Maaş Hesaplama-Maaş Bordrosu Yapıma-SGK Bildirimleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?
Maliye

Emekli İçin Tasarruf - “Geç” Ne Zaman, Geç mi?

Bugün milyonlarca Amerikalı, bir zamanlar yaptıkları yaşam tarzını yaşamalarına izin vermek için yeterli parası olmayan emeklilik yaşına giriyor. Hayata erken yatırım yapmaya başladığımız söylenirken, çoğumuz bir sebepten ötürü değil. Yıllar boyunca “daha ​​çok biriktirebilseydim” ve “daha ​​önce başlayacaklarını” isteyen birçok insanla konuştum.
Devamını Oku
GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri
Maliye

GFC TV Ep 006: 3 Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri

Mary'nin (isim değişti) anne, beş yıldan uzun bir süredir bakım tesisindeydi. Mary bana geldiğinde, yatırım hesabını, kocası ve annesinin hesabıyla (avukatı vardı) Firmanın İttifak Varlık Yönetimi'ne aktardı. Mary'ye hedeflerinin annenin parası için ne olduğunu sorduk ve bize annenin parayı Mary'ye ve torunlara bırakmasını istediğini söyledi.
Devamını Oku
Motive Olmak için 10 Büyük Kariyer Alıntıları
Maliye

Motive Olmak için 10 Büyük Kariyer Alıntıları

Önümüzdeki birkaç hafta içinde bir yaşam için ne yaptıklarını seven insanlarla röportaj yapacağım bir podcast yayınlayacağım. Bu podcast için hazır olmanızı sağlamak için, size sevdiğiniz bir kariyer peşinde koşarken sizi motive etmek için bazı alıntılar getireceğimi düşündüm: “Sevdiğiniz bir işi seçin ve hayatınızda asla bir gün çalışmak zorunda kalmayacaksınız. .
Devamını Oku
2018'de Ödenen 27 En İyi Anket Uygulaması
Maliye

2018'de Ödenen 27 En İyi Anket Uygulaması

Telefonunuzdan para kazanmanın en kolay yollarından biri hangisidir? Çevrimiçi anketler. Düzinelerce site size nakit veya hediye kartıyla ödeme yapan ücretli anketler sunmaktadır. Diğer birçok çevrimiçi mağaza, alışveriş girişlerinizle ilgili olarak piyango girişine ilişkin görüşünüze ilişkin fikirlerinizi sormaktadır. En iyi anket uygulamalarını kullanmak, zamanınızdan en fazla para kazanmanızı sağlar ve 15 dakika veya daha kısa sürede para kazanmak istiyorsanız bir göz atmaya değer.
Devamını Oku