Maliye

Emeklilik Sağlık Maliyetlerine Hazırlanmak İçin Beş Yol

Nihayet emekli olduktan sonra ayağını kaldır ve rahatlamanız kesinlikle çok güzel.

Maalesef, artık işe yaramıyor olsanız bile faturalar devam ediyor.

Bu, aynı standart yaşamdan yararlanabilmeniz için emeklilik fonlarınızı önceden düşünmeniz gerektiği anlamına gelir.

Unutmayın, yaşlandıkça ihtiyaç duyacağınız en önemli şeylerden biri sağlık sigortasıdır.

Ne kadar olacak sağlık giderlerini karşılamak için emekli olmak özel yaşam tarzınıza ve duruma bağlı olacaktır. Fidelity Investments'a göre, evli bir çiftin 240.000 dolar kadar paraya ihtiyacı olabilir ve bunların çoğu sadece sağlık hizmetlerinin masraflarını karşılamak için.

Emeklilik için hazırlanmaya başlıyorsanız, yapabileceğiniz çeşitli yollar vardır. sağlık giderlerinden tasarruf edin.

Şimdiki zaman yok

Maliyetlerinizi düşürmek istiyorsan, erteleme gerekmiyor. En iyi bahisten para kazanmaya başlamak. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, sağlık tasarrufu hesabı açmak (HSA). Bu vergi avantajlı hesaplar, nitelikli tıbbi faturalar için ödeme yaparken, para tasarrufu yapmak ve faiz elde etmek için ideal bir yoldur. Kullanılmayan paralar sadece hesapta kalacak ve bir sonraki yıla devredecek. Bir HSA ile sayısız fayda vardır ve 55 ile 65 yaşları arasındakilerin her yıl hesapta 1.000 dolarlık ek tasarruf yapmasına izin verilir.

Yeterli kapsama sahip misiniz?

Yaşlandıkça sağlık ihtiyaçlarınız sıklıkla değişir. Genel olarak, insanlar mevcut politikalarına sağlık sigortası kapsamı eklemelidir, ancak bazı durumlarda gerçekten ihtiyaç duymadığınız ya da kullanmamanız için kapsama ödeyebilirsiniz. Lisanslı bir sağlık sigortası acentesiyle oturmak ve ek faydalara ihtiyacınız olup olmadığını görmek için ince dişli bir tarakla sağlık planınızı gözden geçirmeniz veya bir kısmını kesmeniz iyi bir fikirdir. Ek faydalar sağladıkça orijinal Medicare yerine emekli olduğunuzda Medicare Supplement veya Medicare Advantage planıyla daha iyi olabilirsiniz.

Uygun Bakım Yasası'na gelerek gelin

Uygun Bakım Yasası tamamen uygulandığında, birkaç yeni sağlık sigortası yasaları yürürlükte olacaktır. Çoğu yaşlı, reformlardan faydalanacak ve ayrıntıları bilmek önemlidir. Örneğin, kendi cebinizden veya başka herhangi bir ücretinizden ortak ödemeye ihtiyaç duymadan önleyici bakım alabileceksiniz.

Öte yandan, önleyici nedenlerle bir sağlık hizmeti sağlayıcısını ziyaret ediyorsanız ve aynı zamanda ek bir hizmet veya prosedür alıyorsanız, ödeme yapmanız gerekebilir. Tedaviden önce finansal sorumluluklarınızın ne olduğunu tam olarak bilmek iyi bir fikirdir.

Daha iyi bir anlaşma için gözünüzü uzak tutun

Sadece bir Medicare planınız olduğu için hayat için ona bağlı kaldığınız anlamına gelmez. Programın açık kayıt dönemi boyunca her yıl pazarda neler olup bittiğini takip edin. Sağlık sigortası sağlayıcılarının yeni politikalar yayınlayabileceğini ve daha eski olanları atabileceğini göreceksiniz.

Tabi ki, oranları da artırabilirler. Mümkün olan en iyi fiyata mümkün olan en iyi kapsama alanını aldığınızdan emin olmak için tüm seçeneklerinizi karşılaştırmak için zaman ayırın.

Sağlık planınızın ne yaptığını biliyor ve kapsamaz

Emekli olduğunuzda, Medicare’in ve diğer sağlık planlarının tam olarak ne kapsadığını bilmek önemlidir. Uzun süreli bakım hemşirelik bakımı gibi bir şey sağlandığını ve maliyetlerin ne olduğunu bildiğinizden emin olun. Bu tür bir bakımın gerekip gerekmediğini tahmin etmek imkansız olsa da, çok pahalı olmayanlar için biraz fazladan ödeme yapmaya değer olabilir. Kapsama olmadan, bakım evinde kalma maliyeti astronomik olabilir.

Videoyu izle: Zirve Bordro Kaydı-Maaş Hesaplama-Maaş Bordrosu Yapıma-SGK Bildirimleri

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Mobilya Satmak için 35 Yer Hızlı (Yerel ve Çevrimiçi)
Maliye

Mobilya Satmak için 35 Yer Hızlı (Yerel ve Çevrimiçi)

Mobilya, aile ihtiyaçlarımız ve dekor stilleri değiştikçe sürekli olarak yer değiştirdiğimiz bir ev eşyasıdır. Çoğu kez, değiştirdiğiniz mobilya hala iyi durumda ve çöplükte gömülmeye hazır değil. Kullanılmış Mobilyalarınızı Satın Birini çöp kutusuna götürmek yerine, fazladan para kazanmak için veya kullanılmış olabileceğiniz yeni eşyaların maliyetlerini dağıtmak için kullanılmış mobilyalarınızı satmayı düşünün.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Cüzdanını Kontrol Et, Bu Nadir Dolar Faturaları İyi Para Değerindedir"/>
Maliye

Cüzdanını Kontrol Et, Bu Nadir Dolar Faturaları İyi Para Değerindedir

Çocukken, ailem küçük bir pazara sahipti, ve şimdi her şey babam, mağazamızda alışveriş yapan büyükanne ve büyükbabalardan gerçekten eski faturalar alacaktı. Babamın 1900'lü yılların başlarında bana bir dolarlık banknot gösterdiğini hatırlıyorum ve şöyle bir şeye benziyordu: Birkaç yıl önce babam bana yıllarca tuttuğu 200 dolarlık eski faturaları verdi.
Devamını Oku
Serbest Yazar Nasıl Olulur? (Ayda 0 ile 20.000 $ arasında)
Maliye

Serbest Yazar Nasıl Olulur? (Ayda 0 ile 20.000 $ arasında)

Serbest yazar olmanın nasıl bir yol olduğunu öğrenmek istiyorsanız, evinizden inanılmaz bir gelir elde edebilirsiniz, bu yazı tam size göre. Kendi patronunuz olduğunu, neredeyse sınırsız gelir potansiyeli olduğunu ve evden çalışmayı hayal edin. Bütün gün bir hücrenin içine işemek yerine, hayal gücünün hayatını inşa etmek için yaratıcı yeteneklerine ve katı iş ahlakına güveniyorsun.
Devamını Oku