Kazanmak

Her Girişimcinin Okuması Gereken 10 İncil Ayeti

Kutsal Kitap, hayat dersleri ile doludur - insanlığın Tanrı ile yaşadığı deneyimleri. Depresyonda olanlar, günahlarla mücadele edenler, zor insanlarla uğraşanlar için dersler var - siz isminiz var. Bir Hıristiyan olarak, Kutsal Kitabın bana öğrettiği en önemli derslerden biri, Tanrı'nın lütfuna (ki iman gerektirir) güvenmek ve kendimi Tanrı'nın görüşüne uygun hale getirmek için kendi çalışmalarım değil. Ancak, sadece yaşamda değil hayatımda da hayati önem taşıyan başka dersler de var.

Çok fazla sorumluluk alan bir girişimciyim. Neyse ki, bazı çok değerli dersleri öğreten iş hakkında birçok İncil ayet vardır. İşte size İncil'de size yardımcı olabilecek en iyi ayetler!

1. Tembel elleri yoksulluk için yapar, ama gayretli eller zenginlik getirir. - Atasözleri 10: 4 (NIV)

Atasözleri hayatla ilgili her türlü fantastik gözlemle doldurulur. Bu, nasıl gevşeyeceğinizi, yoksullukla nasıl karşılanacağınızı gösterir. Bu mantıklı, değil mi?

Günün her anından en iyisini yapmaya inanıyorum. Sıkı çalışırım, Gerçekten mi zor. Finansal istikrara yol açan gayretlere inanıyorum. Zorlu çalışmamın bir sonucu olarak, fantastik bir varlık yönetimi firması ve finansal bir web sitesi (şimdi okuduğun) inşa ettim. Bu şirketler ortalama Amerikan markalarından çok daha fazlasını getiriyor ve bu işletmeleri kurmam gereken fırsatlardan dolayı çok minnettarım.

İşe devam etmek istiyorsanız, gayretli olun. Yine de kendini giymek zorunda değilsin, ama…

2. Zenginlik elde etmeyiniz; Desistmeye yetecek kadar ayırt etmek. - Atasözleri 23: 4 (ESV)

Bahsettiğim gibi çok çalışıyorum. Ama bu, mola almadığım anlamına gelmez. Hayatta zengin olmaktan çok daha önemli şeyler var. Örneğin aileyi al. Karım ve çocuklarım olmadan ne yapardım?

Zengin olmanın doğal olarak yanlış bir tarafı yok. Ama yanlış bir şey var kendini giyiyorsun zengin olmak için. Hepimiz bir servet kazandı ama sonra ailelerini terk eden workaholics hikayelerini duyduk. Evlenmeleri ayrılır ve çocukları acı çeker. Bu sonuçlara değecek kadar zengin olmak için kendini mi giyiyorsun? Tabii ki değil!

Hamurunu toprağa koşmadan yetiştirebileceğini iddia ederim. Ama bana güven, biliyorum kolay değil. Gemiye gitmediğime emin olmak için kendimi izlemeliyim.

Her zaman girişimci ruhumuzu kontrol altında tutmalıyım. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri eşinizi dinlemek. Yavaşlatmanız gerektiğini söylerlerse, yavaşlamanız gerekir.

3. Sluggards mevsimde pulluk değil; hasat zamanında öyle görünüyorlar ama hiçbir şey bulamıyorlar. - Atasözleri 20: 4 (NIV)

İşte girişimciler için bir ders - her zaman bir hasadına yol açan fırsatlara dikkat edin. Bu ayet muhtemelen çalışmaya istekli olmanın erdemleri hakkında daha fazladır, fakat aynı zamanda mevsimde çalışmaktan bahseder. Belli mevsimler ile fırsatlar geliyor. Eğer bu fırsatlar bir kenara itilirse, kendinize ihtiyaç duyabiliyorsunuz ama işe yaramıyorsunuz diye bir şeylere rastlamıyorsunuz! Meyve geldiğini unutma sonra emek.

4. Ne yaparsanız yapın, Rab için olduğu gibi, Tanrı için olduğu gibi yürekten çalışın, Rab'den, ödülü olarak mirasınızı alacaksınız. Rab İsa'ya hizmet ediyorsun. - Koloseliler 3: 23-24 (ESV)

Mükemmel patron için çalışmayı hayal et. Söyledikleri ve yaptıkları her şey kesinlikle mükemmel. Her seferinde doğru seçimleri yaparlar. Her seferinde doğru kelimeleri konuşuyorlar. Haklılar - tahmin ettiniz - zamanın% 100'ü. Oldukça korkutucu geliyor, değil mi?

Mükemmel patron için çalışıyor olsaydın oyununu hızlandırmaz mıydın? Paralarını, zamanlarını ve diğer kaynaklarını nasıl ele aldığına dikkat etmez miydin? Tabii ki yaparsın! Sonuçta, mükemmellik herşeyi görür. İnsan ustaları için çalışırken, zihnimizin arkasında, gevşemeye yer olabileceğini biliyoruz. Ama Tanrı için çalışırken, köşeleri kesecek yer yok.

Ürününüze ya da hizmetinize uyum sağladığınızı ve bitirdiğinizde, Tanrı sizi memnun edecektir, ama büyük ihtimalle insan ustalarınız da fark edecektir. Tanrı'nın, insan ustalarınızın düşündüğünden daha çok düşündüğü şeyleri önemsediğinizden emin olun. Bunu yap, ve insan ustaların, tanrısal insanlarsa, muhtemelen memnun olurlar.

5. Boşuna erken kalkıp geç kaldınız, yiyecek için yemek için emek sarfediyorsunuz - çünkü sevdiği kişilere uyuyor. - Mezmur 127: 2 (NIV)

İlk bakışta, bu ayet, erken uyanıp geç yatmak yerine uykunuzu almak için iyi olduğuna dair genel bir açıklama yapıyor gibi görünüyor. Uyumak için kesinlikle değer olsa da, belki de daha fazlasını söylüyor. İşte bölümün ilk ayeti:

RAB, evi inşa etmedikçe, inşaatçılar boş yere çalışırlar. RAB kenti gözetmedikçe, gardiyanlar boş yere beklerler. - Mezmur 127: 1 (NIV)

Bir ayetin içeriğine bakmak her zaman iyidir. Burada ayet, Rab'bin elinin düzgün çalışması için bir şeyde nasıl olması gerektiğinden bahsediyor.Ayrıca, Rab'bin eli içinde olmadığı sürece, erken kalkıp geç kalmanın da yararı yok mu? Belki de bir olasılık. Her halükarda, Rab'be güvenmemiz gerektiğini hatırlamak önemlidir. Yalnız kendi yeteneklerimize güvenmemeliyiz - Lord, yaptığımız her şeyin kalbinde olmalı.

6. Öyleyse, başkalarının sana yapmasını istediğin her neyse, onlara da yap, çünkü bu Kanun ve Peygamberler. - Matta 7:12 (ESV)

Tanrı'nın onayladığı iş, sağlam bir anlayış ve ahlak anlayışını gerektirir.Neyse ki, İsa genel ahlak konularının çoğunu Altın Kural olarak bilinen birkaç kelimeyle basitleştirdi. Girişimci olarak kendimizi diğer insanların ayakkabılarına koyduğumuzda, bu insanlara tedavi edilmek istediğimiz gibi davranma olasılığı daha yüksektir. İşte müşterileriniz için en iyi şeyi yapmak için kullanabileceğiniz birkaç iş sorusu var:

  • Müşteri olsaydım, işimin hizmet hızından memnun olur muyuz?
  • Müşteri olsaydım, işimin benimle nasıl iletişim kurduğunu takdir eder miydim?
  • Müşteri olsaydım, işimle iş yapmaya devam eder miydim?

Bu sorular müşteri memnuniyetini artırmanıza yardımcı olabilir. Müşterilerime Alliance Wealth Management'da yardımcı olma yollarından biri, kişiye özel çözümler sunmaktır. Müşterilerimin her birinin farklı olduğunu biliyorum. İhtiyaçlarında bir miktar çakışma olabilse de, her bir kişi benzersizdir. Bazı müşterilerim bunu-it ve unut-unut, diğerleri ise detaylı açıklamaları ve emeklilik planlarında düzeltmeler ve düzeltmeler yapmak için onlarla yakın çalışacak birini istiyor.

İşini düşün. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi müşterilerinize nasıl özelleştirebilirsiniz? Her müşteriyi en değerli müşteri gibi hissettirebilirsiniz? Başkalarına yaptığın şey, sana yaptıklarını.

7. bilgelik başlangıcı budur: bilgelik alın ve ne alırsanız olsun, içgörü olsun. - Atasözleri 4: 7 (ESV)

Sürekli finansal olarak her şey hakkında kendimi eğitirim. Sunumlara katıldım ve çok fazla araştırma yapıyorum. Anlamak işimde büyük bir değer taşıyor ve ben de seninkide olduğunu tahmin etmeye istekliyim. Bilgelik sadece bilgi ve deneyime sahip olmayı değil, aynı zamanda bu bilgi ve deneyimi sağlam bir şekilde kullanabilmeyi de içerir - doğru yargılanmayı içerir.

Anlama değerine dikkat edin: “Her şeye sahip olmanıza rağmen, anlayın.” Doğru, anlayış, sahip olduğunuz her şeye değer. Şimdi, muhtemelen binlerce ve binlerce dolara mal olan bir ders almak için sahip olduğunuz her şeyi satıp satmak zorunda değilsiniz, ancak bu ayet kesinlikle anlaşmanın değerini vurgular.

Her zaman bir öğrenci olmak için samimi bir çaba göster. Değer eğitimi Bilginizi iş ve yaşamda nasıl uygulayacağınızı öğrenin. Çok değer var arkadaşlar.

8. Tüm zeminde kâr var, ama sadece konuşma sadece yoksulluğa yöneliyor. - Atasözleri 14:23 (ESV)

Kariyerine 2002 yılında A.G. Edwards & Sons ile başladığımda yaklaşık 55 kişiyi kapsayan bir eğitim sınıfındaydım. Bir yıl sonra eğitimden sonra, sınıfımız yaklaşık 27 kişiden azına indirildi. Beşinci yıldönümümde, sadece beşimiz kaldı. Pek çok insanın bunu yapmamasının nedeni, gerekli olan sıkı çalışmaya gerçekten hazır olmadıkları için değildi. Hepsi konuşuldu, eylem yoktu.

Muhtemelen “eylemlerin sözcüklerden daha yüksek sesle konuştuğunu” duymuşsunuzdur. Ama birçok insan bunun olduğunu düşünür. ve BT. Ya dünyaya ilan etmeden doğru şeyi yapardın? Bunun daha az hesap verebilirlikle sonuçlanabileceğini savunabiliriz, ancak eğer hedeflerinizi konuşmadan gerçekten takip ederseniz, o, sıkı çalışmaya adanmışlık ile birlikte bir alçakgönüllülük duygusu gösterir.

Çok çalış ve birçok iş zorluğunun üstesinden gelebilirsin.

9. Bir insanın tüm dünyayı kazanması ve ruhunu kaybetmesi için ne kazanır? - Markos 8:36 (ESV)

Bankada ve yatırımlarda biraz param var. Net değere bakarsan beni zengin diyebilirsin. Ben de çok zengin olanları tanıyorum. Ama söyleyeyim ki, sayılar Rabbimin çarmıhta bana verdiği armağana kıyasla bir şey ifade etmiyor. Eğer bir Hıristiyan değilseniz, ben size Christ.b Listen'in hayatına bakmanızı rica ediyorum, hepimiz mahvolduk. Hepimiz Tanrı'nın kusursuzluğundan kısa düştük. Biz günahkarız! Ama Tanrı bizi o kadar çok seviyor ki, bizi bu gezegene gelip, eylemlerimizin ruhsal sonuçlarından kurtarmak için geldi. Onun adı İsa.

Eğer henüz bir Mesih ile ilişkisi olmayan bir girişimci ya da başkasıysanız, önce Tanrı'nın krallığını arayın. Zenginlik aldatıcıdır ve Mesih'teki görkemli zenginliklere kıyasla bir şey ifade etmez.

10. Çalışkanın planları kesinlikle bolluğa yol açar, ama aceleci olan herkes sadece yoksulluğa gelir. - Atasözleri 21: 5 (ESV)

Çalışkanlık, bakımın uzun süre boyunca birçok kez gösterilmesi anlamına gelir. Özen gösteriliyor musunuz?

İşletmeler özenle inşa edilmelidir. Acele etme. Bazı başarıları görmenin yıllar alabileceğini unutmayın. Hızlı bir kazanç için giderseniz, hızlı bir başarısızlıkla kendinizi bulabilirsiniz.

İş ve girişimcilik ile ilgili birçok İncil ayeti vardır. Favorilerinizi aşağıdaki yorumlarda bırakmanızı tavsiye ederim. Şimdi biraz para kazan, ama önce Tanrı'yı ​​koy!

Videoyu izle: Girişimcilerin Mutlaka Okuması'nda 5 Kitap

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

GF ¢ 042: Ben Newman ile İçsel Büyüklüğünüzün Kilidini Açmak
Kazanmak

GF ¢ 042: Ben Newman ile İçsel Büyüklüğünüzün Kilidini Açmak

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC042_.mp3 Ben Newman yanıyor. Ve bir arkadaşım, akıl hocası ve hayatımdaki pozitifliği aşan biri olduğunu söylemekten gurur duyuyorum. Ayrıca, o ölmek üzere olan bir St. Louis Cardinals hayranı, yani ne sevmiyorsun? Ben İşte Ben'in başarılarından sadece birkaçı Süper başarılı bir sigorta acentası (yakın zamanda emekli oldu) Uluslararası konuşmacı 4 kitabın yazarı (5'inci sırada) The Continued Fight ve Bootcamp Workshop'larının kurucusu Yüksek Perfor
Devamını Oku
GF ¢ 022: Liz Dialto ile Kendinize Nasıl Yatırım Yapabilirsiniz
Kazanmak

GF ¢ 022: Liz Dialto ile Kendinize Nasıl Yatırım Yapabilirsiniz

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_22_.mp3 Rüyalarını takip etmek için risk almaya istekli insanların hikayelerini duymaktan hoşlanırım. Özellikle bunu yaptıklarında. O zaman goosebumps atar! Liz Dialto bir hayalperest, bir eylemci ve risk alıcı bir olağanüstü. Eşim ve ben diğer podcast'lerimiz için Liz ve Dolar'larımızla röportaj yaptık.
Devamını Oku