Sigorta

Evde Anne veya Anne Evde kalmak için ne kadar Hayat Sigortası ihtiyacınız var?

İkinci çocuğumuzun gelişi ile eşim ve ben ne kadar hayat sigortasına ihtiyacımız olduğunu tekrar gözden geçirdik.

Sonra üçüncü oğlumuz vardı. ve İşini bıraktı, şimdi de bizi rahat ettirmek için ihtiyacımız olan miktarı belirlemeye çalışıyoruz.

Ebeveynlerinin bize yakın yaşamaları ve onlara ihtiyacımız olduğunda çocuklarımızı izlemeye hazır olmaları açısından çok şanslıyız. (Teşekkür ederim baba ve Gigi!)

Herhangi bir ebeveyn, duygusal bir faydaya ek olarak, büyük bir ekonomik yararın ne olduğunu kolaylıkla anlayabilir.

Bazı ebeveynler ya gerek çocuklarını yetiştirmek için evde kalmak ya da tercih ediyorlar.

Evde ebeveynde kalmaya karar verenler için bu, hayat sigortasının onlar için gerekli olmadığı anlamına gelmez.

Evde kalmak ebeveynler genellikle yemek pişiren, temizleyen, çamaşırları yıkayan, faturaları ödeyen, market alışverişi yapan ve dahası geleneksel olarak çok değerli olan çok görevlidir. Eşim bile blog'uma yardımcı oluyor ve videolarımı düzenliyor! 🙂

Ev ebeveynde kalmak için ne kadar para harcanırlarsa, işlerinin parasını ödediler.

Salary.com'dan 2016 Anne Maaş Anketi'ne göre. Eğer evdeyken her şeyi bir yere götürecekseniz ve bir dolara para yatırırsanız, 48.000 doların üzerinde bir maaş gelirdi. Çalışmada ayrıca toplamda 143 bin dolarlık bir fazlalık rakam olan 94.000 dolarlık bir rakam ortaya çıktı.
 
Bu miktarın gerçekten balo salonunda olup olmadığını tartışabilirsiniz. Bu miktarın yarısı bile birçok hane üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.

Evde Annenin Maaşında Kal

Evde bir ailenin kalış süresinin katkısının değiştirilmesi, özellikle bir ailenin toplanması için gereken yılların sayısı dikkate alındığında çok pahalı olacaktır. 20 yıl boyunca 143.000 dolarlık ortalama yıllık tazminat alırsak, sağlanan ekonomik fayda 2,86 milyon dolar. Gördüğünüz gibi, bu nedenle ev sigortası sırasında kalmak için hayat sigortasını düşünmek mantıklıdır.

 

Hayat sigortası, bir ebeveynin ve ötesinin kaybından sonra çok zor olan ayarlama döneminden geçen bir aileye büyük ölçüde fayda sağlayabilir. Bir politika ararken en iyi hayat sigortası şirketleri listemize göz atın!

Bir ailenin bir evde kalmak için ne kadar hayat sigortası yaptırması gerektiğini hesaplarken, başkaları tarafından şu anda ele alınan işlevleri yerine getirmek için ne kadar para harcayacağına bakın. Ayrıca, çocuklarımıza bakma yolunda gidebilecek aylık nakit akışını serbest bırakmak için ev ipoteğini ödemek zorunda kaldık.

Karımın gerçekleştirdiği bazı hizmetler hakkında düşündüğümde, bir dadı, şoför, aşçı, kahya, öğretmen, hemşire ve muhasebeciliği de içerir.

Bu alanlarda yardım ödemek zorunda kalmanın yanı sıra, bir ebeveyni kaybeden bir ailenin de diğer harcamalarda artış olabilir. Karımın burada olmasaydı, daha fazla yemek yemeye ve daha pahalı yiyecekler almaya karar verirdim. Çamaşırları yıkamayı ve evi temizlemiyor.

Diğer çoğu erkek gibi ben de incinebilirim.

Muhtemelen, çoğu çiftin yaşam sigortasıyla birlikte evde ebeveyni geçmemekle ilgili olası yankıları düşünmemiş olması muhtemeldir. Ancak, gördüğünüz gibi, evde çalışan eşe hayat sigortası yaptırmak, ana ekmek kazancına sigorta yaptırmak kadar önemlidir.

Ne kadar sağlık sigortasına ihtiyacınız var

Evde kalmak için gereken miktar, coğrafi konumunuza, sahip olduğunuz ve sahip olmayı beklediğiniz çocuk sayısına, ekmek sahibinin maaşına ve iş güvenliğine ve bu ebeveynin genel sağlığına büyük ölçüde bağlı olacaktır. Ailelerin birçoğu için, kararla çalıştım, genellikle şu anda sahip oldukları borçlar (ev dahil) ve üniversite masrafları etrafında dönüyorlar. Yani, ipoteğinizde ve üç çocuğunuzda 250.000 $ kaldıysanız, en az 500.000 $ 'lık bir hayat sigortası poliçesi büyük ihtimalle sırayla.

Bir referans olarak, satın almanız gereken hayat sigortasının ne kadarını tartıştığını yazdığım yeni bir gönderiye göz atabilirsiniz. Bu gönderide belirtildiği gibi, farklı taşıyıcılardan birkaç alıntı aldığınızdan emin olun ve hayat sigortası vadesine sadık kaldığınızdan emin olun.

Sevilen Birini Kaybetmek

Bir ebeveyni kaybetmenin yeterince zor olduğunu ve karışıma mali zorluklar katmanın çok daha acı verici olabileceğini fark etmeliyiz. Hayat sigortası kapsamı, hayatta kalan ebeveynin uzun saatler çalışmaya ya da faturaları ödemek için ikinci bir işe girmeye zorlanmamasına yardımcı olabilir.

Fakat bunun yerine, hane halkını yönetmeye ve çocuklarına hayatlarında kritik bir süre boyunca bakmaya daha fazla odaklanın. Özel gereksinimlerinizi değerlendirerek ve buna göre hazırlayarak, hayat sigortası kararını doğru bir şekilde yapabilmeniz için kendinize yardımcı olabilirsiniz. Bu sayede, aile mali ihtiyaçlarının geleceğe iyi geleceğini bilerek rahat edebilirsiniz.

Hayat Sigortası'nın Evde Kalma Ebeveyni Olarak Satın Alınması

Çoğu insan sadece gelir akışı olan ebeveynler için hayat sigortası almayı düşünür, ama bu en iyi fikir değildir. Bir anne ya da babanın her hafta bir maaş çekmemesi, bir hayat sigortası poliçesi olmaması gerektiği anlamına gelmez.

Neyse ki, bankada kalmaksızın evde kalmak ebeveyninin kaybını karşılamak için yeterli hayat sigortası alabilirsiniz. 1 milyon dolarlık bir plan satın almak istemiyor olsanız bile, bir ebeveyni kaybetmenin mali yükünü hafifletmeye yardımcı olacak bir planınız olmalı.

Videoyu izle: Yurtiçinden çalışma izni başvurusu yapmak

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?
Sigorta

COBRA Sigortası'nı karşılayabilecek misiniz?

ABD'deki birçok insan sağlık sigortasını işlerinden geçiriyor. Sonuç olarak, bir iş kaybı sadece gelir kaybıyla değil, aynı zamanda değerli sağlık yardımlarının kaybında da sonuçlanmaktadır. Sağlık bakımı için ödeme yapmak sadece pahalı değildir; Sağlık sigortanızda bir mola varsa, kapsama yol almak daha zor olabilir.
Devamını Oku
GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör
Sigorta

GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_074_LTC_Part_2_.mp3 Emeklilik için hazırlanmak için her şeyi doğru yaptığınızı hayal edin. 401 (k) ve Roth IRA'nızı yıllardır azamileştirdiniz, ana ikametgahınızı yavaşça ödediniz ve yaşam masraflarınızı düşürdünüz. Medicare'e ulaşıncaya kadar sürecek birçok hayat sigortası ve güvenli sağlık sigortası aldınız.
Devamını Oku
En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Sigorta

En İyi Kiralık Sigorta Şirketleri ve Kiracılar Sigortası Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

En iyi rant sigortası poliçesini bulmak, çoğu rantın istediği şeydir, ancak tüm farklı seçenekleri tartarak çok fazla zaman harcamak istemez. Daha da kötüsü, birçok kiracı bu konuda fazla bir şey bilmiyor ya da önemli olduğunu düşünüyor. Ama ev, konut, apartman dairesi veya apartman dairesi kiraladığınız evi kiralarsanız, ev sahibi sigortası ev sahibinin sigortasından daha az önemli değildir.
Devamını Oku