Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com'dan bir misafir gönderi

Kredi yönetimi her zamankinden daha önemli. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek.

IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir.

Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.

Çoğu insan gibiyseniz, kredi ve kredi puanınızla ilgili pek çok şey duydunuz. Ne yazık ki, insanların duyduğu şeylerin çoğu doğru değil. Etrafında yüzen mitler ve yanlış fikirler vardır.

Bunlar kredi puanlarıyla ilgili yaygın inançlardır, ancak bunların farkında olmanız gereken tüm efsanelerdir.

Ön ödemeli banka ve kredi kartı sunan şirketler, kredi bürolarına rapor vermezler, böylece kredinizi etkilemezler.

Kredinizi oluşturmak veya yeniden inşa etmeniz gereken bir durumdaysanız, güvenli bir kredi kartı hakkında düşünün. Bu kartlar elde etmek için bir miktar teminat gerektirir, ancak bunları kullandığınız zaman kredi puanınız artar. Çok geçmeden kendinizi teminatsız kredi kartı edineceksiniz.

Güvenli kredi kartları ile, genellikle 50 $ - 500 $ arasında nakit para yatırmanız gerekir. Çok düşük limitleri var, ancak kredi bürolarına bildiriliyorlar. Korkunç bir kredi puanınız varsa, bu bir destek vermek için hızlı ve basit bir yoldur.

Birçok kişi, sadece iki yıl sonra hala kredi raporlarında olduğunu bulmak için koleksiyona giden bir krediyi ödediğinde şaşırırlar. Kredi raporunuz kredi geçmişinizi kapsar. Olumlu ve olumsuz girişler, kredi raporunuzda 10 yıla kadar kalabilir. Kredi raporunuzda gösterilen olumsuz borcu önlemek için, iş borcunu ve iflastan kaçınmaya yönelik ipuçlarını burada bulabilirsiniz. Olumsuz borcunuzu ödediğinizde, raporunuzdan otomatik olarak kaybolamayacağını bildiğinizden emin olun.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer faktörler şunlardır:

  • Kredi soruları: Popüler inanışa rağmen, tüm kredi sorguları puanınızı etkilemez. İki tür sorgulama sert ve yumuşaktır. Bir kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunduğunuzda zor sorular yapılır. Bunlar puanınızı etkileyebilir ancak genellikle sadece birkaç puan alabilir. Önceden onaylanmış kredi tekliflerini aldığınızda veya kredi raporunuzu çektiğinizde yumuşak sorular çalıştırılır. Bunlar kredinizi etkilemez.
  • Kredi Hesaplarını Kapatma: Yaygın bir yanlış anlamada, kullanmadığınız kredi hesaplarını kapatmak kredi puanınızı artıracaktır. Bu işlem, kredi puanınızı düşürebilir. Kullanılmayan büyük miktarda krediye sahip olmak, kredi raporunuzda yalnızca çok az kullandığınız birkaç kredi kartına sahip olmaktan daha iyi görünüyor.
  • Bazı Ödenmemiş Faturalar: Kredi raporunuzda tüm ödenmemiş veya ödenmemiş faturaların görünmeyeceği doğru olsa da, bu tamamen kredi şirketinin takdirine bağlıdır. İpotekler, kredi kartları ve mülk yönetimi şirketleri, tüm faaliyetleri genellikle kredi kurumlarına bildirir. Bilmiyorsanız, kredi kurumlarına rapor verip vermediklerini sorun. Bu bilinmeyeni önlemenin başka bir yolu da faturalarınızı geç ödemek değildir.

Kredi Raporuna Katılın

Bu, duyduğum en yaygın efsanelerden biridir. Pek çok kişi evlenip evlenmediğinizi düşünürse, o zaman ikinizin de bir kredi puanına sahip olursunuz veya eşinizi kredi puanınıza ekleyebilir, bu da puanlarını artırmaya yardımcı olur.

Her kişinin kendi kredi puanı vardır. Kredi raporları Sosyal Güvenlik numaraları ile bağlantılıdır. Evli olsan bile, ikinizin de bireysel numaraları var.

Birlikte satın aldığınız ürünler (yani ev, araba ve kredi kartları) her iki kredi puanını da etkileyecektir. Bir ödemeyi kaçırırsanız, her iki skor da vurulacak.

Bu, sahip olmanın tehlikeli bir yanılgıdır. Ödemeyi hiç kaçırmadıysanız veya geç kalmamış olsanız bile, yıllık olarak kredinizi kontrol etmek çok önemlidir. Şirketler raporlama hatalarını yapar ve kredi raporunuzun sizi dolandırıcılık konusunda uyaracağını bilmektedir.

  • Büyük Maaş Kredi Puanlarını Artırıyor - Büyük maaşlar, yüksek kredi puanlarına sahip sarı tuğlalı yol değildir. Faturalarınızı zamanında ödemek ve aktif olarak kredinizi yönetmek, puanınızı yüksek tutan şeydir. Çok miktarda para kazanmak ve kredisiz olmak son derece kolaydır.
  • Büyük Tasarruf Hesabı Kredi Puanlarını Artırıyor - Kontrol ve tasarruf gibi banka hesapları kredi kuruluşlarına bildirilmez ve puanınızı etkilemez. İstihdam, çocuk desteği veya nafaka geliri kredinizi de yansıtmaz.

Kredi raporunuzda neyin olduğunu bilmek, finansal yönetimin sağlanmasının ilk adımlarından biridir. Kredi verenlere kredi izleyen ve raporlayan üç ajans vardır.

Onlar, Experian, Trans Union ve Equifax.

FreeCreditReport.com >>

Kredi puanları ve raporlama hakkındaki ortak mitler ve kavram yanılgılarını bilmek, kişisel ve ticari kredinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacaktır. Bu, başarılı bir iş kurmak için gerekli krediyi çok daha kolay hale getirecektir. Kredi raporunuzu en az yılda bir kez izleyin ve en iyi bilgileri almak için üç bürokrattan da çekin.

Megan Totka Commerce.com Odası Genel Yayın Yönetmeni. ChamberofCommerce.com, küçük işletmelerin iş dizinlerinde listelendiklerini önererek işlerini web ortamında büyütmelerine yardımcı olur.

Videoyu izle: Hadi Be Oğlum Teaser 2 -Kıvanç Tatlıtuğ Filmi-2018-16 Şubatta Sinemalarda

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Değişken Oranlar
Kredi

Değişken Oranlar

Her biri yatırımcılar arasında farklı bir yatırım nişini doldurmak için tasarlanmış birkaç farklı gelir türü vardır. Değişken gelirler genel olarak gelirlerin tüm faydalarını sunar, fakat aynı zamanda hem hisse senetleri hem de tahviller için yatırım geliri elde etmenizi sağlar. Hedeflenen tarih fonları gibi, sigorta şirketlerinin sunduğu “fon fonu” nu temsil ediyorlar.
Devamını Oku
Kahretsin! Sıkıştırdım… .Faked Raporunuzda Bir Hata Düzeltmek için Nasıl
Kredi

Kahretsin! Sıkıştırdım… .Faked Raporunuzda Bir Hata Düzeltmek için Nasıl

Paranızın en önemli yönlerinden biri de kredi geçmişinizdir. Kredi raporunuz, paranızın borçlanmasıyla ilgili olarak mali hayatınızın bir kaydıdır. Aslında, finansal itibarınız. Kredi raporunuz iyi göründüğünde, iyi görünüyorsunuz - ve iyi bir finansal risk gibi. Ödünç verenler başvurunuzu onaylama konusunda daha olasıdır ve size rekabetçi faiz oranları verir.
Devamını Oku
Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?
Kredi

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?

“Alacaklıların borçlulardan daha iyi anıları var.” - Benjamin Franklin. Aşağıdakiler, Martin of Studenomics'in misafir konuğu. Kredi Kartını Tamamen Krediyi Nasıl Elden Edebileceğiniz ile ilgili ilk rehberini yayınladı. Küçük şeyler için para biriktirmekten sıkıldıysanız ve SERIOUS sonuçlarını görmek istiyorsanız bu kılavuza göz atmanız gerekir.
Devamını Oku