Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu?

Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun?

Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir.

Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.

Kredinizi yeniden inşa etmek kolay değildir ve çok zor olabilir.

Kredi puanınızı geliştirmek istiyorsanız, nereden başladığınızı bilmeniz gerekir. Nereye başladığınızı bilmiyorsanız bitiş çizgisine nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz. Kredi puanınızı ücretsiz ve kolay bir şekilde almak, sizi bugün yapmaktan alıkoyacak hiçbir şey yok.

Kredi Raporunuzu Kontrol Eterek Başlayın >>>

Kredinizi Onarmak İçin İpuçları

Eğer zorlu çalışmalara istekli ve istekli iseniz, finansal disiplinli olun ve uzun mesafe için içinde olmanız gerekeceğini biliyorum, o zaman kredinizi tamir edebilir ve finansal olarak istikrarlı bir hayat yaşamak için hareket edebilirsiniz.

İşte yapmanız gereken şeylere bir bakın.

1 - Kredi Kullanın

Bir iflastan sonra birçok kişi sadece nakit kullanmak için cazip gelebilirken, bazı yönlerden akıllı olsa da, bu sizin kredinizi yeniden inşa etmeyecektir.

Kredinizin iyileşmesi için, her ay iyi durumdaki kredi bürolarına bildirilen bir tür açık kredi hesabına veya hesaplara sahip olmanız gerekir.

Puanınızı iyileştirmek için hesaplarınızı yönetebileceğiniz kredi bürolarına kanıtlamanız gerekir.

Tek sorun, bazen onaylanması zor. Ya da onaylanırsanız, faiz oranınız astronomik olacaktır. Babamın kartlarının bazılarının oranlarını iflasından sonra ve bazılarının% 20 gibi yüksek oranlarda olduğunu hatırlıyorum. Ah!

Başka bir seçenek güvenli bir kredi kartı almaktır. Güvenli bir kart elde etmenin nasıl yardımcı olabileceğini aşağıda okuyun.

2 - Güvenli Kredi Kartı Düşün

Kredinizi iyileştirmek için açık hesaplara sahip olmanız gerekse de, bunu geleneksel bir kredi kartı için onaylanması ya da başka bir kredi almanızın çok zor olacağını ve mümkün olmasının imkansız olduğunu göreceksiniz. En iyi bahsiniz muhtemelen güvenli bir kredi kartı almak olacaktır.

Güvenli kartlar açmak ve çok düşük sınırlar sunmak için bir depozito gerektirir, ancak aynı zamanda kredinizi yeniden oluşturmaya başlamak için harika bir araç olabilir. Sadece bazı güvenli kartların üç ana kredi bürosuna rapor vermediğini ve kredinizi iyileştirmek için her ay rapor veren bir tane bulmanız gerekeceğini unutmayın.

Kendi başına “kötü kredi” sahibi olmayan bir önceki stajyer, henüz hiçbir kredi geçmişi yoktu. Bazı durumlarda, herhangi bir kredi geçmişi olmaması, iflas başvurusunda olduğu kadar kötüdür. Kredi notu 621'di ve kredi kartı açmaya çalışırken iki banka tarafından reddedildi.

Onun çözümü? Güvenli bir kredi kartı açtı, kullandı ve zamanında ödeme yaptı. Sonuç bir 100 puan üzerinde yükselen kredi puanı sadece 5 ay içinde.

3 - Krediyi Akıllıca Kullanın

Daha önce belirtildiği gibi, kredinizi yeniden inşa etmek için açık kredi hesaplarına sahip olmanız gerekecektir, ancak daha önemlisi, bu hesapları akıllıca kullanmanız gerekecektir.

Öncelikle, sahip olduğunuz kredi hesaplarının her zaman aktif olduğundan emin olmak istersiniz. Örneğin, güvenli bir kredi kartınız varsa, gerçekten alabileceğiniz küçük alışverişler yapmak için her ay kullandığınızdan emin olun.

Ardından faturanızı her ay, tam zamanında ve eksiksiz olarak ödediğinizden emin olmanız gerekir. Bu, kredi bürolarına hesaplarınızdan sorumlu olduğunuza ve kredi puanınızın geri tepmeye başlayacağını gösterir.

Ayrıca, krediniz geleneksel kredi kartı başvurusunda bulunup almaya yetecek kadar iyileşir ve bir kere de başvuruda bulunmanız ve teminatsız kart kullanmaya geçmeniz gerekir.

4 - Tüm Faturaları Zamanında Öde

Ayrıca diğer tüm faturaları tam ve zamanında ödemeyi de isteyeceksiniz. Bu sizin kiranızı, faturalarınızı, tıbbi faturalarınızı vb. İçerebilir. Çoğu zaman bu gecikmiş faturalar kredi bürolarına bildirilir ve bundan kaçınmak isteyeceksiniz.

Faturalarınızı zamanında ödemek muhtemelen oldukça basit bir ipucu gibi görünüyor, ama en önemli olanlardan biri.

Bir ödemeyi kaçırmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, faturalarınızı otomatik taslak haline getirme veya birkaç hatırlatıcı oluşturma gibi bazı basit adımları uygulayın. Takviminize ekleyin. Buzdolabına notlar koy. Akıllı telefonunuzdaki alarmları ayarlayın. Zamanında ödediğinizden emin olmak için ne gerekiyorsa yapın.

5 - Kredi Onarım Dolandırıcılığına Dikkat

Son olarak, kredinizi zor çalışma ve finansal disiplinden başka bir şekilde yeniden inşa etmenin başka bir yolu olmadığını bilmek zorundasınız. Bir ücret karşılığında kredinizi onarabileceğini söylemeye çalışan dolandırıcılar için düşmeyin. Lexington Hukuk Bürosu gibi kredinizi yeniden inşa etmenize yardımcı olacak saygın şirketler var, ancak onlar bile bir maliyeti var.

Damon Day tarafından yapılan bir misafir yayını, kaçınmak için 10 borç uzlaşması dolandırıcılığını özetledi.

Zaman alır, ama buna değer

İflastan geçmek hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir. Ondan kurtulmak kolay değil ve bir gecede olmayacak. Biraz zaman alacak. Bazı durumlarda, bir süre uzun sürebilir, ancak bunun sizi cesaretlendirmesine izin vermeyin.

Çok çalışkanlık alacak, ama işe değer. İyi bir kredi puanına sahip olmanız, binlerce dolarlık faiz oranlarından tasarruf etmenizi ve daha iyi krediler elde etmenizi sağlar.

İflastan sonra kredinizi yeniden inşa etmek zorunda kaldınız mı? Bunu yaparken hangi zorluklarla karşılaştın?

Videoyu izle: KOSGEB Fonun Desteklenen Sektörler Nelerdir? 2017

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır
Borç

Borçlarını Daha Hızlı Ödemek için 4 Sır

Bir yıldan fazla bir süre önce, kredi kartı borcumda 3,000 dolar vardı ... ve bundan memnun değildim. O zamanlar, bir kariyer değişimi yaptıktan sonra ReadyForZero için bir yazar ve blog yazarı olarak hayalimdeki işime inmiştim. Ancak yeni kariyerime başlamak için çalışırken bir kaç ay harcadım ve bu süre zarfında birikimlerime daldım ve aylık harcamalarımın bir kısmını kredi kartına koymaya başladım.
Devamını Oku
Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin
Borç

Para Temelleri: Nakit Akışınızı Yönetin

Ev işim için faturaya baktığımda, ödenmemiş faturaları gördüğümde ve dişlerimi toprakladığımda, her iki ayda bir zaman vardı. Banka hesabımın ipotek ve araç kredisi ödemeleri, emeklilik hesabı katkıları ve ay boyunca kredi kartlarıma harcadığımı ödemesi nedeniyle azaldığı için, 2,000 dolar daha fazla almam gerektiğini hayal kırıklığına uğratmıştım.
Devamını Oku
Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme
Borç

Sadece 10 Ay içinde Borç Verme 20.000 $ Nasıl Ödeme

Borcunuz neyle ilgili? Öğrenci kredileri ve tıbbi faturalar. Borcumun büyük kısmı, birinci sınıf üniversitem için ödeme yapmak için kullanıldı. Eminim ki bir çok insan birbiriyle ilişki kurabileceğinden, benim için kolej, ailemle yaşama ve kendi başıma olmak arasında bir dönüm noktasıydı. İlk defa cep telefonu faturası ve sağlık sigortası hariç her şeyden sorumlu olacaktım.
Devamını Oku
Hayattaki En Büyük Pişmanlık
Borç

Hayattaki En Büyük Pişmanlık

Neden cesareti almadım? Ne kadar çabaladığını gördüm, ama asla konuşacak kadar güçlenemedim. Yardımcı olur muydu? Aklımın sesi gerçekten bir şeyi değiştirebilir mi? Maalesef asla bilmeyeceğim. Babamın borçlarla mücadeleleri hakkında daha önce paylaştım. Özellikle benim kitabımda beni nasıl etkilediğini paylaştım.
Devamını Oku