Borç

İflastan Sonra Kredi Nasıl Onarım

Yakın zamanda iflas başvurusunda bulundun mu?

Kendini mağlup ediyor ve kredinizi tamir edebilecek bir yol olmadığını mı düşünüyorsun?

Bir iflastan kurtulmak hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir, ancak yapılabilir.

Hem ebeveynimin dosya iflasına tanıklık ettim, daha sonra ortaya çıkan mücadeleleri ilk elden gördüm.

Kredinizi yeniden inşa etmek kolay değildir ve çok zor olabilir.

Kredi puanınızı geliştirmek istiyorsanız, nereden başladığınızı bilmeniz gerekir. Nereye başladığınızı bilmiyorsanız bitiş çizgisine nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz. Kredi puanınızı ücretsiz ve kolay bir şekilde almak, sizi bugün yapmaktan alıkoyacak hiçbir şey yok.

Kredi Raporunuzu Kontrol Eterek Başlayın >>>

Kredinizi Onarmak İçin İpuçları

Eğer zorlu çalışmalara istekli ve istekli iseniz, finansal disiplinli olun ve uzun mesafe için içinde olmanız gerekeceğini biliyorum, o zaman kredinizi tamir edebilir ve finansal olarak istikrarlı bir hayat yaşamak için hareket edebilirsiniz.

İşte yapmanız gereken şeylere bir bakın.

1 - Kredi Kullanın

Bir iflastan sonra birçok kişi sadece nakit kullanmak için cazip gelebilirken, bazı yönlerden akıllı olsa da, bu sizin kredinizi yeniden inşa etmeyecektir.

Kredinizin iyileşmesi için, her ay iyi durumdaki kredi bürolarına bildirilen bir tür açık kredi hesabına veya hesaplara sahip olmanız gerekir.

Puanınızı iyileştirmek için hesaplarınızı yönetebileceğiniz kredi bürolarına kanıtlamanız gerekir.

Tek sorun, bazen onaylanması zor. Ya da onaylanırsanız, faiz oranınız astronomik olacaktır. Babamın kartlarının bazılarının oranlarını iflasından sonra ve bazılarının% 20 gibi yüksek oranlarda olduğunu hatırlıyorum. Ah!

Başka bir seçenek güvenli bir kredi kartı almaktır. Güvenli bir kart elde etmenin nasıl yardımcı olabileceğini aşağıda okuyun.

2 - Güvenli Kredi Kartı Düşün

Kredinizi iyileştirmek için açık hesaplara sahip olmanız gerekse de, bunu geleneksel bir kredi kartı için onaylanması ya da başka bir kredi almanızın çok zor olacağını ve mümkün olmasının imkansız olduğunu göreceksiniz. En iyi bahsiniz muhtemelen güvenli bir kredi kartı almak olacaktır.

Güvenli kartlar açmak ve çok düşük sınırlar sunmak için bir depozito gerektirir, ancak aynı zamanda kredinizi yeniden oluşturmaya başlamak için harika bir araç olabilir. Sadece bazı güvenli kartların üç ana kredi bürosuna rapor vermediğini ve kredinizi iyileştirmek için her ay rapor veren bir tane bulmanız gerekeceğini unutmayın.

Kendi başına “kötü kredi” sahibi olmayan bir önceki stajyer, henüz hiçbir kredi geçmişi yoktu. Bazı durumlarda, herhangi bir kredi geçmişi olmaması, iflas başvurusunda olduğu kadar kötüdür. Kredi notu 621'di ve kredi kartı açmaya çalışırken iki banka tarafından reddedildi.

Onun çözümü? Güvenli bir kredi kartı açtı, kullandı ve zamanında ödeme yaptı. Sonuç bir 100 puan üzerinde yükselen kredi puanı sadece 5 ay içinde.

3 - Krediyi Akıllıca Kullanın

Daha önce belirtildiği gibi, kredinizi yeniden inşa etmek için açık kredi hesaplarına sahip olmanız gerekecektir, ancak daha önemlisi, bu hesapları akıllıca kullanmanız gerekecektir.

Öncelikle, sahip olduğunuz kredi hesaplarının her zaman aktif olduğundan emin olmak istersiniz. Örneğin, güvenli bir kredi kartınız varsa, gerçekten alabileceğiniz küçük alışverişler yapmak için her ay kullandığınızdan emin olun.

Ardından faturanızı her ay, tam zamanında ve eksiksiz olarak ödediğinizden emin olmanız gerekir. Bu, kredi bürolarına hesaplarınızdan sorumlu olduğunuza ve kredi puanınızın geri tepmeye başlayacağını gösterir.

Ayrıca, krediniz geleneksel kredi kartı başvurusunda bulunup almaya yetecek kadar iyileşir ve bir kere de başvuruda bulunmanız ve teminatsız kart kullanmaya geçmeniz gerekir.

4 - Tüm Faturaları Zamanında Öde

Ayrıca diğer tüm faturaları tam ve zamanında ödemeyi de isteyeceksiniz. Bu sizin kiranızı, faturalarınızı, tıbbi faturalarınızı vb. İçerebilir. Çoğu zaman bu gecikmiş faturalar kredi bürolarına bildirilir ve bundan kaçınmak isteyeceksiniz.

Faturalarınızı zamanında ödemek muhtemelen oldukça basit bir ipucu gibi görünüyor, ama en önemli olanlardan biri.

Bir ödemeyi kaçırmadığınızdan emin olmak istiyorsanız, faturalarınızı otomatik taslak haline getirme veya birkaç hatırlatıcı oluşturma gibi bazı basit adımları uygulayın. Takviminize ekleyin. Buzdolabına notlar koy. Akıllı telefonunuzdaki alarmları ayarlayın. Zamanında ödediğinizden emin olmak için ne gerekiyorsa yapın.

5 - Kredi Onarım Dolandırıcılığına Dikkat

Son olarak, kredinizi zor çalışma ve finansal disiplinden başka bir şekilde yeniden inşa etmenin başka bir yolu olmadığını bilmek zorundasınız. Bir ücret karşılığında kredinizi onarabileceğini söylemeye çalışan dolandırıcılar için düşmeyin. Lexington Hukuk Bürosu gibi kredinizi yeniden inşa etmenize yardımcı olacak saygın şirketler var, ancak onlar bile bir maliyeti var.

Damon Day tarafından yapılan bir misafir yayını, kaçınmak için 10 borç uzlaşması dolandırıcılığını özetledi.

Zaman alır, ama buna değer

İflastan geçmek hem maddi hem de duygusal olarak zor olabilir. Ondan kurtulmak kolay değil ve bir gecede olmayacak. Biraz zaman alacak. Bazı durumlarda, bir süre uzun sürebilir, ancak bunun sizi cesaretlendirmesine izin vermeyin.

Çok çalışkanlık alacak, ama işe değer. İyi bir kredi puanına sahip olmanız, binlerce dolarlık faiz oranlarından tasarruf etmenizi ve daha iyi krediler elde etmenizi sağlar.

İflastan sonra kredinizi yeniden inşa etmek zorunda kaldınız mı? Bunu yaparken hangi zorluklarla karşılaştın?

Videoyu izle: KOSGEB Fonun Desteklenen Sektörler Nelerdir? 2017

Popüler Mesajlar

Kategori Borç, Sonraki Makale

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun
Borç

Daha Büyük Bir Ev Satın Almadan Önce Bu Adımları veya Go Broke'u Göz önünde bulundurun

İnsanların daha büyük bir ev satın almayı düşündükleri birçok sebep vardır (bizim yaptığımız gibi bizim rüya evimiz). Çoğu zaman, yeni evliler, para kazanmak için ideal evlerinden kasten daha küçük olan bir “başlangıç ​​evi” satın alabilirler. Daha sonra ailelerine çocuk eklemeye başladıklarında veya daha fazla para kazanmaya başladıklarında daha büyük bir ev satın alabileceklerini düşünürler.
Devamını Oku
Yeni evli: Yeni evliler için finansal planlama
Borç

Yeni evli: Yeni evliler için finansal planlama

Bu haftasonu arkadaşımın düğününün bir parçası olmaktan onur duydum. İki yeni evlinin, hayatları ve tüm ihtişamlarıyla yüzleşmek için birlikte yolculuğa çıkmasını görmek her zaman bir zevktir. Hitchedimden beri 4 yıldan fazla sürdüğüne inanmak zor. İkimiz için eğlenceli bir öğrenme süreci oldu. Ve her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz.
Devamını Oku
Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu
Borç

Çocuklarınızla Borç Hakkında Konuşmanın 19 Yolu

Bahse girerim,% 0 giriş oranına sahip bir kredi kartı almaya hak kazanırsınız. O sırada düz ekran televizyona bakmıştım. Kariyerine finansal danışman olarak yeni başladım ve kriko yapmamama rağmen, kendime “haklı olarak pep konuşmaya” başladım. Bilirsin. “Çok çalıştım, ben de bunu hak ettim” diye konuştuğumuz birçoğumuz mağdur oldu.
Devamını Oku
Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?
Borç

Taktik Bütçeleme Nasıl Yapılır?

Editörün notu: Maliye Blog'umda “taktik bütçeleme” hakkında konuştuğum yeri kontrol ettiğinizden emin olun. Taktik bütçeleme veya bazen bilindiği üzere stratejik bütçeleme, yoğun bir finansal planlama türüdür. Birçok şirket, en uygun karı elde etmek için finansal kaynakların ve yatırımların nereye tahsis edileceğini belirlemek için taktiksel bütçeleme kullanır.
Devamını Oku