Bor├ž

Prosper Kredilerini Anlamak

Bankan─▒zdan borçlanmay─▒ nas─▒l engelleyece─činizi ö─črenmek ister misiniz? ─░nternet, bankalar gibi geleneksel kaynaklar─▒ kullanmadan kredinin al─▒nabilece─či yeni bir ortam yaratt─▒.

Düzinelerce e┼čler aras─▒ (P2P) kredi verenler, genellikle bankalar arac─▒l─▒─č─▒yla elde edilenden daha elveri┼čli ko┼čullara sahip olan borç alanlar─▒na kredi teklif ederek internete yay─▒lm─▒┼člard─▒r.

P2P ödünç veren siteleri, borçlular─▒ ayn─▒ web sitesinde bir araya getirir.Kredilerini finanse edecekler. Temel olarak banka olan arac─▒y─▒ ortadan kald─▒rmakta ve kar┼č─▒l─▒kl─▒ olarak yararl─▒ bir finansal düzenleme yaratmaktad─▒r.

Borçlu, kredi talebinde bulunur ve bu talep krediyi finanse edecek yat─▒r─▒mc─▒lara sunulur.

Bu kredi fonlar─▒ genellikle ÔÇťnotlarÔÇŁ olarak adland─▒r─▒l─▒r ve yat─▒r─▒mc─▒ yat─▒r─▒m yapmaya karar verdi─či kadar çok not tutabilir. Ve bu sürece dahil olan bir banka olmad─▒─č─▒ için, borçlu genellikle faiz oran─▒ndan daha az faiz ödeyecektir. banka kredisi olan dava. Bu arada, yat─▒r─▒mc─▒, bir banka arac─▒l─▒─č─▒yla yap─▒lan yat─▒r─▒mlardan daha yüksek getiri oran─▒ elde etmektedir.

Prosper Loans Marketplace, daha iyi bilinen gibi ba┼čar─▒l─▒ olmak kurulan ilk P2P kredi platformlar─▒ndan biriydi.

Bu Prosper incelemesi, hem yat─▒r─▒m yapmak hem de borç almak için bankan─▒z─▒ nas─▒l önleyece─činizi gösterecektir.

2005 y─▒l─▒nda faaliyete ba┼člad─▒─č─▒ndan beri, Prosper 6 milyar dolardan fazla borç finanse etti ve 2 milyondan fazla üyesi var. ┼×irket San Francisco'da bulunuyor ve kredilerini Utah'─▒n kiralad─▒─č─▒ FDIC üyesi bir sanayi bankas─▒ olan WebBank üzerinden yürütüyor.

Prosper, krediler üzerinde hizmet veren, her bir kredinin teknik detaylar─▒n─▒ ele alan, ödemeleri toplayan ve yat─▒r─▒mc─▒lara geri ödeme yapan kurulu┼č olarak hareket eder. Yasal olarak Prosper Funding LLC olarak bilinen Prosper, Prosper Marketplace, Inc.'in tamam─▒na ait bir yan kurulu┼čudur.

Prosper Legit mi?

Tek kelimeyle EVET! Prosper, on y─▒ld─▒r etrafta. ─░nternet dünyas─▒nda sonsuzluk.

Borçlular ve borç verenler için Prosper'in yorumlar─▒n─▒ inceledi─čimizde, bunun iyi bir bak─▒m oldu─čunu ve yat─▒r─▒m yapmak için uygun bir yol ve borç para. Prosper, herhangi bir kredi üreten kurulu┼č gibi devlet ve federal düzenlemelere tabidir.

┼×irkete daha da me┼čru bir ─▒┼č─▒k tutmak için, Prosper.com kaynakl─▒ tüm krediler WebBank taraf─▒ndan yap─▒l─▒r. Bu Utah ve FDIC üyesi olan bir sanayi bankas─▒.

Daha ki┼čisel bir düzeyde, ki┼čisel olarak birkaç y─▒ld─▒r Prosper'e yat─▒r─▒m yap─▒yorum. Birkaç y─▒l önce Prosper vs. Lending Club'─▒n bir kar┼č─▒la┼čt─▒rmas─▒n─▒ ba┼člatt─▒m ve her iki ┼čirketten de yat─▒r─▒mlar─▒mda çok iyi sonuçlar ald─▒m.

Kredi Kulübü, akran kredisi piyasas─▒nda ba┼čar─▒l─▒ olmak için bir numaral─▒ rakiptir. Onlarla çok iyi ┼čanslar elde ettim ve Ödünç Club incelemesi iki tam bir kar┼č─▒la┼čt─▒rma yapmak.

Ayr─▒ca size farkl─▒ seçenekler hakk─▒nda di─čer harika de─čerlendirmeleri de sunuyoruz. ┼čerefiye veMotif Yat─▒r─▒m ─░ncelemesi.

Ne Türlü Krediler Prosper Yapar?

Ço─čunlukla, Prosper bir tür kredi yapar - ki┼čisel krediler. Ama hayal edebilece─činiz herhangi bir amaç için kullan─▒labilirler. Örne─čin, bir Prosper ki┼čisel kredisini a┼ča─č─▒dakiler için kullanabilirsiniz:

 • Borç konsolidasyonu
 • Ev geli┼čtirme
 • T─▒bbi veya di┼č masraflar─▒n─▒ kar┼č─▒lamak için
 • ─░┼č amaçl─▒
 • Otomobil sat─▒n almak gibi büyük al─▒mlar yapmak
 • Ev harcamalar─▒n─▒ kar┼č─▒lamak için
 • Bir otomobil, motosiklet, e─člence arac─▒ veya bot sat─▒n almak için
 • Ni┼čan yüzü─čü ve dü─čün gibi özel günler için ödeme yapmak
 • Tatil masraflar─▒n─▒ kar┼č─▒lamak için
 • Vergileri ödemek
 • ÔÇťYe┼čil kredilerÔÇŁ - eviniz için enerji verimli ekipman sat─▒n almak
 • K─▒sa Vadeli ve Köprü Kredileri
 • Ve bebek ve evlat edinme masraflar─▒ için bile

Bunlar krediler için özel amaçlar olsa da, temel kredi kurulumu ayn─▒ kalmaktad─▒r. Her bir kredi sabit oranl─▒, teminats─▒z, üç veya be┼č y─▒l boyunca ödenecek olup pe┼čin ödeme cezas─▒na sahip de─čildir.

Prosper, en fazla $ 35.000 $ 'a kadar, en az 2,000 $ (Massachusetts'te 6,000 $) aras─▒nda borç verecekti. Tüm krediler üç y─▒l veya be┼č y─▒l olup, vade sonunda ödenecek sabit oranl─▒, sabit ödeme taksitli kredilerdir.

Prosper kredisi kullanamayaca─č─▒n─▒z bir amaç var ve bu da orta ö─čretim sonras─▒ e─čitim masraflar─▒. Olarak bilinen federal bir yasa Yüksek Ö─črenim F─▒rsat Yasas─▒ Özel e─čitim kredisi alan ö─črencilerin üniversite giderlerini ödemek üzere tasarlanmas─▒ için tasarlanm─▒┼č olan Prosper kredisi gelirleri bu amaç için uygun de─čildir.

Kredi Süreci Nas─▒l Çal─▒┼č─▒r?

Bir krediye ba┼čvurmak, basit bir çok a┼čamal─▒ bir süreçtir, böyle bir ┼čeye benziyor:

 • Kredi listenizi olu┼čturun - temel bilgileri sa─člay─▒n, ard─▒ndan Prosper kredi puan─▒n─▒z─▒ alacak ve oran─▒n─▒z─▒ ve ko┼čullar─▒n─▒z─▒ belirleyecektir.
 • Kredi puan─▒n─▒za ve Prosper'─▒n alaca─č─▒ di─čer bilgilere göre, AA'dan ─░K'ya kredi notu verilecektir.
 • Sonra bir kredi listesi Bir kredi talebiniz. Kredi amac─▒n─▒z─▒n ve mali durumunuzun bir tan─▒m─▒n─▒ ekleyeceksiniz. Yat─▒r─▒mc─▒lar taraf─▒ndan incelenecek platformda görünecektir.
 • Kredi listesi tamamen finanse edildi─činde ve bilgileriniz Prosper'in do─črulama sürecini geçti─činde, kredinizi alacaks─▒n─▒z.
 • Liste 14 gün veya kredi fonu kadar aktif kalacakt─▒r.
 • Kredi fonlar─▒ gün içinde do─črudan banka hesab─▒n─▒za yat─▒r─▒l─▒r.
 • Ayl─▒k ödemelerinizi yapmaya ba┼čl─▒yorsunuz.

Prosper ile Ki┼čisel Kredi Hesab─▒ Aç─▒n

Prosper Ki┼čisel Kredi Gereksinimleri

Prosper arac─▒l─▒─č─▒yla bir krediye hak kazanmak için, bir ABD vatanda┼č─▒ olman─▒z ve Prosper'─▒n kredi kulland─▒─č─▒ 47 eyaletten birinde ikamet etmelisiniz. Bu, Iowa, Maine ve Kuzey Dakota d─▒┼č─▒ndaki tüm ABD eyaletlerini içerir.Ayr─▒ca bir Sosyal Güvenlik numaran─▒z, do─črulanabilir bir e-posta adresiniz ve bir banka hesab─▒n─▒z olmal─▒d─▒r.

Kredi. Prosper ile kredi almak için en az 640 kredi puan─▒n─▒z olmal─▒d─▒r.

Prosper, kredi puan─▒n─▒z─▒ belirlemek için Experian'─▒ kullan─▒r (FICO 08), bu yüzden kendi ba┼č─▒na bir kredi puan─▒ al─▒rsan─▒z ve bu, Experian d─▒┼č─▒ndaki bir kaynaktan gelirse, bir kredi için onaylanamazs─▒n─▒z. Ba┼čka bir kurumdan al─▒nan puan 640 minimum gereksinimin üzerinde olsa bile, Experian puan─▒ 640'dan azsa, kredi onaylanmayabilir.

Krediniz, Experian taraf─▒ndan sa─članan kredi raporunuza ve kredi puan─▒n─▒za ba─čl─▒ olaca─č─▒ndan, herhangi bir kredi anla┼čmazl─▒─č─▒n─▒ Experian üzerinden de─čil, Prosper ile çözmeniz gerekecektir.

Gelir. Kredi ba┼čvurunuzda beyan etti─činiz herhangi bir gelir do─črulanabilir olmal─▒d─▒r. Bu, e─čer i┼če al─▒m yap─▒yorsan─▒z, ödemeleri ve W-2'leri, kendi hesab─▒n─▒z─▒ çal─▒┼čt─▒r─▒yorsan─▒z, ya da emeklilik ya da yat─▒r─▒m gelirlerinin üçüncü taraf belgeleriniz varsa, son gelir vergisi beyannamelerinin kopyalar─▒n─▒ ifade eder.

E┼činizin gelirini kalifikasyon amaçl─▒ kullanamazs─▒n─▒z. Prosper kredileri ki┼čisel krediler oldu─čundan, ortak ba┼čvuru yapamazs─▒n─▒z. Prosper, kosinüs veya borç verenlerin kullan─▒m─▒na izin vermez.

Men┼če ücreti Prosper'ten borç ald─▒─č─▒n─▒zda, bir ç─▒k─▒┼č ücretine tabi olacaks─▒n─▒z. Ücret, kredi notunuzun yan─▒ s─▒ra risk derecenize de dayanmaktad─▒r ve ┼čöyle bir ┼čeye benzemektedir:

 • Risk derecesi AA - üç y─▒ll─▒k bir süre için% 1 ila% 2, be┼č y─▒ll─▒k bir süre için% 3
 • Risk derecesi A - üç y─▒ll─▒k bir dönem için% 4, be┼č y─▒ll─▒k bir dönem için% 5
 • Risk derecesi B - üç y─▒ll─▒k veya be┼č y─▒ll─▒k dönem için% 5
 • Üç veya be┼č y─▒ll─▒k bir dönem için risk dereceleri C ila HR -% 5

Teminat. Prosper üzerinden yap─▒lan tüm krediler teminats─▒zd─▒r, dolay─▒s─▒yla teminat gerekli de─čildir. Bu tür krediler genellikle teminat ile güvence alt─▒na al─▒nsa bile, otomobil kredileri ve köprü kredileri de buna dahildir. Prosper, maddi varl─▒k sat─▒n almak için ki┼čisel krediler haz─▒rlar, ancak krediler özellikle otomobil kredileri veya köprü kredileri de─čildir, sadece bu varl─▒klar─▒ sat─▒n almak için kullanabilece─činiz ki┼čisel krediler.

Prosper Ki┼čisel Kredi Fiyatland─▒rmas─▒

Prosper ile kredi ba┼čvurusunda bulundu─čunuzda, platform sizin Prosper De─čerlendirmesi. Bu, kredi temerrüde dü┼čme olas─▒l─▒─č─▒n─▒ öngörmesi bak─▒m─▒ndan kredi puan─▒na benzer bir tescilli derecelendirme sistemidir. Prosper, kredinizdeki fiyatland─▒rmay─▒ belirlerken bu derecelendirmeyi kullan─▒r.

Prosper Derecelendirmesi, FICO puan─▒n─▒z, kredinizin süresi, beklenen zarar oran─▒, ekonomik çevre ve rekabet ortam─▒ dahil olmak üzere bir dizi faktörün kombinasyonu ile belirlenir.

En iyi Prosper Derecelendirmesi AA'd─▒r ve üç y─▒ll─▒k bir kredi için dü┼čük bir% 5,99 APR oran─▒ ile gelir. Spektrumun kar┼č─▒ ucunda, HR en dü┼čük Prosper Derecelendirmesi olup, üç y─▒ll─▒k bir kredi için maksimum% 35,97 APR'ye sahiptir. Be┼č y─▒ll─▒k vadeli krediler, tüm Prosper Derecelendirme seviyelerinde mevcuttur, ancak ─░K kredili kredilerde sadece üç y─▒ll─▒k bir dönem mevcuttur.

Prosper ile herhangi bir ba┼čvuru ücreti ya da ön ödeme cezas─▒ ücreti al─▒nmaz, ancak kredinin% 1 ile% 5'i aras─▒nda bir kaynak ücreti al─▒rlar. Borcunuz finanse edildi─činde bu ücret, kredi gelirlerinden dü┼čülür, böylece cebinize bir ön ödeme olarak ödemek zorunda kalmazs─▒n─▒z.

P2P kredileri hakk─▒nda bilgi sahibi de─čilseniz, ┼čarj kayna─č─▒ ücretlerinin sektörde tipik oldu─čunu anlay─▒n. Ayr─▒ca,% 1 ile% 5 aras─▒ndaki aral─▒klar da endüstri standard─▒d─▒r.

Prosper Kredisi Ba┼čvuru Süreci

Prosper ile kredi ba┼čvurusu üç a┼čamal─▒ bir süreçtir:

 1. Bir kredi tutar─▒ seçersiniz, kredinin amac─▒n─▒ belirtiniz, kredi seviyenizi belirtiniz - Mükemmel, ─░yi, Adil veya Zay─▒f (FYI, Zay─▒f bir otomatik ret)
 2. Krediniz, potansiyel yat─▒r─▒mc─▒lar taraf─▒ndan incelenmek ve de─čerlendirilmek üzere kullan─▒labilir hale getirilmi┼čtir; Bir kredi listesi 14 güne kadar aktif olabilir
 3. Krediniz yat─▒r─▒mc─▒lar taraf─▒ndan finanse edildikten sonra, do─črulama süreci gerçekle┼čecek, kredi incelemesi yap─▒lacak ve kredi belgeleri haz─▒rlanacakt─▒r.

Kredinizi sadece listelenen sonuçlar─▒n sadece ÔÇťyumu┼čak kredi çekimiÔÇŁ ile yapmas─▒ nedeniyle, kredi raporunuz bir soru┼čturma ile vurulmayacakt─▒r. Do─črulama i┼člemi s─▒ras─▒nda kredi raporunuz çekilecek ve geliriniz kimlik bilgilerinizin yan─▒ s─▒ra do─črulanacakt─▒r.

Do─črulama i┼čleminin ço─ču, Prosper'e sa─člad─▒─č─▒n─▒z belgelere dayanmaktad─▒r. Prosper web sitesindeki ÔÇťHesab─▒mÔÇŁ ekran─▒na belge (bordro, vergi ve di─čer bilgiler) yükleyerek ya da bunlar─▒ onayla@prosper.com adresine e-posta göndererek yapabilirsiniz.

Her ┼čey kredi ba┼čvurusunda aç─▒klad─▒─č─▒n─▒z ┼čekilde kontrol edilirse, krediniz kapat─▒lacak ve paran─▒z size verilecektir. Fonlar─▒n al─▒nmas─▒ genellikle kredinin yat─▒r─▒mc─▒lar taraf─▒ndan tam olarak finanse edilmesinden sonraki iki gün ile sekiz gün aras─▒nda gerçekle┼čir ve tüm kredi bilgileriniz do─črulan─▒r. Kredi gelirleri otomatik takas merkezi bankac─▒l─▒k a─č─▒ (ACH) kullan─▒larak size elektronik olarak aktar─▒l─▒r.

Çoklu Prosper kredileri. Platformda ayn─▒ anda birden fazla kredi olabilir. Ancak, ikinci kredi için ba┼čvurdu─čunuzda kredi puan─▒n─▒z en az 640 olmal─▒ ve her iki kredinin toplam kredi limiti toplamda 35.000 ABD Dolar─▒ ile s─▒n─▒rl─▒d─▒r.

Ayr─▒ca, ilk krediniz güncel olmal─▒ ve son 60 gün içinde geç ödeme yap─▒lamaz. Ayr─▒ca, geçti─čimiz y─▒l içinde 15 günden fazla bir ödeme yapamazs─▒n─▒z ve son üç y─▒l içinde ikiden fazla iade edilen kredi ödemeniz olamaz. Ba┼čka özel ┼čartlar var, ancak kredi puan─▒n─▒za dayan─▒yor.

Kredi geri ödeme yöntemleri. Ayl─▒k ödemelerinizi yapmak için iki seçene─činiz olacakt─▒r. ─░lki, ödemelerin banka hesab─▒n─▒zdan vadesinden itibaren otomatik olarak kesilece─či elektronik para transferidir.─░kincisi, banka hesab─▒n─▒zla kredinizi do─črudan ödemenizi sa─člayacak banka taslakt─▒r.

Prosper, yukar─▒da listelenenlerden farkl─▒ ödeme yöntemlerini te┼čvik etmeye çal─▒┼č─▒yor. Ancak, kendi takdirine ba─čl─▒ olarak, ödemeleri telefon veya posta yoluyla kabul edebilirler. Her iki ödeme seçene─či de 15 $ 'a kadar i┼člem ücreti gerektirecektir.

Site güvenli─či Bu konuda Prosper hakk─▒nda hiçbir ┼čikayette bulunulmamal─▒d─▒r. Prosper, tüm sunucular─▒ bir Geni┼čletilmi┼č Do─črulama (EV) Güvenli Yuva Katman─▒ (SSL) sertifikas─▒ ile donat─▒r, böylece Prosper web sitesinde oldu─čunuzdan emin olursunuz ve girilen tüm veriler güvenli ┼čifreli bir kanalda iletilir. Veri güvenli─či, güvenlik duvarlar─▒, sald─▒r─▒ tespit sistemleri, bir kötü amaçl─▒ yaz─▒l─▒m tespit sistemi ve bir veri kayb─▒ önleme sistemi kombinasyonu ile sa─član─▒r. Veriler, SSAE 16 Tip II ve SOC 2 Tip II standartlar─▒na göre denetlenen, oldukça güvenli bir veri merkezinde saklan─▒r.

h─▒z. Prosper, ba┼čvuru sürecini mümkün oldu─čunca kolayla┼čt─▒rmak için çok çal─▒┼čt─▒. Kredi sürecinin ba┼č a─čr─▒s─▒n─▒ olabilece─čini biliyorlar, ancak mümkün oldu─čunca basit hale getirdiler. Ço─ču insan için, tüm ba┼čvuruyu birkaç gün içinde tamamlayabilirler. Her gün bankaya gitme konusunda endi┼čelenmenize gerek yok, bu da sizin zaman─▒n─▒zda yapabilece─činiz anlam─▒na geliyor.

Erken ödeme. Faiz ödemekten kaç─▒nmak için kredinizi erken ödemek istedi─činize karar verirseniz (umar─▒z), herhangi bir ücret ödemezsiniz. Kredinizi erken ödemek için cezaland─▒r─▒lmamal─▒s─▒n─▒z.

Prosper'e Kar┼č─▒ ┼×ikayetler

Her kredi seçene─činin baz─▒ dezavantajlar─▒ olacak. Prosper bir istisna de─čildir. Bir kredi ararken, borç verenin olas─▒ tüm önerilerini dikkate alman─▒z gerekir.

Birçok insan─▒n ┼čikayetlerinden biri ba┼čvurusunu reddediyor. Elbette, ba┼čvuru sahipleri her zaman gerekliliklerine ba─čl─▒ olarak reddedilme riskiyle kar┼č─▒ kar┼č─▒yad─▒r.

Size baz─▒ ba┼čvuru sahipleri için sorun yaratabilecek olan Prosper kredileri için gerekli ┼čartlar─▒ sunduk. Ço─ču durumda, gereksinimler di─čer seçeneklere göre daha kolayd─▒r, ancak baz─▒ ki┼čiler kredi puan─▒ gereksinimini kar┼č─▒lamamaktad─▒r. Bu adaylardan biriyseniz, Prosper gibi ba┼čka kredi seçenekleri vard─▒r.

ProsperÔÇÖin bir di─čer dezavantaj─▒ da kredi limitleridir. Geleneksel bir bankan─▒n ya da di─čer kredi sitelerinin aksine, Prosper daha dü┼čük bir kredi tavan─▒na sahiptir. Sadece 35.000 dolara kadar kredi veriyorlar.

Kredi kart─▒ borçlar─▒n─▒ birle┼čtirmeye çal─▒┼čan ço─ču ki┼či için bu yeterli olmal─▒d─▒r. De─čilse, krediniz için ba┼čka bir kaynak bulman─▒z gerekir.

Belgeleri yükleme konusunda baz─▒ ┼čikayetler de vard─▒r. Baz─▒ kullan─▒c─▒lar belgelerini gözden geçirme sorunlar─▒ bildirdiler, ancak bu ┼čikayetler nadirdi.

Prosper ─░┼čleri Özellikle Kredi Kart─▒ Borcu ─░çin Çal─▒┼č─▒yor

Prosper ki┼čisel kredileri için en popüler amaçlardan biri kredi kart─▒ borcunu ödemek. En belirgin avantaj borç konsolidasyonu - bir ayl─▒k ödeme ile tek bir kredi ile birkaç kredi kart─▒ hatt─▒n─▒n konsolide edilmesidir.

─░┼čte bu nedenle kredi amac─▒ çok popüler:

Faiz tasarrufu.

Prosper'─▒n bireysel kredileri taksit borçlar─▒ oldu─čundan, de─či┼čken faizli döner kredileri - belirli durumlarda% 29,99'a kadar ç─▒kabilen - oran─▒n asla artmayaca─č─▒ sabit oranl─▒ borçlara dönü┼čtürüyorsunuz.

Kredi kart─▒ borcunu% 20'lik bir ortalama faiz oran─▒yla% 12'lik bir ki┼čisel krediye dönü┼čtürmek, kendi ba┼č─▒n─▒za çok para kazand─▒racakt─▒r.

Dönen borcun atl─▒ karga┼čas─▒ndan kurtulmak.

Krediyi be┼č y─▒l içinde ödeyece─činiz gerçe─či, sizi daha da fazla faizlendirecektir.

Kredi kart─▒ borcunun döner olarak kurulmas─▒n─▒n bir nedeni var; D─▒┼čar─▒ ç─▒kmas─▒ çok zor olan döner bir borç kap─▒s─▒. Bunun nedeni, kredi kartlar─▒n─▒z─▒ ödemek için çaba harcarken bile, fazladan paraya ihtiyaç duydu─čunuzda tekrar tekrar kredi limitlerini tekrar kullanman─▒zd─▒r.

Prosper kredilerindeki be┼č y─▒ll─▒k süre s─▒n─▒r─▒, bu süre sonunda borcunuzun iyi gitmesi anlam─▒na gelir.

Kredi puan─▒ art─▒┼č─▒. Kredi kart─▒ borcunun borç konsolidasyonu taksit kredisi yoluyla konsolide edilmesi için ikincil bir fayda vard─▒r. Pek çok borç alan kredi konsolidasyonunu yapt─▒ktan k─▒sa bir süre sonra kredi notlar─▒nda art─▒┼č ya┼čar.

Bunun ba┼čl─▒ca kredi bürolar─▒n─▒n kulland─▒─č─▒ kredi kullan─▒m oran─▒ ile ilgisi var. Kredi kartlar─▒na dayal─▒d─▒r ve toplam kredi kart─▒n─▒za ait mevcut bakiyelerin sahip oldu─ču kredi kart─▒ borcunun miktar─▒na bölünerek hesaplan─▒r.

Örne─čin, be┼č kredi kart─▒nda 40.000 ABD dolar─▒ de─čerinde toplam kredi limitiniz varsa ve 30.000 ABD Dolar─▒ tutar─▒ndaki birle┼čtirilmi┼č bakiyeleriniz varsa, kredi kullan─▒m oran─▒n─▒z% 75'tir (30.000 $ 'dan 40.000 $' a bölünmü┼čtür).

FICO puanlama modelleri,% 30'dan fazla olmayan bir kredi kullan─▒m oran─▒ gibi. % 75'lik bir hesab─▒n─▒z varsa, kredi puan─▒n─▒z üzerinde önemli bir olumsuz etkiye sahip olabilir.

Ancak 30.000 $ tutar─▒ndaki ödenmemi┼č bakiyeyi ödeyerek ve borç konsolidasyon kredisi kullanarak borçlar─▒ birle┼čtirerek, kombine kredi kart─▒ bakiyeniz hemen s─▒f─▒ra gider. Bu, kredi kartlar─▒n─▒zda kredi kullan─▒m oran─▒n─▒z─▒n s─▒f─▒r olmas─▒ anlam─▒na gelir ve bu da kredi puanlar─▒n─▒zda ani bir art─▒┼ča neden olur.

Ek bir geli┼čme, be┼č kredi kart─▒n─▒ ödeyerek, bakiyenizdeki bakiyelerinizin hemen dü┼čtü─čü borç say─▒s─▒n─▒ da dü┼čürdü─čünüzden kaynaklanmaktad─▒r. Bu ayn─▒ zamanda kredi puanlar─▒n─▒z─▒ belirlemede olumlu bir faktördür.

Her ne kadar ba┼čar─▒l─▒ bir ödeme geçmi┼či bulunmayan, yeni bir taksit kredisine sahip olman─▒zdan dolay─▒ kredi puan─▒n─▒z─▒ bir miktar azalt─▒yor olsa da, bu durum kredi kullan─▒m oran─▒n─▒zdaki iyile┼čmeyle dengelenir. ödenmemi┼č bakiyeleri olan borçlar─▒n say─▒s─▒nda dü┼čü┼č.

Bu yüzden borçlular kredi kart─▒ borcunu bir Prosper ki┼čisel kredisiyle konsolide ederler, bu nedenle kredi notlar─▒nda h─▒zl─▒ bir iyile┼čme görülür.

Prosper ile bir Krediye Ba┼čvurun mu?

E─čer bir kredi ba┼čvurusunda bulunuyorsan─▒z, ┼čüphesiz birkaç kayna─č─▒ ara┼čt─▒rmayacaks─▒n─▒z. Bankalardan veya di─čer geleneksel kaynaklardan kredi almakta zorluk çekiyorsan─▒z, Prosper kontrolve daha iyisini yapamayaca─č─▒na bak─▒n. Bahse girerim yapabilirsin.

Prosper, kontrol etti─činiz ba┼čl─▒ca kaynaklardan biri olmal─▒d─▒r. Kredi amaçlar─▒ pratik olarak s─▒n─▒rs─▒zd─▒r, teminat gerektirmez ve tüm krediler azami be┼č y─▒l vadeli sabit faizli taksit kredileridir. Ayr─▒ca, 640 nolu kredi puan─▒ ┼čart─▒n─▒n bankalar ve di─čer kredi kaynaklar─▒ ile bulaca─č─▒n─▒zdan daha esnek oldu─čunu da görebilirsiniz.

Prosper'i kontrol edin ve size neler sunabilece─čini görün. Herhangi bir ba┼čvuru ücreti, hiçbir yükümlülük yoktur ve kredinizi listelemek için kredi raporunuzda herhangi bir sorgulama yap─▒lmayacakt─▒r.

Videoyu izle: Para kastettin mi? Paul Piff

Pop├╝ler Mesajlar

Kategori Bor├ž, Sonraki Makale

Bir yat─▒r─▒m─▒n ne kadar iyi okula d├Ân├╝yor?
Bor├ž

Bir yat─▒r─▒m─▒n ne kadar iyi okula d├Ân├╝yor?

Muhtemelen bariz bir ger├že─čin ne oldu─čunu belirterek ba┼čl─▒yoruz: bir durgunluk y─▒l─▒, y├╝ksek okul kat─▒l─▒m─▒nda b├╝y├╝k bir art─▒┼ča yol a├ž─▒yor. 2009 y─▒l─▒nda bu sene kabul edilmek ├╝zere test-alma t├╝m zamanlar─▒n en y├╝ksek seviyesine ula┼čt─▒ (Ekim 2009'da Hukuk Okulu Kabul Testleri yapanlar─▒n oran─▒% 20 artt─▒ ve% 13 daha fazla aday Graduate Record Examination'─▒ ald─▒).
Devam─▒n─▒ Oku
401k Zorluk Çekme Kuralları
Bor├ž

401k Zorluk Çekme Kuralları

Times ├žok insan i├žin zor oldu. Birka├ž y─▒l ├Ânce b├╝y├╝k bir ├╝reticiden i┼čten ├ž─▒kar─▒lm─▒┼č ve hala i┼č bulmakta zorlanan birka├ž m├╝┼čterim var. Bir├žok Amerikal─▒ i├žin bu ├žok tan─▒d─▒k bir durum. Ev ya da kira ├Âdemesi. Program─▒ faturalar─▒. Ge├ž kredi kartlar─▒ bildirimleri. Bor├ž toplay─▒c─▒lar─▒ sizi her saat ba┼č─▒ arar.
Devam─▒n─▒ Oku
GFC 076: Servetinizi ├ľdenen Bir Ayl─▒k ├ľdeme
Bor├ž

GFC 076: Servetinizi ├ľdenen Bir Ayl─▒k ├ľdeme

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_075_The_Wealth_Killer_.mp3 T├╝m ├╝lke genelinde aileler ├Âne ge├žmek i├žin m├╝cadele ediyor. Baz─▒lar─▒ i├žin, sa─čl─▒k hizmetlerinin y├╝kselen maliyetleri kendi kazanc─▒na zarar verdi. Di─čerleri i├žin, durgunluk ├╝cretleri ve ├╝niversite faturalar─▒ ger├žek bir sorundur. Ard─▒ndan, ├žocuklar─▒ b├╝y├╝tmenin serveti b├╝y├╝tmeyi imkans─▒z k─▒ld─▒─č─▒n─▒ iddia edenler var.
Devam─▒n─▒ Oku
├çocuklara Para Y├Ânetimi De─čerinin ├ľ─čretilmesi
Bor├ž

├çocuklara Para Y├Ânetimi De─čerinin ├ľ─čretilmesi

Para d├╝nyay─▒ dola┼čt─▒ran ┼čeydir. Sev ya da nefret et, para ├Ânemli. Sorun, ├žo─ču gen├ž yeti┼čkinin ÔÇťyeti┼čkin d├╝nyas─▒naÔÇŁ girmesi, onlar─▒n paralar─▒n─▒ nas─▒l y├Ânetecekleri konusunda neredeyse hi├žbir fikri yok. O─člum 18 ayd─▒r d├Ânerken, hala paran─▒n de─čerini anlamak ve takdir etmek i├žin ├žok k├╝├ž├╝k.
Devam─▒n─▒ Oku