Sigorta

Hayat Sigortası 101: Açıklanan Hayat Sigortası Türleri

Birçok insan hayat sigortası poliçelerini düşündüğünde, genellikle tüm hayat sigortası tiplerini düşünmezler, sadece terim düşünürler.

Şimdiye kadar en sevdiğim burger eklemi In-N-Out Burger gibi düşünebilirsiniz.

Etrafımdaki en lezzetli burgerden başka, basit menülerinden de çok etkilendim.

Sadece temelleri - burgerleri, kızartmaları, içecekleri ve milkshake'leri sunmak - minimalist menü, ne sipariş vereceğimi bilmediğim noktaya kadar beni korkutmuyor. Öte yandan Taco Bell… .yikes!

Vadeli hayat sigortası poliçeleri en basit, en popüler ve en çok satın alınanlardır; Hayat sigortası seçenekler menüsünde sadece tek seçenek değil. Aslında ondan.

 

Bugün Piyasada 10 Farklı Hayat Sigortası Politikaları

Günümüzde, en temeli terim ve kalıcı olan çok çeşitli hayat sigortası mevcuttur. Bununla birlikte, bu kategorilerin her birinde, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı tür vardır ve bunlara aşina olmak, kapsama alanını belirli ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha iyi bir şekilde özelleştirmenize yardımcı olabilir.

  • terim
  • Artan ve Düşen Süre
  • kalıcı
  • Bütün
  • Evrensel
  • Değişken
  • Değişken Evrensel
  • Sağkalım
  • Son masraf
  • Tıbbi Sınav Yok

Vadeli Hayat Sigortası Politikaları

Vadeli hayat sigortası, satın alınabilecek hayat sigortasının en temelini oluşturur. Bunun nedeni, hayat süresinin, yalnızca poliçe içinde herhangi bir nakit değeri olmaksızın sadece saf ölüm yardımı koruması sağlamasıdır. Bu nedenle, hayat sigortası terimi genellikle çok uygun maliyetlidir - özellikle de daha genç ve iyi sağlık durumundaki başvurular için başvuruda bulundukları sırada.

Hayat Sigortası Karşılaştır >>>

Vadeli hayat sigortası ile, belirli bir süre boyunca, örneğin on yıl, 15 yıl, 20 yıl, 25 yıl, 30 yıl gibi - ve bazı durumlarda, hatta daha uzun bir süre için satın alınır. En iyi hayat sigortası taşıyıcılarının birçoğu tarafından sunulan 1 yıllık yenilenebilir vadeli hayat sigortası seçeneği de bulunmaktadır.

Tipik olarak, bir dönem vadeli hayat sigortası poliçesi alırken, prim tutarı, poliçenin yürürlükte olduğu süre boyunca aynı kalacaktır. Sigortanın poliçenin süresi boyunca hayatta kalması ve hayat sigortası kapsamında kalmasını istemesi durumunda, o sırada geçerli yaş ve sağlık durumlarında yeni bir politikaya yeniden hak kazanmaları gerekecektir.

O zaman, yeni bir hayat sigortası poliçesindeki prim biraz daha yüksek olabilir. Bazı durumlarda, bir hayat sigortası poliçesi, kapsamı kalıcı bir hayat sigortası planına dönüştürmek için bir seçeneğe sahip olabilir.

İlgili Makale Bir milyon dolar hayat sigortası poliçesinin maliyeti nedir?

Vadeli Hayat Sigortası Kapsamının Arttırılması ve Azaltılması

Bazı dönemlerde hayat sigortası, ölüm yardımı zamanla azalır. Bunlar azalan vadeli hayat sigortası poliçeleri olarak bilinir. (Ancak, prim genellikle aynı kalır). Azaltıcı bir dönem politikasıyla, ölümün faydası sıfıra ulaştığında politika sona erer.

Bir birey, ödenmemiş ipoteklerinin bakiyesini karşılamak için azalan bir vadeli hayat sigortası poliçesi satın almak isteyebilir. Her yıl, ipotek bakiyesinin tutarı azaldıkça, sigorta kapsamı da o kadar artar - sonuçta her ikisi de sona erer.

Ölüm yardımının zamanla arttığı vadeli politikalar da vardır. Çoğunlukla, bu fayda politikada yaşayan bir sürücü maliyeti olarak satın alınacaktır. Genç bir ebeveyn, kapsama ihtiyaçları arttıkça bu tür bir politikayı dikkate alabilir.

Kalıcı Hayat Sigortası Kapsamı

Kalıcı hayat sigortası vadeli sigortadan farklıdır, çünkü hem ölüm yardımı koruması hem de nakit değeri bileşeni sunar. Ayrıca, isminden de anlaşılacağı gibi, vadeli sigorta gibi bir zaman sınırına sahip olmadığı, ancak sigortalıların kullanım ömrünün kalanını sürdürebilmesi için - prim ödenmesi koşuluyla - farklıdır. Birçok farklı türde kalıcı hayat sigortası vardır.

Tüm Hayat Sigortası Kapsamı

Kalıcı hayat sigortası teminatının en basit türü tüm hayattır. Bu tür bir kapsamda, prim miktarı kilitlenir ve politikanın tüm ömrü boyunca aynı kalır. Bu, bir bütçeye sadık kalmak isteyenler için yararlı olabilir. Aynı zamanda, bir kişinin çok küçük bir yaşta tüm yaşam politikasını satın alması durumunda, ilerleyen yaştan, hatta olumsuz bir sağlık sorunundan bağımsız olarak, yaşlandıklarında hala aynı miktarda prim ödeyecekleri anlamına gelir.

Bazı durumlarda, önceden var olan koşulların bireyin yüksek riskli hayat sigortası almasını gerektirdiği durumlarda, bazı kademeli yaşam politikaları tek seçenektir.

Bir hayat sigortası poliçesinin nakit değeri bileşenindeki nakit, vergiden muaf esasına göre büyüyebilir. Bu, bu fonlar üzerindeki kazancın, çekildikçe veya çekilmedikçe vergilendirilmeyecekleri anlamına gelir - zaman içinde üssel olarak bileşik olmalarına izin verir.

İlk başta, tüm hayat sigortası poliçesindeki nakit yavaşça büyüyecek. Bunun nedeni erken prim dolarlarının çoğunluğunun acentenin komisyonunu ve sigorta maliyetlerini ödemeye doğru gitmesidir. Bununla birlikte, yıllar içinde, tüm yaşam politikasındaki nakit, genellikle garantili asgari getiri oranıyla, sürekli olarak büyüyebilir.

Bazı tüm hayat sigortası poliçeleri, poliçe sahiplerine kar payı sağlayacak. Bunlar poliçe sahibine prim iadesi olarak kabul edildiğinden, aynı zamanda vergiden muaftırlar. Temettüler, bir politikanın nakit değerinin önemli ölçüde artmasına da yardımcı olabilir - asla garanti edilmese de.

Evrensel Hayat Sigortası Kapsamı

Kalıcı teminatın başka bir biçimi de evrensel hayat sigortasıdır. Bu tür bir hayat sigortası, ayrıca, fonların vergi ertelenmesine izin verilen bir ölüm fonu ve bir nakit değeri bileşeni sağlar.

Yine de, evrensel hayat sigortası tüm hayat sigortasından daha esnektir. Bunun nedeni, poliçe sahibinin, belirli kurallar dahilinde, priminin ne kadarının poliçenin ölüm ödeneğine gideceğini ve poliçenin nakit değerine ne kadar gidecek olduğuna karar vermesidir.

Evrensel hayat kalıcı bir hayat sigortası olduğundan, poliçe sahibi nakit değeri hesabına erişebilir. Öyleyse, bütün bir yaşam planında olduğu gibi, nakit, borçlarını ödemek, emeklilik gelirlerini tamamlamak, hatta bir tatile çıkmak da dahil olmak üzere herhangi bir nedenle ödünç alınabilir veya geri alınabilir.

Değişken Hayat Sigortası Kapsamı

Değişken hayat sigortası da kalıcı hayat sigortası kapsamı şeklindedir. Bu tür hayat sigortası poliçeleri, parasal bir unsurun yanı sıra ölüm yardımı da sunmaktadır. Ancak, değişken hayat sigortası ile poliçe sahibi, hissedarlar gibi çeşitli farklı yatırım seçeneklerinde yer alabilir.

Bu, fonlarının, tüm yaşam politikasının sağlayabileceği fonlardan çok daha fazlasını büyütme fırsatına sahip olduğu anlamına gelir. Ayrıca, fonların hisse senedi piyasasının iniş ve çıkışlarına maruz kalması nedeniyle daha fazla risk olabileceği anlamına gelir.

Politika sahibinin fonlarını piyasa hareketlerine dayalı olarak artırabildiği halde, nakitlerinin doğrudan piyasaya yatırılmadığını not etmek önemlidir. Aksine, sigorta şirketi tarafından “alt hesaplara” yatırılmaktadır.

Değişken hayat sigortası poliçesi ile ölüm yardımı düşebilir ya da azalabilir; belirlenen garantili miktarın altına düşmez. Bu genellikle politika uygulaması sırasında satın alınan orijinal ölüm ödeneğidir.

Değişken Evrensel Hayat Sigortası Kapsamı

Değişken Evrensel hayat sigortası, normal evrensel hayat sigortası kapsamına benzer, ancak bu durumda, poliçe sahibinin, nakdi kredilerini yatırım fonları gibi farklı yatırım türlerine yatırmasına izin verilir. Ayrıca, bu tür bir politikada garanti edilen minimum nakit değeri olmayacaktır.

Hayatta kalan Hayat Sigortası Kapsamı

Hayatta kalan bir hayat sigortası poliçesi ile kapsanan birden fazla kişi var. Bu politikalar birkaç farklı şekilde kurulabilir. Bir yol önce ölmektir. Bu tür bir politika ile, kapsam, ilk kişinin ne zaman geçtiğini ödemek için tasarlanmıştır.

Çoğu durumda, bu tür bir politika için ödenen primler, yalnızca bir sigortalıya uygulanan politikadan daha yüksek olabilir. Ancak, genellikle iki ayrı hayat sigortası poliçesi satın almaktan daha az olabilir.

Ayrıca ortak ve hayatta kalan ya da hayat sigortası poliçeleri ölür. Bu politikalarla kapsam, kapsamdaki ikinci kişi ne zaman geçerse ödeme yapar. Bunlar terim veya kalıcı teminat olabilir.

Bu politikalar ayrıca, iki ayrı hayat sigortası poliçesinden daha düşük maliyete sahip olmaları ve daha az katı yüklenme kriterine sahip olmaları, özellikle de bireylerden birinin çok iyi sağlık durumunda olması gibi başka avantajlara da sahip olabilir.

Son Gider Hayat Sigortası Kapsamı

Son harcama hayat sigortası kapsamı, genellikle, daha önce başvuranlara politika satacak bazı sigorta şirketleri olmasına rağmen, genellikle “yaşlılar” veya 50 ile 85 yaşları arasında olanlar tarafından satın alınmakta ve defin sigortası olarak adlandırılmaktadır.

Bu tür kapsama alanı tipik olarak sevdiklerinin bir cenaze ve mezar taşı, mezar, çiçek ve anma töreni gibi diğer ilgili masrafların yüksek bedeli ile alay edilmemesini sağlamak isteyenlere yöneliktir.

Bugün, ülke çapında bu tür ürünlerin ortalama maliyeti 10,000 $ aralığında olabilir - bir çok ailenin kolayca mevcut olmadığı bir miktar. Bu nedenle, son harcama hayat sigortası poliçesi yardımcı olabilir.

Son harcama kapsamı, dönem veya kalıcı olabilir ve çoğu zaman, yüklenme gereklilikleri katı değildir. Ayrıca, başvuru sahipleri genellikle yaşlı olsalar da, bu tür kapsam için prim maliyeti genellikle yüksek değildir.

Tıbbi Sınav Hayat Sigortası Kapsamı Yok

Adından da anlaşılacağı gibi, herhangi bir sağlık muayenesi hayat sigortası kapsamı, başvuru sahibinin, yazım sürecinin bir parçası olarak tıbbi muayeneye tabi tutulmasını gerektirmeyecektir. Birçok durumda, hayat sigortası için başvururken, bireyler derinlemesine sağlık soruları soracak ve onlardan bir kan ve idrar örneği alacaktır paramedikal bir profesyonel ile görüşmelidir.

Bu nedenle, belirli sağlık sorunları olan kişiler, ihtiyaç duydukları hayat sigortası için reddedilebilir. Ancak, herhangi bir tıbbi sınav kapsamı olmaksızın, ihtiyaç duydukları kapsama yönelik olarak onaylanabilirler - ve bunlara uymak için hiçbir tıbbi gereksinim olmadığı için, bu politikalar genellikle başvurudan sadece bir iki gün sonra onaylanır.

Bazı sağlık muayeneleri için hayat sigortası yokken, sağlık muayenesinden geçebileceğinizi düşünüyorsanız, daha düşük prim oranlarına ulaşabilmeniz için bunu denemenizi öneririz.

 

“Nakit Değerini” Anlamak

Bir sigorta poliçesi, garantili bir prim için garantili bir nakit değeri içeriyorsa, bu, primin politikanın başlangıcında bir poliçe politikasından daha büyük olduğu anlamına gelir, böylece ilave primin, “ayrı bir hesap” olarak kontrol edilebilir. Nakit değerini artırmak için sigortacı veya poliçe sahibi tarafından.

Kazanç kazanılan kazançlar birkaç farklı şekilde kullanılabilir: ölüm ödeneğini artırmak, daha sonraki bir kullanım için borç almak veya politikayı yürürlükte tutmak için aylık primler ödemeyi durdurabilirsiniz. Eğer bir nakit değeri politikanız varsa, ölüm veya emekliliğe kadar tutmak en iyisidir, böylece olası kazançlara izin verebilirsiniz.

Hayat Sigortasının Vergi Kazançlarına Daha Yakın Bir Bakış

Evrensel bir hayat sigortası poliçesindeki bu vergi avantajları 401k ve IRA'lara benzer. Politikanın yatırım kısmındaki yıllık kazançlar vergiden muaf tutulmazlar ve bir politikada nakit çıkışı yapılırken vergilendirilebilir kazançlar, planın sağladığı sigorta koruması tutarı kadar azaltılabilir. Dahası, ölüm durumunda, poliçe hamilinin kazançları genellikle vergilendirilmemektedir.

Bu tür politikalar, hisse senetleri, tahviller, dengeli yatırım fonları, uluslararası yatırım fonları ve para piyasası hesapları gibi bir dizi yatırım seçeneği sunabilir. Yatırım yapmaya karar verirken, bir finansal danışman gibi bir danışmanla çalışın ve her zaman ihtiyaç duyduğunuz kadar yatırım yapın, ne daha fazla ne de daha az.

Her Türlü Hayat Sigortası Kapsamında En İyi Premium Teklifleri Nasıl ve Nerede Alabilirsiniz

Hayat sigortası olmaksızın, başka amaçlar için kullanılması zor olan varlıklar ve tasarruflar, borçlarını ödemek, yaşam masraflarını finanse etmek veya birinin nihai masraflarının yüksek ücretini ödemek için kullanılabilir. Bu, bugün bazı alanlarda 10.000 $ 'dan fazla olabilir. .

Hayat sigortası için bir dizi teklif almak, bu sayfanın yan tarafındaki formu doldurmak kadar basittir. Maalesef size sunulan tüm farklı hayat sigortası türleri için teklif almak, biriyle konuşmaya başlayacaktır.

GoodFinancialCents üzerinde teklif formu sadece vadeli teklif vermek için tasarlanmıştır.

Bu, çoğu insan için harika olsa da, gerçekten başka türdeki yaşam politikalarına bakmak istiyorsanız, acentenin sizinle iletişim kurmasını bekleyin (yalnızca bir temsilci sizinle iletişim kurar) ve ardından istediğiniz farklı seçenekler için teklifte bulunmasını isteyin. .

Geçmişte, seçim yapmak için sadece birkaç tür hayat sigortası poliçesi vardı. Ancak, zaman geçtikçe, birçok sigorta şirketi ürün seçeneklerine eklediler. Bu, bireylerin ve ailelerin kendileri ve bütçeleri için en iyi kapsama alanını bulmalarına izin verdi.

Nihayetinde, hangi türden hayat sigortası poliçesinin ihtiyaçlarınız için en uygun olduğuna karar vermelisiniz. Her birinin nasıl çalıştığını anlamak doğru kararı verdiğinizden emin olacaktır.

Bugünden seçim yapabileceğiniz birçok hayat sigortası ve taşıyıcı türü ile, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayacak kapsamı seçmenize yardımcı olabilecek yanınızda bir müttefik olmanıza yardımcı olabilir. Öyleyse, bugün bize ulaşın - yardım için buradayız.

Videoyu izle: EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR eyt

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Banner Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Banner Hayat Sigortası İncelemesi

Hayat sigortası için alışveriş yaparken, özel koruma gereksinimlerinize en uygun politikayı seçmek önemlidir. Bu, uygun ölüm kapsamı kapsamının yanı sıra doğru teminat türünü belirlemeyi gerektirir. Kapsamı ararken kendinizi sormanız gereken birkaç soru vardır: Saf ölüm parası korumasına mı ihtiyacınız var, yoksa ihtiyaçlarınız ölüm parası korunmasını ve nakit değerini veya yatırım bileşenini içeriyor mu?
Devamını Oku
Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör
Sigorta

Hayat Sigortası Oranlarını Etkileyen En Önemli 5 Tıbbi Olmayan Faktör

Super Man kompleksi en sağlıklı insanlar hayat sigortası seçenekleri söz konusu olduğunda bir kriptonite sahiptir: hayat sigortası oranlarınızı etkileyen tıbbi olmayan faktörler. Tıbbi olmayan faktörler nedeniyle en iyi hayat sigortası oranlarına hak kazanamayacakları zaman, hayatlarının en iyi şekli olan ücretsiz bir hayat sigortası teklifi alan birçok kişi için büyük bir şoktur.
Devamını Oku
Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları
Sigorta

Sağlık Sigortası Maliyetlerini Azaltma Yolları

Geçtiğimiz yıl boyunca, sağlık reformu ve Amerikalılar için gerçekte ne anlama geldiği konusundaki tartışmalar tüm haberlerde olmuştur. Birçok Amerikalı hala sağlık reformunun geçişine bölünmüş durumda olduğundan, tüketiciler sağlık sigortası maliyetlerini kontrol etmek için kişisel olarak neler yapabileceklerini düşünmelidir.
Devamını Oku