Sigorta

Sigorta Politikalarını Birleştirerek Para Kazanın mı?

Bunu telefon, internet ve TV servisleri ile yapabilirsiniz.

Bunu banka hesaplarınızla da yapabilirsiniz.

Ama aynı zamanda, sigorta poliçelerinizi para kazanmak için bir şirketle de birleştirmelisiniz?

Hayattaki diğer birçok şey gibi, cevap kısmen kendi durumunuza bağlıdır.

Birincisi: Bundled Politikaları ile Potansiyel Sorun

Evet, para paketleme politikalarından tasarruf edebilirsiniz. Buna ulaşacağız.

Ama önce, dikkatli değilseniz, paketleme politikalarının sorunlara nasıl yol açabileceğini kabul edelim.

Örneğin, TV kanallarınız ve telefon hizmetlerinden farklı olarak, sigorta şirketinizden anında geri bildirim alamazsınız.

Bundling Ürünleri Çalışırken

İnternetiniz ve kablolu TV kanallarınız için aynı şirketi kullanarak ayda 30 dolar tasarruf edeceğinizi varsayalım.

İşler birkaç aylığına rahatça gider. İnternet bağlantısı yeterince hızlı. Televizyon kanallarından memnunsun.

Ama bir sebepten dolayı, bir gece, en sevdiğiniz şovu izlemek için oturduktan sonra, TV servisinin favori kanalınızı sunmayı bıraktığını keşfedersiniz.

Ne yaparsın?

 • Kanal geri gelene kadar müşteri hizmetlerini her gün arayın.
 • Hizmetinizi iptal ederek ve farklı bir TV sağlayıcısı kullanarak paketlenmiş indirimi kaybetmek mi istiyorsunuz?
 • Paketinizi saklayın, ancak favori kanalınızı sunduğu için TV servisini yeni çevrimiçi sağlayıcılardan biriyle tamamlayın.

Duyarlı bir müşteri, sorunu çözmek için bu eylemlerden herhangi birini alabilir ve biraz zaman kaybetmeden ve aylık indirimin dışında, deneyim size fazla maliyet vermez.

Bundling Ürünleri Çalışmıyor Olabilir

Sigorta farklıdır. Aylık priminizi her ödediğinizde, kapsamı yerinde ve kullanılabilir durumda tutmak için para ödüyorsunuz, aslında kullanmayın.

Kullanmıyor olduğunuzdan, satın aldığınız kapsamın kalitesi ve değişen ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacağı hakkında anında geri bildirim almayacaksınız. Ek teminat satın almanız veya tamamen farklı bir politika almanız istenmeyecek.

Bunun yerine, bir hak talebinde bulunduğunuzda geri bildirim gelir - kapsamınızı gerçekten kullanmanız gerektiğinde. Bu noktada maalesef, kapsama alanında mevcut olabilecek sorunları düzeltmek için çok geç.

Bu nedenle, fiyat ve kolaylık temelinde paketlenmiş bir politika satın aldıysanız ve özel kapsama ihtiyaçlarınızı karşıladığı için değil, felaket olursa sorun olabilir.

İzlemek için başka bir TV kanalı bulmak yerine, aracınızda veya evinizde pahalı onarımlar için ödeme yapmakla ya da daha da kötüsü, mülkünüzde ya da belirleyicilerin belirlediği bir hasarda başkalarının astronomik tıbbi faturalarını ödemek için para harcayabilirsiniz. senin hatan.

Sigortayı Paketlemek ve Doğru Teminat Nasıl Gidilir?

Yiyecek almak için alışveriş yaparken ve harika bir satın aldığınızda, yoğurt veya tereyağınızda bire bir bedava teklif edin, yoğurt ve tereyağınızda yetişmek için harika bir zaman.

Tabii ki, yoğurt ve tereyağı sevdiğini varsayarak, daha önce hiç yemediğinden evinizde daha fazla yoğurt ve tereyağı olmadığını varsayarak.

Bu şeylerden herhangi biri doğruysa, ne kadar tasarruf ederseniz edin, muhtemelen para harcıyorsunuz demektir. Herhangi bir hassas müşteri bunu biliyor.

Ancak, sigortayla birlikte, politikanın iyi baskısını okumak için zaman ayırıp satın aldığınız teminatın hayatınıza uygun olup olmadığını öğrenmedikçe, bu tür sağduyulu kararlar vermek daha zordur.

Ne satın aldığınızı bilmiyorsanız, fiyat ve rahatlığın sizin için karar vermesini sağlamak daha kolaydır.

Ayrı Sigorta İhtiyaçlarını Ayrı Olarak Düşünün

Diyelim ki geçtiğimiz beş yıl boyunca bir otomatik sigorta poliçeniz var ve temsilciniz ve kapsama alanından memnunsunuz.

Şimdi, ilk evini satın almak üzeresin. Aracınız ev sahibi politikaları satıyor ve size yüzde 15'lik birden fazla politika indirimi teklif etti.

Politikayı bugün size postalayacaktır ve kapatmadan önce imzalayabilirsiniz.

Büyük bir anlaşma gibi görünüyor: Basit, kullanışlı ve indirimli.

Ancak, eviniz kadar değerli bir şeyle, sigorta kapsamınızın poliçeyi almadan önce mülkünüzü yeterince kapsadığından emin olmak istersiniz.

İşte bu konuda nasıl gidebilirsin:

 • Ev sahibi sigortasının nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinin.
 • Yeni mülkünüz için ne kadar kapsama ihtiyacınız olduğuna karar verin.
 • Nasıl yığınlandığını görmek için ajanınızın paketlenmiş ev sahibi politikasını okuyun.

Eğer önerilen politika ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, çok formdasınız ve gelecek yıllar için çoklu politika indiriminin tadını çıkarabilirsiniz.

Eğer olmasa da, bu indirim size daha fazla mal olabilir ve alışverişe devam etmelisiniz.

Örneğin, paketlenmiş politika mülkünüzde yeterli sorumluluk kapsamı sunmuyorsa ve bir kişi size zarar verdiyse ve size dava açtıysa, tasarruflarınızı kaybedebilir veya zararınızı karşılamak için yeni mülkünüzü satmaya zorlayabilirsiniz.

Aynı zamanda başka bir şekilde çalışır: Ev sahibi olmanız ve bir otomatik politika eklemeniz gerekiyorsa, otomatik kapsama alanınızın ihtiyaçlarını kendi avantajlarına göre değerlendirin, ardından sigorta şirketinizin birden fazla politika indiriminden yararlanıp yararlanamayacağınızı görün.

En İyi Paket İçin Alışveriş Yapın

Çoklu politika indirimlerinin tümü eşit olarak oluşturulmaz. Ev sahibi politikanız varsa ve yeni bir otomatik politikaya ihtiyacınız varsa, mevcut şirketinizle yeni kapsamı eklemek doğal olabilir.

Yine de karşı rotayı da kullanabilirsiniz. Politikaları tamamen yeni bir sigortacıyla paketleyerek daha fazla tasarruf ederseniz, neden olmasın?

Sadece iptal ücretlerine ve yeni şirkete geçiş sırasında bir ücretinizin geçebileceği olasılığına dikkat edin.

Paketlenmiş Politikalar. Örgülü Politikalar. Karışık Politikalar?

Otomatik ve bir ev kapsamı içeren iki politika paketi, yılda ortalama 500 ABD doları tasarruf etmenizi sağlayabilir.Oranlar ve sigortacılar eyaletten eyalete değiştiğinden, bazı eyaletlerde daha da tasarruf edebilirsiniz.

Ve ihtiyacınız olan daha fazla sigorta, tüm politikalarınızı tek bir yerde tutarak daha fazla tasarruf edebilirsiniz.

Şirketiniz hayat sigortası, tekne sigortası, kiracı sigortası, evcil hayvan sigortası sunabilir - fikri alırsınız.

Ama ne kadar demetleme çok fazla demetleniyor?

Yine bireysel sigorta ihtiyaçlarını bireysel olarak ele almaya devam ediyor.

Hayal edelim, örneğin, hayat sigortası hakkında çok şey bilmiyorsunuz. Postalarınızı bir öğleden sonra kontrol edip, otomatik sigorta acentenizden bir teklif görüyorsunuz.

“Çünkü sadık bir müşterisensin, hayat sigortası için özel bir anlaşma yapıyoruz. Hiçbir tıbbi sınav ya da tıbbi soru olmadan ayda 100 $ 'a kadar 50.000 $' a kadar kapsama alın! Sadece seçilen müşteriler için iyi bir teklif verin. ”

Hayat sigortasını merak ediyordunuz ve yüzeyde bu iyi bir çözüm gibi görünebilir.

Ancak, yaşınıza ve sağlığınıza bağlı olarak, ayda 100 dolardan daha az bir ücret karşılığında 1 milyon $ 'a kadar hayat sigortası temin edebileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Temsilcinizin otomatik kapsama alanınızla harika bir iş çıkarması nedeniyle, sizi doğru hayat sigortası poliçesine otomatik olarak yönlendireceği anlamına gelmez.

Ne satın aldığınız hakkında bazı bilgiler uzun bir yol kat ediyor. Paketlenmiş politikalarınızı maliyetli bir politika kargaşasına dönüştürmenizi engelleyebilir.

Ne zaman Bundled Politikalarını Arayalım?

Şansınız, sigorta şirketiniz reklam, doğrudan posta veya e-posta yoluyla birden çok politika indirimi hakkında sizi bilgilendirecektir.

Herhangi bir tüketici hayal edebileceği gibi, paketlenmiş politikalar da şirketinize fayda sağlar ya da indirimi sunmazlar.

Yine de bir sigorta şirketinden teklif beklemek zorunda değilsiniz.

Toplu bir politika arayışında olabilirsiniz, özellikle bunu yaparken size belirli bir fayda sağlar.

Kurs İndirimi

Muhtemelen tekrar söylemek zorunda değiliz, ama ne olur?

Çoklu poliçe sahipleri para biriktirmek için bir araya getirilmiş planlar ararlar.

Aylık bütçenizden bazı sabit harcamaları tıraş etmenin bir yolunu arıyorsanız, politikalarınızı birleştirmeniz yardımcı olabilir.

Yine, yalnızca satın aldığınız kapsama alanı kontrol edildiğinden emin olun, böylece uzun vadede daha fazla ödeme yapmazsınız.

Sigorta ücretleri eyaletten eyalete göre değişir, böylece tasarruf edebileceğiniz miktar da değişir.

Ortalama olarak, tüketiciler ev ve oto politikalarını paketleyerek yılda yaklaşık 500 $ tasarruf edebilir.

Risk Altında Duran Varlığın Sigortalanması

Eğer Tornado Alley'de ya da kasırgaya yatkın bir Florida sahilinde yaşıyorsanız, sigorta şirketleri, özellikle ev zaten birden fazla hasarla finanse edilen tamiratlara ihtiyaç duyuyorsa, evinizi risk altındaki bir mülk olarak değerlendirebilir.

Bu riskli durum, evinizin sigortalanmasını zorlaştıracaktır.

Yeni ev sahibi politikasını mevcut otomatik politikanızla donatmak, özellikle de hiçbir zaman otomatik bir hak talebinde bulunmamış veya nadiren otomatik bir hak talebinde bulunmamışsanız davanıza yardımcı olabilir.

Tabii ki, bu sorunu çözmek için başka yollar da bulabilirsiniz - örneğin daha yüksek bir şekilde düşünülebilir, ancak risk altındaki politikanın diğer düşük riskli politikalarla birleştirilmesi yardımcı olabilir.

Kolaylık uğruna

Paketleme politikaları paradan tasarruf edebilir, ancak sizin için bazı ekstra kolaylıklar da sağlayabilir.

Bir siteye girip üç fatura ödeyebilirsiniz, örneğin, birlikte verilen üç politikanız varsa. Zaten tüm faturaları hala hatırlayamadığınız için çevrimiçi fatura ödeyerek bir saat harcıyorsanız, bu yararlı olabilir.

Ve eğer kötü bir şey olsaydı, birden fazla mülkü etkiledi - eğer bir ağaç garajınıza çarptıysa ve sadece yapıyı değil, içinde park ettiğiniz arabanızı da hasar gördüyse - daha fazla sayıda iddiayı kolayca alabilirsiniz.

İndirimdeki gibi, satın aldığınız politikanın özel gereksinimlerinizi karşıladığından ve yalnızca kolaylık sağlamadığından emin olun.

Sigorta Primlerinden Tasarrufun Diğer Yolları

Paketleme politikaları, aylık sigorta primlerinize para kazandırmanın tek yolu değildir. Aslında, bireysel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, en iyi yol bile olmayabilir. Ayrıca para kazanabilirsiniz:

Daha yüksek bir indirim

Daha yüksek bir indirim, sigorta şirketi bir hak talebinde bulunmaya başlamadan önce cebinizden daha fazla para ödemeniz anlamına gelir.

Ayrıca, primlerde ayda daha az ödeme yapacağınız anlamına gelir.

Gerçi burada doğru dengeyi bul. Muhtemelen karşılayamayacağınız bir kesinti, ödediğiniz sigorta kapsamını kullanmakta zorlanabilir.

Sadece ihtiyacınız olanı satın almak

İhtiyacınız olmayan bir sigorta için ödeme yapmak bile çok fazla para harcayacağınız anlamına gelir.

Evinizin yerini değiştirmek için 150.000 $ 'a malolacaksa, örneğin, 250.000 $' lık bir teminat almak, evinizin tamamen imha edilmiş olsa bile, muhtemelen kullanamayacağınız bir sigortayı ödemeniz anlamına gelir.

Sigorta tek bedenli bir ürün değildir. Politikanız çok küçükse, mülkünüzü değiştirmek veya onarmakla ilgili sorun yaşayabilirsiniz. Çok büyükse, her ay çok fazla para ödüyorsun.

Mülkünüzü iyileştirmek

Güncel güvenlik özelliklerine sahip otomobiller, basit bir nedenden ötürü daha az sigortaya sahiptir: Bir hak talebiyle sonuçlanan bir enkazda olmanız daha az olasıdır.

Aynı şey eviniz için de geçerlidir.

Bir güvenlik sisteminiz, yeni bir çatınız varsa, sigara içmiyor ya da yedek bir jeneratörünüz var ise, sigorta acentenizden uygun indirimlerle ilgili bilgi alın.

Ve inanın ya da inanmayın, aynısı hayatınız için de geçerlidir. Hayat sigortası için başvurmadan önce sağlığınızı iyileştirirseniz, muhtemelen primlerinizde bazı tasarruflarda bulunursunuz. Sigara içmeyen iseniz daha da fazla tasarruf edersiniz.

Paketlendiğinde bile, Sigortanızın Özelleştirilmesi Gerekir

Sigorta şirketleri, müşterilere sadık müşterileri olmaya devam etmeleri için ek nedenler sundukları için paketlenmiş politika indirimleri sunarlar.

Marketin, kitapçığın, mağazanın, bankanın ve hatta belki de senin sağlık kliniğinin aynı taktiği kullanıyor.

Ama kaç kere var ...

 • sevmediğin yiyecek aldım
 • hiç okumadığın bir kitap aldım
 • veya sahip olmadığınız bir durumu yöneten bir tıp uzmanına gittiniz

… Sadece uygun olduğu için mi, yoksa yüzde 15 tasarruf edebileceğiniz için mi?

Muhtemelen asla.

Sigortanızla aynı sağduyu yaklaşımını kullanmalısınız:

 1. Hangi kapsama ihtiyacınız olduğunu belirleyin.
 2. İhtiyaçlarınızı karşılayacak politikaları satın alın ve karşılaştırın.
 3. Kapsamı daha uygun hale getirmek için indirimlere ve yollara bakın.

Bu yaklaşım, sigorta ihtiyaçlarınızı kontrol etmenizi sağlar, böylece mülkünüzü koruyacak ve sizi sorumluluktan koruyacak kararlar alabilir, ayrıca mevcut indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Videoyu izle: Evlere Ek İş Veren Firmalar

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?
Sigorta

Satın al (ROP) Prim Vadeli Hayat Sigortası Geri Döndü?

Son zamanlarda, daha genç bir işletme sahibi müşterim, bir hayat sigortası poliçesi satın alma konusunda soru soruyordu. Bir dönem yaşam politikası onun durumu için tam anlam ifade eder, ancak biz de istediğimiz şeyi bir büküme kavuşturmuştur. 30 yıllık yaşam politikasına ek olarak, premium binicinin geri dönüşü olarak adlandırılan şeyi eklemek istedi.
Devamını Oku
Illinois Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi
Sigorta

Illinois Karşılıklı Hayat Sigortası İncelemesi

Herhangi bir sigorta poliçesi için alışveriş yaptıysanız (ve eminim), orada binlerce seçenek olduğunu biliyorsunuz. Sigorta kapsamı için alışveriş yaparken, ne tür bir plan aradığınızdan bağımsız olarak, saygın bir şirket bulmanız çok önemlidir. Zaman testine katlanacak ve politikalarını derhal ödeyecek bir itibara sahip bir taşıyıcıya ihtiyacınız var.
Devamını Oku
Cobra Sigortası Nedir?
Sigorta

Cobra Sigortası Nedir?

Geçtiğimiz Aralık ayında eski firmamdan istifa ettim ve 1099 Bağımsız Yüklenici alemine girdim, resmi olarak Cobra Sağlık Sigortası'na dahil oldum. Birçok müşterinin iş değişimleri ve işten çıkarmalar arasında geçiş dönemlerini planlamasına yardımcı oldum, ama aslında bu durumda olana kadar ipleri asla öğrenmiyorsunuz.
Devamını Oku