Maliye

Öğrenci Kredilerimi İyileştirme Anlayışı Var Mı?

Öğrenci kredi borç yükünüz yeterince büyükse, muhtemelen öğrenci kredisi refinansı yapma olasılığını göz önünde bulundurursunuz.

Sonuçta, insanlar her zaman evlerini ve iş kredilerini yeniden finanse ediyorlar. Öğrenci kredileri neden farklı olmalı?

Gerçek şu ki, öğrenci kredisi refinansmanı sayısız nedenlerden farklıdır. Yine de bu, kredilerinizi yeniden finanse etmeyi düşünmemeniz anlamına gelmez. Bunu anlamanın anahtarı, kazanacağınız her şeyi - kaybedeceğiniz her şeyle birlikte - düşünmektir.

Bu gönderi, öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmenin tüm artılarını ve eksilerini açıklayacaktır. Büyük resmi gördükten sonra karar vermek için daha iyi bir konumda olacaksınız. Ardından, finansal durumunuz için en iyi neyin işe yaradığını öğrenmek için öğrenci kredileriniz hakkında bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Hadi içeri girelim!

Benim için Öğrenci Refinansmanı mı?

 1. Ne için Dikkat Etmeli?
 2. Avantajlarınız
 3. 5 Öğrenci Kredilerinizi İyileştirme Anlayışını İmzaladı
 4. Öğrenci Kredilerinizi Yeniden Finanse Etmek İçin Ne Kadar Bakmanız Gerekir?
 5. Önemli Hatırlatıcılar
 6. Kredilerinizi İyileştirmek İçin En İyi Yerleri Nerede Bulunur

Öğrenci Kredisi Refinansmanı: Ne İçin Dikkat Edilecek?

Daha iyi şartlara sahip bir öğrenci kredisine yeniden finansman yapmak, bir rüyanın gerçekleşmesi gibi gelebilir, ancak federal kredileriniz varsa, bir şeyler de vermeniz gerekebilir.

Yani, federal öğrenci kredileri, eğer temerrüt halinde olursanız, aylık ödemelerinizi süresiz olarak azaltmanıza ya da daha sonraki bir tarihe kadar geri ödemeyi ertelemenize yardımcı olabilecek bazı korumalarla birlikte gelir.

Öğrenci Kredi Konsolidasyonu ile Öğrenci Kredisi Refinansmanını Birleştirmeyin

Bir çok öğrenci, öğrenci kredisi konsolidasyonu ile öğrenci kredisi refinansmanını karıştırıyor - ama onlar çok farklı şeyler. Bu yazıda Kolej Yatırımcı'nın çökmesiyle, birden çok Federal öğrenci kredisini birleştirmek için öğrenci kredisi konsolidasyonu kullanılmalıdır.

Bunu yapmayı düşünmek, öğrenci kredi borcunuzu geri ödemeyi kolaylaştırmaktır. Üniversiteyi bitirdiğinizde, 5-6 farklı öğrenci kredisine sahip olabilirsiniz - her okuldan bir tane (ya da belki de her yıl okuldan birkaç farklı kredi).

Tüm bu farklı ödemeleri yönetmek zor olabilir.

Öğrenci kredisi konsolidasyonu, tüm Federal kredilerinizi bir kredi olarak birleştirerek kolaylaştırır. Ve bu, Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ÜCRETSİZ bir hizmettir - sadece StudentLoans.gov sitesine gidin, Kredilerimi Konsolide Et'i seçin ve konsolide etmek için yolu aşağı doğru hareket ettirin.

Flip tarafında, öğrenci kredisi refinansmanı, mevcut kredinizi (veya kredilerinizi) değiştirmek için yeni bir özel kredi almak anlamına gelir. Bir veya tüm kredilerinizi yeniden finanse edebilirsiniz - hem Federal hem de özel krediler.

Yani, bir şekilde, yeni bir özel kredi oluşturarak sağlamlaşıyorsunuz, ama buna öğrenci kredisi refinansmanı deniyor.

Sadece hatırla - öğrenci kredisi refinansmanı, özel öğrenci kredisi almak anlamına gelir.

Bu krediler daha çok araba kredisi gibi hareket ediyor - fantezi geri ödeme planları almıyorsunuz, öğrenci kredisi bağışlanmıyorsunuz ve ödeme yapmıyorsanız büyük sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Faydaları Yararlanabileceğini Fark Et

Federal kredileri olan öğrenciler, kamu hizmeti kredisi affı ve bunun gibi gelir odaklı geri ödeme planları için hak kazanabilirler. Kazandığın kadar öde (PAYE) ve Gelire Dayalı Geri Ödeme (IBR).

Bu planlar, kalan bakiyelerin yüzde 100'ünü affetmeden 20 ila 25 yıl önce sizin takdirinize göre gelirinizin belirli bir yüzdesini ödemenize izin verir.

Öğrencilere federal kredilere yardımcı olan diğer federal programlar arasında, 24 aya kadar geri ödeme yapabileceğiniz tıbbi ve ekonomik ertelemeler, siz veya eşiniz aktif göreviniz varsa federal öğrenci kredilerinizi geri ödeyecek askeri yardımlar ve federal yardımlar eskiden varsayılan olarak federal kredileri rehabilite etmek.

Federal kredileri özel bir borç verenle yeniden finanse ettikten sonra, federal destekli öğrenci kredisi bağışlama, erteleme ya da hoşgörü programlarına erişiminizi kaybedersiniz. Ve bu, gelecekte sunulabilecek olan federal krediler için herhangi bir öğrenci kredisi programını içerir.

Gibi programlar için potansiyel olarak hak kazanırsanız Kamu Hizmeti Kredisi Affı (PSLF), muhtemelen Federal öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmekten kaçınmalısınız.

Ayrıca, öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek ve konsolide etmek, bunları ödemek için gereken süreyi uzatabilir. Zaten öğrenci kredilerinizi ödemek için yıllardır, bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey.

şirketOranlarKredi TürlerişartlarUygun DerecelerUygun Krediler
2.13% - 7.49%Sabit ve değişken5, 10, 15, 20 yaşındaLisans &
Mezun olmak
Federal ve
Özel
2.13% - 7.49%Sabit ve değişken5, 10, 15, 20 yaşındaLisans &
Mezun olmak
Federal ve
Özel
2.13% - 7.19%Sabit ve değişken5 ila 20 yılLisans &
Mezun olmak
Federal ve
Özel
2.14% - 9.22%Sabit ve değişken5, 10, 15, 20 yaşındaLisans &
Mezun olmak
Federal ve
Özel

Öğrenci Kredisi Refinansmanı: Kazanabileceğiniz Faydalar

Herhangi bir federal destekli öğrenci kredisi programından faydalanmayı düşünmüyorsanız, öğrenci kredisi yeniden finansmanı düşünülmesi gereken bir seçenektir.

Öğrenci kredisi refinansmanının avantajları aşağıdakileri içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Düşük faiz oranı - Bazıları değil, tüm federal öğrenci kredileri yeniden finanse edilebilir veya daha düşük faiz oranıyla özel bir krediye dönüştürülebilir.

Bu, zaman çizelgenizi genel olarak tam geri ödeme süresi boyunca uzatmakla birlikte, daha düşük bir faiz oranı ödeyerek tahakkuk ettirdiğiniz tasarruflar zamanla ciddi şekilde toplanabilir.

Şu anda sahip olduğunuz faiz oranına bağlı olarak, faiz ödemelerinizin% 50'sini yeniden finanse ederek tasarruf edebilirsiniz. SoFi BURAYA ziyaret ederek tasarruflarınızı tahmin edin.

Tek kolay ödeme - Katılmak için birkaç öğrenci kredisi aldıysanız, refinansman bir aylık düşük bir ödeme elde etmenize yardımcı olabilir.

Birden fazla ödemeden diğerine gitmek size para kazandırmaz, ancak size zaman ve güçlükler kazandırır.

Daha düşük aylık ödeme - Daha düşük bir faiz oranını güvenceye alırsanız veya kredinizdeki geri ödeme zaman çizelgesini uzatırsanız, yönetilmesi daha kolay olan aylık bir ödemeyle sonuçlanırsınız.

Daha düşük bir aylık ödeme yapmak, bütçenizi biraz daha nefes alan odaya verebilir ve aynı zamanda, kredinizin ilkesine doğru ekstra para atmanızı da kolaylaştırabilir.

Sabit bir oranla kilitleyin veya değişken bir oran seçin - Bazı özel krediler, ödemelerin zaman içinde değişmesine neden olan değişken oranlarla gelir. Birçok durumda, bu kredileri sabit bir ücrete ve öngörülebilir bir aylık ödemeye sahip bir ürün haline getirebilirsiniz.

Ancak, değişken oranlı bir krediye yeniden hak kazanırsanız, faiz oranlarının yükselmesiyle ödemenizin artacağını anlamak önemlidir. Tetiği çekmeden önce her zaman seçtiğiniz kredi türünün sonuçlarını dikkate alın.

Ve asla değişmeyecek bir aylık ödemede kilitlemek istiyorsanız, sabit bir oran sunan bir kredi ile gidin.

Ortak imzalayanlarla daha iyi fiyatlar - Yüksek faiz oranlı özel şahsi kredileriniz varsa, iyi bir kredi ile bir imzalayanı güvence altına almak, daha iyi şartlara sahip bir kredi almanıza yardımcı olabilir.

Bu daha iyi şartlar, daha düşük bir faiz oranı veya daha iyi bir geri ödeme ufku içerebilecektir - her ikisi de para tasarrufu yapmanıza ve öğrenci kredilerinizi daha hızlı ödemenize yardımcı olabilecek avantajlar. Bir öğrenci olmadan kredileri yeniden finanse etmek ve kredisiz kalmak muhtemelen gerçekleşmeyecektir.

Aslında, tüm özel kredilerin% 90'ı Tüketici Finansman Koruma Bürosu'nun istatistiklerine göre bir müşteri gerektirir.

5 Öğrenci Kredilerinizi İyileştirme Anlayışını İmzaladı

Şaşkın mı? Yalnız değilsin. Bu seçenek dikkate alındığında ortaya çıkan birçok kural, fayda ve dezavantaj bu kararı zorlaştırmaktadır.

Yine de, öğrenci kredisi refinansmanı, belirli durumlarda borçlular için en iyi seçenek. İşte bu kategoriye girebileceğiniz beş senaryo var:

 • Yine de, gelire dayalı geri ödeme planlarına hak kazanmak için çok fazla kazanacaksınız ve kamu hizmetinde çalışmak için hiçbir isteğiniz yok. Yüksek maaş alanlarına giren pek çok kişi, gelir odaklı geri ödeme planlarına hak kazanmak için çok fazla para kazanıyor ve bazılarının kamu sektöründe hiç çalışma isteği yok. Ayakkabı uygunsa, federal öğrenci kredilerinizi yeniden finanse ederek ne kadar tasarruf edeceğinizi tahmin etmek akıllıca bir fikirdir. Çok miktarda borçunuz varsa, ancak büyük para kazanıyorsanız, öğrenci kredisi refinansmanı size binlerce dolar kazandırabilir.
 • Kredileriniz yüksek faiz oranlarında sabittir ve siz daha iyisini yapabileceğinizi düşünüyorsunuz. Öğrenci kredileriniz yüksek faiz oranlı sabit ise, refinansman seçeneklerinizi keşfetmeye değer olabilir. Kredi bilgilerinizi ve mali durumunuza bağlı olarak, para tasarrufu yapmanıza yardımcı olacak daha düşük faiz oranına sahip bir krediye hak kazanabilirsiniz. Bu özellikle, özel krediler ve Lisansüstü PLUS Kredileri (en yüksek faiz oranı Federal krediler) için mantıklıdır.
 • Her ay çeşitli faiz oranlarında birden fazla kredi ödemesi yapıyorsunuz. Her ay birden fazla ödemeyi gönderiyorsanız, mükemmel koşullarla sağlam bir krediye yeniden finansman sağlamak, hayatınızı basitleştirmenin ve tek bir düşüşte para biriktirmenin bir yoludur. Bu hesap makinesiyle ne kadar tasarruf edebileceğinizi öğrenin.
 • Kredilerinizi mümkün olduğunca çabuk ödemek istiyorsunuz. Eğer pek çok genç insan gibiyse, hayatınızın sonraki 20-25 yılı için gelir odaklı geri ödeme yapma fikri sorunludur. Bazı durumlarda, yeniden finansman kredilerinizi iyi için öldürmenin en iyi yoludur. Artı, bunu yaparken biraz para kazandırabilir.
 • Eş-imzalayıcınızdan bağımsızlık istiyorsun. Eski kredileriniz üçüncü bir taraf içeriyorsa ve kendi başınıza koparmak istiyorsanız, refinansman bunu gerçekleştirmenin bir yoludur. Kredi puanınız yeterince iyi olursa, düşük faiz oranına ve yaşayabileceğiniz şartlara sahip yeni bir krediyi de kazanırsınız.
 • Çocuğunuza bir Ana PLUS Kredisi aktarmak istersiniz. Ana PLUS Kredileri, en kötü öğrenci kredilerinden bazılarıdır - çünkü ebeveyn kredi tutar ve öğrenci parayı alır. Bu ayrıca ebeveynin geri ödeme için finansal olarak kancada olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, ebeveynlerin PLUS kredisini çocuklarının ismine kavuşturabilmelerini sağlayacak şirketler var (ve bir kozucu gerektirse bile, sonunda özgürleşmek için daha iyi bir serbestlik var). Bu, Ana PLUS Kredilerinden çıkmak için iyi bir anlaşma olabilir.

Öğrenci Kredilerinizi Yeniden Finanse Etmek İçin Ne Kadar Bakmanız Gerekir?

Şimdi, ne kadar faydalar ve öğrenci kredisi refinansmanındaki dezavantajlardan bahsediyoruz, öğrenci kredilerinizi yeniden finanse ederken ne aramanız gerekir? Ne zaman sizin için en mantıklı?

Kredilerinizi yeniden finanse etmek için birçok seçenek vardır, ancak öğrenci kredileriniz için alışveriş yaparken her zaman bu genel zihniyeti aklınızda bulundurmalısınız:

Bir öğrenci kredisine yeniden finanse etmeliyim. bana para kazandırır geri ödeme süresince VE Bunu karşılayabilirim ileriye gidiyor.

Bu ne anlama geliyor?

Eh, öğrenci kredisi refinansman tüm noktası para kazanmak için. Yani, size para tasarrufu yapmayan bir refinansman planına dahil olmayın.

İkincisi, bugün yeni öğrenci kredilerinizi ödünç almak ve ilerlemek için rahat olmanız gerekir. İş istikrarınızı ve belirli bir öğrenci kredisinin anlamlı olup olmadığını belirlemek için hangi aylık ödemeyi yapabileceğinizi göz önünde bulundurun.

Öğrenci kredileri için alışveriş yaparken, göreceksiniz:

Değişken Oran ve Sabit Faizli Krediler: Değişken oran ve sabit oranlı kredi fırsatlarının bir kombinasyonu mevcut olacaktır.Hemen hemen her durumda, sabit faizli krediler değişken faizli kredilerden daha yüksek bir faiz oranına sahip olacaktır.

Bunun nedeni, sabit oranlı kredilerin kredinin ömrü boyunca hiçbir zaman değişmeyeceğidir - ödemenizi öğrenirsiniz ve ne bekleyeceğinizi bilirsiniz.

Öte yandan, değişken faizli krediler piyasa faiz oranlarına göre zamana göre değişecektir.

Çoğu kredinin ne kadar yükselebileceği ve ne kadar hızlı olacağı hakkında sınırlamalar vardır, ancak yaygın bir değişim aylık% 0,25'ten fazla değildir ve toplamda% 8'dir. Faiz oranları yükseldikçe (veya düştüğünde), kredi faiz oranınız da değişecektir.

Bu, aylık ödemelerinizi değiştirecek - yani sabit faizli kredi seçeneğinin size ne kadar ücret alacağını veya hatta bunu aşabileceğini ifade eder.

Ancak, daha düşük bir faiz oranıyla başlıyorsunuz. Öğrenci kredisini nispeten kısa bir süre içinde ödemeyi planlıyorsanız (örneğin, 2 yıldan az), değişken faizli bir kredi çok anlamlı olabilir çünkü ilginizi çekebilirsiniz.

Ödünç almak için kredinin tamamını kullanmayı planlıyorsanız, sabit faizli bir kredi sizin için daha anlamlı olabilir - özellikle de faiz oranlarının gelecekte artması muhtemeldir.

Seçim ve risk, senin. Banka size daha düşük faiz oranı vererek riski aldığınız için ödüllendirir, ancak bu oran yükselebilir.

Zamanın Farklı Uzunlukları: Bir öğrenci kredisi için alışveriş yaparken, kredi süresi için farklı uzunluklarda çeşitli göreceksiniz.

Genellikle 3 yıl kadar kısa ve 25 yıl kadar uzun süre göreceksiniz. Ancak, bazı kredi sendikaları 1 yıl gibi kısa ve 30 yıl gibi uzun vadeli krediler sunmaktadır.

Bir kredi üzerinde en iyi faiz oranlarını elde etmek için, genellikle krediye kısa vadede sahip olmanız gerekir. Süre ne kadar uzun olursa, faiz oranı o kadar yüksek olur.

Kredi süresi (uzunluk) ile faiz oranının birleşimi, ödeme tutarınızı ne hale getirecektir.

Kredi ne kadar uzun olursa, ödeyeceğiniz daha pahalı ve daha fazla faiz, bu nedenle her zaman kredi süresini kısaltmaya çalışın.

Faydaları ve Perks: Bugünlerde birçok borç verenler kendilerini farklılaştırmak için çeşitli faydalar ve avantajlar sunmaktadır. Bu faydalardan bazıları önemlidir, bazıları yoktur.

Örneğin, önemli olabilecek bazı faydalar arasında ön ödeme cezası bulunmamaktır. Kredinizi erkenden geri ödemeyi planlıyorsanız, bunu yapmak için cezalandırılmak istemezsiniz.

Ayrıca, kredileriniz için bir müşteriye ihtiyaç duyacak olursanız, muhtemelen, kozmici sürüm olarak bilinen şeyi elde etmek isteyeceksiniz. Bu, belirli bir süre boyunca yapılan ödemelerin ardından kozanın krediden düşebileceği anlamına gelir.

En iyi kozmen tahliye planları genellikle 24 aydır.

Yararlanmanız gereken bir başka avantaj ise faiz indirimi fırsatlarıdır. Birçok banka otomatik borç ödemelerine kaydolarak faiz oranlarında indirim sağlamaktadır.

Bu basit hile, borç verenlerinizin çoğunda faizinizi% 0,25 oranında azaltabilir. Bazı bankalar bankada bir çek veya tasarruf hesabına sahip olmak için% 0.25 oranında daha az indirim yapmaktadır.

Bu tasarruflar zaman içinde önemli ölçüde artırabilir!

Çoğu insan için gerçekten önemi olmayan bazı avantajlar arasında iş koçluğu, bağlı banka hesapları ve ücretsiz swag bulunmaktadır. Her zaman maddi olarak neyin önemli olduğunu aklınızda bulundurun ve yukarıda söylediğimiz şeye geri dönün:

Bir öğrenci kredisine yeniden finanse etmeliyim. bana para kazandırır geri ödeme süresince VE Bunu karşılayabilirim ileriye gidiyor.

Önemli Hatırlatıcılar

Tetiği çekmeden önce, düşünebileceğiniz son birkaç hatırlatıcı.

Öncelikle, kredilerinizi birini, bazılarını veya tamamını yeniden finanse edebilirsiniz. Tamamen veya hiç yenilemeye gerek yok. Belki de sadece özel öğrenci kredilerinizi yeniden finanse etmek ve Federal olanlarınızı korumak istersiniz - bu mümkün.

Belki de sadece bir çift yüksek faizli krediyi yeniden finanse etmek istiyorsun, gerisini değil - bu da iyi. Temel olarak, yapmak istediğiniz kredileri seçebilir ve seçebilirsiniz.

Kredi verenlerin çoğunun minimum kredi tutarlarına sahip olduğunu unutmayın - 1.000 $ ile 3,000 $ arasında herhangi bir yer. Krediniz yeterince büyük değilse, yeniden hak etmeyeceklerdir. Ama, eğer bu küçükse - sadece ödeyin!

Ayrıca, büyük kredileriniz varsa, iki farklı öğrenci kredisi almanız gerekebilir. Bu, genellikle yalnızca doktorlar için geçerli olacak, ancak kredi verenlerin çoğunun ne kadar yeniden finanse edeceğine dair kapaklar var - genellikle 250.000 dolar ya da öylesine.

Bundan daha fazla öğrenci krediniz varsa, bazı borç verenler sizi tamamen reddedebilirken, diğerleri sadece iki borç almanızı isteyecektir.

İkincisi, birden çok kez refinance yapabilirsiniz. Bugün% 5 oranında değer kaybettiğinizi varsayalım, ancak faiz oranları 6 ayda% 4'e düştü. Eh, o zaman yeniden rafine edebilirsiniz. Seni yapman gereken bir şey yok.

Şimdi, bazı borç verenler bunun üzerine kaşlarını çatlatabilir ve aynı şirkette yeniden hak etmenize izin vermez. Ancak diğer borç verenler, işinizi kaybetmek istemedikleri için onlarla hızlı ve kolay bir şekilde yeniden kaynaşmanıza izin verebilir.

Sadece öğrenci kredilerinizi yeniden finanse ederken olduğu gibi, alışveriş yapmak için para ödüyor!

Öğrenci Kredilerinizi İyileştirmek İçin En İyi Yerleri Nerede Bulunur?

Öğrenci kredilerinizi yenilemek için bir çok yer var! Çevrimiçi kredi verenlerden bankalara ve kredi birliklerine kadar seçenekler çoktur.

Ancak bu farklı krediler için alışveriş yapmak gerçekten zor olabilir. Yeniden finanse edilecek yerlerin listesi harika bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak yerel banka ve kredi birliğini de kontrol etmeyi unutmayın.

Kredi sendikaları, özellikle özel bir yazı gerektiren özel bir durumunuz varsa, dikkate alınması gereken iyi yerler olabilir.

Ayrıca, birçok yerde onlarla refinance için ikramiye sunuyoruz.

Daha düşük bir faiz oranı üzerinden asla nakit bonus seçmeyin, ancak aynı orana sahip iki veya üç firmanız varsa, bunlardan herhangi birinin işinizi kazanmak için nakit bonuslara sahip olup olmayacağını görün.

Öğrenci kredisi refinansman işini kazanmak için bazı firmaların ne kadar rekabetçi olacağına şaşıracaksınız.

Öğrenci kredisi için alışveriş yapmakla ilgili en iyi şey, birkaç dakika içinde yapabileceğiniz.

Ve yaptığınız seçimler binlerce kurtarabilir. Yani, birkaç saat ayırın ve bir sürü farklı yeri karşılaştırın - harcanan zaman buna değer.

Alt çizgi

Mükemmel dünyada, biz göz kırptık ve öğrenci kredilerimiz kaybolacaktı.

Ama gerçek dünyada, onları geri ödemek üzereyiz - hatta on yıl veya daha uzun sürüyor. Ne yazık ki, ortalama tüketicinin öğrenci kredilerini ödemek için 20 yıldan fazla zaman alıyor.

Neyse ki, birçok işletme, kredilerinizi daha kolay ödemek için yeni ürünler sunmaya başladı.

Ancak, dalışa başlamadan önce, refinansmanın gerçekten mantıklı olduğundan emin olmak için gereken özeni göstermelisiniz.

Göz önünde bulundurulması gereken pek çok seçenek var, ancak doğru şekilde yapılırsa yeniden finansman size para kazandırabilir. Öğrenim kredisi refinansmanının, dalmadan önce mantıklı olduğundan emin olun.

Videoyu izle: 1 saatte şirket kurulabilecek - 28 Mart 2018

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Erken Emeklilik için 7 Basit Basit Stratejiler
Maliye

Erken Emeklilik için 7 Basit Basit Stratejiler

“Asla emekli olamayacağım.” Bunu hiç kendine mırıldattın mı? Eğer varsa, yalnız değilsin. Bütün Amerikalıların 1 / 3'ünden fazlası, içinde yaşamaya yetecek kadar paraya sahip olacağına inanmıyor. Tüm kötümser bakış açısıyla, mavi alevlerde, eğilimi kırabilen ve 30'larında emekli olan aykırı şeyler var mıdır?
Devamını Oku
Gen Xers'in Geleceğini Tehdit Eden 21 Mali Hata
Maliye

Gen Xers'in Geleceğini Tehdit Eden 21 Mali Hata

Gen-Xers, Baby Boomers'ın kendilerinden önce yaptıkları aynı mali hataların çoğunu yapıyorlar. Ancak Baby Boomers, onlara daha fazla solunum odası sağlayan birkaç tane yerleşik avantaja sahip. Birincisi, onlar İkinci Dünya Savaşı kuşağının yıkım mirasının baş yararlanıcılarıdır. Bir diğeri için, Gen-Xers'in işgücüne bile girmesinden yıllar önce eldeki en iyi işler için sıraya girdiler.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Toluna Gözden Geçirme: Zamana Değer mi?"/>
Maliye

Toluna Gözden Geçirme: Zamana Değer mi?

Anketleri doldurmak için zaman harcamanız size bir yan koşuşturma olarak kabul edilmek için yeterli kazanmaz, ancak yeterince tutarlı olup olmadığını ve nasıl çalıştığını anlarsanız, sürekli olarak bir hediye kartı veya iki tanesi için kullanmak için yeterli puanlar oluşturabilirsiniz. Anket siteleri ile ilgili en iyi şey, ücretsiz olması, kayıt sürecinin süper basit olması ve soruları yanıtlamanın kolay olmasıdır.
Devamını Oku
2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler
Maliye

2013 ve 2014 Hedefleri Üzerine Düşünceler

Bu sene, hayatımın 2013 yılında bir yıl öncesine göre tamamen farklı göründüğü çok şey oldu. Bazı değişiklikler beklenmedik, ama yine de iyiydi. İşte 2013'te neler olduğu ve gelecek sene için hedeflerimin kısa bir özeti. 2013 yılına dönüp baktığımda işimi bıraktım Finansal Planlamacı olarak kendimi tam zamanlı olarak çalışmaktan çıktım NYC'deki Fox News'de 18.000 $ 'lık borcunu ödemek için harcanıyordu. Başkalarına yardım etmek için “18 ayda Borçsuz” adlı ücretsiz bir çevrimiçi sınıf oluşturdu b
Devamını Oku