Kredi

2018 için en iyi 7 En İyi Nakit Geri Kredi Kartları

Tersine kimsenin söylediği şeye rağmen, nakit geri kredi kartları gerçekten “hiçbir şey için bir şey” kazanmanıza izin veriyor.

Kartınızı düzenli aylık harcamalar için kullanabiliyorsanız ve faiz tahsil edilmeden önce ödeme yapKazandığınız her bir dolar için% 1-5'ten geri kazanabilirsiniz - ve tüm bunlar hemen hemen hiç çaba harcamadan.

Oldukça tatlı bir anlaşma gibi görünüyor, ha?

Ve budur. Nakit geri kredi kartı alanındaki bazı sağlıklı rekabet sayesinde, en iyi nakit geri kredi kartları artık eskisinden daha iyi ödüller ve daha iyi faydalar sunuyor.

Büyük bir kayıt bonusuna ek olarak, doğru karta kaydolursanız, seyahat avantajlarından aylık FDA puanına kadar her şeyi puanlayabilirsiniz. Daha da iyisi, en iyi nakit geri kredi kartları yıllık bir ücret talep etmiyor.

Önlemek için Ödül Kredi Kartı Hatalar:

 1. Bir kayıt bonusu eksik
 2. Daha fazla ödül kazanmak için daha fazla harcama
 3. Ne kadar sıklıkla bir üyelik bonusu kazanabileceğinizi unutmak
 4. Denge taşımak
 5. Uzun vadeli borç almak
 6. Gizli Faydalar Nakit Geri Kartınız Sunuyoruz
 7. Harcama şeklini anla.
 8. Alt çizgi

Günlük geri ödemelerinizin yüzdesi olarak nakit geri ödüller kazanmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu kılavuz, ihtiyaçlarınız için en iyi kartı bulmanıza yardımcı olmak amacıyla halihazırda mevcut olan en iyi nakit geri ödeme kartlarını tanıtmak için oluşturulmuştur.

2018'in En İyi Nakit Geri Kredi Kartları

Tüm detaylara girmeden önce, 2018 için en iyi nakit geri ödeme kartlarımızın listesi:

 • Chase Özgürlüğü®
 • Chase Özgürlük Sınırsız℠ Kart
 • Citi®Çift nakit
 • Onu keşfet®- Çift Nakit Geri ilk yılın
 • BankAmericard Cash Rewards ™ Kredi Kartı
 • Mavi Nakit Tercihli®American Express kartı
 • Amex EveryDay® American Express'ten Kredi Kartı

Chase Özgürlüğü®: En İyi Nakit Geri Ödül Programı

Chase Özgürlüğü® kart iyi bir sebeple en iyi nakit geri kredi kartı olarak ün kazandı. Sadece harcadığınız her bir dolara% 1 geri ödeme yapmakla kalmaz, aynı zamanda her çeyrekte dönen kategorilerde 5 kat puan çıkarır.

Chase Özgürlüğü® Kart ayrıca, ücretsiz bir ödül kartı için tüm tipik olan sağlıklı bir kayıt bonusu sunuyor. Ve kazandığınız puanlar Chase Ultimate Rewards programına ait olduğu için, bunları hediye kartları veya para iadesi için kullanabilir veya Amazon.com'da alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Bütün bu avantajlar, ayrıca kartın yıllık ücret talep etmemesi, onu sınıfının en üstüne itmeye devam ediyor. Eğer zaten Chase Özgürlüğüne sahip değilsen® kart, kısa listenizde olmalı. İşte bazı ek ayrıntılar:

 • Yıllık ücret yok
 • İlk üç ayda 500 TL'lik alışveriş yaptıktan sonra 150 dolar nakit geri kazanın
 • Diğer çeyreklerde harcanan her çeyrek artı 1 puan artıran kategorilerde 5 puan kazanın
 • İlk 15 ayda alım ve bakiye transferlerinde% 0 APR - yüksek faizli borç taşımanız durumunda mükemmel (bakiye transfer ücreti uygulanır)

Chase Özgürlük Sınırsız℠ Kart: Chase ile Puan Kazanmanın Farklı Bir Yolu

Chase Özgürlüğünün faydalarını seviyorsanız® Kart, ancak mutlaka dışarıda olduğu gibi puan vermezse, Chase Özgürlük Sınırsız℠ Kart ciddi bir düşünce. Bu kartla, harcadığınız her bir dolar için sınırsız bir 1,5 puan kazanacaksınız - ve hiçbir ücret ödemeyeceksiniz!

Kazandığınız puanlar Chase Ultimate Rewards programına ait olduğu için, bunları hediye kartları veya para iadesi için kullanabilir veya Amazon.com'da alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Her iki şekilde de, her alışverişte harcanan dolar başına 1,5 puan almak yıllık ücret söz konusu olmadığı zaman oldukça tatlıdır. Ve dönen kategorileri takip etmekten nefret ediyorsanız, bu kart kesin bir yarışmacıdır.

 • Kartınıza 90 gün içinde sadece 500 $ harcadıktan sonra 150 $ 'lık bir kayıt bonusu kazanın
 • İlk 90 gün içinde satın alma işlemini gerçekleştiren ve 25 dolar daha kazanacak yetkili bir kullanıcı ekleyin.
 • Yıllık ücret yok
 • Denge transferleri ve ilk 15 ay için yapılan alışverişlerde% 0 APR (bakiye transfer ücreti uygulanır)

Citi® Double Cash: Herşeyde Düz% 2 Kazanın

Kategori harcamalarını veya özel promosyon dönemlerini takip etmeyi sevmiyorsanız Citi® Çift nakit kartı Cüzdanınız için mükemmel bir alternatif olabilir. Bu kartla, tüm satın alımlarınızda% 2 para kazanacaksınız -% 1 ücret ödendiğinde ve ödemeyi yaptığınızda% 1 oranında daha fazla para kazanacaksınız. Herhangi bir ay boyunca kazanabileceğiniz birçok puan. Kapaklar, limitler veya kategori kısıtlamaları konusunda endişelenmeden tam% 2 geri kazanabilirsiniz.

Citi® Double Cash kartı, 2015 yılında piyasaya sunulduğundan beri popülerlik kazanmıştır ve harika ödüller, devam eden popülaritesinin ardındaki nedendir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bu önemli ayrıntıları okuyun:

 • Her şeye% 2 geri ödeme yapın - bir satın alma işlemi yaptığınızda% 1 ve ödemeyi yaptığınızda% 1 oranında daha fazla para kazanın
 • Sınırsız, sınırsız veya kategori kısıtlaması yok
 • Hesap açılışından itibaren üç ay içinde kartınıza 500 $ harcadığınızda 100 $ bonus para kazanın

Onu keşfet® - İlk yıl için Double CashBack

Chase Özgürlüğüne benzer® kart, keşfedin® Kart, tüm alımlarda harcanan dolar başına 1 puan artı her çeyrekte dönen kategorilerdeki 5X puan sunuyor. Ancak büyük fark, onu keşfet® kart sunuyor ilk yılını iki kez nakit geri al sınırlı bir süre için.

İlk yılın 200.000 dolar değerinde 20.000 puan kazanmayı başarırsanız, Discover bu bonusu 12 ay sonra 400 dolara çıkaracaktır.Bu ödüller kazanmak çok kolay ve bu kart yıllık ücret ile geliyor aslında dikkate alınarak oldukça tatlı bir anlaşma! Bu kartı ayıran başka bir ipucu, denge transferleri için cömert şartlardır. Mevcut teklif,% 3 bakiye transfer ücreti uygulanmasına rağmen, bir bakiyeyi transfer etmenize ve 18 tam ay boyunca% 0 APR'nin keyfini çıkarmanıza izin verir.

Bir tona kadar para kazanmak, bir bakiye veya her ikisini birden elde etmek isteyip istemediğinizi keşfedin.® Kart bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

 • Yıllık ücret yok
 • Her çeyrekte dönen kategorilerdeki tüm satın alımlarda 5 puan ve 5 puan kazanın
 • İlk yılın sonunda çift paranız
 • 18 aylık bakiye transferlerinde% 0 APR (bakiye transfer ücreti uygulanır)

BankAmericard Cash Rewards ™ Kredi Kartı: Düşük Asgari Harcama Gerekliliği

BankAmericard Cash Rewards ™ Kredi Kartı Anlamak kolay bir tatlı kayıt bonusu ve kullanıcı dostu bir ödül programı sunuyor. Bu kartla 90 gün içinde sadece 500 dolar harcadıktan sonra 150 $ nakit bonus kazanacaksınız! Bu yüzden bu kart, kredi için fazla harcamayan ancak yine de bir kayıt bonusu kazanmak isteyen biri için mükemmeldir.

Devam eden ödüller söz konusu olduğunda, BankAmericard Cash Rewards ™ Kredi Kartı da bu konuda eksik değil. Bu kartla, her yıl% 3 oranında gaz ve% 2'si market alışverişi / gaz alımında 1.500 dolar kazanacaksınız, artı diğer tüm alımlarda% 1 geri kazanacaksınız.

Ödülleriniz hiçbir zaman sona ermeyecek ve izleyebilmek için dönen kategoriler bulunmayacaktır. Ödüllerinizi kullanmaya hazır olduğunuzda, bunları bir hesap kredisi şeklinde ya da Bank of America'ya hesabınızı kontrol ederek ya da kaydederek doğrudan depozito olarak alabilirsiniz. Bu kadar basit.

 • Yıllık ücret yok
 • Her yıl% 3 oranında gaz ve% 2 oranında market alışverişi / gaz alımında toplamda% 2, diğer tüm alımlarda% 1 geri kazanma
 • Alımlar için 12 fatura dönemi için% 0 Giriş APR'si VE ilk 60 günde yapılan bakiye transferleri için (bakiye transfer ücreti uygulanır)

Mavi Nakit Tercihli®  American Express'ten Kart: Marketlerde% 6 Nakit Geri Ödeme

Mavi Nakit Tercihli® American Express kartı günlük harcamalarında olağanüstü ödüller kazanmak isteyen aileler için idealdir. Bu kartla, ABD süpermarketlerinde yılda% 6'ya kadar para,% 3'lük ABD benzin istasyonları ve ABD'deki mağazalar ve% 1'i diğer tüm alışverişlerde geri para kazanabilirsiniz.

Daha da iyisi, Blue Cash Preferred® American Express'ten gelen kart, ilk üç ayda kartınıza sadece 1.000 $ harcadıktan sonra 250 $ 'lık bir kayıt bonusu sunuyor. Bu kartlar için yıllık 95 $ 'lık ücret ödemeniz yeterlidir, ve uzun vadeli faydaları düşündüğünüzde gerçekten sadece kek üzerine krema atıyorsunuz. Örneğin, sadece bakkaldan yararlandıysanız ve kartınıza yıllık 6,000 dolarlık bakkal harcadıysanız, 360.000 değerinde 36.000 puan kazanırsınız!

İşte ödüller ve avantajlar hakkında daha fazla ayrıntı var:

 • Kartınıza 3 ay içinde 1000 $ harcadıktan sonra 250 $ 'lık bir ifade kredisi kazanın
 • Her yıl% 6'ya varan ilk 6,000 $ 'lık para kazanın, artı benzin istasyonlarında% 3, seçkin mağazalarda% 1, diğer tüm alımlarda% 1 oranında para kazanın.
 • Denge transferleri için harika! 15 ay boyunca alımlar ve bakiye transferleri üzerinden% 0 intro (bakiye transfer ücreti uygulanır)
 • 95 $ yıllık ücret

Amex EveryDay® American Express'ten Kredi Kartı: Ücret Yok, Tatlı Kayıt Bonusu

Amex EveryDay® American Express'ten Kredi Kartıtatlı ödüller ve yıllık ücret talep etme potansiyeli sunuyor. Bu kartla, ABD'deki süpermarketlerdeki ilk 6,000 $ değerindeki satın alımlarınızda 2 puan, diğer her şeyde 1 puan kazanacaksınız. Ayrıca, kartınızı her fatura dönemi için 20 veya daha fazla alışveriş yaptığınızda% 20 ekstra puan alırsınız.

Her ne kadar bu kart yıllık ücrete tabi olmasa da, kartınızı 90 gün içinde 1.000 $ 'a kadar satın aldıktan sonra 10.000 puanlık bir kayıt bonusu sunuyor. Ve ödülleri almaya başladığınızda, uçuşunuzun, otel rezervasyonlarınızın veya önceden rezervasyon yaptığınız tatillerin veya yolculukların tamamını veya bir kısmını ödemek için bunları kullanabilirsiniz. Bu, kişisel ya da iş seyahatleriniz için en iyi havayolu ödülleri kredi kartına ihtiyacınız varsa, özellikle cazip gelir, bu kadar çok ödül kazandığınızda ücretsiz uçabilirsiniz.

 • Yıllık ücret yok
 • İlk üç ayda kartınıza sadece 1000 dolar harcadıktan sonra 10.000 Üyelik Ödül puanı kazanın
 • ABD süpermarketlerindeki 2x puan kazanarak satın aldığınız ilk 6.000 dolardan kazanın, artı her şeyde 1 puan kazanın
 • Kartınızı her fatura dönemi için 20 veya daha fazla alışveriş yaptığınızda% 20 ekstra puan kazanın.

Borç Ödeme Kartlarını Borçlandırmadan Maksimize Etme Kuralları

Bir çok insan ödüller peşinde koşmanın harcamalarını nasıl etkileyebileceğinden endişe ediyor ve bunu yapmakta haklılar. Ortalama hanehalkı kredi kartı borcunun 2018'de 15.000 doların üzerinde olmasıyla birlikte, kaç kişinin iyi niyetle kredi kullandığını, ancak yine de borçta kalacağını hayal etmek kolay.

Bir geri ödeme kartının ikramiyesini borca ​​girmeden güvenceye almak için, olabildiğince kasıtlı olmanız gerekir. Çoğu insan için, bu bir geri ödeme kartı kullanarak bir plan akılda tutmak anlamına gelir - ve sadece bir planla. Eğer normalden daha fazla para kazanmak istiyorsanız, ancak minimum riskle, nakit geri ödeme kartları için bu kurallar size yardımcı olabilir:

Kural # 1: Nakit geri ödeme kartınızı tüm günlük harcamalarınız için kullanın, ancak kapsamlı harcama planının bir parçası olarak kullanın.

Kazandığınız para miktarını en üst düzeye çıkarmanın en iyi yolu, nakit geri ödemeli kartınızı olabildiğince fazla harcama yapmaktır. Bu kesinlikle kartınızı büyük harcamalar için kullanmak anlamına gelirken, aynı zamanda günlük harcamalarınız için de kartınızı kullanmanız anlamına gelir.Bakkal harcamaları, elektrik faturaları, gaz ve iş için gerekli olan sarf malzemeleri, kartınızı düzenli kullanma alışkanlığınızı yakalarsanız, hızlı bir şekilde toplayabilir ve kazandığınız para miktarını artırabilir.

Aylık bir bütçe kullanıyorsanız veya kartınızı işletme kredi kartı olarak kullanıyorsanız, nakit geri kredi kartınız aslında değerli bir bütçeleme aracı olabilir. Çevrimiçi hesap yönetiminizde oturum açarak, en çok harcadığınız kategorilerdeki tüm satın alma işlemlerini görebilir ve izleyebilirsiniz. Belirli bütçe kategorilerinde sınırlarınız varsa, kredi kartı harcamalarınızı çevrimiçi izleyerek takipte kalabilirsiniz.

En çok hangi kategorileri en çok harcadığınızı görmek için bu izlemeyi kullanmalısınız. Örneğin, sık seyahat eden bir kişi iseniz, seyahat ödülleri kredi kartına geçiş yapmanın paranızın karşılığını en iyi şekilde vereceğini görebilirsiniz. Benzin veya bakkaldaki en büyük miktarı harcadıysanız, aynı şey geçerli olur. Harcamalarınızı takip etmek, daha iyi bir bütçeye sahip olmanıza yardımcı olur ve mümkün olan en fazla ödülü aldığınızdan emin olun.

Kural # 2: Sadece geri ödemek için paranızın karşılığını alın.

Para peşinde olduğunuzda, istediğiniz son şey geri ödeyemeyeceğiniz bir dengedir. Planınızın “bütçe” kısmı burada devreye giriyor. Bir gider için bütçeniz olmasaydı, satın almamalısınız… Ücretlendirmek için nakit geri kredi kartınızı kullanın!

Paranızı sıkıntıya sokmadan en üst düzeye çıkarmak için, sadece düzenli olarak planlanmış masraflar ve ödemeniz gereken faturalar için kartınızı kullanın. Paranızın karşılığını ödemeniz gereken tutarı sadece ödediğinizde, borca ​​dönüşmeden para kazanmak için en iyi konumda olacaksınız.

Bu kartlardan birini% 0 bakiye aktarma kartı olarak kullanıyorsanız, bu bakiyeyi olabildiğince hızlı ödediğinizden emin olun. Büyük miktarlarda faiz tahakkuk ettirmek istemezsiniz, çünkü bu bir ödül kartına sahip olmanın tüm amacını ortadan kaldırır.

Aslında, önceki borcunuzu kontrol altına alana kadar, herhangi bir nakit geri ödeme peşinde koşmamalısınız. Kredi kartı faizi% 30'un üzerinde seyrederken sadece harcamalarınızın% 1 -% 3'ünü alacaksınız.

Kural # 3: Faturalarınızı her zaman dolu ve zamanında ödeyin.

FICO kredi puanınızın nasıl belirlendiğine baktığınızda, puanınızın yüzde 35'inin ödeme geçmişiniz tarafından oluşturulduğunu göreceksiniz. Geçmişte faturalarınızı geç kalmış olsaydınız, puanınız bunu yansıtacaktır. Aynı şekilde, tüm faturalarınızı zamanında ödemek, zaman içinde FICO puanınızı yükseltmenin en iyi yollarından biridir.

En iyi para iadesi teklifleri için hak kazanmak istiyorsanız, mükemmel bir kredi puanına sahip olmak çok önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, tüm faturalarınızı tam ve zamanında ve istisnasız olarak ödemelisiniz. Kredinizin sağlığı, başka bir şey yapmak için çok önemlidir.

Kural # 4: Çok fazla kayıt bonusu peşinde koşmaktan çıldırmayın.

Birden fazla kayıt ikramiyesi peşinden giderek çok sayıda para kazanmanın kolay bir yolundan geçerken, denize gitmemeye çalışın. Çok fazla kart takip etmek zor olabilir ve yanlışlıkla bir kayıt bonusu kaçırmak çok kolaydır. Ve yıllık ücrete sahip kartlar için kaydolursanız, bunları takip etmenin ve ödüllerinizin karşılığını ödemenin ötesine geçmek çok kolay.

Çok fazla kart için kaydolmak kredinizi de azaltabilir. Sahip olduğunuz “yeni kredi” tutarı, FICO puanınızı belirlemenize yardımcı olduğundan, bir defada yeni kartlar eklemek puanınızın düşmesine neden olabilir. Takip etmek için en iyi strateji, yıllardır kademeli olarak yeni kartlar eklediğiniz yerdir.

Kural # 5: Basit bir kredi kartı e-tablosunu koru.

Birkaç kayıt bonusu veya birden fazla kartla oynamaya karar verirseniz, kendinize bir iyilik yapın ve zamanın ötesine geçerek basit ödüller oluşturun. Basit bir e-tabloyla, sahip olduğunuz kartlar, kayıt olduğunuz gün, üyelik bonusunu kazandığınız zaman ve yıllık ücretin ne zaman geldiği gibi bilgileri izleyebilirsiniz.

Yıllar içinde hangi kartların olduğunu unutmak kolaydır, ancak basit bir elektronik tablo yolda kalmanızı sağlar. Ayrıca, herhangi bir fantezi yazılımı kullanmak zorunda değilsiniz. Microsoft Excel ile basit bir elektronik tablo oluşturabilir veya sadece kağıda yazabilirsiniz.

Ödemeli Kredi Kartı Hatalarını Önlemek

Takip etmek için kredi kartı “kuralları” olduğu gibi, kaçınmak için çaba göstermeniz gereken sayısız kredi kartı hataları vardır. Eğer yanlış bir hamle yaparsanız, kazandığınız ödüller ile daha az “paranız için patlama” yı ve belki de paranın geri kazanılması imtiyazı için para ödeyebilirsiniz. İşte netleştirmek için en önemli hatalardan bazıları şunlardır:

Hata # 1: Bir kayıt bonusu eksik

Ödül kredi kartları ile yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri, bir kayıt bonusu kazanmakta başarısız oluyor. Bu, genellikle ilk üç ay içinde minimum harcama gereksinimini karşılamadığınızda gerçekleşir.

Önceden planlasanız bile, harcamalarınızı yanlış hesaplamak ve 100 $ veya hatta 20 $ düşmek çok kolaydır. Bunu önlemek için, minimum harcama gereksiniminizi olabildiğince erken bir şekilde karşılamak için özel dikkat gösterin. Kartınızdan bonusu kazanmanın zaman çizelgesinin başladığında ve bittiğinde emin değilseniz, kesin bir tarih istemek için kartınızı veren kuruluşunuzu arayın.

Hata # 2: Daha fazla ödül kazanmak için daha fazla harcama

Bazı insanlar için, nakit para kazanmak bir nimet ve bir lanet olabilir. Rafta kaldıkları “bedava para” güzel, ancak ödül aldıkları gerçek, onları daha fazla harcamaya teşvik ediyor. Açıkçası, bu bir hatadır.

Harcadığınız her bir dolar için ekstra% 1-5'lik bir kazanç elde etmek harika bir şeydir, ancak bu ödülleri kazanmak için daha fazla para harcarsanız ileriye sarılmayacaksınız. Bir geri ödeme stratejisi izledikçe, sadece kartınızı zaten yapmak için planladığınız satın alımlar için kullandığınızdan emin olun. Ödüller, daha fazla satın almak için bir mazeret olarak kullanırsanız, başladığınız zamandan daha kötüye gidebilirdiniz.

Hata # 3: Ne kadar sıklıkla bir kayıt bonusu kazanabileceğinizi unutma

Bazı kart yayıncıları, bir defada bir kayıt bonusu kazanmanıza izin verir. Örneğin, Chase, kartlarının her birinde 24 ayda bir kayıt bonusu kazanmanızı sağlar. Öte yandan American Express, benzersiz tekliflerinin her biri için “yaşam boyu bir kere bir kural” oluşturdu. Bu oyunda uzun mesafe için bulunuyorsanız, bazı kart yayıncıları tekrar tekrar cömert üyelik bonuslarından yararlanmanızı sağlar. Maalesef takip etmemeniz durumunda bir kayıt bonusu kazandığınız en son zamanı unutmak çok kolay. Farklı kart ihraççılarının farklı kurallara sahip olması da sorunu birleştirmektedir.

İkinci kez bir kayıt bonusu peşinden gitmeden önce her kart verenin kurallarını bildiğinizden emin olun. İyi bir baskıyı okuyamazsanız, bonusunuzu tamamen reddedebilir.

Hata # 4: Bir denge taşımak

Kredi kartı ödülleri, hiçbir zaman bir denge taşımazsanız faydalıdır. Sonuç olarak, faturanızı düzenli olarak ödemeye çalışmalısınız. Bazı insanlar, faturalarını ayın belirli bir günü için otomatik ödemede belirleyen bir başarı buldu. Çoğu diğerleri harcamalarını takip etmek için faturalarını haftada bir kez ödemeyi tercih ediyor. Her iki durumda da, ifadenizin her ay sıfır olarak kapatıldığından emin olmalısınız. Bahsettiğimiz tüm kural ve hatalardan, bu sizin en büyük endişeniz olmalı.

Hata # 5: Uzun vadeli borçlara girmek

Eğer bir denge taşıyorsanız kötü bir haber varsa, o zaman uzun vadeli borçların her ne pahasına olursa olsun kaçınılması gerektiğini bilirsiniz. Ne yazık ki, kredi kartlarının niteliği şimdi satın almayı ve “daha ​​sonra ödemeyi” kolay hale getiriyor. Bazı insanlar için harcayacağı caziplik çok büyük. Ödül peşinde koşarken başınızı belaya soktuğunuzda, yapabileceğiniz en iyi şey kartlarınızı kesip hemen kullanmayı bırakmanızdır. Nakit geri dönüşü uzun vadeli borçlara girmeye değer değildir. Aşırı harcama yapmaya eğilimliyseniz, ödüllerden vazgeçerseniz ve bunun yerine yalnızca nakit veya borç kullanmanız durumunda çok daha iyi bir durumda olursunuz.

Gizli Faydalar Nakit Geri Kartınız Sunuyoruz

Yeni nakit geri kredi kartınız satın aldığınız her şeyde puan kazanmanızı kolaylaştıracak, ancak hepsi bu kadar değil. Her gün kazanabileceğiniz bariz ödüller yanında, nakit geri ödeme kartlarının çoğu, size yardımcı olabilecek diğer avantajları sunar - ya da kredinizi ipucu şeklinde tutmanıza yardımcı olur.

Bu “saklı” faydalar işe yarar değilken, yine de son derece değerli olabilirler. Daha fazla bilmek ister misiniz? İşte ödüllerinizin veya nakit geri ödemelerinizin muhtemelen sunduğu avantajlardan bazıları:

Gizli Perk # 1: Genişletilmiş İadeler

Bazı kredi kartlarının geri almak istemeyen eşyaların getirilerini kolaylaştırdığını biliyor muydunuz? Keşfet onu® örneğin, orijinal mağaza 90 gün içinde makbuzunuz ile geri dönüşü kabul etmezse, size uygun ürünlerde 500 $ 'a kadar para iadesi yapabilecek bir "iade garantisi" sunar.

Bu pislik, sık sık geri dönüş politikalarıyla (15 günlük geri dönüş ile Best Buy, Best Buy) mağazalarda satın alırsanız ve hemen hemen her yerde pahalı bir ürün satın aldığınızda rahatlık sağlarsa kullanışlı olabilir. Bu ipucundan yararlanmak için makbuzunuzu saklamanız ve belirli kartınızın kurallarına göre hak talebinizi kaydetmeniz gerekir. Onların ne olduğunu bilmiyorsan, sadece sor!

Gizli Perk # 2: Satın Alma Koruması

Discover it gibi bazı nakit geri kartları® Kart ayrıca uygun ürünlerde satın alma koruması sunar. Bu kapsamda, satın alma işleminiz 90 gün içinde gerçekleşirse, Discover hasar veya çalınan eşyaları (500 $ 'a kadar) onaracak ya da değiştirecektir.

Yeni bir cep telefonu satın alırsanız ve hemen bozulursa ya da yepyeni dizüstü bilgisayarınızın bir sorunu varsa ve mağaza geri almazsa satın alma koruması büyük olabilir. Bir kez daha, bu avantajdan yararlanmak için makbuzunuzu saklamanız gerekiyor.

Gizli Perk # 3: Sıfır Sorumluluk Koruması

Chase Freedom Unlimited℠ Card dahil olmak üzere hemen hemen tüm nakit geri ödeme kartları sıfır dolandırıcılık yükümlülüğü getiriyor. Bunun anlamı, bir hırsız kartınızı veya kart numaranızı çalması ve herhangi bir ücret talep etmesi durumunda hileli alımlar için kancada olmayacaksınız.

Bu korumanın avantajından yararlanmak için herhangi bir hileli masrafı hemen bildirmek istersiniz. Kartınızın arkasındaki numarayı arayarak ve hak talebinde bulunarak başlayın. Çoğu zaman, kartınızı veren kuruluş mevcut kredi kartı hesabınızı iptal eder ve yeni bir numarayla yeni bir kart gönderir.

Gizli Perk # 4: Oto Kiralama Çarpışma Hasar Feragat

Birincil otomatik kiralama kapsamı sadece piyasadaki en iyi seyahat kredi kartları tarafından sunulsa da, Chase Freedom Unlimited Kartı da dahil olmak üzere birkaç nakit geri ödeme kartı, bir sonraki en iyi şeyi sunar - Otomatik Kiralama Çarpışma Hasar Feragati kapsamı. Bu kapsamda Chase, “kiralık şirketin çarpışma sigortasını reddedebilir ve tüm kiralama ücretini kartınıza borçlandırabileceğinizi” söylüyor. ABD’de, bu teminat özel otomatik sigortanıza bağlı.

Gizli Perk # 5: Dolandırıcılık Uyarıları

Chase Freedom Unlimited℠ Card ayrıca, şüpheli etkinliklerin hesabınıza gönderilmesi durumunda sizi uyarabilecek dolandırıcılık uyarıları da sunar. Bu yardım, hem kendiniz hem de yetkili kullanıcılar tarafından kartınızda yapılan satın alma işlemlerini izlemenizi sağlar. Ayrıca, kartınızla herhangi bir garip veya olağandışı alım yapılırsa bir e-posta veya metin alacaksınız. Bu avantajı kullanmak için, kayıt olmanız ve doğru bir telefon numarası ve e-posta adresi girmeniz gerekir. Dosyadaki doğru bilgilerle, bir şey ortaya çıkarsa Chase hemen sizinle irtibata geçebilir.

Gizli Perk # 6: Genişletilmiş Garantiler

Bazı nakit geri ödeme kartları, eleme ürünlerinde ücretsiz genişletilmiş garantiler sunarak avantajlarını bir adım daha ileri taşıyor. Keşfet ile® Örneğin, kart, 36 ay veya daha az garanti kapsamında bir ek yıla kadar mevcut uygun garantilerin bir uzantısı olacak.

Bu tür bir kapsama, bir cihaz veya yeni bilgisayar gibi büyük bir satın alım yaptığınızda çok önemli olabilir. Uzatılmış bir garanti ile, standart üreticinin garantisinin hemen dışındaysa, satın alımınızı değiştirirsiniz.

Gizli Perk # 7: Serbest FICO Puanları

Discover it gibi bir kartla® Kart, istediğiniz zaman FICO puanınıza erişebileceksiniz. Puanınızın bir tahmininizi, kredi raporunuzla ilgili son incelemeleri ve kredi sağlığınızın genel analizini görmek için hesabınıza giriş yapın.
Kredinizi, bunu iyileştirmek amacıyla izliyorsanız, FICO puanınızı takip etmek kesinlikle akıllı bir harekettir. İlerlemenizi takip etmek için puanınızı yılda birkaç kez kontrol edin. Kart sahibi olarak bunu ücretsiz yapabilirsiniz.

Doğru Nakit Geri Kart Nasıl Seçilir

Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı kartla, listenizi daraltmak stresli bir çaba olabilir. İhtiyaçlarınız için doğru kartı bulmak için şu ipuçlarını göz önünde bulundurun:

Harcama şeklini anla.

Kazanacağınız puanları en üst düzeye çıkarmak için harcama tarzınızı belirlemelisiniz. Bazı insanlar, belirli kategorilerde bu alanda “bonus puan” sunan kartlardan en fazla yarar sağlayacakları kadar para harcıyorlar, diğerleri ise her şeye harcanıyor ve sabit bir ödül oranı sunan bir kartla daha iyi olabilir. Örneğin, bakkaliye çok fazla harcama yapıyorsanız, Blue Cash Preferred tarafından sunulan marketlerde% 6'lık yenilmesi zor oluyor.®American Express'ten bir kart. Ancak, harcamalarınız her yerde olursa, kartta daha yüksek bir ücret sunan ve satın aldığınız ne olursa olsun bir kart seçin.

Sabit değerli ödüller mi yoksa "bonus kategorileri" olan bir kart mı istediğinize karar verin.

Chase Freedom Unlimited℠ Card gibi bazı kartların tüm satın alımlarda (bu durumda% 1,5) bir düz ödül oranı sunması, diğer kartların Discover it® Kart teklifi tüm satın alımlarda% 1, daha sonra her çeyrekte dönen kategorilere harcanan ilk 1.500 $ 'ınıza ilave% 5 geri ödeme yapar. Bazı insanlar paranın sabit bir oranını geri almaktan hoşlanırken, diğerleri% 5'e kadar kazanmalarına izin veren bonus kategorileri için yaşarlar. Burada yanlış ya da doğru bir cevap yok, ancak her ay para harcıyor olmanız karşılığında ödülleri en üst düzeye çıkarmanızı sağlayan bir kart almak için para ödüyor.

Kartınızın doğru avantajlara sahip olduğundan emin olun.

Bazı nakit geri ödemeli kartların, kimsenin bilmediği sırları nasıl gizlediğini hatırlıyor musunuz? Kaydolmadan önce her bir kart teklifini değerlendiren araştırmalar önemlidir. Niye ya? Çünkü bazı kartlar hepsini sunar, diğerleri ise sadece birkaçını sunar.

En iyi nakit para kartlarıyla hangi avantajları bulabileceğinizi öğrenmek için bu kılavuzu ve her kredi kartı incelemesini okumak için biraz zaman ayırın. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız, bu sayfada herhangi bir yerde "şimdi uygula" yı tıklayın, ilgilendiğiniz kartı bulun ve daha sonra her bir ince yazı kelimesini okuyun. Her kartın sunduğu avantajlar var, ama onları bulmak size kalmış.

Ödüller programlarını anlayın ve karşılaştırın.

Her birey için doğru nakit geri ödeme kartı ortalama harcamalarından daha fazladır; aynı zamanda sevdikleri ödüllerin türüne de bağlıdır. Yeni kartınızın ödül programını ve puanlarınızı nasıl kullanabileceğinizi anladığınızdan emin olun. Kaydolmadan önce.

Bazı kartlar puanlarınızı yalnızca nakit para karşılığında kullanmanıza izin verirken, diğerleri hediye kartları ve Amazon.com üzerinden yapılan satın almalar gibi ek seçenekler sunar. Kullandığınız kartın, gerçekten değer verdiğiniz ve kullandığınızı gördüğünüz ödüller sunduğundan emin olun. Aksi halde, sadece zamanını boşa harcıyorsun.

Karar veremiyorsanız birden fazla kart eşleştirmeyi düşünün.

İki iyi nakit geri ödeme kartı arasında karar vermekte güçlük çekiyorsanız, her ikisine de kaydolmaktan çekinmeyin. Her iki kart da yıllık bir ücret almazsa, herhangi bir sonuç olmadan birden fazla kartın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Birçok kişi, Discover it gibi bir kartla sabit bir ödül kazandıran bir kartı eşleştirecek® Her çeyrekte özel “bonus kategorileri” sunan kart. Her iki kartta da günlük kazanç için daha yüksek kazançlı kartlar ve mantıklı olduğunda% 5 bonus kategorisi olan kart kullanılabilir.

Alt çizgi

Market, gaz ve elektrik faturaları gibi günlük satın alımlarınızda ödüller kazanmak istiyorsanız, nakit geri ödeme kartları no-brainer'tır. Ve yine de düzenli olarak krediye bol para harcıyorsanız, paranızın% 1-5'ini geri almamak bir utanç olurdu.

Son bir karar vermeden önce bu sayfadaki en iyi kartları araştırın. Bu arada, seyahat, iş ve bakiye transferleri için en iyi kredi kartlarıyla ilgili yararlı bilgiler ve ipuçları için diğer kredi kartı kılavuzlarımıza da göz atmalısınız.

Aşağıdaki yorum yapanların görüşleri, banka reklamcıları veya bu web sitesi tarafından onaylanmamış veya onaylanmamıştır.

Videoyu izle: Kredi Kartı Olmadan Nasıl Yeşil Taş Alınır?

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın
Kredi

Kredinizi Yönetmek için Kredi Efsanelerini Anlayın

Bu ChamberofCommerce.com gelen bir misafir gönderidir Kredi yönetimi her zamankinden daha önemlidir. Yaptığınız her büyük satın alma işlemi kredi puanınızdan etkilenecek. IRS, vergi açığını azaltma umuduyla yeni kredi ve borç raporlama yasalarına bile girmiştir. Kredi raporunuzu anlamak, özellikle yeni başlıyorsanız ve başlangıç ​​sermayesine ihtiyaç duyduğunuzda, işiniz için hayati önem taşır.
Devamını Oku
Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?
Kredi

Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olmak İyi Finansal Cents Yapıyor mu?

“Alacaklıların borçlulardan daha iyi anıları var.” - Benjamin Franklin. Aşağıdakiler, Martin of Studenomics'in misafir konuğu. Kredi Kartını Tamamen Krediyi Nasıl Elden Edebileceğiniz ile ilgili ilk rehberini yayınladı. Küçük şeyler için para biriktirmekten sıkıldıysanız ve SERIOUS sonuçlarını görmek istiyorsanız bu kılavuza göz atmanız gerekir.
Devamını Oku
Kredi Sorgulama Kredi Puanınızı Sarsacak mı?
Kredi

Kredi Sorgulama Kredi Puanınızı Sarsacak mı?

Kredi puanınız her zamankinden daha önemli. Kredi puanınızı almadan oyuna kredi alamaz, daire kiralayamaz veya araba satın alamazsınız. Kredi puanınızın ne olduğuna karar vermek için birkaç faktör var. Ödemelerinizi zamanında yaparsanız, kredi geçmişinizden her şey. Kredi puanınıza dahil edilen faktörlerden biri de kredi sorgularıdır.
Devamını Oku
FreeCreditReport.com İncelemesi | Experian'dan ÜCRETSİZ Kredi Raporu Nasıl Gidilir?
Kredi

FreeCreditReport.com İncelemesi | Experian'dan ÜCRETSİZ Kredi Raporu Nasıl Gidilir?

Kredi puanınız finansal sağlığınızın önemli bir bileşenidir, ancak herkesin puanlarının nasıl göründüğünü veya nasıl belirlendiğini bilmez. Neyse ki, kredi puanınıza ve Kredi Karma veya Kredi Susamı gibi web siteleriyle çevrimiçi olarak belirlenmek için kullanılan tüm ayrıntılara erişebilirsiniz. Bu önemli bilgilere erişmek için kredi kartınızın olması gerekmez ve tüm süreç ücretsizdir.
Devamını Oku