Yatırım

Yüksek Getiri için 14 En İyi Düşük Riskli Yatırımlar

Artan yaşama maliyeti ile, ister yatırım isterse 10.000 dolar ya da 100.000 dolar olsun. Ve açıkçası, bizim kazanılmış dolarlarımıza yatırım yaptığımızda, az riskli olurken yüksek getiri elde etmek istiyoruz.

Mümkün?

Şey, bir noktaya. Getiri açısından, diğerlerine göre daha düşük riskli yatırımlar vardır, ancak istediğiniz daha yüksek getiri, kabul etmek için daha fazla risk kesinlikle doğrudur.

Ancak, emekliliğinize yaklaştığınızda ya da lise son sınıf üniversite fonunuz için tasarruf ederseniz, risk iştahınız süratle düşer. Sadece çekilmeye başlamadan önce pazarda büyük bir düşüş görmeyi göze alamazsınız.

En yüksek getiriye sahip en iyi 14 en düşük riskli yatırım:

 1. Akran Kredisi
 2. Yüksek Faizli Tasarruflar
 3. Kredi Kartı Ödülleri
 4. Depozito sertifikası
 5. Tahviller
 6. Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS)
 7. Para Piyasası Fonları
 8. Belediye Tahvili
 9. ABD Tasarruf Bonoları
 10. Nakit Değeri Hayat Sigortası
 11. Çevrimiçi Hesap Kontrolü
 12. Banka Bonusları
 13. Temettü Ödemeleri (orta risk)
 14. Tercih Edilen Stoklar (orta risk)

Risk almak için düşük bir iştahla yatırım söz konusu olduğunda, çok çeşitli seçenekler ile karşılaşacaksınız ve hangisinin en iyi olduğunu belirlemek için kafa karıştırıcı olabilir. Burada en düşük riskli yatırım seçeneklerinden birkaçı vardır, bazıları bile neredeyse hiç risk olmadan saygın bir getiri kazanmanıza izin verir.

1. Eşler Arası Kredilendirme

P2P Kredisi tamamen farklı bir yatırım türüdür, aynı zamanda son derece tavsiye edilen kısa vadeli yatırımlarımızdan biridir.

Bir şirkette (ve gelecekteki kârında) hisse satın almak yerine, paranızı başka birine ödünç verirsiniz, umarım geri ödeyeceklerdir. Eğer kredilerinizi zayıf bir şekilde tararsanız, akran kredilerinden gelen eşler aşırı derecede riskli olabilir. Bununla birlikte, düzgün bir şekilde tarama yapmak ve sadece en iyi kredileri seçmek, sizin için çok az riskle iyi bir geri dönüşü garantilemek için harika bir yoldur.

Örneğin, ödünç verme platformlarının en popüler akranlarından biri olan Lending Club,% 5'in üzerinde bir varsayılan oranın ortalamasıdır. Eğer kredilerinizi iyi tararsanız ve bu varsayılanların bazılarından kaçınırsanız, o zaman gerçekten güzel getiriler kazanabilirsiniz.

Hesap aç

 • Hızlı bakış
 • Borç verenlerle kredilerini finanse etmeye istekli yatırımcılarla eşleştiren eşler arası kredilendirme
 • 1000 $ minimum yatırım
 • Ortalama% 5.06 ile% 8.74 arasında
 • Borsa riski olmadan daha yüksek getiri isteyen yatırımcılar için en uygun

Hesap aç

Neyse ki, peer to peer lending şirketleri yatırım kazancınız için eleme araçları ve portföy ayarları sunmak için çalıştı. Her bir krediyi (hala yapabileceğiniz) geçmek zorunda kalmak yerine, çevrimiçi araçları, belirli bir getiri oranını hedeflemenize ve yalnızca faturaya uyan kredilerle arama yapmanıza izin verir. Lending Club ve Prosper'e birkaç yıl boyunca yatırım yaptım ve% 3'lük bir temerrüt oranına sahip olurken, yıllık% 8,33'lük bir toplam yıllık getiri elde ettim.

Daha da iyisi, başlamak için bir krediye 25 $ 'a kadar yatırım yapabilmenizdir. Bu yüzden, potansiyel risklerden kaçınmak istiyorsanız ya da sadece etrafınıza yayılırsanız, isterseniz yüzlerce farklı kredinin üzerinde yatırımlarınızı yayabilirsiniz. Bir arkadaşım Lending Club'a 5.000 dolarlık bir yatırım yapmış ve 200 farklı krediyi satın alabilmiştim. Şimdi bu çeşitlendirme!

İnternette para ödünç vermek korkutucu geliyorsa, emin olamazsınız. Bu esas olarak şirketin tahsilat sürecinin üstünlüğünden kaynaklanmaktadır. Ödünç verme kulübü, yatırımcılarını korumak için kendi toplama uygulamalarını oluşturmada harika bir iş çıkardı. (Lend Academy, LC'nin Koleksiyon Başkanı ile harika bir röportaj yaptı.)

LendingClub ya da Prosper ile ilgili yaptığım incelemede P2P kredisiyle yaptığım ya da Lending Club ve Prosper gibi şirketlerle eşler arası kredilendirmeye nasıl başladığım hakkında daha fazla bilgi edinin. Risk alma isteğinize ve ne kadar sermaye yatırmanız gerektiğine bağlı olarak, yüksek riskli yatırımlarla gelen stres olmadan bazı iyi getiri elde edebilirsiniz.

2. Yüksek Faizli Tasarruf Acounts

Paranızdan biraz faiz almak için risksiz bir yol arıyorsanız, yüksek getiri tasarruf hesabı sizin cevabınız olabilir. Bu hesaplarla, paranızı depozitoda tutmak için sadece nominal bir faiz ödeyeceksiniz. Hesabınızı açmak ve paranızı yatırmaktan başka, bu strateji de sizin için neredeyse hiç çaba gerektirmiyor.

En yüksek getirili tasarruf hesapları, herhangi bir ücret talep etmeden rekabetçi faiz oranları sunar. Bir hesap seçerken, kaliteli müşteri hizmetleri, kolay erişim ve çevrimiçi hesap yönetimi ve kolay depozit sağlamak için iyi bir üne sahip bir banka aramak isteyeceksiniz. Hangi bankaya gideceğimi düşündüğüm düşüncelerle ilgileniyorsanız, bu gönderiye göz atın:

3. Kredi Kartı Ödüller

Kredi kartı ödüllerinin, paranızda düşük riskli bir getiri sağlayabileceği fikri, saçma gelebilir, ama gerçekten düşündüğünüzde duvardan değil. Bir nakit geri kredi kartı alarak, gerçek paraya çeviren "puan" kazanırsınız. Ve gerçekte, bazı en iyi kartlarla kazandığınız “ödüller”, bir Mevduat Sertifikası veya çevrimiçi tasarruf hesabıyla kazanabileceğiniz her şeyden çok daha kârlıdır.

İşte bu teklifler nasıl çalışır:

Chase Sapphire Preferred'i aldığınızı varsayalım® Kayıt bonusu kazanmak için kartınızı düzenli olarak harcayın. Kartınıza 90 gün içinde 4,000 dolar harcadıktan sonra Hediye kartlarında 50000 dolar değerinde 50.000 puan kazanın veya paranızı geri ödeyin. Faturalarda 4.000 dolar harcadıysanız, normalde bakkaliye, günlük bakım veya yardımcı programlar gibi ödeyecek ve kartınızı hemen ödeyecekseniz, bu, bulabileceğiniz “ücretsiz para” ya en yakın şeydir!

 • Chase Özgürlüğü® - Chase Özgürlüğü® kart sunuyor 150 dolar bedava para 90 gün içinde kartınıza sadece 500 $ harcadıktan sonra. Üyelik bonusuna ek olarak, her çeyrekte dönen kategorilere harcanan ilk 1.500 $ 'ınızda 5 puan, diğer her şeyde de 1 puan kazanacaksınız. İfadeleri kredi kartı veya hediye kartları için kullanın ya da doğrudan Amazon.com'da alışveriş yapmak için kullanın.
 • Chase Özgürlük Sınırsız℠ - Chase Freedom Unlimited℠, geleneksel Chase Freedom kartına bir alternatif sunuyor. Bu yeni kart seçeneğiyle, harcadığınız her bir dolar için% 1,5 sınırsız geri dönüş kazanırsınız. Ayrıca 90 gün içinde yeni kartınıza sadece 500 $ harcadıktan sonra 150 dolarlık bir kayıt bonusu alacaksınız. Dönen kategorileri takip etmekten hoşlanmıyorsanız, bu kart mükemmel bir alternatiftir. Hepsinden iyisi, yıllık ücret yoktur.

Kolay para hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız kredi kartı ödülleriyle puan kazanabilirsiniz, en iyi nakit geri kredi kartlarındaki kılavuzumuza göz atın.

4. Mevduat Sertifikası

Ne kadar zor göründüğüne bakılmaksızın, bir Mevduat Belgesinden daha sıkıcı bir yatırım bulamazsınız. Bu düşük riskli yatırım araçlarından birine sahipseniz, bankanızdan, kredi birliğinizden veya hatta yatırım brokerinizden bir tane alabilirsiniz.

Mevduat Belgesi (CD) ile, bu süre zarfında faiz oranlarına ne olursa olsun, paranızda garantili bir geri dönüş karşılığında paranızı belirli bir süre için yatırırsınız.

FDIC sigortalı bir finans kurumu ile bir mevduat belgesi aldığınız sürece, söz konusu belirli finans kurumundaki toplam paranız 250.000 $ 'dan az olduğu sürece, ana paranızı geri almanız garanti edilir. Hükümet bir zarara uğratamayacağınızı garanti ediyor ve finans kurumu bunun üzerine biraz ilgi gösterecek.

Ne kadar faiz aldığınız, CD'nizi satın aldığınız zaman CD süresinin uzunluğuna ve mevcut faiz oranlarına bağlıdır. Faiz oranları şu an itibariyle oldukça düşüktür, ancak en az 1-2 yıllık bir süre için bir mevduat belgesi alırsanız genellikle daha fazla faiz alabilirsiniz.

Para Yatırma Belgesi ile nakit olarak risksiz bir getiri elde edin. CD'yi aşağıdaki gibi büyük faiz oranlarıyla açabilirsiniz:

 • BBVA Pusula Bankası,
 • Capital One 360 ​​(eski adı ING Direct)
 • Banka keşfedin.

5. Ücretler

Bazı yatırımcılar için maaşlar bir çekişme noktasıdır, çünkü gölgeli finansal danışmanlar bunları, gelirlerinin finansal hedefleri için doğru ürün olmadığı bireylere aşırı derecede teşvik etmiştir. Korkunç şeyler olmak zorunda değiller; portföyleri uzun bir süre boyunca portföylerini stabilize etmeye yardım etmek isteyen belirli yatırımcılar için iyi bir seçenek olabilir.

Bununla birlikte, bir rant için piyasada iseniz, risklerin farkında olun ve önce iyi bir finansal danışman ile konuşun. İntikamlar, sözleşmeye dahil olan çok sayıda yaka ile karmaşık finansal araçlardır. Noktalı çizgide oturum açmadan önce, içtenlikle içte ve dışta anlamanız önemlidir.

Birkaç çeşit gelir vardır, ancak günün sonunda, bir sigorta şirketi ile ticaret yapmak için bir rant satın almak yeterlidir. Senden bir miktar nakit alıyorlar. Karşılığında, size belirtilen garantili dönüş oranını veriyorlar. Bazen bu getiri sabittir (sabit bir yıllık gelir ile), bazen bu getiri değişkendir (değişken bir ücretle), ve bazen borcun yaptığı gibi geri dönüşün sizin tarafınızdan belirlenir ve size aşağı yönlü koruma verir (hisse senedi endeksli bir yıllık gelir ile) .

Garantili bir geri dönüş formu alıyorsanız, riskiniz çok daha düşüktür. Federal hükümetin desteğinden farklı olarak, yıllık geliriniz onu elinde tutan sigorta şirketi (ve belki de sigorta şirketini daha fazla sigortalayan başka bir şirket) tarafından desteklenir. Bununla birlikte, paranız bu karmaşık ürünlerde genellikle çok güvenli olacaktır.

6. Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetler (TIPS)

ABD Hazinesinin, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli tahvil yatırımları vardır.

En düşük risklerden biri Hazine Enflasyon Koruması Menkul Değerler veya TIPS olarak adlandırılmaktadır. Bu bağlar iki büyüme yöntemi ile gelir. Birincisi, tahvilin uzunluğu için değişmeyen sabit bir faiz oranıdır. İkincisi, hükümet tarafından garanti edilen yerleşik enflasyon korumasıdır. İPUÇLARI tuttuğunuz süre boyunca enflasyon oranı ne olursa olsun, yatırımınızın değeri enflasyon oranıyla artacaktır.

Örneğin, bugün yalnızca% 0,35'lik bir faiz oranıyla gelen bir İPUÇLAR'a yatırım yapabilirsiniz. Bu, mevduat oranlarının ve hatta temel çevrimiçi tasarruf hesaplarının sertifikasından daha az. Bu, enflasyonun tahvilin uzunluğuna göre yıllık% 2 büyüyecek olursa, yatırım değeriniz enflasyonla birlikte büyüyecek ve yatırımınızdan çok daha yüksek bir getiri sağlayacağının farkına varana kadar çok da cazip gelmeyecektir.

İPUÇLAR bireysel olarak satın alınabilir veya bir TIPS sepetine yatırım yapacak bir yatırım fonuyla yatırım yapabilirsiniz. İkinci seçenek, yatırımlarınızı daha kolay yönetmenizi sağlarken, eski, istediğiniz belirli İPUÇLARI seçip seçmenize olanak tanır.

Portföyünüzü enflasyondan korumak mı istiyorsunuz? Aşağıdaki gibi harika bir komisyoncu aracılığıyla İPUÇLARI satın:

 • Ally Invest
 • E * TİCARET
 • TD Ameritrade

7. Para Piyasası Fonları

Para piyasası fonu, yatırımlarının herhangi birini kaybetmek istemeyen insanlar için yaratılmış bir yatırım fonu.

Fon aynı zamanda paranızı değerli parayla park etmek için biraz da faiz ödemeye çalışır. Fonun amacı, hisse başına $ 1 olan Net Varlık Değerini (NAV) sürdürmektir.

Bu fonlar kusursuz değildir, ancak nakit paranızın değerini korumak için güçlü bir soyağacıyla birlikte gelirler. NAV'ın 1 $ 'ın altına düşmesi mümkündür, ancak bu nadirdir.

Parayı bir banka borcuna, TD Ameritrade, AllyBank ve E * TİCARET gibi büyük bir broker kullanarak veya yüksek faiz tasarruf hesapları sunan bankalarla birlikte park edebilirsiniz. Yatırımınıza çok fazla ilgi göstermese de, müdürünüzün büyük miktarlarını veya piyasadaki günlük dalgalanmaları kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

8. Belediye Tahvili

Devlet veya yerel düzeydeki bir devletin borç alması gerektiğinde, kredi kartı kullanmazlar. Bunun yerine, hükümet kuruluşu bir belediye tahvilini yayınlar. Munis olarak da bilinen bu bağlar, Federal gelir vergisinden muaftır ve bu da onlara vergi maruziyetlerini en aza indirmeye çalışan insanlar için akıllı bir yatırım yapmaktadır. Çoğu eyalet ve yerel belediyeler de bu tahvillerle ilgili gelir vergisinden muaftır, ancak muhasebecinizle özel durumunuzdan muaf olduklarından emin olmak için konuşunuz.

Belediye tahvillerini bu kadar güvenli kılan nedir? Sadece gelir vergisinden (yani, vergilendirilen eşit riskli bir yatırımla karşılaştırıldığında daha yüksek bir getiri) değil, aynı zamanda borçlunun temerrüde düşme olasılığı çok düşüktür. Son yıllarda bazı büyük belediye iflasları olmuştur, ancak bu çok nadirdir. Hükümetler her zaman vergi ödeyebilir ya da eski borcu ödemek için yeni borçlar verebilirler ki bu da belediye tahvillerinin oldukça güvenli bir bahse sahip olmasını sağlar.

Bireysel tahviller alabilir veya daha iyisi, aşağıdaki gibi brokerlarda bir belediye bono yatırım fonuyla yatırım yapabilirsiniz:

 • TD Ameritrade
 • AllyBank
 • E * TİCARET

9. ABD Tasarruf Bonoları

ABD Tasarruf Bonoları, Amerika Birleşik Devletleri Federal hükümeti tarafından desteklendikleri için Hazine Enflasyon Korumalı Menkul Kıymetlere benzemektedir. Bu borcun temerrüde düşme olasılığı mikroskobiktir ve bu da onları çok istikrarlı bir yatırım haline getirir.

İki ana tür ABD Tasarruf Bonosu vardır: Seri I ve Seri EE.

Seri I tahviller iki bileşenden oluşur: sabit faiz oranı getirisi ve enflasyona bağlı ayarlanabilir bir getiri. İPUÇLAR'a biraz benzerler, çünkü toplam getirinin bir parçası olarak enflasyon düzeltmesine sahiptirler. Sabit oran asla değişmez, ancak enflasyon geri dönüş oranı her 6 ayda bir ayarlanır ve aynı zamanda negatif de olabilir (bu, toplam geri dönüşünüzü getirecektir, yukarı değil).

Seri EE tahvilleri, her ayın sonunda tahvile otomatik olarak eklenen sabit bir faiz oranına sahiptir (böylece, bileşik amaçlı yeniden yatırım yapmak için endişelenmenize gerek kalmaz). Şu anda oranlar çok düşük, ancak EV tahvilleri için ilginç bir faset var: Hazine, vadeye kadar elde tutulduğunda (ki 20 yıl) tahvil ikiye katlanacağını garanti ediyor. Bu, yatırımınızın yaklaşık olarak% 3,5'üne karşılık gelir.

Vadeye kadar elde tutmazsanız, sadece tahvil faiz oranını erken çekilme ücretinden alırsınız. (Bakmak için bir başka bonus: eğer eğitim için EE tahvilleri kullanıyorsanız, vergilerinizden kazanılan faizlerin bir kısmını veya tamamını hariç tutabilirsiniz.)

Seri I veya Seri EE Tahvilleri satın almak mı istiyorsunuz? Bunu doğrudan TreasuryDirect.gov aracılığıyla yapabilirsiniz.

10. Nakit Değeri Hayat Sigortası

Bir başka tartışmalı yatırım nakit değer hayat sigortasıdır. Bu sigorta, sadece hayat sigortanızdaki bir hayat sigortası poliçesi gibi, ölünce faydalanıcılara bir ölüm ödeneği ödemekle kalmaz, aynı zamanda ödemelerinizde bir yatırım kısmı ile değer biriktirmenize de izin verir. Tüm hayat sigortası ve evrensel hayat sigortası, her ikisi de nakit değeri hayat sigortasıdır.

Dönem hayat sigortası çok daha ucuz bir seçenek olsa da, sadece ölümünüzü kapsamaktadır. Nakit değer hayat sigortası kullanmanın en iyi avantajlarından biri, tahakkuk eden değer sadece hayatınız boyunca ödünç alınamaz, aynı zamanda gelir vergisi ile çarpılmaz. Nakit değeri hayat sigortası herkes için olmasa da, her iki tarafın da gelir vergisi ile çarpması olmadan varislerinize bir değer aktarmanın akıllıca bir yoludur.

11. Online Hesap Kontrolü

Yüksek getiri tasarruf hesapları gibi, çevrimiçi kontrol hesapları da yatırdığınız paraya küçük miktarlarda faiz elde etmenizi sağlar. Paranızı yine de bankaya park edecekseniz, yol boyunca biraz ilgi görmeyi takdir edebilirsiniz. Hepsinden iyisi, birçok çevrimiçi kontrol hesabı, başlamak için sıfır veya minimum ücret alır.

Gerçekten ilgi alanı kazanmanızı sağlayan bir çevrimiçi kontrol hesabı ararken mükemmel müşteri hizmetleri, kullanıcı dostu bir çevrimiçi arayüz ve rekabetçi faiz oranları sunan bir banka arayın. En üst düzeyde esneklik istiyorsanız, hesap minimumlarını veya depozito gereksinimlerini kabul etmeyen bir hesap aramak da önemlidir. Sıklıkla para çekmek istiyorsanız, yerel ve ücretsiz ATM'lere de erişiminizin olmasını istersiniz.

12. Banka Bonusları

Ekstra paranız varsa, bir süreliğine ihtiyacınız olmayacak, bazen banka bonusuyla ücretsiz para kazanabilirsiniz. Çoğu banka, kaydolmanız için bir teşvik olarak bonus sunacak ve bu bonuslar kendi başına birkaç yüz dolar değerinde olabilir.

Banka bonusları bazen bölgeseldir ve bölgenizdeki yerel bankalara ve sundukları ürünlere bağlı olabilir. Capital One'ın 50 $ veya daha fazla bonusu olduğunu gördüm ve Chase Bank neredeyse her zaman yeni bir çek veya tasarruf hesabı açan kişiler için 150 $ veya 250 $ bonus teklif ediyor.

Banka bonusu karşılığında, paranızı 6 ila 18 ay arasında herhangi bir yerde depozitonuzda tutmanız istenecektir. Ayrıca, yeni hesabınıza doğrudan para yatırmanız veya ilk birkaç ay içinde belirli sayıda işlem için banka tarafından verilen bir banka kartı kullanmanız gerekebilir. Sadece iyi bir baskıyı okumanızı ve herhangi bir ücret alınmasını ve bunları nasıl önleyebileceğinizi öğrenin.

Bu çemberlerden atlayarak, çabalarınız için genellikle birkaç yüz dolar kazanabilirsiniz. Hepsinden iyisi, depozitonuzun bir sentini kaybetmekten endişelenmenize gerek kalmayacak.Ve hesabı uzun süre tutmamaya karar verirseniz, bonusu kazandıktan ve tüm banka gereksinimlerini karşıladığınızda her zaman kapatabilirsiniz.

13. Kar Payı Ödeyen Hisse Senetleri ve Yatırım Fonları

Hisse senedi yatırımlarınızdan biraz daha fazlasını geri getirmenin en kolay yollarından biri, basit temettü ödemeleri olan hisse senetlerini veya yatırım fonlarını hedeflemektir. Eğer iki hisse senedi belirli bir süre boyunca tam olarak aynı işi yaparsa, ancak bir temettü ve diğeri temettü olarak yıllık% 3 öderse, o zaman ikincisi daha iyi bir seçim olacaktır.

Tabii ki, bireysel hisse senetlerini seçmek kolay değildir (Scottrade veya E * TRADE'deki bazı alım satım araçlarını kullanarak temettü stoklarınızı hedeflemenize yardımcı olun) ve şirketin yatırım yapmasını ve yatırımınızı azaltma riskini beraberinde getirir. Daha güvenli bir bahis, bir temettü borcu yatırım fonuna para yatırmak olacaktır. Bu tür yatırım fonu ile fon şirketi, iyi temettü ödeyen ve sizin için tüm işleri yapan stokları hedefler. Ayrıca, bir ya da iki hisse senedinin tüm yatırımınızı üstlenememesi için çeşitlendirme elde edersiniz.

Portföyünüze bazı temettü ödeyen yatırımlar eklemek ister misiniz? TD Ameritrade, AllyBank ve E * TRADE, yatırım seçimlerinizi bu tür yatırımlara daraltmanıza yardımcı olabilir.

14. Tercih Edilen Stok

Temettü hisse senedi temasına eklemek tercih edilen hisse senedidir. Tercih edilen hisse senedi, şirketlerin hem özsermaye (hisse senedi) kısmı hem de borç kısmı (tahvil) bulunan bir hisse senedi türüdür. Ödemeler hiyerarşisinde yatırım şekilleri için, tercih edilen hisse senedi tahvil ödemeleri (önce gelir) ile ortak hisse senedi temettüleri (son gelir) arasındadır.

Tercih edilen hisse senetleri, hemen hemen hisse senedi olarak ağır bir şekilde işlem görmez, ancak ortak hisse senedinden daha az risk taşır. Temettü ödemelerini alırken bir şirketteki hisselerin sahibi olmanın başka bir yoludur.

Tercih edilen hisse senedi yatırımlarını aşağıdaki adresten takip edebilirsiniz:

 • Ally Invest
 • TD Ameritrade
 • E * TİCARET

Alt çizgi

Emekliliğinize yaklaştıkça, riskinizi olabildiğince azaltmak önemlidir. Bu geç oyunda sermaye kaybetmek istemezsiniz; Önünüzde emeklilik yıllarınız olduğundan, paranızı korumak istiyorsunuz.

En düşük riskli yatırımlar bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Paranızda çok az riskle nominal faizler kazanmanızı sağlayarak, gömleğinizin yumurtasını kaybetmeden yuva yumurtasına ayak uydurmanıza yardımcı olabilirsiniz. Sadece güzel baskıyı okumayı ve yol boyunca kendinizi eğitmeyi unutmayın. Eğer bir yatırım ürünü veya hizmeti hakkında şüpheleriniz varsa, nitelikli bir mali danışmanla konuşun ve mümkün olduğu kadar çok soru sorun.


Yatırım ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız konusunda daha iyi bir kavrayış elde etmenize yardımcı olacak harika yorumlarımızdan bazılarına göz atın:

 • Motif Yatırım İncelemesi
 • Kredi Kulübü İnceleme
 • Seçenekİnceleme

Videoyu izle: Yüksek faiz beraberinde ne getirecek? 14 Eylül 2018 FOX Ana Haber

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden
Yatırım

Lise Öğrencilerinin Niçin Yatırım Yapacağını Düşünmek İçin En Önemli 6 Neden

Hangi yaşta yatırım yapmayı düşünüyorsunuz? Üniversiteye başladığında mı? Belki de kariyerine başladıktan sonra. Liseye ne dersin? Belki de, muhtemelen değil, eğer yapamazsanız, 100 dolar ile nasıl para kazanacağınızı öğrenmelisiniz ve yaptığın için mutlu olmalısın! Geçen sene Carbondale Community High School'da bir lise öğrencisi konuk konuşmacısı olmak istendi.
Devamını Oku
Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl
Yatırım

Üfleme olmadan 500.000 $ yatırım nasıl

“Jeff, 500.000 dolar sahibiz ve nasıl yatırım yapacağımızı bilmiyoruz”. Yatırım yapmaya hazır bir çek hesabı içinde 500.000 dolar tuttuğumu itiraf ediyorum, ancak hiç ilgisi olmayan çok az kazanç elde etmek “iyi sorunlardan” biri. Fakat kendinizi bu durumda bulursanız ve omuzlarınızda düz bir kafaya sahipseniz, çok ezici olabilir.
Devamını Oku
GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?
Yatırım

GFC 032'ye sorun: Nasıl 401 (k) Yelek Çalışıyor?

Burada, Emekli Planları hakkında, İyi Mali Kuruşlar hakkında çok konuşuyoruz, ama yeterince tartışmayacağımız emeklilik konusunun bir kısmı 401 (k) hak kazanıyor. Bütün planlara sahip değil, ama çoğu var. Bazılarının çok cömert bir işveren eşleşmesi var, bu da 401 (k) 'lık soruyu önemli kılıyor. Bir GFC okuyucusu sorusu şu soruyu sordu: “6 yıllık kademeli bir hakemlik programı olan bir 401 k Plan katılımcısıyım.
Devamını Oku