Maliye

Kötü Kredi Olan Kişiler İçin Akran Kredileri

Peer-to-peer kredi verenler sahnede patlıyor, tipik olarak teminatsız bireysel krediler neredeyse herhangi bir amaç için on binlerce borçluya ve bir banka, kredi birliği veya başka bir geleneksel kredi kaynağından alabileceğinizden daha uygun olan şartlar altında.

P2P platformları da çok özel kredi verme dallarına ayrılıyor. Bunlar, ticari kredileri, ipotekleri ve öğrenci kredisi borçlarını yeniden finanse etmeyi içerebilir. Onlar da yavaş yavaş kötü kredi kredilerine dönüşüyorlar.

Kötü kredi üzerindeki ilerleme göreceli olarak yavaş olmuştur, ancak eğer krediniz varsa - “adil” ve hatta “kötü” olan bir krediniz varsa, P2P platformlarından kredi almak için hala fırsatlar vardır.

Ama gerçekte, kötü kredi kredisi hala P2P uzayında çok yeni bir çabadır. Ancak gelecek için umut var - özellikle kurumsal yatırımcılardan, platformlara olan yatırım ilgisi arttıkça, P2P platformlarının daha çok kredi kullandırmaya başlaması sadece bir zaman meselesi.

Şu an sektör şu anda nerede ve kötü bir krediniz varsa ne yapabilirsiniz?

Kredinizin Kötü Olduğunu Kontrol Etmek >>>

Eşler Arası ve Kötü Kredi Kredileri

Muhtemelen aynı cümlede “P2P” ve “kötü kredi” kullanmak için bir abartıdır. Gerçeğe yakın, adil kredi sahibi olan kişilerle birlikte çalışacak olan ve bazılarının adil bir şekilde biraz daha düşük olan kişilerle çalışacak olan P2P borç verenleri var, ancak çok azı aslında “kötü” olarak kabul edilen kredi seviyesine sahip kişilerle çalışacak. .

Bu konuda önemli miktarda yanlış bilgi var. Birçok haber kaynağı ve web sitesi yanlışlıkla P2P kredilendirme platformlarının kötü kredi alan kişilerin kredi alabilmeleri için bir yer olduğunu ve bu bilgilerin genellikle yanlış olduğunu gösteriyor.

Bunun neden böyle olduğunu anlamak önemlidir. P2P kredi platformları borç alanlarını ve yatırımcıları bir araya getirir. Yatırımcılar, P2P platformlarının genellikle kredisiz kişilerin kredilerini kullanmamasının temel nedenidir.

Bir P2P platformuna yatırımcı olarak geliyorsanız, paranızı kötü krediye sahip kişilere yapılan kredilere yatırmanız çok daha az olasıdır. Az sayıda yatırımcı, “önemsiz tahviller” in özel karşılığı olan paraya yatırım yapmak isteyen P2P platformlarına geliyor. Bu nedenle, yatırımcıların platformlara gelmesini sağlamak için, P2P borç verenleri borçlanma standartlarını empoze etmekte, bunlardan biri de kredileri zayıf olan kredileri elemek.

Basitçe söylemek gerekirse, kötü kredi kredileri, P2P siteleri söz konusu olduğunda genellikle karışımın bir parçası değildir.

Daha liberal kredi standartları ile ödünç veren ve daha popüler platformların bazılarında standartların ne olduğunu açıklayan belirli P2P kredi platformlarını vurgulayacağız.

Büyük İki: Ödünç Kulübü ve Prosper

Lending Club ve Prosper, bugüne kadar en büyük P2P ödünç verenleri ve P2P pazarına giden ve kredi arayan birisinin ilk tercihleri ​​olsa da, aslında kötü bir krediye sahip olan kimseler için kredi sağlamaya geldiğinde çok iyi puan alamazlar. Aslında, borçlarını adil kredilerden daha kötü olmayanlara sınırladıklarını söylemek çok daha uygun olurdu.

Örnek olarak, Ödünç Kulübü 660'lık bir minimum kredi puanı şartına sahip. Prosper 640'a kadar biraz daha düşük. Bu durum, genellikle 650 ile 680 arasında minimum kredi puanı alan bankalar ve kredi birliklerinden çok daha düşük değil. Ayrıca, her iki platformda da ciddi kısıtlamalar var. Kredi raporunuz iflas, açık yargılar veya vergi ödemelerini ifşa ederse.

Genel olarak, eğer krediniz adil bir şekilde düşerse, o zaman Lending Club ve Prosper sizin bir kredi almak için kaynak olmayacaktır. Aslında, P2P kredi verenlerin çoğunluğu için aynı şey söylenebilir. Bireysel yatırımcıları cezbettikleri için, daha güçlü kredi geçmişine sahip borçlular lehine eğilimlidirler ve “kötü” olarak nitelendirilen kredileri olanlara kredi verme olasılığı çok düşüktür.

Peerform

Peerform, “adil krediden daha az” olarak nitelendirebileceğimiz borçlulara kredi veren birkaç P2P borç vereninden biridir. Kötü bir krediniz varsa, aslında kredi vermezler, ancak diğer P2P borç verenlerinden daha cömert bir kredi kredisi tanımına sahiptirler.

Kredi puanlarıyla başlayalım. Yukarıda belirtildiği gibi, diğer P2P borç verenleri genellikle 640 veya daha yüksek olan minimum kredi puanlarını ararlar. Peerform, kredi puanları 600 olarak düşük olan borçlulara borç verilecektir. Bu, kredi notu tarafında biraz daha fazla solunum odası sağlar, ancak Peerform hala temerrüt, iflas, vergi muafiyeti, yargılama veya tıbbi olmayan ilişkili kredi profillerini kabul etmez. son 12 ay içindeki koleksiyonlar. Bu, kötü bir kredisi olan çok fazla insanı tanımlar.

Bununla birlikte, düşük kredi puanı şartı, kötü kredi bölümleriniz 12 aydan büyük ölçüde eskiyse kredi onayına kapı açabilir. Ve bu iyi bir şey olabilir, çünkü Peerform, geleneksel olmayan kredi ve gelir profillerine sahip olanlara birçok avantaj sunar.

Örneğin, Peerform aslında bir kredi almak için bir işiniz olmasını gerektirmez. Gelir kanıtı sağlamanız gerekir, ancak Sosyal Güvenlik, emeklilik geliri ya da diğer işsizlik dışı gelir türleri olabilir.

Ayrıca, aylık olarak ödemeniz gereken borç yükümlülükleriniz olan sabit aylık gelirinize bölünen borç-gelir oranınız (DTI) kadar oldukça cömertler. DTI hesaplaması,% 40'a varan bir DTI'yi kabul edecektir, ancak DTI hesaplaması, birincil konutunuzda ipotek borcu içermez. Bu hesaplama bankalar ve diğer geleneksel kredi kaynakları ile bulacağınızdan çok daha cömerttir.

Peerform parça firmasının geleneksel bankalara sahip olduğu bir diğer önemli kategori ise kredinizin amacıdır. Peerform'un bireysel krediler olan tek bir kredi kategorisi vardır.Bu borç konsolidasyonu, kredi kartı refinansman, ev geliştirme, büyük alımlar, araba finansmanı, iş amaçları, tıbbi harcamalar, taşıma ve yeniden yerleştirme, düğün harcamaları, tatil, ev satın alma, ya da sadece başka herhangi bir amaç için kullanılabilir düşünebileceğiniz amaç.

Bu, Peerform kredisini inanılmaz sayıda amaç için kullanabileceğiniz anlamına gelir, böylece çok spesifik amaçlar için belirli kredilere başvurma gereğini ortadan kaldırır. Örneğin, bir araba almak istiyorsanız; Bu aracı satın almak için bir Peerform kişisel kredisi gelirlerini kullanabilirsiniz.

Peerform, 36 aylık bir geri ödeme süresiyle 1.000 ila 25.000 dolar arasında kredi alacak. Bunlar, vadede tamamen ödenecek sabit faizli, sabit ödeme taksitli kredilerdir. Diğer bir avantaj ise kredilerin tamamen teminatsız olmasıdır - asla bir kredi için herhangi bir teminat sunmanız gerekmez.

Peerform kredisi oranları% 7.12'lik düşük bir APR'den% 29.99'a kadar çıkmaktadır. Ayrıca, kredi tutarının% 5,00'una eşit bir kaynak ücreti talep ederler. Ancak, başvuru ücreti yoktur ve ön ödeme cezası yoktur.

DriverUp

Adından da anlaşılacağı gibi, DriverUp otomobil satın almak için kredi yapan bir P2P borç veren. Bu çok özel bir amaç olsa da, sundukları büyük avantaj, aslında kötü kredi kredileri yapacak olan birkaç P2P platformundan biri olmalarıdır.

Yeni araç kredileri piyasası çok rekabetçi olduğu için, DriverUp, kullanılmış araçların alıcılarına ve özellikle de özellikle kötü kredisi olan borçlulara kredi sağlama çabalarına odaklanıyor. Nitekim, DriverUp'ın ortalama kredi notu 535'tir ve bu sayede kredilerin daha düşük kredi puanlarına sahip olmasını sağlayacaktır. Esasen, DriverUp otomotiv subprime pazarına borç veriyor.

Diğer P2P kredi platformlarından farklı olarak, DriveUp kredileri, satın alınmakta olan otomobil olan teminat gerektirmektedir. Bu kredilerdeki faiz oranları% 8.00 ile% 24.95 arasında değişmektedir.

Eğer DriverUp'ın bir sınırlaması varsa, araba alımları için sadece platformda çalışan bayilerle finansman sağlayabilmenizdir. Ancak, platform ABD genelinde yüzlerce otomobil bayisinden katılım sağlıyor. Ve nispeten yeni bir platform olduğu için, 2015 yılında sadece operasyonlara başlamış, hızla büyüyor.

DriverUp'ın, diğer tüm P2P platformlarına, kredilerini finanse etme biçiminde de bir avantajı vardır. Tipik olarak, P2P platformları ile, bir uygulamayı doldurmanız ve daha sonra kredi talebinizi potansiyel yatırımcılara sunmak zorundasınız. Bu işlem iki hafta kadar sürebilir ve kredinizin tam olarak finanse edileceği garantisi yoktur. Çünkü P2P platformları, banka tarafından finanse edilen değil, yatırımcı tarafından finanse ediliyor.

Ama Sürücüde, krediniz DriverUp ana şirketi tarafından finanse edilecektir. Kredi bir kez yerine getirildikten sonra, yatırımcılara yatırım yapmaları teklif edilecektir. Ancak kredinizi hemen alacaksınız ve yatırımcılardan parayı yükseltmekle ya da kredinin olmayacağı riskiyle karşı karşıya kalmayacaksınız. tamamen finanse edildi.

Kötü Kredi ile Kredi Onay Şansınızı Nasıl Artırırsınız

P2P kredi verenlerin cömertliklerini okuduğunuz ya da duymuş olmanıza rağmen, kötü kredili insanlara kredi verme konusunda, bu alandaki seçeneklerin bile sınırlı olacağını görebilirsiniz. Ancak, her zaman, P2P kredi verenleriyle bile, kötü kredi ile kredi onayı alma şansınızı artırabileceksiniz.

Genelde kötü kredi olarak kabul edilen bir şeye sahipseniz, aşağıdakileri yapmak için stratejiler geliştirin:

  • Kredinizin en az son 12 ay boyunca temiz olduğundan emin olun - bu, temsili, kamu kaydı yok ve vadesi geçmiş bakiye yok demektir
  • Vadesi geçmiş bakiyeleriniz varsa, bunları tamamen ödeyin veya tam bakiyeden daha az bir miktar üzerinde anlaşılmış bir tutarı ödeyerek bunları kaldırmaya çalışın.
  • Kredi notunuz üzerinde kredi puanınızı olumsuz yönde etkileyebilecek hatalı bilgileri yok edin ve kaldırın.

Kredinizi hızla düzeltmeye geldiğinde sihirli bir mermi yok. Ancak çoğu zaman sadece birkaç ayarlamayla kredinizi, istediğiniz kredi türünü elde edecek kadar artırabilirsiniz. Ve tabii ki, bir P2P platformu üzerinden kredi almanın avantajlarından biri, kredi kazancını istediğiniz herhangi bir amaç için kullanabilmenizdir. Bu bir banka kredisi ile asla olmayacak!

Adil veya kötü bir kredi ile bir P2P borç veren ile bir kredi için başvuruda bulundun mu? Sizin için nasıl çalışıyordu ve aynı durumda olan başka birine ne önerirsiniz?

Videoyu izle: Serbest Kredi Raporu Ticari

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

MetroMile Araba Sigorta İncelemesi
Maliye

MetroMile Araba Sigorta İncelemesi

Bir aracın sahibi olan herkes için, otomobil sigortasının genellikle, aracın (veya kamyonun veya kamyonetin vb.) Hasar ve hırsızlıktan korunmasını sağlamak için gerekli olması gerekir. kaza. Ayrıca, çoğu eyalette sürücülerin yasa gereği en az bir miktar araç sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?"/>
Maliye

Gençlerin Neden Borsaya Yatırım Yapması Gerekir?

2008-2009'un en önemli mortgage krizi, çoğu insanın zihninde hala taze. Bu durgunluğun kalıcı hafızası o kadar güçlü ki, aslında pek çok insan bugün borsaya yatırım yapmayı reddediyor. Düşündükleri gibi, “ateşle oynama, ya da yanacaksın!” Ve daha önce yakıldığın zaman, bir daha o sıcak sobaya asla dokunmadığını biliyorsun!
Devamını Oku
Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım
Maliye

Kolej Sonrası Mali Yönetimi için 4 Basit Adım

Bunu yaptınız: Önceki tavsiyede, üniversite derecenizi aldınız ve çalışan profesyonel dünyaya dönüştünüz. Şimdi ne olacak? Öğrenci kredilerinizin devam etmesi için iyi bir şans var. Şanslı olanlardan biri iseniz, kredileriniz yoktur, ancak hepsi eğitiminize doğru gittiğinden, hala nakit paranız var demektir.
Devamını Oku