Kredi

Gençlerin Yaptığı 3 Kredi Hataları (ve Bu Hatalardan Nasıl Kaçınılır?)

İyi bir kredi puanı aralığı ve kredi puanınızı nasıl oluşturacağınız ile ilgili lise sınıfını aldığınızı unutmayın.

Yok hayır? Tabi ki hatırlamıyorsun. Böyle bir ders almadın.

Ne yazık ki, bu tür bir eğitim normal olarak lisede sunulmamaktadır.

Aslında, Credit Karma ve Qualtrics tarafından yayınlanan araştırmaya göre, sadece dörtte biri (yüzde 28) (genç yetişkinler) kolejden önce herhangi bir kişisel finans eğitimi almıştı. ”

um, yikes.

Aynı araştırmaya göre, “Amerikalıların yüzde 68'i, 30 yaşını doldurmadan önce en az bir büyük Kredi Fumble'ı yaptı ve 20'li yaşlarındaki insanlar arasında her büyük hata oldu.”

um, çifte yikes.

Kredi Fumble ™ nedir? Credit Karma'ya göre, “genç yetişkinlerin, kredilendirilmenin ve herhangi bir finansal eğitime sahip olmayanların büyük ölçüde önlenebilir finansal hatalar yaptığı fenomen”.

Bu kredi hataları yıllar ve yıllar sonuçlarına yol açabilir. Kredi puanlarına bağlı olarak hizmetlerine fiyat vermek veya hizmetlerine erişim için insanları hak etmek için kredi veya hizmetlere erişim elde etmek daha zor olabilir.

Kredi Puanınızı Şimdi Kontrol Edin >>>

3 Kredi Hatalar Gençler Yapmak

Bugün, bu kredi hatalarından bazılarını gözden geçirmek istiyorum, böylece onlardan sakınabilirsiniz ve / veya çocuklarınıza bunları önleme konusunda öğretebilirsiniz. Bunlar bazı ciddi hatalar. Topları kaçırmamak için elimizden geleni yapalım millet!

1. Bir yıl içinde ödenmeyen kredi kartı borcunu toplamak.

Bu asla yapmamalısınız bir Credit Fumble ™ 'dir. Ne yazık ki, Credit Karma ve Qualtrics tarafından yapılan araştırmaya göre, “genç yetişkinlerin yarısı (yüzde 54)”, kredi kartlarında borçlarını yıl içinde ödeyemediklerini gösteriyor. ”

Bu korkunç.

Kredi kartları kredi puanınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir ve havayolu ödüllerine sahip kartlar seyahat etmenize yardımcı olabilir, ancak uzun bir süre borç alırsanız, en cömert kredi kartları bile size zarar verecektir.

Sadece birkaç ay boyunca borcu tutarken, kredi puanınıza fazla zarar vermeyebilir, bir aydan daha uzun bir süre borç tutmayı düşünebilirsiniz. Niye ya? Benim amacımın kredi puanınızla ilgisi yok, benim noktamın, pek çok Amerikalının canını sıkan borç döngüsüne girmediğinizden emin olmak için yapacak her şey var.

Kredi kartlarınızı her ay ödemenizi tavsiye ederim. Ve kredi kartlarınızı kullanmayın, aksi takdirde bunu karşılayabileceğinizi bilemezsiniz (bu problemden nasıl kurtulursunuz).

Bir bağlantıya girerseniz, en iyi bakiye transfer kartlarından birini deneyin ve ilginizi% 0'a düşürün, böylece daha hızlı ödeyebilirsiniz.

2. Kredi kartı veya kredi ile ilgili eksik ödemeler.

Bu kötü Gerçekten mi kötü.

Credit Karma ve Qualtrics tarafından yapılan araştırmaya göre, “genç yetişkinlerin yüzde kırk kısmı, kredi kartı veya kredi ödemelerini kaçırdı (yüzde 47) ya da borçlarını ödemekte güçlük çekemedikleri için bir tahsilat dairesine bir hesap göndermişlerdi. Yüzde 44). ”

Kredi kartınızı veya kredi ödemelerinizi kaçırdığınızda diğer bir kötü haber seviyesi. Elbette, normal tutarı ödeyemiyorsanız normal tutarı ödeyemezsiniz. Fakat bu, sadece arkanıza yaslanıp hiçbir şey yapmamanız gerektiği anlamına gelmez!

Kredi kartı veya kredi şirketinizi arayın ve şirket ile iyi durumda kalabilmeniz için daha düşük, minimum ödemeler yapıp yapamayacağınızı görün. Ardından, taahhütlerinizi yerine getirdiğinizden ve şirketin beklentilerini karşıladığınızdan (veya aştığınızdan) emin olun.

Bazen, insanlar toplama baktıklarında faturalarından vazgeçerler. Bunu yapma. Proaktif olarak düşük ödemeleri görüşmeye çalışın.

Ama orada durma. Daha yüksek ödeme yapmak için paranız olduğunda, bunu yapın! Borcun sizin veya başka bir şeyin sahibi gibi oturmasına izin vermeyin. Kaldırıma at!

3. Bir kredinin teşviki.

Bak, stratosfere doğru yükselen bir ateş topu var!

Tamam, belki bu biraz dramatik. Ama ciddiye, kredi temellendirmek, yapabileceğiniz en büyük kredi hatalarından biridir. Ve maalesef, bir çok genç insan bunu yaptı…

Credit Karma ve Qualtrics tarafından yapılan araştırmaya göre, “dörtte biri tüketiciler, 30 (% 26)” dan önce kredi kullandılar.

Bu daha da kötüye gidiyor ve daha da kötüye gidiyor. Yine, buradaki çözüm, ödeyemeyeceğiniz ilk sırada kredi almamaktır. Yine bir başka harika çözüm, kredi kartı veya kredi şirketinizi, makul ödemeleri kabul etmek için aramaktır.

Bu Kredi Hatalarının Yıkıcı Etkileri

Kendinize şöyle diyebilirsiniz: “Peki, ben ya da çocuklarımın bu hatalardan bir ya da ikiini yapması çok da kötü değil.”

Tekrar düşün.

Kredi Karma ve Qualtrics'e göre, “ezici bir çoğunluk (yüzde 75), tahsilatlara gönderilen veya hesabına gönderilen bir hesabın, yaşam kalitesi üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu hissetmiştir. Kredi Fumble yaptıranların yaklaşık dörtte biri ebeveynleri ile birlikte geri dönmek zorunda kaldı (yüzde 26), dörtte birinden biraz daha ucuz bir apartman dairesine (yüzde 27) ve bire birin üzerine taşınmak zorunda kaldı. satılan beş eşya. ”

Ebeveynler ile birlikte hareket etmek, daha ucuz bir daireye geçmek ve eşya satmak ... bunlar benim için eğlenceli aktiviteler gibi gelmiyor. Aynı şekilde hissettiğine eminim.

Ne yazık ki, kötü haber orada bitmiyor. Aynı araştırmaya göre, bir kredi kartı için temerrüde düşenler veya bir hesaba sahip olanların yüzde 61'i reddedilmektedir. Ayrıca, yüzde 31'i araba için kredi onayı alamıyor ve yüzde 16'sı ipotek için onaylanmadı.

Bu sonuçlar 20'li yaşlardan önce hissedilir.

İşte bu yüzden, sizin veya çocuklarınızın sağlam bir mali yola (kredi hataları yerine finansal başarıya götüren bir yol) ulaşmasını sağlamak için şu anda bazı adımlar attığınızdan emin olmanız çok önemlidir.

Kredi Kaosundan Kaçınılması Gereken Basit Adımlar

Kredi hatalarından kaçınmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

1. Credit Karma'nın makalesine bir göz atın.

okumak Kredi Fumble: Genç Yetişkinlerin Üçte İkisinden Daha Önemli Mali Hatalar Yapıyor.

Orada, bu uykular hakkında daha fazla şey öğrenecek ve bazı önemli gerçeklere dalmaya başlayacaksınız. Ayrıca, Credit Karma'da pek çok eğitim içeriği var, bu yüzden bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

2. Zaten bir bütçe alın!

Bu kez ve zamanı tekrar söyledim, ama tekrarlanması gerekebilir: bir bütçe almak!

Bir bütçe sizi kredi kartlarınızda aşırı harcamadan kurtaracak ve finansınızla gerçekçi olmanıza yardımcı olacaktır. Amaçsızca harcama yapmak, bir kredi hatası yapmak için bir otoyoldur. Oraya gitme.

3. Gençler için kaynama bir göz atın.

Üniversiteye giriyor, üniversitede, üniversiteden yeni çıkmış ya da 20 yaşlarında olsanız, muhtemelen kaynak sayfamı okuyabilirsiniz. Sadece Üniversiteden. Ebeveynler, bu genç yetişkin çocuklarınız için iyi bir şey! (özellikle, uygun olmayan ebeveynler olmadan bir öğrenci kredisine hak kazanmamışlarsa)

Öğrenci kredilerinizle nasıl başa çıkacağınızı, bir acil yardım fonu kurarak kendi cildinizi nasıl kurtaracağınızı ve hatta emeklilik için nasıl tasarruf edeceğinizi (zamanınız hala yanınızda) göstereceğim.

4. Credit Karma'nın araçlarına bir göz atın.

Kredi Karma size ücretsiz kredi puanları, raporları ve izleme sağlar. Bundan daha iyi olamaz!

Kredi Karma'nın size sunduklarını ve kredinizin ücretini aldığını görün.

Videoyu izle: Colocación Indirecta de Brackets.

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Ertelenmiş Gelir Vergisi - Paranızı Asla Ödemeyin
Kredi

Ertelenmiş Gelir Vergisi - Paranızı Asla Ödemeyin

Geçmişte yayınlarımı okuduysanız, gerçekten onların büyük bir hayranı olmadığımı biliyorsunuz. Ancak ertelenmiş gelirler bir istisnadır. Başlıca, güvenilir yatırım getirileri ve hayattan elde edilen gelirlerin güvenliğini sağlarlar - hepsi başka bir yerde dövmek için zor bir kombinasyondur. Ayrıca, 401 (k) planınızın bir kısmını, bu emeklilik maaşlarından birine yatırıp, emeklilikte ihtiyaç duyacağınız geliri size sağlayabilirsiniz.
Devamını Oku
Yıllık İkramiye 2: Yaşam Boyu Gelir Fayda Yarışçısı
Kredi

Yıllık İkramiye 2: Yaşam Boyu Gelir Fayda Yarışçısı

Kurtarıcılara eklenebilecek çok sayıda binici türü var. En popüler olanlardan biri ömür boyu gelir parası yardımcısıdır (LIB). Bu sürücü, tüm ömür boyu süreniz boyunca düzenli gelir ödemeleri almanızı garanti eder. Aslında, geliriniz tamamen tükenmiş olsa bile, bu gelir ödemelerini alacaksınız!
Devamını Oku
Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)
Kredi

Kötü bir irattan nasıl kurtulabilirsiniz (bankayı bozmadan)

Bu durumun tanıdık gelip gelmediğine bakın… Son zamanlarda işini bırakan bir kişiden bir telefon aldım ve 401'ini (k) devirmesi gerekiyordu. Mali müşavir olmaması, birlikte çalıştığı bir komşunun tavsiyesine başvurdu. Daha fazla araştırma yapmadan, danışmanla bir araya geldi ve danışman 401'ini (k) bir IRA rantına devretmesini tavsiye etti (not: bu gerçek bir ürün değil, sadece IRA içinde bir rant almak için bir terim) ).
Devamını Oku
Bankacılık Dolandırıcılığı: Bankaların Yasal Olarak Paranı Nasıl Çaldıkları ve Ne Yapabilirsiniz?
Kredi

Bankacılık Dolandırıcılığı: Bankaların Yasal Olarak Paranı Nasıl Çaldıkları ve Ne Yapabilirsiniz?

Aşağı ekonomi sadece genel halktan daha fazla zarar verdi - bankalar da tutamıyor. Daha fazla gelir elde etme çabası içinde, taktiklerinde oldukça yaratıcı ve sinsi hale geldiler. Bunlara 720CreditScore.com'da bankacılık dolandırıcılığı olarak değiniriz. Bankalar, aylar sonra aylarca sizden yasal olarak çalma biçimleridir, çoğu zaman bunu farketmeden bile.
Devamını Oku