Kazanmak

GF ¢ 057: Nasıl Mali olarak Kendinden Emin Olursunuz ve Paranız Patron gibi

Para ile boğuşurken, finansal güven genellikle görünürde olmaz.

Bu, kolayca kontrolün dışına çıkarak paranızla daha da kötü bir konuma gelebilir.

Bir sonraki faturanızı nasıl ödeyeceğinizden emin olmadığınızda bile nasıl emin olabilirsiniz? Sana göstereceğim.

Belki de senin durumun o kadar da kötü değil, ama biraz zenginlik yaratmak istersiniz. Sıradan bıktın ve gelişmek istiyorsun bebeğim!


Durumunuz ne olursa olsun, üç ilkeyi takip ederek finansal güven kazanabilirsiniz. Ayrıca, daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olacak hızlı para kazanma konusunda bu harika ipuçlarına göz atın! Yakında, biraz finansal istikrar bulacaksınız.

Finansal Güvenin Üç İlkesi

Bazı finansal güven oluşturmak için, aşağıdaki prensipleri hayata geçirmeye dikkat etmelisiniz. Birini ihmal et, ve işin bitti.

1. Hedeflerinize ulaşmayı taahhüt edin.

Eğer bir şey yapacaksan, ona bağlı olmalısın. Muhtemelen bir hafta içinde borcunuzu ödemeyeceksiniz - uzun vadeli hedefe bağlı kalmanız gerekiyor. Çoğu - değilse - finansal hedefler aylar ve yıllar boyunca elde edilir. Hızlı bir düzeltme nadiren etkilidir.

Ayrıca, belirli bir süre için taahhüt etmelisiniz - 21 gün, bir alışkanlığı yerine koymak için büyük bir zaman, ama orada durmayın. Bu, borçtan kurtulmak, tasarruflarını sırayla almak veya kişisel finansmanı öğrenmek için geçerli olabilir.

Bu prensibi uygulayabilmenin bir başka yolu da şekil almaktır; diyelim ki, daha önce hiç çalışmadıysanız, 21 günlük bir antrenman programı yapmak. Eşiniz gibi bir hesap verebilirlik ortağıyla şekillenmeye çalışın!

Eşim ve ben Irak'a dağıtılmadan önce bütün borcumuzu ödeyeceğimize dair bir taahhütte bulunduk. LASIK ameliyatı da dahil olmak üzere, kredi kartı borcum ve ayrılmadan önce kazandığım başka bir borcum vardı. Her ödeme yaptığım zaman alabildiğimiz kadarını alabiliyor ve borçlarımıza uygulayabiliyorduk, ancak anahtar her son kuruşunu ödeyene kadar işlediğimiz oldu (ve biz de dengeyi 0 faizle sörf yaparak büyük bir işçiyi yaptık bakiye transfer kartı).

PersonalProfitability.com'daki Eric Rosenberg, borcunu ödemeyi düşündüğü için de değerli bir hedef oldu:

Mezuniyet okuluna başladığımda, kişisel paramın üstünde kalmayı taahhüt etmem gerektiğini biliyordum, yoksa bir sorun dünyasına girerdim. İki yıl sonra, 90.000 $ 'lık MBAimin tüm maliyetini ödedim ve başarıya giden yoldaydım. Borcumu serbest bırakmak için kendime bir taahhütte bulunmamış olsaydım, asla bu kadar çabuk gerçekleşmezdi.

Eric, hedeflerinize mümkün olan en erken zamanda nasıl karşılık vereceğini (kelimenin tam anlamıyla) gösterir. Mezuniyet programında erkenden borcunu ödemek için beklemek ve faiz tahakkuk ettirmesine çok daha iyi oldu.

TheFinanceGirl.com'daki Natalie Bacon da borcunu ödemeye olan bağlılığıyla ilgili bir hikaye paylaştı:

Finansal başarıya olan bağlılığım, kariyerimi şirket avukatı olarak bırakmamı ve öğrenci kredi borcumla (206 bin dolardan başlayıp şimdi 125 bin dolara) büyük adımlar atmamı sağladı. Akranlarımı çılgınca geçirirken finansal özgürlüğe inanma ve fedakarlık etme cesaretine sahip olmak çok zor oldu. Kolay olmasa da buna değdi. Ve tesadüfen, finansal başarıya ulaştığım süreç, aksi takdirde sahip olamayacağım kişisel bir büyüme yolculuğuna dönüştü. Ve bunun için sonsuza kadar minnettarım.

Natalie, kararlılığın ve cesaretin el ele nasıl gittiğini gösteriyor. Borçlunun ödenmesine yardımcı olan diğer hırsları takip edebilmek için bir şirket avukatı olarak kariyerinden adım atmasını sağladılar. Natalie'ye gitme yolu!

Cesaretten bahsetmişken…

2. Biraz cesaret oluşturun.

İşledikten sonra, süreçte cesaret oluşturmaya başlarsınız. Bağlılığınıza başlamadan önce cesaret her zaman gelmez, inançla adım attığınız zaman oluşur.

Cesaret, bağlılık gibi, çok korkutucu da olabilir ve çoğu zaman kendinizi hiç eğlenceli hissetmezsiniz, çünkü herhangi bir ilerleme kaydettiğinizi hissetmeyebilirsiniz.

Eğer bunu çalışma açısından düşünürseniz, cesaret kendinizi maksimuma ittiğinizde hissettiğiniz yanıktır. Yanık iyi hissetmiyor ve ertesi gün sonuçları göremiyor olabilirsiniz, ancak ilerleme kaydedilmiştir.

Borcumuzu ödediğimizde, dağıtılırken iyi para kazanıyormuş gibi hissettiğimi hatırlıyorum, ama bunun için göstereceğimiz çok şey yoktu. Bu, büyük ölçüde paramızın birçoğunun tüm borçlarımıza karşı uygulandığı gerçeğine kısmen bağlıydı.

Cesaret aşamasından yararlanabilmeniz için, ilerlemenin izlenmesi için bir tür ölçülebilir hedefe sahip olmanız gerekir. İlerlemenizi izlemek, başarıya giden yetenekleri edinmeye başladığınızda bağlılığınızı derinleştirecektir.

3. Başarıya giden yetenekleri edinin.

Cesaretinizi oluştururken mali hedeflerinizi yapmaya ve yapmaya başladığınızda, yakın zamanda yetenekleri görmeye ve edinmeye başlayacaksınız.

Eğer çalışıyorsanız, vücudunuzun daha önce hiç görmediğiniz alanlarda tanım görmeye başladığınız aşama budur. Kredi puanınızı izliyorsanız veya kredinizi düzenli olarak almaya çalışıyorsanız puanınızda bir miktar iyileşme görebilirsiniz.

Bizim için nihayetinde borç toplamlarımızın bir nihayetinde bir kart ödeme yapana kadar azaldığını gördük. Bu bizim için çok büyüktü. Borcunu ödemek - kilo vermek gibi - bazen imkansızdır. Ama bir kez ilk kartını ödendikten sonra gerçekten bir borç kartopu gibi hissettik ve borcumuzun geri kalanını nispeten kısa bir süre sonra ödedik.

Görüyorsunuz, finansal hedeflerinize ulaşmaya ve cesaretinizi oluşturmaya başladığınızda, yeni yetenekler edinme fırsatları ayaklarınızın altına düşecektir. Örneğin borcumuzu ödediğimizde, gelirimizle ne yapabileceğimiz konusunda daha fazla kontrole sahiptik, bu da bizim diğer finansal hedeflerimize - başka türlü yapamayacağımız bir kapasiteye - para koyabilmemize neden oldu.

Ayrıca, mali güveninizi geliştirebilmeniz için yeteneklerinizi belirlemek de önemlidir. Rakamlarla iyi misin? Her ay aileniz için bütçenizin sayılarını belki de kırın. Alışverişte iyi misiniz? Mağazada daha tutumlu seçenekler seçmeyi öğrenerek alışveriş becerilerinizi geliştirin.

DebtRoundup.com'daki Grayson Bell, finansal hedeflerine ulaşmak için kutunun dışında düşünme yeteneğini nasıl kullandığını şöyle açıkladı:

Kutunun dışında düşünebilme yeteneğim, sadece tüketici borcumu ödememe değil, aynı zamanda mali hayatımı değiştirmeme yardımcı oldu. Ben asla statükoya razı değilim. Bir çalışan ve işletme sahibi olarak kendimi daha iyi ve daha pazarlanabilir hale getirmek için yeni beceriler öğreniyorum. Bunlar finansal güvenimi zenginleştiren fırsatlar sunuyor.

Grayson beni bir sonraki noktaya getiriyor…

Güven, Zorlu Çalışmanın Ödülüdür

Hedeflerinize ulaşmanın, cesaretinizi geliştirmenin ve başarıya götüren yeteneklerin elde edilmesinin sonucu, kendinize güvenmeye başlamanızdır. Senin adımında yeni bir pep var. Dünyanın zirvesindesin ve kimse seni durduramaz!

Bir yıl öncesine sığamayacağınız eski bir kot pantolon giymek gibi bir şey yok ama şimdi bir çekicilik gibi uyuyor.

Bizim için artık kredi kartı faturasını ödemekte zorlanmamak çok büyüktü. Bu da aylık gelirimizi nihayetinde anlamlı bir acil durum fonu elde etmemizi sağladı. Dağıtılmadan önce, ismimizde 500 dolar olduğunu düşünmüyorum!

Görüyorsunuz, güven, finansal hedeflerinize ulaşmaya başlamadan önce sahip olmanız gereken bir şey değildir. Güven, bilgi ve deneyim kazanarak zamanla inşa edilir. Arabayı atın önüne koyma - güven, finansal özgürlüğe giden yolda elde edeceğiniz son hedeflerden biridir.

PrinciplesofIncrease.com adresindeki Aja McClahanan, kendinizin eğitilmesinin önemli olduğunu düşünüyor.

Kendimizi eğitirken ve daha fazla risk almakta olduğumuzda, (koca ve ben) finansal güven merdiveni yükseliyor gibi hissediyorum. Özellikle çılgın, dilsiz, imkansız hedefleri seviyoruz - 2013 yılında borçsuz kaldık (ipoteksiz bir evimiz var) ve beş yıldan kısa bir süre içinde emekli olmak istiyoruz. Bir şeyler yaparak - borçtan kurtulmak, emeklilik dışı bir aracılıktan tasarruf etmek ve yatırım yapmaktan ve artık gelir için iş fikirlerini test ederek güven kazandık. Portföyünüzde iyi bir kazanç elde ettiğinizde veya bir Facebook reklamından büyük bir kazanç elde ettiğinizde, bir şeyleri hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir düzeyde ölçekleyebileceğinizi ve yapabileceğinizi biliyorsunuz. Bu finansal bir güven: hedef belirleme, onlara inanma, sonra onlar üzerinde hareket etme!

Harekete geçmeye devam etmek için biraz cesarete ve cesarete ihtiyacın olacak. Ama önce, değerli bir yere gitmek istiyorsanız, finans hakkında bilgi edinmeyi taahhüt etmelisiniz.

Cheapsters.com'daki Jackie Lam, finans ile ilgili öğrenmeyi zorlaştırmanın kendine güveneceğini kabul eder:

Bence becerikli olmak, finansal güven ile gerçekten yardımcı oluyor: finansal okuryazarlık konusundaki materyallerden, farklı gelir akışları üretmenin yollarını bulmaya kadar.

TheDebtMyth.com'daki Borç Özgürlüğü Uzmanı Jackie Beck, finansal güveni kazanmak için finans hakkında bilgi vermenin önemi konusunda Jackie ile aynı fikirde:

Parlak bir geleceği sağlayacak finansal kararların nasıl yapılacağını bilen kimse doğmaz. Hedeflerime odaklanırken, öğrenme, benim ayak parmaklarımın içine dalma ve gerektiğinde ayarlama konusundaki kararlılığım, maddi güveni elde etmeme yardımcı oldu. Bir kere yap başarılı olmaya ve hedeflerinize doğru ilerlemeye başlayın, güveniniz daha da artar. Elbette, yol boyunca arızalar ve aksilikler olacak, ancak bunları öğrenme deneyimleri olarak kullanmak çok önemlidir.

Finansal eğitime olan bağlılığı, herkesin maddi olarak güvenebileceği bir taahhüdü vardır - burada tekrarlanan bir temayı görüyor musunuz? Gün kazanan sebat.

BarbaraFriedbergPersonalFinance.com'daki Barbara Friedberg, zor zamanlarda güvenin sürdüğünü kabul ediyor:

Kalıcılık ve disiplin benim yaşam sloganlarımdır. Finansal güven ile ilgili olarak, düzenli olarak kalın ve ince yatırım yapmak, hayatım boyunca biriktirme ve yatırım harcamalarına öncelik vermemi sağladı. Akıllı para davranışları uygulamak, başkalarının ne yaptığını unutmak, servet ve güvenin peşinden gidecektir.

Barbara'nın akıllı para davranışlarının güvenden önce geldiğini kabul ettiğine dikkat edin. Akıllı seçimler yapmak için güvene sahip olmak zorunda değilsiniz. Güvenin, sıkı çalışmanın ödülü olduğunu unutmayın.

Zaman İçinde Finansal Güven Kazanabilirsiniz

Kendin gibi düşünebilirsin, “Hiç güvenmedim. Zamanla kazanabileceğime pek emin değilim. ”Bu, güveni olmayan biri için söylenecek normal bir şey.

Ama görüyorsun, bu doğru değil. Sen kutu zamanla güven kazanmak.

SocialTriggers.com'daki Derek Halpern, bir blog gönderisinde, kendisinin her zaman güvenmediğini açıkladı:

Herhangi bir sosyal durumda kendine güvenmenin sırrı nedir? Yaklaşık 10 yıl önce, üniversiteye yeni başladığım zaman, “hiçbir sır yoktur. Ya sahipsin ya da yapmıyorsun. ”

Ve ben YANLIŞ YANLIŞ olurdu.

Görüyorsun, o zaman neredeyse sıfır güvenim vardı.

Ama bugün alnımda dövülmüş “durdurulamaz” olmayı düşünüyorum.

Videolarını izleyerek zamanla nasıl güven elde ettiğini tam olarak öğrenebilirsiniz.Esasen, kendinden emin davranarak, aslında olmak kendinden emin. Sosyal durumlarda doğru değildir, her durumda doğrudur.

Eğitimsiz finansal seçimler yapmak için yeterince güvenmeyin. Ama dalmaya ve öğrenmeye yetecek kadar kendinden emin ol.

Derek Halpern'in videosunda ve iyi bir nedenden dolayı sosyal psikolog Amy Cuddy'den bahsedildi. O, güç pozunun gerçekte kendinizi daha güvende hissettirdiğini gösteren muhteşem bir TED konuşması yaptı. Bu doğru, vücut dili gerçekten güveninizi değiştirebilir.

Muhtemelen güvenin beden dilini etkileyebileceğini zaten biliyordunuz. Bu, gözlemlediklerime göre varsayılan çalışma modudur. Örneğin, finansal bir zorlukla karşılaştığınızı varsayalım. Çözümden emin değilsiniz ve çözüm bulmak aşılmaz bir görev gibi görünüyor. Ne oluyor? Belki de koltuğunuza düştünüz. Belki de başını ellerine soktun. Kendine yaklaşmaya başlıyorsun.

Muhtemelen bilmediğiniz şey, size durum hakkında farklı hissettirmek için beden dilinizi kesmenizdir. Aynı finansal sorunla karşılaştığınızı varsayalım. Sonra, bir güç pozu atmayı unutma. Ayağa kalk, ellerini kalçalarına koy ve dünyayı fethedebiliyormuş gibi hissetmeye başla. İster inanın ister inanmayın, gerçekten işe yarıyor.

Yani, bir dahaki sefere finansal bir zorlukla karşılaşıyorsunuz ve kendinizi güvende hissetmiyorsunuz, kendinize güveniyorsunuz ve sizi gerçek bir güven hissi olarak algılayabiliyorsunuz.

Eğer düşersen, geri dön

Yolculuğunuz boyunca bir kaç barikatı keşfedeceksiniz. Örneğin, zaman zaman kendinizden daha fazlasını harcamanızı, bütçenize işlem yapmayı unutmayı veya kötü bir yatırıma para kaybetmeyi - bulabilirsiniz, pes etmeyin.

Düşersen, geri çekil.

Gayrimenkul yatırımlarıyla sefil bir zaman geçirdim, ama bu beni Borç Verme Kulübü gibi başka yatırımları denememe izin vermedim.

MarcAndAngel.com'daki Marc ve Angel Chernoff, bir blog yayında, yanlış olduğunuzda veya başarısız olsanız bile nasıl iyi olacağınızı öğrenmeniz gerektiğini açıkladı:

Her zaman haklı olmak zorunda değilsiniz, sadece yanlış olma konusunda çok endişelenmenize gerek yok.

Bazen ara sıra başarısızlıklar gibi, zaman zaman yanlış olmak kaçınılmazdır. Her zaman haklı olma pozisyonunu alan insanlar emin değiller, korkaklar. Her şeyi bildiğini düşünüyorlar ve siz de bunu bilmenizi istiyorlar. İronik olarak, her zaman haklı olma ihtiyaçları onların hatalarından öğrenebilmelerini engellemektedir.

Gerçek bir güven inşa etmek için yanlış olmanıza gerek yok. Bir duruş sergilemeniz gerekiyor ve sonra bakış açınızın yanlış olduğunun farkına varmanız durumunda itiraf etmelisiniz. Neyi keşfetmenize yardımcı olacak bir deneme ve hata süreci. olduğu sağ. Ve doğru olanı bulmak her zaman haklı olmaktan çok daha önemlidir.

Alt satır: Yanlış olduğunuzda, itiraf edin ve nazikçe geri dönmek için yeterince güvende olun, ayarlayın ve devam edin.

Güven kazanmanın bir ironisi var: Bazı güven türleri deneyime tabidir. Bir şey hakkında yanlış olduğunuzda veya bir şeylerde başarısız olduğunuzda, kendinize güvenmeyin; Bunun yerine, belirli bir inanç veya özel yönteminize olan güveninizi kaybedersiniz.

ValerieRind.com'daki Valerie Rind, hepsini kaybettiyseniz bile nasıl yeniden inşa edebileceğinizi anlatıyor:

Hepsini kaybettiğinde, gidecek bir yer yok. Maliyemi ve güvenimi yeniden inşa etmek beklenmedik bir sonuca yol açtı: kişisel finans ve yazımda yeni kariyerler.

Teresa Mears, Valerie'nin söylediklerine göre ucuza (Facebook Sayfası) yaşamaya devam ediyor:

Valerie Rind söylemek istediklerimin bir parçasını söyledi: Yaşamda, kontrolünüzün ötesinde olan bazı mali aksaklıklar var ve hiçbir güven veya hazırlık miktarı sizi önemli varlıkları ve bazen her şeyi kaybetmekten kurtaracak. Ama ne yapacağınızı bilmek hayatınızı ve varlıklarınızı yeniden inşa etmenize yardımcı olabilir.

Büyük bir finansal gerileme boşanmadır. Ama bu bile Ashley Gainer'i AshleyGainer.com'da yavaşlatamadı:

Gritimizin gerçekten test edildiği her gün değil, ama benim sekiz aylık hamileyken ve sonra kocam boşanmak istediğinde benimkini yaptı. Evde bir anne olma konusundaki taahhüdümden vazgeçmedim, bu yüzden bütçeyi mutlak çıplak kemiklere indirmeye ve ışıkları açık tutmak için serbest çalışma yapmaya karar verdim. Önümüzdeki üç yıl boyunca (genellikle) 2,000 $ / aydan daha az yaşadım. Bu süre zarfında sarsılmaz bir taahhüdün değerini öğrendim - benim durumumda, oğlumla birlikte evde olma taahhüdünü, ne olursa olsun borcundan uzak kalmayı, beklentileri aşmak ve yaratıcı çözümlere açık olmak. Ayrıca, insanların neden nakit bütçeleri övgüler söylediğini de öğrendim! Artık finansal olarak daha iyi bir yerdeyim ki, daha önce hiç hissetmediğim gibi maddi güveni hissediyorum. En bilgili para yöneticisi olmayabilirim, ama iyi kararlar verdiğimi biliyorum, hedeflerime ulaşmak için gerekenlere sahibim ve ailemle ilgilenebilirim - ne olursa olsun. Bu güvene sahip olmak her türlü kararı daha kolay hale getirir.

Teslim Et. Cesaret bul. Aquire yetenekleri. Zaman içinde, kendinizi kendiniz almayı ve kendinizi tozlandırmayı öğrendikçe, zamanla mali güven kazanacak ve zor işinizin ödülünü gerçekleştireceksiniz.

Bazı Güven Daha Fazla Güvene Yol Açıyor

Biraz güven kazanmanın başka bir faydası var: Daha da fazla güvene yol açar.

Şimdi aynı anda yaptığım her şeye atladığımı mı düşünüyorsun? Asla! Kendimi oraya koyma konusunda güven kazanmak zorundaydım. Benim için her şey Milli Muhafızlarla başladı. Denizaşırı hizmet vermek büyük bir güven arttırıcıydı. Ama eve geldiğimde bile, adım adım bir şeyler almam gerekiyordu.

Kendi finans şirketimle başlamadım - başka bir iş için çalıştım.Zamanla, ipleri öğrendim ve kendi başıma adım atma ve kendi işimi kurma yeteneklerime olan güvenimi kazandım.

Ve bir blogu kendi başıma başlatacak bilgi ve uzmanlığa sahip olduğumu mu düşünüyorsun? Asla! Yardım aldım ve zamanla büyüdüm. Bugün, GoodFinancialCents.com büyüdü çünkü güvenim arttı. Güvenimi büyütmeden, düşüncelerimi dünyaya sokmamın bir yolu yoktu.

Görüyorsunuz, güveniniz arttıkça ortaya çıkabilecek bir momentum var. Başlangıçta bir kamyon yükü olması gerektiğini düşünmeyin. Kim yapar?

Bunun yerine, sadece biraz güvende bulun. Yeni bir şey dene. Eğitimli birkaç risk al. İşler biraz dağınık olursa endişelenme, sadece bir şeyler yap!

Eleştiriden korkuyorsanız, çok az insanın yaptığı bir şey yapmaya çalışıyorsunuz (borç ödemek veya emeklilik için yatırım yapmak gibi).

Eleştiriyi önlemek için hiçbir şey söylemeyin, hiçbir şey yapmayın, hiçbir şey olmayın. - Aristoteles

Her zaman hain olacaklar. Güvenin bana, maliyelerinizle iyi geçinmeye başladığınız anda, hainler ağaçtan çıkacak ve sizi aşağı getirmeye çalışacak.

Zamanla, benim hainlerimı nasıl susturmayı öğrendim. Seni aşağı çekmeye çalışan insanlar senin berbatlığından kıskanıyorlar. Bilinmeyen kelimelerin sizi aşağıya getirmesine izin vermek yerine, sizi yeni bir şey denemeye teşvik etmelerini sağlayın.

Bütçenizi pencereden dışarı atmak yerine, ona yaslanın ve devam edin - bir hata yapsanız bile.

Birkaç yaşına gelene kadar yatırım yapmayı beklemek yerine, neden ayaklarınızı ıslatıp yatırmıyorsunuz?

Nefret ettiğin bir işte çalışmak yerine, sevdiğin bir işe girmek için neden gerekli adımları atmıyorsun?

Bu küçük adımları attıkça, biraz güven kazanacaksınız. Ve zamanla, bu güven daha fazla güvene dönüşecek. Gerçekten, gökyüzü sınırdır.

Sen kutu maddi olarak emin olmak Sadece kararını vermelisin. Yapabildiğiniz kadar fazla bilgi edinin, riskler alın ve başarıyı yakalayın. Git yap onu!

Bu yazının bir varyasyonu başlangıçta Forbes'de ortaya çıktı.

Videoyu izle: Groucho Marx Gösterisi: Amerikan Televizyon Yarışması Gösterisi - Kapı / Gıda Bölümleri

Popüler Mesajlar

Kategori Kazanmak, Sonraki Makale

En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş
Kazanmak

En İyi Tasarruf Hesabı Faiz Oranı için Alışveriş

Borsada kargaşada, çoğu paralarını saklamak için başka yerlere dönüyor. Yatırımcılar güvenlik için baktıkça nakit bir kez daha popüler hale geliyor. Bununla birlikte, nakit ile gelen emniyeti ana dezavantajı, getiri oranının oldukça düşük olmasıdır. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olmak için, en iyi tasarruf hesabı faiz oranı için alışveriş yapmak önemlidir.
Devamını Oku
Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol
Kazanmak

Biraz Para Kazanın: Ekstra Gelir Kazanın 25+ Kolay Yol

Genç ve düz bir şekilde kırdığım bir zaman vardı. Çalışıyordum, iyi para kazanıyordum, ama ben sadece hızlı olarak harcıyordum - aslında, daha hızlı! Hızlı bir şekilde para kazanmanın yollarını arayan ilanlar arıyordum. Bulduğum tek yol gerçekten çok kolaydı. Bulduğum diğer yol daha serindi. Bulduğum ilk yol plazma bağışlamaktı.
Devamını Oku
Zengin Bina Hakkında 5 Ders - Kral - LeBron James
Kazanmak

Zengin Bina Hakkında 5 Ders - Kral - LeBron James

Çoğu profesyonel sporcu asla finansal potansiyeline ulaşmaz. Onların çirkin gelirlerine rağmen, büyümelerini zorlayan ve servetlerini tüketen kötü mali kararlar verirler. Ne yazık ki, ortalama Amerikalılar için aynı şey söylenebilir. Bolca kaynaklara rağmen, çoğumuz umursamaz bir şekilde para harcıyor, borçlar biriktiriyor ve gerçek bir vizyon ya da plan olmaksızın bir yatırım olarak yatırım yapıyoruz.
Devamını Oku