Maliye

Kişisel Sermaye vs Nane | Web'deki En İyi Finansal Hizmetler Uygulaması

En popüler web tabanlı finansal hizmet sağlayıcılarından ikisi Kişisel Sermaye ve Nane'dir.

İkisi de benzer birçok hizmet sunuyor, ancak her biri, maliyenizin birkaç alanında uzmanlaşıyor, diğeri de öyle değil.

Ve her ikisi de ücretsiz bir hizmet sunar, ancak Kişisel Sermaye sizin yatırımlarınızı sizin için yönetecekleri çekici bir prim hizmetine sahiptir.

Sizin için en iyi hizmet hangisi?

Her ikisi de birkaç şeyi iyi yapar ve birkaçını çıkarırsınız, ama sizin için en iyi olan şey, yapmak istediğiniz şeyin ne olduğuna bağlı olacaktır. Her iki hizmet de Your Money Swag On Post için 11 En İyi Kişisel Finans Yazılımında sıralanır.

Ancak, ihtiyaçlarınızı karşılayacağını görmenize yardımcı olmak için, her birinin özet bir incelemesini yapalım.

Kişisel Sermaye Özeti

Esasen bu makalede iki hizmeti kapsamak zorunda olduğumuzdan, her bir platformun özet yorumlarını yapacağız. Bunu okumak isterseniz, Kişisel Sermaye hakkında daha ayrıntılı bir inceleme yaptım.

Kişisel Sermaye finansal bir topluluğudur, yani tüm mali hesaplarınızı tek bir platformda yapabilirsiniz. Bu yatırımlar, tasarruf, kontrol, kredi kartları ve diğer kredi hesaplarını içerir. Sizin için yatırım yönetimini ele alır, ancak bu tek fonksiyonun ötesine geçer.

Kişisel Sermaye iki versiyonu, ücretsiz bir ürün ve yatırımlarınızın doğrudan yönetimini içeren premium bir sürüm sunar.

İle ücretsiz sürümFinansal durumunuz için kişiselleştirilmiş bir analiz sağlanır. Kişisel Sermaye, mevcut yatırım karışımınızı analiz edecek ve sizin için mevcut olabilecek risk ve fırsatları değerlendirecektir. Daha sonra bu analize dayalı önerilerde bulunacaklar.

Ücretsiz sürümde ayrıca kontrol panelinin tam kullanımı, 401 (k) analizörü, bir yatırım kontrol özelliği ve emeklilik analizörü yer almaktadır. Mobil uygulamaya da erişebileceksiniz.

Ücretli sürüm Platformun yatırım portföyünüzün doğrudan kontrolünü ele alacağı Kişisel Sermaye'nin Zenginlik Yönetimi programını kullanır. Yatırımlarınız daha sonra Kişisel Sermaye yatırım danışmanları tarafından aktif olarak yönetilecektir.

Kişisel Sermaye Ücretleri.

Ücretler, premium Servet Yönetimi programına uygulanır ve şu şekilde görünmektedir:

 • İlk 1 milyonun% 0.89'u
 • İlk 3 milyonun% 0,79'u
 • Sonraki 2 milyonun% 0,69'u (5 milyon dolara kadar)
 • Bir sonraki 5 milyonun% 0,59'u (10 milyona kadar)
 • 10 milyondan fazla bakiye% 0,49

Kişisel Sermaye ile iş yapmanın daha olumlu yönlerinden biri, ücret yapısının herşey dahil - Komisyonlar, hesap yönetim ücretleri veya diğer yatırım ücretleri gibi ek ücret yoktur. Ve ücret sadece yönetim altında olduğunuz gerçek miktar için geçerlidir. Platformda yer alan ancak Kişisel Sermaye tarafından yönetilmeyen 401 (k) plan veya diğer aracı kurumlarla yapılan yatırımlar gibi hesaplar ücrete tabi değildir.

Kişisel Sermaye Hesabı Asgari.

Minimum başlangıç ​​yatırımınız yalnızca ücretli sürüme uygulanan 25.000 ABD dolarıdır.

Kişisel Sermaye Yatırım Stratejisi.

Kişisel Sermaye, yatırım portföyünüze ne kadar büyüme (risk) kattığını belirlemek için risk toleransınızı, hayat hedeflerinizi ve kişisel tercihlerinizi belirler. Birçok yatırım yönetimi şirketi gibi Modern Portföy Teorisi veya MPT portföyünü yönetmek için. MPT, varlık sınıfı seçiminin bireysel güvenlik seçiminden daha önemli olduğunu savunur.

Genelde, altı ana varlık sınıfına (ABD hisse senetleri, ABD tahvilleri, uluslararası hisse senetleri, uluslararası tahviller, alternatif yatırımlar (emtialar dahil)) ve nakit olarak yatırılan endeks fonlarını kullanırlar. Ancak, yatırımları yalnızca endeks fonlarıyla sınırlamıyorlar. Ayrıca, daha fazla çeşitlendirme ve gelişmiş vergi verimliliği için kullanacakları 70 ila 100 bireysel ABD hisse senedinin bir karışımını da içerecekler. Her ne kadar endeks fonları yönetim altında 100.000 dolardan az olan müşteriler için kullanılır.

Kişisel Sermaye, tüm yatırımlarınızı topladığından, portföyünüzü oluştururken doğrudan yönetiminde olmayan diğer yatırımlarınızı dikkate alırlar.

 • Kişisel finansal danışman. Kişisel sermayeyi kullanan herkes, programın ücretsiz veya premium sürümünü kullanıp kullanmadığınıza kişisel bir mali danışman olarak atanır. Tavsiye için gerektiğinde bu kişiyle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kişisel Sermaye Özel Müşteri Grubu. Bu hizmet, platform üzerinden yatırım yapmak için en az 1 milyon dolarlık yatırımcılara açıktır. Kişiselleştirilmiş yatırım ve servet planlaması sunar ve sertifikalı bir finansal planlayıcıya ve tüm lisanslı danışmanlardan oluşan bir ekipe doğrudan erişim sağlar. Bu hizmet seviyesi ayrıca, varisleriniz için güven oluşturmanıza yardımcı olabilecek özel bankacılık hizmetleri ve eski planlama ile birlikte gelir.
 • Vergi optimizasyonu. Bu, Varlık Yönetimi programının bir başka yardımcısıdır ve yatırım faaliyetlerinizin vergi ısırmasını azaltmayı amaçlamaktadır. Bunu daha kolay satın alınan ve satılan bireysel stokların kullanımıyla yaparlar ve kolayca kullanılabilirler. vergi kaybı hasatı veya TLH. TLH, kârlı hisselerin satışında elde edilen kazançları dengelemek için stokları kaybetme işlemidir. Yatırımlarınızın gelir vergisinden en az olumsuz etkiyle büyümesini sağlayan bir arka kapı vergi erteleme sistemi oluşturur.

Ayrıca, yüksek getirili hisse senetleri ve GYO'lar gibi gelir getirici yatırımların vergiden mahsup edilen hesaplarda tutulduğu bir vergi tahsis stratejisi de kullanmaktadır. Buna karşılık, sermaye artırımı - hisse senedi ve ETF'ler - üreten yatırımlar vergiye tabi hesaplarda tutulmaktadır. Vergi kaybı hasılatı, sermaye kazançlarını azaltmak için kullanılabilir.

Kişisel Sermaye Mobil Uygulaması.

Kişisel Başkentin mobil uygulaması Apple iPhone, iPad, Apple Watch ve Android için kullanılabilir. Mobil sürüm, masaüstü platformunda bulunan her şeye sahiptir ve kesinlikle ücretsizdir.

Diğer Kişisel Sermaye Özellikleri.

Kişisel Sermaye, kullanıcılara gerçek faydalar sağlayan çok çeşitli araçlara ve özelliklere sahiptir.

Bu araçlardan bazıları şunlardır:

 • Emeklilik Planlayıcısı. Bu araç, emekli olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olur ve hatta iş / kariyer / gelir değişiklikleri, hastalık, doğum veya kolej için tasarruf gibi önemli yaşam değişiklikleri için ayarlamalar yapmanızı sağlar.
 • 401 (k) Fon Tahsisatı. Kişisel Sermaye, işveren sponsorluğundaki emeklilik planınızı yönetemese de, planı analiz edebilir ve plandaki tüm yatırım seçeneklerine göre varlık tahsis önerileri yapabilirler.
 • Net Değer Hesaplama. Varlıklarınızı ve borçlarınızı takip edin, böylece net değerinizi istediğiniz zaman hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Bu araç size yardımcı olacaktır Gerçekten mi Uzun vadeli finansal hedeflerinize ulaşmak için yolda iseniz, biliyorum.
 • Nakit Akışı Analizörü. Kaynaklarınız ne olursa olsun gelirlerinizi ve harcamalarınızı takip edebileceğiniz bir bütçe oluşturmak için bu aracı kullanın. Bu, nerede para harcadığınızı görmenize yardımcı olacak, böylece tasarruf, yatırım ve borç ödeme için gelirleri serbest bırakabilirsiniz.
 • Yatırım kontrol aracı. Bu, emeklilik planınız dahil olmak üzere portföyünüzün risk değerlendirmesini sağlayabilir. Hedeflerinizi ve kişisel tercihlerinizi tutarlı hale getirmek için varlık tahsis planınızı geliştirmenize yardımcı olacak önerilerde bulunacaktır.

Kişisel Sermaye, başarılı yatırım yönetimine büyük önem veren, hepsi bir arada bir finansal yönetim platformudur. Bu türünün en iyi hizmetlerinden biri.

Nane özeti

Mint'in büyük avantajlarından biri, hizmetin tamamen ücretsiz olmasıdır. Hizmetin kayıt altına alınması kolaydır ve basittir. Kişisel Sermaye gibi, Nane tüm finansal yaşamınız için bir toplayıcı. Bu kontrol ve tasarruf hesapları, kredi kartları, krediler ve yatırım hesaplarını içerir. Hizmet, “internete bağlı neredeyse her ABD finans kurumu” ile bağlantı kurabileceğini iddia ediyor.

Hizmet, bütçe oluşturmak için değerlidir, ancak aynı zamanda, mali durumunuzu izlemenize ve tüm finansal hesaplarınızı aynı platformda izlemenize yardımcı olur.

Mint'in bazı özellikleri şunları içerir:

Bütçeleme.

Bu, Mint'in güçlü kıyafeti ve servisi kullanmanın temel nedeni. Hesaplarınızı ve işlemlerinizi senkronize ettikten sonra, otomatik olarak ileriye doğru uygun kategorilere ayrılacaktır. Güncellemeler daha sonra gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Sunuyu sizin için en uygun şekilde özelleştirmek için belirli giderlerin alt kategorilerini de ayarlayabilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan sonra, harcamaları ve harcama alışkanlıklarını gerektiği gibi takip edebilecek, analiz edebilecek ve ayarlayabileceksiniz.

Site, kategorize edildikten sonra bile masraflarınızı düzenlemenizi sağlar. Değişiklikler yapıldıktan sonra, Mint aynı işlemleri benzer harcama kategorilerine otomatik olarak yerleştirecektir.

Nane faturaları.

Mint, bir sınırsız sayıda hesap Bu, kredi kartları ve diğer kredi ödemeleri de dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm faturaları ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Yaklaşan teslim tarihlerinin uyarılarını size sunmakla kalmaz, aynı zamanda gelecek faturalarınızın yanında mevcut nakit ve kredinizi de gösterir. Bir banka hesabı veya kredi kartı ile fatura ödeyebilir ve hatta ödeme planlamanıza olanak tanır. Bu özellik kişisel bilgisayarınızda ve mobil cihazınızda kullanılabilir.

Özel İpuçları ve Tasarruf.

Nane hesaplarınızı analiz eder ve daha sonra yaşam tarzınıza ve hedeflerinize göre para tasarrufu sağlayacak önerilerde bulunur. Aslında, kredi kartlarına (ana sayfanın en üstündeki “Tasarruflar” sekmesinde) para kazandırmaya adanmış bir sayfanın tamamı vardır.

Ancak tüm finansal hesaplarınızı analiz ettikleri için, bankalar ve daha yüksek getiri, en düşük sigorta oranları ve kredi kartlarından daha cazip nakit geri dönüşleri alabileceğiniz yatırımlar bulabilir ve önerebilirler.

Hedeflerin Kurulması.

Mint uygulamasında hedefler oluşturabilirsiniz. Bu, belirli amaçlar (kolej, emeklilik, tatil vb.) İçin para tasarrufu, borç ödemesi veya ipotek ödemeyi içerebilir.

Nane Uyarıları.

Uyarılar için kaydolarak, mali durumunuzda önemli değişiklikler olduğunda e-posta veya akıllı telefon ile bilgilendirileceksiniz. Büyük bir satın alma, yaklaşan fatura ödemesi, gecikme ücretleri, kredi oranı değişiklikleri ve bütçenizi aşma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunuz zaman uyarılar gönderilir.

Nane Mobil Uygulaması.

Mint paketinin tamamında Mint mobil uygulaması da mevcuttur. Bu, hareket halindeyken web sitesinde bulunan tüm bilgileri ve hizmetleri size sağlayacaktır. Her zaman, her yerde paranızı kontrol edin. Mobil uygulama Apple iPhone ve iPad ve Google'ın Android ile çalışır. Ve Mint'in kendisi gibi, tüm mobil uygulamalar ücretsizdir.

Kredi Puanının İzlenmesi.

Mint kredi izleme sunuyor ve Katılmak için kredi kartı gerekmez. Bu gerçekten ücretsiz bir kredi izleme hizmeti yapar. Kredi puanınızı iki dakika gibi kısa bir sürede alabilir, günlük izlemenin keyfini çıkarabilir ve kredi kartları (Equifax) kreditörlerinizden yeni bilgiler aldığında kredi uyarıları alabilirsiniz. Servis, kredi puanınızı etkileyen faktörleri ve puanınızı iyileştirmek için bunları nasıl kullanacağınızı bile gösterir.

Nane ile Yatırım.

Nane yatırımlarınızı gerçekten yönetmez, ancak bir toplayıcı olarak, grafikler ve grafikler de dahil olmak üzere yatırım portföyünüzün tam bir resmini sağlarlar.Kendi yatırım tarzınıza bağlı olarak yatırımlarınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olacak öneriler, ipuçları ve araçlar sağlarlar. Örneğin, Mint, emeklilik hesaplarınızın ve aracı kurum hesaplarınızın analizini, göremediğiniz yerlerde gömülebilecek yatırım ücretleri hakkında bilgilendirmenizi sağlar. Bu ücretlerden haberdar olursunuz ve olası geçici çözümler önerirler.

Bir bütçe programı arıyorsanız, kredi puanı izleme ile ücretsiz olarak Mint mükemmel bir hizmet olabilir.

Kişisel Sermaye vs Nane - Nerede Onlar Benzer

Hem Kişisel Sermaye hem de Nane, finansal hesap toplayıcılarıdır. Bu, her birinin size finansal hayatınızı tek bir platformda tutma ve izleme fırsatı sunduğu anlamına gelir. Ayrıca, her biri kendi hizmetini ücretsiz sunmaktadır.

Her iki hizmet de, mali durumunuzu takip etmenizi sağlayacak değerli hesap uyarıları da dahil olmak üzere mobil uygulamalar sunmaktadır.

Kişisel Sermaye vs Nane - Farklı Neredeler

İki ciddi parça şirketin birincil görevlerine ilişkin olduğu yerde. Örneğin, Mint ilk ve en başta bir bütçe programıdır. Bu bakımdan, öncelikle mali durumunuzun kontrolünü ele almak istiyorsanız, üstün bir platformdur.

Sadece bütçenizle yolda kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bunu daha verimli bir şekilde nasıl yapabileceğinize dair önerilerde bulunurlar. Ücretsiz kredi skoru izleme özelliği, bir çok insanın hem bütçeleme desteğine hem de devam eden kredi takibine ihtiyaç duyması nedeniyle ek bir avantajdır.

Kişisel sermayenin parladığı yerde yatırım yapmaktır. Mint ek yatırım yardımı sunarken, Kişisel Sermaye profesyonel yatırım yönetimi sunmaktadır. Bu, yatırım yapmanın seviyelerini, kendiniz için yaptığınız yatırımlarda, kapsamlı servet yönetimine kadar, kendi çabalarınızda size yardımcı olmaktan oluşur.

Ve kazanan… Değişir

Çoğu baştan aşağı karşılaştırmada, herhangi bir hizmetin diğerinden daha iyi olması nadirdir ve bu da Kişisel Sermaye ve Nane ile ilgili durumdur. Temel önceliğiniz bütçenizi bütçenize ayırıyor ve kredinizi izliyorsa (ki bu genellikle yatırım yapmaya başlamadan önce gelir), o zaman Mint açık kazanır.

Fakat öncelikle yatırım uzmanlığı ve yönetimine bakıyorsanız, Kişisel Sermaye nodu almalıdır. Bu özellikle, varlık yönetimi, özel bankacılık hizmetleri, vergi optimizasyonu ve emlak planlaması ile ilgilenen yüksek net değerli bireyler için geçerlidir.

Bu iki hizmet, genellikle yüzeyde göründüğü gibi, her biri onları farklı platformlar yapan uzmanlıklara sahiptir.

Kişisel Sermaye ve Nane hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sende deneyimliydin mi?

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Aetna Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi
Maliye

Aetna Hayat Sigorta Şirketi İncelemesi

Hayat sigortası kapsamının satın alınması, bir kişinin genel finansal planlama sürecinin önemli bir parçasıdır. Bu olmadan, sevdikler, iş ortakları ve / veya diğer kurtulanlar bazı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle, sadece doğru miktarda hayat sigortası koruması değil, aynı zamanda doğru tipte olmanız gerekir.
Devamını Oku
GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik
Maliye

GFC 068: Epik Bir Aile Yol Gezisi İçin 7 Temel Gereklilik

Yaz yüzme havuzlarının, ızgaradaki sosislerin ve epik top top oyunlarının görüntüsünü tanıtan yaz. Sıcak, tembel yaz günlerinden daha fazlasını beklediğim hiçbir şey yok. Yaz tatili hakkında konuşmadan yaz hakkında konuşamazsın. Çocukken yaz tatilinin en güzel anılarından bazıları annem ve üvey babamla epik yolculuğa çıkmak.
Devamını Oku
Mücadele Her Şey Bütçesi
Maliye

Mücadele Her Şey Bütçesi

Kişisel finans bloglarının okuyucuları, yeni bir bütçe oluşturma ve para tasarrufu konusunda duyuyor olabilirler. Buna Meydan Okuma Herşey bütçesi denir. Challenge Her şeyin bütçesinin öncülerinden biri olan Jay Money of Bütçeler Sexy, şöyle açıklıyor: “Norm'a meydan okuma ve masraflarımın hayat kaliteden ödün vermeden olabildiğince düşük tutulması benim yeni zihniyetim.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Kesinlikle Yeni Bir Ebeveyn Olmanız Gereken 10 Ürün"/>
Maliye

Kesinlikle Yeni Bir Ebeveyn Olmanız Gereken 10 Ürün

Bebek sahibi olmak heyecan vericidir ve ilk bebeğinize sahip olmak öğrenmeniz ve satın almanız için tonlarca yeni şey olduğu anlamına gelir. Karım Kim ve ben geçen sene ilk bebeğimiz ve ikinci ayımız birkaç ay önce. Son olarak, yeni ebeveynler için hangi bebek öğelerinin en önemli olduğu hakkında öğrendiklerimizi paylaşabileceğimiz bir yarı uzmanı yeterince hissettim.
Devamını Oku