Maliye

Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk

Sosyal Güvenlik, ömür boyu kazançlar bazında aylık bir ücret ödeyen hükümet tarafından yönetilen bir programdır.

Finanse edilen yol, çalışanlardan sosyal güvenlik kesintileridir.

Bugünün çalışan insanları emekli olan ve toplayanlara sosyal güvenlik yardımlarını ödüyor ve bu da nesiller boyunca devam ediyor.

1935'te başladı ve o zamandan beri emekliye ayrılıyor.

Sosyal güvenlik rezervinin tükeneceği ve gelecek nesil işçilerinin tam fayda elde etmek için toplayanlar için yeterli olmayacağı öngörüsü var.

Hükümet bu eksikliği çözmek için yollar bulmak için çalışıyor.

Sosyal Güvenlik için Uygunluk

Sosyal güvenlik yardımlarını toplamaya hak kazanmak için, yerine getirilmesi gereken belirli kriterler vardır:

  • Kredi - Bir kişinin fayda sağlayabilmesi için birikmiş 40 kredisi olması gerekir. Bir birey, istihdam veya serbest meslek sahibi olmak üzere her bir 1.120 $ karşılığında bir kredi alır. Bir yılda elde edilebilecek maksimum kredi tutarı dörttür, yani 4,480 $ gelir elde edildiğinde maksimum kredi uygulanır. En azından, 40 krediyi kazanmak için 10 yılını alır. Sadece kazanılan gelirler kredilere, mirastan elde edilen karlar, temettüler ve faiz gelirleri sayılmaz.
  • Yaş - 62 yaşına gelindiğinde, kişiler sosyal güvenlik yardımlarını% 25 oranında azaltılabilir. 1938'den önce doğan bireyler, 65 yaşında tam bir fayda elde edebilirler. 1938'den sonra doğanlar, 1960'tan sonra doğan insanlar için tam emeklilik yaşı ile mezun olarak tam bir fayda elde edeceklerdir. Bu yaştan 3 ay önce güvenlik uygulayabilirsiniz. Faydalardaki% 25'lik azalma, ancak tam emeklilik yaşından tam 48 ay önce talep ederseniz geçerlidir. Gerçek hesaplama burada bulunabilir.
  • sakatlık - Engelli bireyler yaştan bağımsız olarak sosyal güvenlik yardımlarını toplayabilirler. Karşılanması gereken farklı kriterler vardır, ancak bir kişi kendi başına çalışamazsa ya da sağlayamazsa, sosyal güvenlik yardımları almaya hak kazanabilir.

Sosyal Güvenlik Yararlarının Geciktirilmesi Nedir?

Sosyal Güvenlik yardımlarının ertelenmesi konusunda dışarıdan bir fikir almak isteyen Mike Piper’i Oblivious Investor’dan konuyla ilgili uzmanlığını paylaşmaları için istedim. Mike'ın sunduklarına göre:

+++++

Hak talebinde bulunmayı geciktirmek genellikle avantajlıdır. İnsanlar çoğu zaman bu günlerde emeklilerinin çoğu için tanımlanmış emekli aylığı eksikliğinden şikayet ediyorlar.

Ancak, Sosyal Güvenlik'in geciktirilmesinin ekonomik olarak, ömür boyu emeklilik maaşı almakla aynı şey olduğu göz ardı ediliyor.

Örneğin, tam emeklilik yaşınızdaki paranız yılda 15.000 dolarsa, 48 aylık bir süre talep ederseniz, sadece 11.250 dolar (15.000 $ 'ın% 75'i) olur.

Ancak bir yıl bekler ve bunun yerine 36 ay erken talep ederseniz, fayda yılda 12.000 dolar olacaktır - 750 dolarlık bir artış. Diğer bir deyişle, kendinize yılda 750 dolarlık bir enflasyon ayarlı emekli maaşı almanız için 11.250 $ 'lık bir yıl harcadınız.

Matematik detayları:% 6,67'lik bir ödeme çok Bir sigorta şirketinden enflasyona göre ayarlanmış bir ömür boyu rantı satın alarak, bu günlerde 63 yaşındaki bir çocuğun alabileceğinden daha yüksek. (Vanguard'un alıntı sistemi bana bugünün faiz oranlarıyla 63 yaşındaki bir erkeğin% 4,62'lik bir ödeme alabileceğini söylüyor. Bir kadın için% 4,25 ve hayatta kalan bir eşe faydası yok. Güvenlik yok.)

Diğer bir deyişle, güvenli emeklilik gelirine sahip olmayı tercih eden insanlar için, Sosyal Güvenlik'i geciktirmek (bazen 70 yaşına kadar olan tüm zamanlar) çok anlam ifade ediyor.

+++++

Teşekkürler Mike, girişiniz için! Mike’dan Evli Çiftler için Sosyal Güvenlik Stratejileri’ni ele aldığı harika bir yazı daha.

Ek gelir

Sosyal güvenlik asla yaşlı bireyler için tek gelir kaynağı olmayı amaçlamamıştır. IRA, emeklilik maaşı ve emekli aylıkları gibi emeklilik tasarrufları, emeklilik gelirlerini desteklemenin birincil yolu olarak düşünülmelidir.

Sosyal güvenlik ödemeleri, emeklilikte finansal ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olabilecek küçük bir gelirdir.

Videoyu izle: ULUSLARARASI KAMU MALİYESİ - Ünite 7 Konu Anlatımı 1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Kiralık Gayrimenkul En İyi Yerler
Maliye

Kiralık Gayrimenkul En İyi Yerler

Kiralama gayrimenkulünü satın alabilmek, birçok kişi için pasif gelir elde etmenin bir yolu. Bir milyoner olmanıza rağmen, gayretli tasarruf ve borsa yatırımları yoluyla, gayrimenkul yatırım yapmak için servetinizi zenginleştirip çeşitlendirmenin zamansız bir yoludur. Sonuçta, insanlar her zaman uyumak ve çalışmak için bir yere ihtiyaç duyacaklardır.
Devamını Oku
Swagbucks gibi 19 En İyi Site
Maliye

Swagbucks gibi 19 En İyi Site

Çeşitli günlük çevrimiçi görevleri tamamlayarak para kazanmayı seviyorsanız, Swagbucks'ı tanıyabilirsiniz. Swagbucks gibi anketler almak, oyun oynamak, video izlemek ve sadece birkaç aktivite için çevrimiçi alışveriş yapmak için para ödemeniz gereken başka birçok site var. Çevrimiçi gelirinizi artırmak için Swagbucks gibi bu alternatif siteleri kullanmayı düşünebilirsiniz.
Devamını Oku