Maliye

Sosyal Güvenlik Avantajları için Uygunluk

Sosyal Güvenlik, ömür boyu kazançlar bazında aylık bir ücret ödeyen hükümet tarafından yönetilen bir programdır.

Finanse edilen yol, çalışanlardan sosyal güvenlik kesintileridir.

Bugünün çalışan insanları emekli olan ve toplayanlara sosyal güvenlik yardımlarını ödüyor ve bu da nesiller boyunca devam ediyor.

1935'te başladı ve o zamandan beri emekliye ayrılıyor.

Sosyal güvenlik rezervinin tükeneceği ve gelecek nesil işçilerinin tam fayda elde etmek için toplayanlar için yeterli olmayacağı öngörüsü var.

Hükümet bu eksikliği çözmek için yollar bulmak için çalışıyor.

Sosyal Güvenlik için Uygunluk

Sosyal güvenlik yardımlarını toplamaya hak kazanmak için, yerine getirilmesi gereken belirli kriterler vardır:

  • Kredi - Bir kişinin fayda sağlayabilmesi için birikmiş 40 kredisi olması gerekir. Bir birey, istihdam veya serbest meslek sahibi olmak üzere her bir 1.120 $ karşılığında bir kredi alır. Bir yılda elde edilebilecek maksimum kredi tutarı dörttür, yani 4,480 $ gelir elde edildiğinde maksimum kredi uygulanır. En azından, 40 krediyi kazanmak için 10 yılını alır. Sadece kazanılan gelirler kredilere, mirastan elde edilen karlar, temettüler ve faiz gelirleri sayılmaz.
  • Yaş - 62 yaşına gelindiğinde, kişiler sosyal güvenlik yardımlarını% 25 oranında azaltılabilir. 1938'den önce doğan bireyler, 65 yaşında tam bir fayda elde edebilirler. 1938'den sonra doğanlar, 1960'tan sonra doğan insanlar için tam emeklilik yaşı ile mezun olarak tam bir fayda elde edeceklerdir. Bu yaştan 3 ay önce güvenlik uygulayabilirsiniz. Faydalardaki% 25'lik azalma, ancak tam emeklilik yaşından tam 48 ay önce talep ederseniz geçerlidir. Gerçek hesaplama burada bulunabilir.
  • sakatlık - Engelli bireyler yaştan bağımsız olarak sosyal güvenlik yardımlarını toplayabilirler. Karşılanması gereken farklı kriterler vardır, ancak bir kişi kendi başına çalışamazsa ya da sağlayamazsa, sosyal güvenlik yardımları almaya hak kazanabilir.

Sosyal Güvenlik Yararlarının Geciktirilmesi Nedir?

Sosyal Güvenlik yardımlarının ertelenmesi konusunda dışarıdan bir fikir almak isteyen Mike Piper’i Oblivious Investor’dan konuyla ilgili uzmanlığını paylaşmaları için istedim. Mike'ın sunduklarına göre:

+++++

Hak talebinde bulunmayı geciktirmek genellikle avantajlıdır. İnsanlar çoğu zaman bu günlerde emeklilerinin çoğu için tanımlanmış emekli aylığı eksikliğinden şikayet ediyorlar.

Ancak, Sosyal Güvenlik'in geciktirilmesinin ekonomik olarak, ömür boyu emeklilik maaşı almakla aynı şey olduğu göz ardı ediliyor.

Örneğin, tam emeklilik yaşınızdaki paranız yılda 15.000 dolarsa, 48 aylık bir süre talep ederseniz, sadece 11.250 dolar (15.000 $ 'ın% 75'i) olur.

Ancak bir yıl bekler ve bunun yerine 36 ay erken talep ederseniz, fayda yılda 12.000 dolar olacaktır - 750 dolarlık bir artış. Diğer bir deyişle, kendinize yılda 750 dolarlık bir enflasyon ayarlı emekli maaşı almanız için 11.250 $ 'lık bir yıl harcadınız.

Matematik detayları:% 6,67'lik bir ödeme çok Bir sigorta şirketinden enflasyona göre ayarlanmış bir ömür boyu rantı satın alarak, bu günlerde 63 yaşındaki bir çocuğun alabileceğinden daha yüksek. (Vanguard'un alıntı sistemi bana bugünün faiz oranlarıyla 63 yaşındaki bir erkeğin% 4,62'lik bir ödeme alabileceğini söylüyor. Bir kadın için% 4,25 ve hayatta kalan bir eşe faydası yok. Güvenlik yok.)

Diğer bir deyişle, güvenli emeklilik gelirine sahip olmayı tercih eden insanlar için, Sosyal Güvenlik'i geciktirmek (bazen 70 yaşına kadar olan tüm zamanlar) çok anlam ifade ediyor.

+++++

Teşekkürler Mike, girişiniz için! Mike’dan Evli Çiftler için Sosyal Güvenlik Stratejileri’ni ele aldığı harika bir yazı daha.

Ek gelir

Sosyal güvenlik asla yaşlı bireyler için tek gelir kaynağı olmayı amaçlamamıştır. IRA, emeklilik maaşı ve emekli aylıkları gibi emeklilik tasarrufları, emeklilik gelirlerini desteklemenin birincil yolu olarak düşünülmelidir.

Sosyal güvenlik ödemeleri, emeklilikte finansal ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olabilecek küçük bir gelirdir.

Videoyu izle: ULUSLARARASI KAMU MALİYESİ - Ünite 7 Konu Anlatımı 1

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Sübvanse ve Teminatsız Krediler Arasındaki Fark
Maliye

Sübvanse ve Teminatsız Krediler Arasındaki Fark

Üniversite öğrencilerinin kredilerini kapsayan geniş dünyada bilmeniz gereken çok şey var. Perkins, FFEL, kamu, özel; Bu şartların tümü ve daha fazlası, öğrenci kredisi borç bakiyelerini tahakkuk ettirmeye başladığınızda arkadaşlarınız (ya da düşmanlarınız) olacaktır. Öğrenci kredileriniz varsa veya bunları almayı planlıyorsanız, bilmeniz gereken bir şey, sübvanse edilmiş krediler ve sübvanse edilmemiş krediler olmasıdır.
Devamını Oku
Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?
Maliye

Bu Kız 6 Aylık Borç 10,800 ABD Doları Nasıl Ödeniyor?

Merhaba! Benim adım Amanda, 27 yaşındayım ve üniversite mezunuyum. California'daki Psikolojideki lisans derecemi kazandım. Şubat 2017 itibariyle, yılda 20.000 $ kazanırken, 6 AYDA toplam 10.400,28 dolar borçlandım! Borç 10,800 dolar nasıl elde ettiniz? Bu borç ne türden oluşuyordu? Haziran 2016'da büyük bir trajedimiz oldu.
Devamını Oku
Bir Ayda 500.000 $ 'lık Borçtan Nasıl Para Kazandılar?
Maliye

Bir Ayda 500.000 $ 'lık Borçtan Nasıl Para Kazandılar?

560,000 dolar borcunu nasıl aldın? Bu borç ne türden oluşuyordu? 63.000 dolar kredi kartı borcuydu. Ayrıca, neredeyse 500.000 dolarlık bir ipotek vardı. Kısa bir süre, iş gelirim bir uçurumdan düşmek üzereyken pahalı bir ev satın aldım. Gayrimenkul krizinin hala güçlü olduğu 2010 yılında neden dalma ve ev satın aldım?
Devamını Oku
ATM Kartı Olmadan Para Çekme
Maliye

ATM Kartı Olmadan Para Çekme

Her şimdi ve sonra, paraya ihtiyacın var. Çoğu insanın bankasından para çekmek için kullanabilecekleri bir ATM kartı vardır, ancak bu günlerde manzara değişmektedir. Federal Para Yatırma Sigortası Kurumu'nun bir raporuna göre, milyonlarca Amerikalının bir banka hesabına sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, ister bir tanesine hak kazanmalarını ister istemezler.
Devamını Oku