Yatırım

GF ¢ 065: 70 Yaşında Kendini Nefret Etmenizi Önlemek için 5 Yol

Gelecekteki benliğiniz hakkında ne sıklıkla düşünüyorsunuz?

Genellikle? Nadiren?

Bu spektrumda nerede olursanız olun, bahse girerim, gelecekteki benliğinizi daha sık düşünmekten daha iyi olacağınızdır.

Bir şey yapmadan önce, kendinize şu soruyu sormanız yararlı olur: “Bu şimdi bana daha mı faydalı olacak?”

Cevabınız şu anda daha fazla yararlanacak olursanız, seçeneklerinizi tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Bu tavsiyeyi hayattaki birçok farklı alana uygulayabilirsiniz, ancak paranızı daha iyi yönetmenize ve daha iyi bir yatırımcı olmanıza nasıl yardımcı olabileceğine odaklanalım.

70 yaşındaki benliğinizden nefret etmenizi önlemek için birkaç yol var…

1. Siz ve aileniz için hayat sigortası alın.

Evli iseniz, siz ve eşinizin yeterli hayat sigortası poliçeleri olduğundan emin olun. Gelir getiren eşin yıllık maaşının on katını ve ev eşinde kalmak için 250 bin dolar - $ 500 bin dolar harcamak (yaptıklarını yapana kadar ne kadar para biriktirdiğinin farkında değilsiniz) .

Eğer eşiniz aile içindeki ekmek hırsızı ise, onlar öldükten sonra ortaya çıkabilecek mali yıkımı hayal edin. Sadece eşinizi hayatında kaybetmenin duygusal yollarıyla uğraşmak zorunda kalmaz, aynı zamanda sadece gelirinizde hayatta kalmanın bir yolunu bulmanız gerekir.

Hayat sigortası, eşinizin gelirini sigorta şirketlerine kaybetme riskini transfer etmenin harika bir yoludur.

İş yerinizin size veya eşinize yeterli teminat sağladığını varsayalım. Bir zamanlar, işvereni tarafından sağlanan 10.000 $ değerindeki politikasının, öldüğü takdirde ailesinin onu gömmesine izin vermesi gerektiğini düşünen bir arkadaşı hatırlıyorum. Bu doğru olsa da, ailesinin gelir kaybı hakkında ne? Karısı ve çocukları ne olacak? Hala yemeye ihtiyaçları var!

Sevilen birinin kaybının olması gerekenden daha yıkıcı olmasına izin vermeyin - hayat sigortası alın! Buna değer.

2. Bileşiklerin zaman içindeki gücünden yararlanın.

Albert Einstein şöyle demiştir: “Bileşik faiz, dünyanın sekizinci harikasıdır. Onu anlayan, kazanırsa… bunu kim ödemez… ”

Eh, Bay Einstein dedi.

Bileşik yeteneği inanılmaz bir finansal avantaj sağlar. Faiz veya kazanç ana para birimine tekrar eklendiğinde, paranız zaman içinde katlanarak büyüyebilir.

Onu yakaladın mı? Zaman önemli bir rol oynar. Ne kadar az varsa, portföyünüzde üstel büyümeyi görmeniz daha az potansiyel olur.

70 yaşındaki benliğinizin sizi senden nefret etmek yerine sevmesini istiyorsanız, hayatın erken dönemlerinde bileşimin gücünden yararlanın.

İpucu: Bu şimdi başlıyor demektir.

İşte Pavlov Financial Planning'in CFA'sı Marcio Silveira, CFF (R), zamanla birleştirmenin gücü hakkında şunları söylüyor:

Tarafınızda zamanınız olduğunda, yatırım yapan yatırımların şaşırtıcı üstel güçlerinden yararlanabilirsiniz. Sizin için çalışmasına izin vermek için, sadece küresel olarak çeşitlendirilmiş bir hisse senedi portföyüyle, çok düşük yatırım harcamalarıyla (endeks takipli borsada işlem gören fonlarla elde edilebilir) ve minimal vergilendirmeyle (Roth IRA'larla elde edilebilir) kursunuz. Ne kadar para biriktireceğinize şaşıracaksınız.

İster emekliliğe yaklaşıyorsunuz, isterse on yıllarca uzakta olursunuz, ister stokta başlıyor olsanız da ister Lending Club ile yatırım yapıyor olun, şimdi yatırım yapmaya başlamak ve ayrıldığınız zamanla birleştirmenin gücünü kullanmak iyi bir fikirdir.

Akran ödünç alıp verme konusunda utangaç olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi başınıza yatırım yapma konusunda da rahat değilseniz, İyileştirmem hakkındaki incelememi kontrol edin ve saat çizelgeleri ve diğer yatırım teknikleri harcamadan borsaya nasıl girebileceğinizi görün.

3. Yeni iş fırsatları bulun ve sağlam bir kariyer oluşturun.

Hemen her gün yeni iş fırsatları görüyorum. O noktaya ulaşmak uzun zaman aldı, ama ne kadar çok uygularsam, onları daha çok gördüm.

Hepsinin ortak noktası nedir biliyor musun? İşe ihtiyaç duyuyorlar - genellikle zor iş.

İyi bir fırsat gördüğünüzde yapabileceğiniz üç şey vardır: (1) pes etmeyin, çünkü bu zor iş gibi görünüyor, (2) bunu yapılacaklar listesine koyup bitirin, veya (3) birisine delege edin Bunu sizin için kim yapabilir?

İlk seçenek çok sık alınır. Thomas Edison bir keresinde şöyle demiştir: “Fırsat, çoğu insan tarafından kaçırılır çünkü tulumlarda giyinir ve iş gibi görünür.” Bu yüzden doğrudur.

İkinci seçenek, başkasına ödeme yapacak sermayeye sahip olmadığınız veya görevini yerine getirebilecek tek kişi olduğunuzu düşündüğünüzde harikadır.

Üçüncü seçenek çok güçlüdür, çünkü en iyi yaptığınız şeylere odaklanmanıza ve işi bitirmenize yardımcı olabilir. Zamanınızı boşaltır, iş büyümesini destekler ve orada bir sürü harika işçiyi besleyebilir.

Yeni iş fırsatlarını keşfettikçe, bunlardan biri değerli bir kariyere dönüşebilir - hatta birkaç yeni iş bulabilirsin.

Zihninizi açık tutmak önemlidir. Beyond Your Hammock'un kurucusu Eric Roberge, CFP (R), iş fırsatları hakkında şunları söylüyor:

Yeni iş fırsatları her yerdedir. Fikrinizi açık tutun ve size konuşan fikirleri dinleyin. Kulağa farklı geliyorsa, biraz korkutucu ve yüreğinize kavuşuyor… üzerine atlayın.

Harika tavsiye. Yeni fikirler dene ve korkma!

4. Faydalanıcılarınızı düzenli olarak gözden geçirin.

Bir IRA hesabı gibi bir varlıktaki bir yararlanıcının genellikle sizin güveninize kimin adını verdiğini bildiğinizi biliyor muydunuz?

Bu nedenle, yararlanıcı tanımlarınızı gözden geçirmeniz çok önemlidir.

Oldukça korkunç hikayeler duydum, müşterilerimden biri, birinin hesapta bir faydalanıcısı olduğu için, parayı istediği gibi faydalanıcı olan bir başkası yerine aldılar.

Bunun size veya ailenize olmasına izin verme. Onları parçalayabilir.

En Zengin Yaşam Finansal Danışmanlık firması olan Katie Brewer, CFP (R), bir kabus senaryosunu paylaşıyor:

Aileniz, bazı evrak işlerini düzeltmeyi unuttuğunuz için, eski kocanızın öldükten sonra 401 (k) büyüklüğünde bir mandren aldığını bildirmekten daha kötü ne olabilir? Maalesef, eğer emeklilik hesabınızın ve hayat sigortası yararlanıcı tanımlarınızın üstünde kalmadıysanız bu senaryo gerçekleşebilir… Yararlanıcınız olarak kimlerin belirlediğinizi ve her yıl kontrol ettiğinizden emin olmanız son derece önemlidir.

İyi haber, hesaplarınızdaki faydalanıcıları incelemenin çok uzun sürmemesi. Finansal kurumlarınızı aramak için birkaç dakikanızı ayırın ve her hesapta şu anda yararlanıcı olarak listelenmesini isteyin.

5. Mantıksız ve gereksiz borçlardan uzak durun.

Borç seni gerçekten incitebilir.

Borca girmenin makul ve gerekli olduğu zamanlar vardır. O zaman olmadığı zamanlarda daha birçok kez var.

Payday kredilerinden uzak durun. Faiz oranları genellikle çirkin ve çoğu zaman bir kaç pahalı ev lüksünü (düz ekran televizyon veya surround ses sistemi gibi) satabildiğinizde veya kişisel bir krediyi nasıl alacağınıza ve yeterli paraya sahip olabileceğinize dair çoğu zaman gereksizdirler. bazı faturaları ödemek.

Araç kredilerinden de uzak durun. Bayilerin, paranın finansmanından ne kadar çok para kazanmış olduklarını biliyor muydunuz? Yaptığımı yap ve kullanılmış, ücretli bir araba sür. Bu şekilde, herhangi bir faiz ödemenize gerek kalmaz ve emeklilik hesaplarınızı desteklemek için tasarrufları kullanabilirsiniz.

Future Perfect Planning'in başkanı CFP (R) Cristina Guglielmetti, mantıksız borçlardan uzak durmaya nasıl teşvik edeceğinizi ortaya koymaktadır:

İhtiyaç duyamayacağınız bir şey satın alma kararıyla karşı karşıya kaldığınızda, satın alma işleminin zaman içindeki maliyetini göz önünde bulundurun (birçok çevrimiçi hesap makinesi, faiz dahil olmak üzere ödenecek tutarın tamamını belirlemenizi sağlar); Daha sonra tersi yapın ve fazla ödemenin emeklilik fonlarınıza ne kadar katacağını belirleyin. Karşılaştırma genellikle aydınlatıcıdır ve gereksiz krediyi geçmek için veya en azından daha düşük maliyetli bir seçenek seçmek için yeterli teşvik sağlar.

Bunlar, 70 yaşındaki benliğinizin sizi nefret etmesini engelleyebileceğiniz birkaç yoldur.

Bir gün, muhtemelen 70 yaşında döneceksin. Bir kez, bir başarı duygusu ile geri bakmak isteyeceksiniz. Dahası, sizin şartlarınız, son yıllarınızın beklentisiyle yaptığınız her şey tarafından belirlenir - geleceğinizinizi güvenli bir finansal pozisyona sokun!

Erikson'un psikososyal gelişimin aşamalarına göre, 70 yaşına yeniden bakma ihtiyacı duyulur ve tatmin duygusu hissedilir. Bu aşamadaki başarı, bilgelik duygularına yol açarken, başarısızlık pişmanlık, acı ve umutsuzluk ile sonuçlanır.

Şimdi harekete geç ve geleceğini kendin mutlu bir şekilde yap. Yaptığına sevineceksin.

Bu gönderi aslında Forbes'de yayınlandı.

Videoyu izle: GFGRIL GF-060 tarafından yazılmış GFGRIL GF-060 adlı geliştiriciden

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Wealthfront'a Karşı İyileştirme: Neden İyileştirme Kazandı?
Yatırım

Wealthfront'a Karşı İyileştirme: Neden İyileştirme Kazandı?

Aşağıdaki makale, komisyon kazanmama neden olabilecek bağlı kuruluş linklerini içermektedir. Grevlere yatırım yapmak birçok insanın gönlüne korkuyor. Niye ya? Çünkü onların karmaşık, zaman alıcı ve zevkleri için çok riskli olduğunu düşünüyorlar. Aynı zamanda, bu insanların çoğu geleceğine yatırım yapmaları gerektiğine inanırlar.
Devamını Oku
Peer-to-Peer Ödünç 101
Yatırım

Peer-to-Peer Ödünç 101

Eşler arası kredilendirme, finansal çöküşten bu yana kuvvetli bir şekilde gerçekleşti - ve tesadüfen değil. Bu, bankaların kimseye borç vermediğine karar verdikleri zamandı. Karar, serbest piyasanın insanların borç para ödemesi için başka bir yol sağlaması için bir fırsat açtı. Ve bu, eşler arası fenomen popüler olmaya başladığı zamandır.
Devamını Oku
GF ¢ 006: Hayatım değişti (ve yine de)
Yatırım

GF ¢ 006: Hayatım değişti (ve yine de)

Http://traffic.libsyn.com/goodfinancialcents/GFC_006_.mp3 iTunes'daki “Good Financial Cents” Podcast'e abone olmak için buraya tıklayın. Geçen gün 5 saniye dünyadaki tüm farkı yarattı. Ülkenin güneyindeki iki şeritli bir yol olan Route 127'de güneye giden St. Louis bölgesine yakın bir müşteriyle yaptığım toplantıdan eve dönüyordum.
Devamını Oku