Yatırım

GF ¢ 069: Bir Yıllık Satın Almadan Önce “Neden” inizi Anlayın

Beni gerçekten neyin ateşlediğini bilmek ister misin?

Dişlilerimi gerçekten öğüten bir şey varsa, yeni bir müşterinin bilmeden kendi portföyünde bir rantı olduğunu öğrendiğimizde.

Şimdi, sadece sorun olan bir yıllık gelirleri değil. Çeşitli vesilelerle paylaştığım gibi, bir yıllık süreye sahip olmanın kesinlikle anlamlı olduğu durumlar vardır. Buradaki büyük istisna, keşfetmeye eğilimli olan maaşlar. değişken yıllıklar.

İşte beni sinirlendiren şey: Yeni müşterilerime neden başlamak için değişken bir ücret aldıklarını sorduğumda, birkaçı cevap verebilir.

Zamanın büyük bir çoğunluğu, sessizce, neden değişmeyen bir rantı olduğu veya nasıl işledikleri konusunda hiçbir fikre sahip değiller gibi başlarını sallarlar.

Bunun gerçekten anlamı şudur ki, eski finansal danışmanları onlara neden açıklama yapmadan değişken bir gelir elde ettiler. Ya da akıllıca, diğer yatırımlarla bunu haklı çıkarmadan ya da müşterisine niçin fayda sağlayacağını açıklamak için zaman ayırmadan topladılar.

Keşke bunun yalıtılmış bir olay olduğunu ve çok nadiren gerçekleştiğini söyleyebilirdim ama yapamam. Gerçek şu ki, bu kadar sık ​​oluyor ki artık şaşırmadım. Ve zamanın yüzde 99'u, müşterimizin, başlamak için değişken bir rant için iyi bir aday olmadığını görüyoruz.

Bazı finansal danışmanların bilmenizi istemediği gerçek şu:

Finansal danışmanların büyük komisyonlar elde etmelerine yardım ettikleri için, büyük ve büyük miktarlarda ücretler alınır ve satılır.

Ön uçta büyük bir komisyon kontrolü aldıklarında, rantınız ödenirse kimin umurunda? Ne yazık ki, bu durumda, çantayı (ya da rantı) tutuyorsunuz.

Bir yıllık satın almadan önce cevap üç soru

Daha önce de belirttiğim gibi, maaşlar yerlerini alabilir. Yine de, bu karmaşık yatırımları anlamak için zaman ayırmanız gerekir.

Gözlerimde, herkesin bir yıllık yatırım yapmadan önce yerine getirmesi gereken üç kriter var. Durumunuzun faturaya uyup uymadığını öğrenmek için, önce bu üç soruyu cevaplayabilmelisiniz.

  1. İlke korumasına ihtiyacınız var mı?
  2. Hayatınızın geri kalanı için garantili bir gelir akışına ihtiyacınız var mı?
  3. Var olanlardan daha fazla mirasçıya geçmekle ilgileniyor musunuz?

Bir rantı almaya daha yakın bir yere gitmeden önce, bu senaryoların her birine biraz daha ayrıntı ile girelim:

Soru 1: Ana korunmaya ihtiyacınız var mı?

Ana korumayı istiyorsanız, bir yıllık yardım, yardımcı olabilecek birkaç finansal üründen biridir. Hedeflerinize ve gereksinimlerinize bağlı olarak, bunu Sabit Endeksli Bir Tutarlı Sabit Bir Tutarla gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bankanız aracılığıyla bir Mevduat Sertifikasını veya CD'yi satın alarak aynı derecede temel korumayı alabileceğinizi ve çok az güçlükle ve neredeyse hiç ön maliyetle karşılayacağınızı bileceğim.

Ayrıca, sadece ana korunma için bir yıllık satın alma yaparken dikkate alınması gereken ek riskler vardır. Gelir vergileri söz konusu olduğunda, korumaya çalıştığınız müdür, sadece rantı sunan sigorta şirketinin kredi notu kadar güvenlidir. Bu bağlamda, kullanmayı planladığınız sigorta şirketinin derecelendirmesini dikkate almak çok önemlidir. Bir yıllık bir satın alma işlemi yapmadan önce, sigorta şirketini incelemeden önce iki kere kontrol etmeyi unutmayın.

Soru # 2: Hayatınızın geri kalanı için garantili bir gelir akışına ihtiyacınız var mı?

Bazı emekliler emeklilik planının faydasına sahip olsa da, bugünün çalışanlarının birçoğunun geri çekilmek için tanımlanmış bir fayda planı olmayacaktır. Bu bakımdan, bir yıllık gelire sahip olmak son derece yararlı olabilir. Bir yıllık gelir ile, emekli olmaya hazır olduğunuzda orada olacak öngörülebilir ve garantili bir gelir akışı oluşturabilirsiniz.

Bir anapara satın alarak, bir gelir elde ettiğiniz zamanları ve istasyonları seçebilir veya ödemelerinizi, hayatınızın geri kalanı için almanızı sağlayacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

A + Anma Taşıyıcısından 2017'nin En Yüksek Faiz Oranlarını Alın ve Karşılaştırın!

Genellikle bir ömür boyunca, daha yüksek bir ödeme sunan bir başka seçenek, Sabit Bir Endeks Miktarıdır. Bu seçenekle, bir sürücünün ek masrafları için ödeme yaptıktan sonra ömür boyu gelir elde edersiniz. Bu herkes için en iyi seçenek olmasa da, yaşam boyu bir gelir akışını güvenceye almak sizin için son derece önemlidir ve ek maliyetler konusunda endişelenmiyorsanız durumunuz için anlamlı olabilir.

Ömür boyu faydaları değerlendirdiğinizde, çalıştığınız danışmanın birkaç farklı rant seçeneği arasından seçim yapabileceğinden emin olun. Fiyatlar sürekli değiştiğinden, değerlendirmek isteyeceksiniz ve birkaç yıllık teklif seçeneklerini karşılaştırın En iyi anlaşmayı gerçekten aldığınızdan emin olmak için. Danışmanınızdan yardım istemek akıllıca olsa da, sizi daha yüksek bir komisyon ödeyecek bir süreye doğru itmemenizi doğrulamalıdır. Gördüğüm tek şey çok sık oldu ve müşterilerime her zaman karşı uyardığım bir şey.

Soru # 3: Var olandan daha fazla varlığınıza geçmekle ilgileniyor musunuz?

Kurtarıcılar tüm şekillerde, yapılarda ve boyutlarda gelirken, birçoğu size yardımcı olabilecek ek faydalar veya “biniciler” sunmaktadır. Bu ek faydalardan biri de ölüm yardımcısıdır. Bu seçenekle, rantiye yatırdığınız miktar genellikle ona bağlı bir büyüme oranına sahiptir. Bir kez geçtiğinizde, bu garantili büyüme oranı varislerinize iletilebilir.

Bu amaç için hayat sigortası kapsamını satın almak neredeyse her zaman daha iyi bir anlaşma olsa da, burada büyük bir fayda, ölüm ödeneği kullananların tıbbi bir sınava gerek duymamasıdır. Sağlık sorunlarınız varsa veya yaşınız daha büyükse, bu seçeneği hayat sigortasına benzer bir fayda yaratmak için bir rantiye ekleyebilirsiniz.

Çalıştığım bir vakada, bir müşterinin kullanmayı planlamamış olan 325.000 dolarlık bir IRA'sı vardı ve bunu varislerine iletebilecekleri 786.000 dolarlık bir ölüm parasıyla karşılaştırabiliyorlardı. Bu oldukça nadir bir senaryo olsa da, bir yıllık satın alma mantıklı bir başka senaryoyu temsil eder.

Alt çizgi

Maaşlar onların yerine sahipler, fakat müşterilerim neden onları bilmeden onlara sahip olduklarında çıldırıyor. Çoğu zaman, bu mümkün olan en yüksek komisyonları kazanan ürünleri iterek açgözlü bir mali danışman doğrudan sonucudur.

Eğer portföyünüzde bir rantı istiyorsanız, cevaplanması gereken en önemli soru “neden?” Dir. Neden bir yıllık gelir elde edersiniz, neden bir desteğe ihtiyacınız var? Başka bir finansal ürün de, ön ve devam eden maliyetler olmadan aynı hedefleri gerçekleştirmenize yardımcı olur mu?

Bu soruları derinlemesine yanıtlayamazsanız ve çoğu yıllık ürünlerin avantajlarını ve dezavantajlarını tam olarak anlayamazsanız, bunun yerine başka bir yere para yatırmaktan daha iyi olursunuz.

Videoyu izle: AFG Rap wahid FFM 069

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler
Yatırım

401K Erken Para Çekme Cezaları: Bilmeniz Gerekenler

En çok kazanılan yetişkinler gibi, 401K planına para yatırıyorsanız, muhtemelen bunun emekliliğiniz için bir kurulum olduğunu biliyorsunuzdur. Vergilemeden önce her maaştan paylaştırdığınız yüzdeyi sadakatle sayarsınız ve eğer şanslıysanız, belirli bir yüzdeyle eşleşen bir şirketle işiniz vardır.
Devamını Oku
50.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır (gömleğini kaybetmeden)
Yatırım

50.000 TL'ye Nasıl Yatırım Yapılır (gömleğini kaybetmeden)

Sabit kazanılan paranın 50.000 dolarlık yatırımını nasıl belirleyeceğinizi düşünün. Birçok kişi için bu bir yıllık maaş. Diğerleri için, bu bir yıllık maaştan daha fazla. Ne kadar para yatırmanız gerektiğini, nasıl yatırım yapmanız gerektiği ile ilgili bir şey var mı? Bence de. Eğer yatırım yapmak için sadece bin dolarınız varsa, kaybedecek çok fazla yeriniz yok ki daha muhafazakar olmak isteyebilirsiniz.
Devamını Oku