Maliye

GFC 079: 5 Sizi Bir Yaşam Ömrünün Kurtarmasından Kurtaran Para Sorular

Orta Amerika'nın para sıkıntılarının çoğu tek bir kelimeyle özetlenebilir - inkar. İyi bir gelire sahip olmasına rağmen, birçok orta gelirli aile dikkatsizce harcamakta, borçlarını toplamakta ve faturalar asla gelmeyecek gibi devam etmektedir.

Ama tavuklar en azından sonunda en sonunda eve dönmeye geliyorlar. Forbes'in katkıcısı Andrew Biggs'un bu yılın başında belirttiği gibi, çalışma yaşındaki hane halklarının yaklaşık yarısı (% 45) hiç emeklilik birikimi elde etmiyor. Nerdwallet'in yaptığı bir analize göre, daha kötü, ortalama hanehalkı kredi kartı borcu bu yılın başlarında 16.061 dolara ulaştı.

Er ya da geç, bu kararlar plan yapamayanlara yetişecek. Emeklilik için değil, örneğin, yaşlılıkta sosyal güvenceden başka bir şey almamak anlamına gelir. Ve bu kredi kartı borcu mu? Hiçbir şey yapılmazsa, sadece büyümeye bağlıdır.

İşlerinizi değiştirmek için - mali durumunuzu iyileştirmek için - bu sorunlarla yüzleşmelisiniz. İnkar içinde yaşamak yerine, ne kadar acıtırsa yaşasın.

5 Para Sorular Herkes Cevap Verebilir

Tabii ki, bu tür bir konuşma kolaydır. söz Kendinizi bir araya getireceğiniz bir parça kek. Ama yapıyor musun? Şimdi, bu zor.

Bununla birlikte, paranızı doğrudan almanın anahtarı roket bilimi değildir. Başka bir şey gibi, en zor kısım ilk adımdır - ama oradan çok daha kolaylaşır.

İnkar ve refah yolunda yolculuğunuza başlamak için, “nerede olduğunuzu” belirleyerek başlamalısınız. Ama nasıl? Tüketicilerin kendilerine yardımcı olmalarına yardımcı olmaları için birçok üst düzey mali danışmana ulaştım. İnsanlar hangi para sorularını cevaplayabilmeli ve neden? İşte söyledikleri:

Soru # 1: Her ay ne kadar biriktiririm?

Çok fazla insan para biriktirdiğini düşünüyor, ama en ufak bir fikrim yok. ne kadar Para biriktiriyorlar. Onlar 401 (k) için kaydoldular ve keyfi bir yüzde seçtiler,% 4 deyin, ama bu yüzdenin dolara nasıl dönüştüğünü bilmiyorlar. Daha da kötüsü, ne kadar tasarruf ettiklerini de bilmezler.

Bu genellikle irade ile harcama anlamına gelir ve çalışıyor geriye kalanları kaydetmek için, Doktorlar için Finansal Danışman Andrew McFadden. Bu bir hata, diyor, çünkü bir amaç için bilinçli olarak tasarruf etmeyen insanlar büyük ölçüde kısa düşüyor.

“Bilinçli olarak tasarruf etmeyen, harcamaya son veren insanlar” diyor.

Ne kadar biriktirdiğini bilmiyorsan, o da ne kadar harcadığınızı bilmezsiniz. Ayrıca, gelirinizi nasıl kullandığınızın tam olarak reddedildiğiniz anlamına gelir.

Bu durumu düzeltmek için aylık bir bütçe kullanmayı veya harcamalarınızı ve tasarruflarınızı en azından izlemeyi düşünmelisiniz. Kazandığın para için çok çalışıyorsun, değil mi? Şimdi, senin için çok çalışalım.

Soru # 2: Her ay ne kadar faiz ödüyorum?

Borç, inkar, inkar ve inkar ettiğimiz yaşamlarımızın bir alanıdır. Başkalarına borçlu olduğunuzda, minimum asgari aylık ödeme yapmak ve detayları kilimin altına süpürmek kolaydır. Heck, borcu olan çoğu insan, borçlarının ne kadarının gerçekten bunlara malolduğuna bakılmaksızın, ne kadar sorun yaşadıklarını bile itiraf etmek istemiyorlar.

Borcunuzla gerçek olabilmek için, borcunuzun ne kadar borcunuz olduğunu ve her ay ne kadar borcunuz olduğunu bulmalısınız. Bu görevi gerçekleştirmenin en kolay yolu, tüm aylık faturalarınızı ve yükümlülüklerinizi dağıtmak ve daha sonra, her ay ne kadar faiz ödediğinizi toplamlarını da eklemektir. Bu süreç acı verici mi olacak? Muhtemelen. Ama yardımcı olacak mı? Emin ol.

Seattle finansal danışmanı Josh Brein, “Aylık faiz ödemeleri ve miktarları, ölçülmesi gereken çok önemli bir şey” diyor.

Niye ya? Çünkü bu faiz ödemeleri finansal potansiyelinizi öldürüyor olabilir.

Diyelim ki,% 18'lik bir APR'ye sahip olan bir kartta 16.061 dolarlık ortalama kredi kartı borcunuz var. Minimum aylık ödemeniz yalnızca 321 TL olsa da, bu tutarın 240 dolardan fazla olması doğrudan faiz ödemelerine gider. Sonuç? Ayda 321 dolar ödüyorsun ama sadece borcunu 80 dolar düşürüyor. Ve bu bir tek Eğer kartınızı kullanmayı bırakıp bu sırada daha fazla borç alırsanız.

Borçla baş etmenin en iyi yolu, bu kredi kartı faturalarını kesmek ve satır satır okumak yerine, bununla yüzleşmektir.

Soru # 3: Portföyüm ne kadar borsada?

Potansiyel bir müşteriye sormak için en sevdiğim sorulardan biri de, paralarının ne kadarının borsada olduğu. Bu sadece yüklü bir soru değil, çoğu insanın hiçbir fikri yok. Bazıları ılımlı ya da muhafazakâr bir portfolyoya sahip olduklarını tahmin ederken, diğerleri bu kadarını bile bilmiyorlar.

Bu, büyük piyasa düzeltmelerini gördüğümüzde insanların çıldırmasının bir parçasıdır. Birkaç farklı hesaba para yatırdıklarını biliyorlar, ancak oyunda ne kadar deri bulunduklarını bilmiyorlar. Yani, piyasa% 20 oranında azalır ve bundan daha fazla kaybederlerse, panik yaparlar.

Ofisimde, tüm müşteri hesaplarımızı tek bir yerde senkronize etmek için Blueleaf adında bir hesap toplama yazılımı kullanıyoruz. Bu onların parası söz konusu olduğunda büyük resmi görmelerine yardımcı olur, borsada, tahvillerde, emlakta ve emtialarda sahip oldukları tam yüzdeyle birlikte. Elimizdeki bu bilgi birikimi sayesinde müşterilerimiz, portföy depoları olduğunda panik yapma veya aceleci davranma konusunda daha az olasıdır.

“Ne yaptığınızı ve neden sahip olduğunuzu bilin,” diyor, finansal planlamacı ve Stay Wealthy San Diego'nun kurucusu olan Taylor Schulte. Varlık tahsisini belirledikten sonra, neden onu seçtiğini kendinize sorun.

Schulte, “Eğer iyi bir cevabınız yoksa, mali planınızı tekrar gözden geçirme zamanınız olabilir” diyor.

Martin A.Maryland, Bethesda, Wealthcare Financial Group, Inc. şirketinin başkanı Smith, iyi bir finansal danışmanın altın değerinde bir kilo alabileceğini söylüyor.

Uygun bir risk düzeyini belirlemek için - ve paranızın yüzde kaçının hisse senedi ve tahviller gibi belirli yatırımlarda olması gerektiğini - bir yatırım politikası beyannamesi hazırlamak için mali danışmanınızla görüşmeyi düşünmeniz gerektiğini söylüyor.

“Bir IPS'nin amacı yatırım portföyü için sahip olduğunuz genel veya özel değerleri, ihtiyaçları ve hedefleri özetlemektir” diyor Smith. Bir IPS'nin, bir yatırım portföyünü müşterimin değerleri, ihtiyaçları ve hedeflerine bağlamanın bir yolu olarak da görülebileceğini söylüyor.

“Bu açıdan bakıldığında, düşünceli ve uygun yatırım kararları vermenin vazgeçilmez bir rehberi haline gelir; yatırımcıların riskin potansiyel ödüle değip değmeyeceğini belirlemeye yardımcı olmasının yanı sıra. ”

Soru 4: Öldüğümde ailem nasıl ilgilenirdi?

Çok fazla insan finansal hayatta kalma konusunda çok fazla şey görüyor ve ileriye bakamıyorlar. Bu hayat sigortası satın alma söz konusu olduğunda özellikle doğrudur. Daha önce yazmış olduğum gibi, çok fazla insan, işverenin sponsor olduğu hayat sigortası planına güvenmeden, ihtiyaç duyduklarına yakın bir şey sunmuyor.

Bununla birlikte, yeterli bir hayat sigortanız yoksa, ailenizi bir can kaybı dünyasına sokuyor olabilirsiniz. Güvenmek için geliriniz olmasa bile, aileniz kolayca kavga edebilir, hatta kırılabilir. Eğer bununla yüzleşmek istemiyorsan, kesinlikle inkar.

Aileniz için yapabileceğiniz en sevecen finansal hareketlerden biri, basit ve uygun bir vadeli hayat sigortası poliçesi almaktır. Ancak, Lancaster, PA'daki Key Wealth Partners'ın finans danışmanı David G. Niggel, önce bazı önemli soruları sormayı önerdi.

Örneğin, çocuklarınızın üniversite için ödeme yapmasına yardım etmek ister misiniz? Ailenizin şu anki evinizde kalabilmesini istiyor musunuz? Şu anda ne kadar para kazanıyorsunuz ve bu geliri ne kadar sürede değiştirmeniz gerekiyor?

Bu sorular ve diğerleri, ne kadar hayat sigortasının satın alınacağını belirlerken işe başlamak için iyi bir yerdir.

Ama bu yüzeysel soruların ötesinde, ölümünüzün mali sonuçlarına biraz daha fazla girmelisiniz, Toledo, Ohio'daki AssetDynamics Servet Yönetimi'nden finansal danışman Don Roork'a not düşüyor.

Örneğin, öldüğünüzde ailenizdeki bir kişiye X para miktarı verirseniz ne olur? En kötüsü ne olabilir? Ayrıca, varlıklarınızın çocuklarınıza nasıl ayrılacağını da düşünmelisiniz. Onları eşit olarak sevebilirsiniz, ama bu onlara benzersiz davranmamalısınız anlamına mı geliyor?

Büyük bir portföyünüz olmasa bile, çocukların '57 Chevy veya başka bir şey üzerinde tartışmasını istemezsiniz. Karışıklıklardan kaçınmanın en iyi yolu, bir irade yaratarak isteklerinizi özetlemektir. Emlak planlaması da önemlidir, çünkü belirli öğeleri kimin aldığını, vergileri nasıl en aza indireceğinizi ve servetinizin (ne kadar küçük olursa olsun) gelecek nesle aktarılması gerektiğini tartışmak sizin isteğinizin ötesine geçer.

Soru: # 5: Ne zaman emekli olmak istiyorum?

Amerikalıların neredeyse yarısının emekliye ayrılmadığı için, en az yarısının reddedildiğini varsaymak güvenli. Sonsuza dek çalışmaya devam edemezsiniz, yine de çoğumuz bunu çoktan düşünmeyi reddediyoruz.

Ne yazık ki, bir hedefe sahip olmamak, onu kaydetmek ve planlamak için çok daha zor hale getirir. Bir tarih ya da tarih aralığı olmadan, ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğine ya da ihtiyacınız olan ne tür geri dönüşlere sahip olduğunuzu bilmiyorsunuz. Ve hepimizin bildiği gibi, plan yapmamak da başarısız olmayı planlamak anlamına geliyor.

Kendinizi aldatıcı aldatıcı web'den çıkardığınızda, emekli olmanın ne anlama geldiğini tanımlamak önemlidir, diyor Arizona finans plancısı Charles C. Scott.

Amacınız, daha tutkulu olduğunuz bir şey yapmak için işinizden ayrılıyor mu? Yoksa, artık zevk almadığınız bir şeyle uğraşmanın acısını ve acısını çekmeyi umuyor musunuz? Belki de hedefiniz yeterli para biriktirmektir, böylece emekli olmaya karar verirseniz, yapabilirsiniz.

Her iki durumda da, asla emeklilik düşüncesini bir öncelik olarak düşünmezseniz asla oraya gitmeyeceksiniz. Hayatınızda bir öncelik haline geldiğinde, işe almak için başka seçeneğiniz olmayacak.

Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Varsa, sadece bir ücretle mali planlayıcı ile görüşmeyi düşünün. İşvereniniz 401 (k) bir plan sunuyorsa ve avantaj sağlamazsanız, yarın HR temsilcinizle bir randevu alın. Öyleyse göster.

Eğer bir gün emekli olmak istiyorsan, buna devam edemezsin. Bir hedefe bağlı kalmanız ve oraya ulaşmak için eyleme geçmeniz gerekmektedir. Bu, bir gün piyangoyu kazanacağınızı umduğumuzdan daha fazlasını içeriyor, ama bazı gerçek düşünce ve yansıma. Emeklilik söz konusu olduğunda, uğraşacak bir şeye ihtiyacınız var; bir amaç duygusuna ihtiyacın var. Birisi olmadan, çok geç olana kadar emekli olmaya devam etmek zorundasın.

Son düşünceler

Gelecekteki benliğinizi unuttuğunuz günlük yaşamda bu kadar yakalanmak çok kolay. Ne yazık ki, yıllar göz açıp kapayıncaya kadar geçebilir. Ve eğer dikkatli olmazsan, finansal hayatını bir araya getirmek için geç kalır.

Çok daha iyi bir yol olduğunda inkarda yaşamaya devam etmeyin. Her gün yapılan küçük hareketlerin, zaman içinde varlıklı bir şekilde zenginleşmenize yardımcı olabileceğini unutmayın, ancak değişme cesaretiniz varsa.

Videoyu izle: ICF Bern İbadeti - Dr Gröscht Gwinn (Şarkı Sözleri)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Çevrimiçi Okul Ucuz Fiyat mı?
Maliye

Çevrimiçi Okul Ucuz Fiyat mı?

Bir Online Okul ile bir derece almak son zamanlarda çok fazla çekiş kazandı. Çevrimiçi derecelerin kendilerine bağlı bir miktar damgalanmış olması çok uzun sürmedi, ama insanlar işgücünü çevrimiçi okullardan mezun olmaya başladıklarından beri, işverenler haber almaya başladı. Çevrimiçi okullar, herhangi bir geleneksel yüksek öğrenim lisans programı ile aynı akreditasyon sürecinden geçmelidir.
Devamını Oku
Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?
Maliye

Emekli'nizi bir İRA'ya Devretmek İstermisiniz?

Emekli maaşınızı İRA'ya devretmeyi düşünüyor musunuz? Yapmadan önce, tüm seçeneklerinizi araştırdığınızdan emin olun. Ücretsiz emeklilik rollover danışmanlığı için iletişim formumu kullan. 90.000'in üzerinde Ford çalışanı büyük bir kararla karşı karşıya: Emeklilik maaşlarıyla ne yapmalı? “Güvenli oynuyorlar mı” ve aylık dağıtımları yapmaya devam etmeli mi?
Devamını Oku
Cinch Finansal İnceleme: Gerçekten Dürüst Mali Danışmanlık Sağlama
Maliye

Cinch Finansal İnceleme: Gerçekten Dürüst Mali Danışmanlık Sağlama

Bugün o kadar çok kişisel finans aracıyla, hangisinin en iyi kullanılacağı konusunda bunalmak çok kolay. Tüm bunlar, mali durumunuzu iyileştirmenize yardımcı olduğunu iddia etse de, bunların hepsi biraz farklı yollarla çalışır. Bu iyi bir şey, çünkü kişisel durumunuz için hangisinin en iyi çalıştığını görmek için bolca seçeneğiniz var demektir.
Devamını Oku
Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?
Maliye

Fiyat-Alışveriş, Ödül Programları ve Paketleme Stratejileri: Nashville'e Nasıl Geçiş Yaptık?

Aşağıdaki gönderi, Capital One®'dan GM BuyPower Card tarafından desteklendi. Tüm görüşlerim, kendi başıma ve bir başkası tarafından yönetilmiyor. GM BuyPower Card hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın. Mandy ve ben yıllar önce “hayalinizdeki evi” inşa ettiğimizde, sonsuza kadar orada kalacağımızı düşündük. Fakat hepimiz hayatın beklenmedik zamanlarda bazen nasıl değiştiğini biliyoruz.
Devamını Oku