Maliye

GFC 090: IRA ve 401k için Gerekli Minimum Dağıtım Kuralları

Emeklilik hesabınıza ilk para yatırdığınız günü hatırlıyor musunuz?

Emeklilik hesabınızın yıllar içinde büyüdüğünü gördünüz ve şükranla karşılaştınız çünkü hiçbir zaman ona dokunmak zorunda kalmadınız.

Şimdi büyük çocuklar yeni odak noktanızdır ve asla ona ihtiyaç duymayacağınız için bunları üstlenmeye karar verdiniz.

Az önce 70 yaşına girdiniz ve bir arkadaşınız da benzer bir durumda kendinden geçiyor çünkü emeklilik planlarında vergiler ödemek zorunda kalıyorlar çünkü para almak zorundaydılar.

IRS kurallarına şaşırarak bazı araştırmalar yaparsınız (veya bloguma gidersiniz) ve Zorunlu Minimum Dağılımlar hakkında bilgi edinirsiniz.

Onları arayacağız RMD en kısaca.

Senin Dağılımlarını Alma Zamanı

Emeklilik planlarına yatırım yapmanın güzelliği, vergi ertelenmiş büyümesidir. Tüm bu yıllar boyunca hesabınızın büyüdüğünü gördünüz ancak hiçbir zaman 1099'a sahip olmadınız. Yeterince planladın, artık daha uzun süreliğine uzandın, ama sadece bu kadar uzun süre dayanabilirsin.

IRS, vergi parasının bir kısmını geri almak için beklemekte. Bunu yaparlar RMD en Her yıl emeklilik hesabınızın bir kısmını çıkarmanızı ve ilgili vergiyi ödemenizi sağlayarak.

Eğer onu çıkarmazsan, almanız gereken miktarın% 50'sini vergi alıyorsunuz.

Bu kaçınmak istediğiniz oldukça sert bir ceza.

RMD'ler ve 401k

Tipik olarak, IRA'nız için gereken minimum dağıtım kuralları 401k’nız için geçerlidir. Ancak büyük fark, eğer 70.5'e ulaşana kadar hala çalışıyor olmanızdır. Bu durumda IRS, emekli gününüze kadar emekli maaşınızı ertelemenize izin verir. Bu, yeterince tasarruf etmeyenler ve emeklilik birikimlerini artırmak için çalışmaya devam edenler için iyi bir senaryo.

RMD'ler ne zaman başlamalı?

IRS, 1 Nisan'a kadar başlayacağınızı ve yarın 70'i bulduğunuzu izleyerek, her yıl devam etmek zorunda olduğunuzu söylüyor. Bazı emeklilik planları, o şirkette hala çalıştığınız sürece çekilmeyi ertelemenize izin verecektir. 1 Nisan'ın ilk yıl ve ilk yıl için olduğunu unutmayın. bir tek. İlk yıldan sonra, takvim yılı takvimine geri dönüyor ve 31 Aralık'a kadar geri çekilmeli.

RMD Örneği

1 Temmuz 1945'te doğan biri, 1 Ocak 2016'ya kadar 70.5'e dönmeyecekti. Bu, 1 Nisan 2017'ye kadar ilk RMD'lerini almaları gerekmeyeceği anlamına geliyor (2016 RMD şartını tatmin edecek).

Bununla birlikte, o yıl için 31 Aralık 2017'ye kadar bir yıl daha dağıtılmaları gerekecek. Her yıl takip eden 31 Aralık takip edecekst son tarih.

Ne kadar almak zorundasın?

Bu miktar ayrıca emeklilik planınızdaki önceki yılın bakiyesine dayandırılacaktır. Örneğin, 2017 RMD değerinizi hesaplamak için planınızın değerini 31 Aralık 2016 itibariyle alacaksınız.

Geri çekilecek tutarlar, IRS tarafından yayınlanan, yaşınızı, lehdarınızın yaşını ve yararlanıcınız ile olan ilişkinizi etkileyen yaşam beklentisi tablolarına dayanmaktadır. 2016 Üniforma Yaşam Beklenti Tablosuna dayanarak, 70.5 yaşını doldurduğunuzda emeklilik planınızın% 3.65'ini geri çekmeniz istenebilir. Daha sonra gelecek yıl% 3.77'ye çıkar ve devam eden her yıl artar. IRS tabloları şöyle adlandırılır:

  • Tek Yaşam Beklentisi
  • Ortak Yaşam ve Son Kurtulan Beklentisi
  • Üniforma Ömür

Tablolar yararlıdır, ancak günümüzde hesap makineleri miktarı kolaylıkla hesaplamak için kullanılır. RMD'lerinizi doğru bir şekilde aldığınızdan emin olmak için lütfen bir mali profesyonelden yardım alın.

RMD'leri Kendi Hesabınızda mı Hesaplamak Gerekir?

Neyse ki hayır. Çoğu finansal kurum sizin için rakamı hesaplar. RMD yaşına ulaşan tüm müşterilerim için bakıcım müşterilerim için RMD tutarını hesaplar ve daha sonra müşteri ile temasa geçerek bu tutarı bildirir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer bir konu, vergilendirilebilir bir dağıtım olması nedeniyle, IRA sorumlusunun büyük olasılıkla parayı almak için bir form imzalamanızı gerektirecektir (en azından ilk kez). Bir formun imzalanması gerekiyorsa, erteleme ve son dakikaya kadar beklemeyin.

RMD'ler ve Roth IRA Dönüşümleri Hakkında Ne?

Roth IRA dönüşümleriyle ilgili kurallar kaldırıldığında, birkaç RMD adayının RMD'lerini doğrudan bir Roth IRA'ya dönüştürmeyi sordum.

Konsept kulağa hoş geliyor olsa da, buna izin verilmiyor. IRS vergi ödemenizi ve RMD gelirlerini kaldırmanızı sağlayacaktır. RMD'den sonra kalan her şey bir Roth IRA'ya dönüştürülebilir - sadece uygun vergiyi ödemek zorunda kalacağınızı unutmayın.

Videoyu izle: Fika o recado ai yapmak cabelo # gbn # 090

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review
Maliye

P2P Yatırım Yazılım - BlueVestment Review

Eşler arası (P2P) kredilendirmede yatırımcı ilgisinin artmasıyla birlikte, yatırımcıların not portföylerini yönetmelerine yardımcı olmak için P2P yatırımcılarına robo-danışman gibi bir dizi otomatik yatırım hizmeti sunulmaktadır. Bunlardan biri BlueVestment. Bu giderek daha önemli hale geliyor. Bir P2P ödünç verme platformunda çeşitlendirme, yüzlerce hatta binlerce bireysel not içerebilir, çünkü bu banknotlar 25 dolar gibi küçük banknotlarda satın alınabilir.
Devamını Oku
QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız
Maliye

QDRO ve 401k veya Emeklilik Planınız

Askerlik mesleğim boyunca sürekli olarak kısaltmalar ile çevrelenmiştim. Ordu onlar için kötü şöhret: APFT, MOPP, PMCS, AWOL. Bunlar var olan binlerce kişiden sadece bir avuç. Bazıları biliyorum. Çoğu yok. Sürekli olarak en çok neyin peşinde olduklarını araştırmak zorundaydım. Orduda kısaltmalar beklenirken, finansal hizmetler sektöründe ne kadar yaygın olacağını hayal bile edemedim.
Devamını Oku
Borç Konsolidasyon Kredisi Sizin İçin Doğru mu?
Maliye

Borç Konsolidasyon Kredisi Sizin İçin Doğru mu?

Kredi kartı borcunu ödemek için çalışmak çok zor bir iş olabilir, ancak kişisel bir kredi almak, bazı kişilerin borçlarını yeniden finanse etmelerine, daha düşük faiz oranlarına sahip olmalarına ve borçlarını daha kolay yönetmelerine yardımcı olabilir. Borç konsolidasyon kredileri, borçları kişisel bir kredi olarak konsolide edildiğinden, daha fazla krediye sahip olduklarında borca ​​daha fazla girmemekle yükümlü olanlar için daha hızlı borç geri ödemesinin anahtarı olabilir.
Devamını Oku
Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri
Maliye

Çocuklar için Güvenli 12 En İyi Ücretli Anket Siteleri

18 yaşın altındaki çocuklara yönelik birçok anket sitesi var ama güvende mi? Bir çocuk genç yaşına geldiğinde para kazanmaya başlamak isteyeceği anlaşılabilir bir durumdur. Bir genç olarak, ziyaret ettiğiniz anket sitelerinin ebeveyninizin onayına sahip olacağını bilmek istersiniz. Ve bir ebeveyn olarak, çocuğunuzun güvenli olan anket sitelerini kullandığını bilmek istersiniz.
Devamını Oku