Sigorta

GFC 074: Uzun Vadeli Bakım İçin Planlama Yaparken Dikkat Edilecek 4 Faktör

Emeklilik için hazırlanmak için her şeyi doğru yaptığınızı hayal edin. 401 (k) ve Roth IRA'nızı yıllardır azamileştirdiniz, ana ikametgahınızı yavaşça ödediniz ve yaşam masraflarınızı düşürdünüz. Medicare'e ulaşıncaya kadar sürecek birçok hayat sigortası ve güvenli sağlık sigortası aldınız. Sadece bu da değil, gelecekteki emeklilerin ortak tuzaklarından kaçınıyorsunuz - çocuğun kolejine ödeme yapmak veya büyük tıbbi faturalara girmek için borç almak gibi şeyler.

Emekliliğinizin düzgün bir şekilde yelken açacağını düşünebilirsiniz, ancak uzun vadede bakım için ödeme yapmak için hala önemli bir faktör var. Çok fazla sayıda emeklinin emekliliğin bu önemli bileşeni üzerinde yoğunlaşması, çoğunlukla “uzun vadeli bakım” fikri iç karartıcı olduğu için ve uzun süreli bakım sigortası çok pahalı olduğu için.

Ne yazık ki, uzun süreli bakım için plan yapmamak pahalı bir hata olabilir. ABD hükümetinin son istatistiklerine göre, bir bakım evinde yarı-özel bir oda için ortalama maliyet ayda yaklaşık 6.235 dolar. Öte yandan yardımlı bir yaşam tesisi aylık ortalama 3.293 dolara mal oluyor. Heck, evde bir sağlık yardımcısına sahip olsanız bile, evinizi ortalama 21 saatte bir saatte tutuyor.

Eğer bu büyük maliyetler için planlama yapmazsanız, en kötü durum olduğunda ve siz ya da eşinizin gerçekten uzun süreli bakım gerektirmesi durumunda kaba bir uyanış için olacağınızı söylemek oldukça güvenlidir. Sonra ne?

Uzun Vadeli Bakım Sigortası Gerekir mi?

Ne yazık ki, bu hiç kimsenin bahsetmediği bir sorundur. Sonra tekrar, pek çoğumuz yenilmez olduğumuzu düşünüyoruz. 90'lı yıllara kadar tam ve heyecan dolu bir hayat yaşayacağımızı, sonra da uykumuzda öleceğimizi düşünmeyi seviyoruz. Hiç kimse, birkaç saatte bir bebek bezi değiştiren bir bakım evinde ya da evde kalmak için profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyduğumuzda hasta gibi görünmek istemez.

Ne yazık ki, bu ikinci senaryo sadece olası değil, aynı zamanda olasıdır. ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nın not ettiği gibi, bugün 65 yaşını doldurmuş biri, ömürleri boyunca neredeyse yüzde 70'inin uzun süreli bakıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Ayrıca, erkekler için ortalama uzun süreli bakım süresi 2.2 yıl, kadınlar ise ortalama 3.7 yıllık uzun süreli bakım gerektirir.

Yine de, çoğu insan uzun vadeli bakım sigortası almayı istemiyor, çoğunlukla masraftan dolayı. Amerikan Uzun Vadeli Bakım Sigortası Birliği'ne (AALTCI) göre, 55 yaşındaki bir yıllık ortalama uzun vadeli bakım sigortası primleri yıllık 2.007 $ civarındadır. Aynı yaştaki bir çift için, ortalama primler, yılda yaklaşık 2.466 $ 'dır. Ortalama 60 yaşındaki bir çift için ortalama uzun vadeli bakım sigortası primi yaklaşık 3,381 dolar, ancak 5,637 dolara kadar çıkabilir.

Uzun Vadeli Bakıma İlişkin 4 Faktör

Uzun vadeli bakım sigortası dünyasında gezinirken, sahip olduğunuz çeşitli seçenekleri bilmek önemlidir. İşte dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör:

Medicare ilk savunma hattın.

İnsanların uzun süreli bakım konusunda sahip oldukları en büyük yanlış anlamalardan biri, “devlet” in ilgileneceğidir. Bu fikrin bazı gerçekleri olsa da, göründüğü kadar kolay değil.

Medicare'e hak kazanacak kadar yaşlıysanız, uzun süreli bakım konusunda Medicare'i ilk savunma hattınız olarak düşünebilirsiniz. Genel olarak, Medicare, belirli durumlarda uzun süreli bakımın ilk 100 gününü kapsayacaktır. Medicare.gov'un uzun süreli bakım konusunda söyleyecekleri:

“Uzun süreli bakım, kişisel bakım ihtiyaçlarınız için bir dizi hizmet ve destek. En uzun süreli bakım tıbbi bakım değildir, günlük yaşamın aktiviteleri olarak adlandırılan günlük yaşamın temel kişisel görevleri ile ilgilidir. Medicare, ihtiyacınız olan tek bakım ise, uzun süreli bakım (aynı zamanda gözaltı bakımı da denir) kapsamaz. Bakımevlerinin çoğunun bakımı bakımdır. ”

Medicare.gov'a göre Medicare şunları kapsamaktadır:

  • Uzun süreli bakım hastanesinde bakım
  • Kalifiye bir bakımevinde yetenekli hemşirelik bakımı
  • Uygun ev sağlık hizmetleri
  • Darülaceze ve geçici bakım

Gazi İşleri Bakanlığı yardım edebilir.

Eğer bir emektarsanız, durumunuza bağlı olarak uzun süreli bakım konusunda yardıma hak kazanabilirsiniz. VA.gov'a göre, ev ve toplum tabanlı hizmetler VA Medical Benefits paketinin bir parçasıdır. Hak kazanmak için klinik bir gereksiniminiz olmalı ve hizmetleriniz coğrafi bölgenizde mevcut olmalıdır. Bu hizmetler şunları içerebilir:

  • Bakım ihtiyaçlarınızı değerlendirmek ve bir bakım planı oluşturmak için Geriatrik Değerlendirme
  • Yetişkin Günü Sağlık Bakımı
  • Geçici bakım
  • Nitelikli Ev Sağlık Bakımı

Huzurevi bakımının farklı uygunluk gereksinimleri vardır, ancak VA'nın yardımlı yaşam veya yetişkin aile evleri gibi konut ortamlarında oda ve pansiyon için ödeme yapmadığı açıktır.

Ancak, bir konut ortamında yaşıyorsanız, bazı Ev ve Toplum Temelli Hizmetler alabilirsiniz, ”diyor VA.gov. “Hizmete bağlı durumunuz, engellilik düzeyiniz ve geliriniz ile ilgili belirli uygunluk kriterlerini karşılıyorsanız, VA Toplum Yaşam Merkezi (VA Hemşirelik Evi) veya toplum hemşirelik bakımı sağlayacaktır.”

Özetlemek gerekirse, VA'nın uzun vadeli bakım yardımları sağlığınıza, ihtiyaç seviyenize ve bulunduğunuz bölgedeki mevcudiyetinize bağlıdır. Gazi İşleri Ofisi'nden uzun vadeli bakım yardımına başvurmadan önce, daha fazla bilgi için yerel VA ile kontrol ettiğinizden emin olun.

Medicaid son seçeneğinizdir, ancak sadece varlıklarınız tükendiğinde.

Eğer bir gazisi değilseniz veya Medicare'in kapsayacağından daha uzun süreli bakıma ihtiyacınız varsa, “devlet” in bedelini ödeyeceğini varsayabilirsiniz. Bu kısmen doğru olan başka bir büyük yanlış anlama: Evet, Medicaid uzun vadeli bakım için ödeme yapacak, ama bir tek Bir grup çemberden atlayıp bütün mallarınızı harcadıktan sonra.

Kurallar biraz karışık olsa da, Medicaid'in uzun vadeli bakım masraflarınızı karşılayacağı ümidine sahip olmak için 2,000 $ 'dan daha az likit varlığa sahip olmanız gerekir. Evet, bunu doğru okudun - 2,000 dolar nakit ve sıvı olan yatırımlar. Bu sizin kontrol ve tasarruf hesabınızı, bankadaki CD'leri, IRA'ları ve hatta nakit değeri hayat sigortası poliçelerini içerir.

Diğer bir deyişle, Medicaid'den yardım beklemeden önce temelde kırılmanız gerekir. Elbette birkaç istisna var. Örneğin, Medicaid birincil ikamet ettiğiniz için (eyaletiniz tarafından belirlenen limitler dahil) muafiyetler sunar. Evinizde eşitlik olabilir ve hala Medicaid'den yardım almaya hak kazanabilirsiniz.

Buna ek olarak, piyasa değerine değer bir arabaya sahip olabilirsiniz. Ayrıca Medicaid'in peşinden gitmekten endişe etmeden ön ödemeli bir cenaze törenine de sahip olabilirsiniz.

Uzun süreli bakım sigortası akıllı bir seçenektir, ancak genç olduğunuzda satın almaya yardımcı olur.

Uzun süreli bakıma muhtaç olmanın kaçınılmazlığına hazırlanmanın bariz yolu, uzun vadeli bakım sigortası almaktır. Ama ne pahasına olursa olsun? Ve ne zaman alırsın? İşte işler zorlaşır.

İlk olarak, kimse uzun vadeli bakım sigortası düşünmek istemez. İnsanlar, birkaç yıl içinde bir bakım evinde yavaşça çürüyen ve ölüm düşüncesiyle çok daha rahatlar. Bu nedenle, pek çok insan hastalığa ve gerçekten ona ihtiyaç duyana kadar uzun süreli bakım sigortasına bakmazlar. Ve o zamana kadar, çok geç.

Uzun vadeli bakım sigortası almanın anahtarı hayat sigortasıyla aynıdır - erken alım. Her tür sigortada olduğu gibi, ihtiyacınız olandan önce satın almanız gerekir. Uzun süreli bakım sigortası pahalı olduğu için, birçok insanın yutması zor bir hapdır. Daha da kötüsü, uzun vadeli bakım sigortasının da tüketicilere hitap eden yolu değil.

İlk olarak, uzun süreli bakım sigortası çoğunlukla “kullan veya kaybet” oyunudur. Bir politikaya onlarca yıl veya daha fazla ödeme yapabilirsiniz, ancak politika kullanımdan kalkar ve kullanmadan geçerseniz sıfırlanır. Uzun vadeli bakım sigortasının bir başka istenmeyen yönü ise, primlerinizin genellikle sabit olmamasıdır. Aynı hayat sigortası primlerini otuz yıl boyunca ödeyebileceğiniz durumlarda, uzun vadeli bakım sigortanız primleri muhtemelen yaşlandıkça büyüyecektir.

Ne olursa olsun, uzun vadeli bakım sigortası, ihtiyacınız olduğunda - özellikle de uzun vadede - kolayca pazarlık edebilir. Eşinizin bir bakım evinde beş yıl boyunca ayda 6,235 dolar ayarlaması gerektiğini düşünün. 60 aydan fazla, 374,100 dolar ödeyeceksin!

Bu nedenle, bunu karşılayabiliyorsanız uzun vadeli bakım sigortasına bakmanız gerekir. Bir politika olmadan, tüm yaşam tasarruflarınızı bakım evi bakımı için kolayca ödeyebilirsiniz.

Alt çizgi

Yaşlanmak kaçınılmaz, ama hiçbirimiz son yıllarımızın nasıl görüneceğini bilmiyoruz. Bazılarımız kendi evimizde sonuna kadar tam sağlıkla yaşayacak, diğerleri yıllarca uzun süreli bakıma ihtiyaç duyacaktır.

Hayatta başka her şey gibi, erken bakmaya başladığınızda uzun süreli bakım daha az streslidir. Bazı planlamalarla, yuva yumurtasını uzun süreli bakımın artan maliyetlerinden koruyabilir, servetinizi çocuklarınıza aktarabilir ve bu konuyla uğraşmaktan kaynaklanan stresten kaçınabilirsiniz.

Planlamaya nasıl başlayacağınızı merak ediyorsanız veya varlıklarınızı nasıl koruyacağınızı bilmek istiyorsanız, mali danışmanınız başlamak için iyi bir yerdir. En önemlisi, soru sormaya ve geleceğe bakmaya başlamak gerekir. çok geç olmadan.

İlgili: Bilmediğiniz Uzun Süreli Bakım Alternatifleri

Uzun süreli bakım sigortanız var mı? Neden ya da neden olmasın? Uzun süreli bakım için nasıl ödeme yapmayı planlıyorsunuz?

Videoyu izle: Landwirtschafts Simulator 2017 Oyna Oyna # 074 - Band Probleme

Popüler Mesajlar

Kategori Sigorta, Sonraki Makale

MetLife Sigorta Şirketi İncelemesi
Sigorta

MetLife Sigorta Şirketi İncelemesi

Metropolitan Life Insurance Company - şu anda MetLife olarak biliniyor - dünya çapında sigorta ürünleri, yıllık ücretler ve çalışanlara sağlanan yardım programlarının lider sağlayıcısıdır. Şirket sadece ABD'de değil, aynı zamanda Avrupa, Japonya, Asya, Latin Amerika, Afrika ve Orta Doğu'da da lider pazar konumlarına sahiptir.
Devamını Oku
Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü
Sigorta

Omaha Hayat Sigortası Firmasının Görüşü

Omaha'nın Karşılaşması, 100 yılı aşkın bir süredir sigorta ve finansal ürünler sunma işinde bulunuyor. Bizim Mutual of Omaha incelemesi, şirketin finansal açıdan güçlü olduğunu ve kendisini “sağlam olmayan değerler” ile aile odaklı olarak görüyor. Şirket, ürünlerini hem adil hem de zamanında hizmetiyle müşterilerine desteklemekten gurur duyuyor. Her seviyede mükemmellik peşinde koşmaya devam ediyor.
Devamını Oku
Anahtar Adam Hayat Sigortası ile İşinizi Koruyun
Sigorta

Anahtar Adam Hayat Sigortası ile İşinizi Koruyun

Bir şirket, farklı departmanlar arasında eşit dağılmış sorumlulukları olan büyük bir grup insan tarafından yönetilebilir. Diğer şirketler yoğun olarak bir veya iki kişiye güveniyor. Bu son derece önemli insanlardan birinin ortadan kaybolması durumunda, bu şirketler şirketi iş dünyasında tutmakta zorlanacaktı.
Devamını Oku
Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun
Sigorta

Hayat Sigortası Dışlamalarının Farkında Olun

Hiç kimse sigorta poliçesi dokümanlarını okumayı sevmez. Politikalar, uzun, sıkıcı ve ortalama insanı tam olarak neyi imzaladıkları veya kabul ettikleri hakkında kafa karıştıran jargon dolu olabilir. Bu nedenle, tarafsız bir temsilciye sahip olmak çok önemlidir; bir politikayla ilgili her türlü sorunuzu, önyargısız ve adil bir şekilde cevaplayabilirsiniz.
Devamını Oku