Kredi

GF ¢ 040: Krediniz Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (muhtemelen bunu yapmıyorsunuz)

Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak, finansal planlama meseleleri hakkında çok şey biliyorum, ama bilmediğim bir şey yoktu, çok şey bilmiyordum ve bu şey kredi.

Birkaç yıl önce, gerçek kredi puanımın ne olduğunu bulmak için cesur bir arayışa girdim ve bunu yaparken çok sayıda farklı kredi puanı türünün olduğunu hızlıca öğrendim. Bu görevi görebiliyorsun İşte. Ve, en iyi kredi puanı nedir?

O zaman, bilmediğim krediyle ilgili pek çok şey olduğunu anladım.

Öğrenmeye karar verdim, bu yüzden çok fazla araştırma yaptım, bu sayede kredimin nasıl çalıştığını özellikle anladım. Maliye askerleri.

Bu deneyim, sürekli değişen kredi koşullarına ayak uydurabilmemde yardımcı olmak için kredi uzmanları aramam gerektiğini fark etmemde bana yardımcı oldu.

Böyle bir uzman, Credit.com'da Tüketici Eğitimi Direktörü olan Gerri Detweiler. Gerri, kredi ile ilgisi olan her şey için benim gitme kişiliğim oldu.

Gerri, uzmanlığını paylaşmak ve GFC topluluğunun sorularını yanıtlamak için GFC podcast'e gelmeyi kabul ettiğinde heyecanlandım.

Kredi Hakkında Sorularım

Hala kredi ile ilgili her şeyi anlamadım, bu yüzden Gerri'nin bazı kişisel sorularıma cevap verdim.

  • Neden tüm farklı kredi puanları arasında böyle bir tutarsızlık var?
  • Credit.com gibi siteler tüketicilere neler sunuyor?
  • Gerri, yılda 3 kereye kadar kredi vermenizi sağlayan benzersiz bir stratejiyi açıklıyor - bedava!
  • Gerri ve ben hakkında krediye saygı duyduğum taktiği öğrenin.

Kredi Hakkında GF ¢ Okuyucu Sorular

Kredimle ilgili sorularıma cevap vermenin üzerine Gerri, bazı okuyucularımın sorularını yanıtlamak için biraz zaman aldı. Bu soruların bir kısmı aşağıda ve geri kalanlar İyi Mali Cents Facebook hayran sayfasında.

  • İyi bir kredi puanı ve tüketici borcuna sahip olmanın, kredisiz ve borçsuz olmanın yararı nedir?
  • Gelecekte büyük alımlar için bir planınız yoksa (zaten bir ev ve iki araba sahibi olun, hiçbir plan ya da yakın zamanda çok büyük bir şeye ihtiyacınız var) ne kadar önemli bir şey iyi kredi veriyor? İflasın ifşa edilmesinin gerçekten numaranı sıkıştırdığını biliyorum ama ... ... bunu telafi etmek için zamanınız varsa, bu gerçekten önemli mi?
  • Kredi borcuyla kredi borcuna karşı kredi borcu oynamak ister misiniz?
  • İşleri bir kez ödedikten sonra, skoru yansıtmak ne kadar sürer?
İyi Mali Cents ile Gönder.

Tüm sorularımızı cevapladığın için Gerri'ye teşekkürler. Credit.com'un blogunda krediyle ilgili bilmeniz gereken her şeyle ilgili harika içerikleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Videoyu izle: GF-040 Waffle-Grill-Toast adlı geliştiriciden ya da başka bir yere git

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Sermaye Bir Kıvılcım Nakit İş Kredi Kartı
Kredi

Sermaye Bir Kıvılcım Nakit İş Kredi Kartı

Bu teklif artık geçerli değil. Sağlam bir iş ödülleri kredi kartı bulmak her zaman kolay değildir. Bazen her ne kadar gerçek ödüller kazanmadan önce binlerce dolar harcayacağınız ödüller alırken, bazen de yüksek ücretler vardır. İş sahibi için en fazla faydayı sağlamak amacıyla bir dizi ayrı kredi kartı almak istemeyen iş sahibi için Her bir harcama kategorisi (tipik olarak ofis malzemeleri, telekomünikasyon, gaz, yemek ve lojman sadece bir kaç isim), tüm katı kartlar bulmak zor olabilir.
Devamını Oku
2018'in En İyi Otel Kredi Kartları
Kredi

2018'in En İyi Otel Kredi Kartları

En iyi ortak markalı otel kredi kartları, ücretsiz otel konaklamaları, oda iyileştirmeleri ve daha fazlasını kazanmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bazı otel kredi kartları, daha da fazla faydaya yol açabilecek özel statü kazanmayı kolaylaştırır. Yine de, belirli bir otel zincirine bağlı olmaksızın otel kredi kartları olarak işlev gören başka ödüller kredi kartları da vardır.
Devamını Oku
Sabit (Oran) Ücretleri
Kredi

Sabit (Oran) Ücretleri

Hemen hemen her yatırım nişinde bir tane olmak üzere her çeşit sigorta vardır. Garantili bir gelirin oluşturulmasıyla ilgileniyorsanız, anapara değeriniz için bir risk olmaksızın, sabit tutarlar aradığınız şey olabilir. CD'ler ve para piyasası fonları gibi diğer faizli yatırımlardan daha yüksek getiri oranları öderler ve ayrıca vergi ertelenmiş gelir de sunarlar.
Devamını Oku
Yıllık Değerinizi Yükseltmek İçin Seçenekler ve Biniciler
Kredi

Yıllık Değerinizi Yükseltmek İçin Seçenekler ve Biniciler

İnsanların yıllık gelirden şüphelenmelerinin nedenlerinden biri, rahatsız edici olabilecek bazı hükümlere sahip olmalarıdır. Eğer beklenti ile bir rant sözleşme çıkar Örneğin, en azından önümüzdeki 20 yıl için bir gelir sağlayacaktır olduğunu, ancak 10 yıl sonra ölür, sözleşmedeki kalan bakiye, sigorta şirketi değil dönecektir mirasçılarına.
Devamını Oku