Kredi

GF ¢ 040: Krediniz Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (muhtemelen bunu yapmıyorsunuz)

Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak, finansal planlama meseleleri hakkında çok şey biliyorum, ama bilmediğim bir şey yoktu, çok şey bilmiyordum ve bu şey kredi.

Birkaç yıl önce, gerçek kredi puanımın ne olduğunu bulmak için cesur bir arayışa girdim ve bunu yaparken çok sayıda farklı kredi puanı türünün olduğunu hızlıca öğrendim. Bu görevi görebiliyorsun İşte. Ve, en iyi kredi puanı nedir?

O zaman, bilmediğim krediyle ilgili pek çok şey olduğunu anladım.

Öğrenmeye karar verdim, bu yüzden çok fazla araştırma yaptım, bu sayede kredimin nasıl çalıştığını özellikle anladım. Maliye askerleri.

Bu deneyim, sürekli değişen kredi koşullarına ayak uydurabilmemde yardımcı olmak için kredi uzmanları aramam gerektiğini fark etmemde bana yardımcı oldu.

Böyle bir uzman, Credit.com'da Tüketici Eğitimi Direktörü olan Gerri Detweiler. Gerri, kredi ile ilgisi olan her şey için benim gitme kişiliğim oldu.

Gerri, uzmanlığını paylaşmak ve GFC topluluğunun sorularını yanıtlamak için GFC podcast'e gelmeyi kabul ettiğinde heyecanlandım.

Kredi Hakkında Sorularım

Hala kredi ile ilgili her şeyi anlamadım, bu yüzden Gerri'nin bazı kişisel sorularıma cevap verdim.

  • Neden tüm farklı kredi puanları arasında böyle bir tutarsızlık var?
  • Credit.com gibi siteler tüketicilere neler sunuyor?
  • Gerri, yılda 3 kereye kadar kredi vermenizi sağlayan benzersiz bir stratejiyi açıklıyor - bedava!
  • Gerri ve ben hakkında krediye saygı duyduğum taktiği öğrenin.

Kredi Hakkında GF ¢ Okuyucu Sorular

Kredimle ilgili sorularıma cevap vermenin üzerine Gerri, bazı okuyucularımın sorularını yanıtlamak için biraz zaman aldı. Bu soruların bir kısmı aşağıda ve geri kalanlar İyi Mali Cents Facebook hayran sayfasında.

  • İyi bir kredi puanı ve tüketici borcuna sahip olmanın, kredisiz ve borçsuz olmanın yararı nedir?
  • Gelecekte büyük alımlar için bir planınız yoksa (zaten bir ev ve iki araba sahibi olun, hiçbir plan ya da yakın zamanda çok büyük bir şeye ihtiyacınız var) ne kadar önemli bir şey iyi kredi veriyor? İflasın ifşa edilmesinin gerçekten numaranı sıkıştırdığını biliyorum ama ... ... bunu telafi etmek için zamanınız varsa, bu gerçekten önemli mi?
  • Kredi borcuyla kredi borcuna karşı kredi borcu oynamak ister misiniz?
  • İşleri bir kez ödedikten sonra, skoru yansıtmak ne kadar sürer?
İyi Mali Cents ile Gönder.

Tüm sorularımızı cevapladığın için Gerri'ye teşekkürler. Credit.com'un blogunda krediyle ilgili bilmeniz gereken her şeyle ilgili harika içerikleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Videoyu izle: GF-040 Waffle-Grill-Toast adlı geliştiriciden ya da başka bir yere git

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Philip Tirone ile Kredi Kartı ve Kredi Puanı Hacks
Kredi

Philip Tirone ile Kredi Kartı ve Kredi Puanı Hacks

Bu Jeff Rose, İyi Finansal Cents ve soldieroffinance.com başka harika bir konuk ile başka bir harika röportaj ile. Misafirim bugün, kredi puanı uzmanı, kredi notu “ninja” olarak adlandıracağım Phil Tirone. Ben bir finansal planlamacıyım ve yatırım ve finansal planlama ile birçok insana yardım ediyorum, ancak kredi notları söz konusu olduğunda, temelde, daha iyi bir terimin yokluğundan, cahilce.
Devamını Oku
Kredi Kartı Numaralarınız Nasıl Anlaşılır?
Kredi

Kredi Kartı Numaralarınız Nasıl Anlaşılır?

Kredi kartınıza baktığınızda, ön taraftaki numaralara dikkat etmelisiniz. Kartın önündeki numaralar, finansmana eklenmiş bir hesap numarasının ötesinde, ilginç bir bilgi miktarı sağlar. Kredinizi kullandığınızda, rakamlar bir hikaye anlatır. Kredi kartınızın önündeki rakamların ne anlama geldiğini anlarsanız bu hikayeyi bilebilirsiniz.
Devamını Oku
Fico 8 Kredi Puanı - Kredi Puanlama Sertleşebilir
Kredi

Fico 8 Kredi Puanı - Kredi Puanlama Sertleşebilir

Temel bilgilerle başlayalım, FICO puanınız. Fair Isaac Corporation tarafından oluşturulan bir numara. FICO puanınız, kredi şirketlerine ve borç verenlere ne kadar riskli olduğunuzu ve geçmişte kredileri ne kadar iyi kullandığını bilmenize yardımcı olan birleşik bir sayıdır. FICO puanları 300 ila 850 arasında değişmektedir. Tipik olarak, 650'nin üzerinde herhangi bir puan “harika” kabul edilir.
Devamını Oku
Ön Ödemeli Borç Kartları Genellikle Hesapları Kontrol Etmekten Daha Pahalı
Kredi

Ön Ödemeli Borç Kartları Genellikle Hesapları Kontrol Etmekten Daha Pahalı

Bu Tim Chen'den bir misafir yazısı, NerdWallet'in CEO'sudur. NerdWallet, en iyi kredi kartlarını, en iyi ödülleri ve en düşük APR'leri kullanarak yaklaşık 600 kredi kartını sıralayarak bulmanıza yardımcı olur. Ön ödemeli banka kartları ve çek hesapları hem gizli gizli ücretlere sahiptir. Amacınız seçeneği daha az ücretle seçmekse, genellikle kontrol hesabına gitmekten daha iyidir.
Devamını Oku