Kredi

GF ¢ 040: Krediniz Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (muhtemelen bunu yapmıyorsunuz)

Sertifikalı bir Finansal Planlayıcı olarak, finansal planlama meseleleri hakkında çok şey biliyorum, ama bilmediğim bir şey yoktu, çok şey bilmiyordum ve bu şey kredi.

Birkaç yıl önce, gerçek kredi puanımın ne olduğunu bulmak için cesur bir arayışa girdim ve bunu yaparken çok sayıda farklı kredi puanı türünün olduğunu hızlıca öğrendim. Bu görevi görebiliyorsun İşte. Ve, en iyi kredi puanı nedir?

O zaman, bilmediğim krediyle ilgili pek çok şey olduğunu anladım.

Öğrenmeye karar verdim, bu yüzden çok fazla araştırma yaptım, bu sayede kredimin nasıl çalıştığını özellikle anladım. Maliye askerleri.

Bu deneyim, sürekli değişen kredi koşullarına ayak uydurabilmemde yardımcı olmak için kredi uzmanları aramam gerektiğini fark etmemde bana yardımcı oldu.

Böyle bir uzman, Credit.com'da Tüketici Eğitimi Direktörü olan Gerri Detweiler. Gerri, kredi ile ilgisi olan her şey için benim gitme kişiliğim oldu.

Gerri, uzmanlığını paylaşmak ve GFC topluluğunun sorularını yanıtlamak için GFC podcast'e gelmeyi kabul ettiğinde heyecanlandım.

Kredi Hakkında Sorularım

Hala kredi ile ilgili her şeyi anlamadım, bu yüzden Gerri'nin bazı kişisel sorularıma cevap verdim.

  • Neden tüm farklı kredi puanları arasında böyle bir tutarsızlık var?
  • Credit.com gibi siteler tüketicilere neler sunuyor?
  • Gerri, yılda 3 kereye kadar kredi vermenizi sağlayan benzersiz bir stratejiyi açıklıyor - bedava!
  • Gerri ve ben hakkında krediye saygı duyduğum taktiği öğrenin.

Kredi Hakkında GF ¢ Okuyucu Sorular

Kredimle ilgili sorularıma cevap vermenin üzerine Gerri, bazı okuyucularımın sorularını yanıtlamak için biraz zaman aldı. Bu soruların bir kısmı aşağıda ve geri kalanlar İyi Mali Cents Facebook hayran sayfasında.

  • İyi bir kredi puanı ve tüketici borcuna sahip olmanın, kredisiz ve borçsuz olmanın yararı nedir?
  • Gelecekte büyük alımlar için bir planınız yoksa (zaten bir ev ve iki araba sahibi olun, hiçbir plan ya da yakın zamanda çok büyük bir şeye ihtiyacınız var) ne kadar önemli bir şey iyi kredi veriyor? İflasın ifşa edilmesinin gerçekten numaranı sıkıştırdığını biliyorum ama ... ... bunu telafi etmek için zamanınız varsa, bu gerçekten önemli mi?
  • Kredi borcuyla kredi borcuna karşı kredi borcu oynamak ister misiniz?
  • İşleri bir kez ödedikten sonra, skoru yansıtmak ne kadar sürer?
İyi Mali Cents ile Gönder.

Tüm sorularımızı cevapladığın için Gerri'ye teşekkürler. Credit.com'un blogunda krediyle ilgili bilmeniz gereken her şeyle ilgili harika içerikleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Videoyu izle: GF-040 Waffle-Grill-Toast adlı geliştiriciden ya da başka bir yere git

Popüler Mesajlar

Kategori Kredi, Sonraki Makale

Ertelenmiş Gelir Vergisi - Paranızı Asla Ödemeyin
Kredi

Ertelenmiş Gelir Vergisi - Paranızı Asla Ödemeyin

Geçmişte yayınlarımı okuduysanız, gerçekten onların büyük bir hayranı olmadığımı biliyorsunuz. Ancak ertelenmiş gelirler bir istisnadır. Başlıca, güvenilir yatırım getirileri ve hayattan elde edilen gelirlerin güvenliğini sağlarlar - hepsi başka bir yerde dövmek için zor bir kombinasyondur. Ayrıca, 401 (k) planınızın bir kısmını, bu emeklilik maaşlarından birine yatırıp, emeklilikte ihtiyaç duyacağınız geliri size sağlayabilirsiniz.
Devamını Oku
Bedava Para İstiyor musunuz? Bir Chase Freedom® Kartı Alın
Kredi

Bedava Para İstiyor musunuz? Bir Chase Freedom® Kartı Alın

Kim ücretsiz parayı sevmez? Kimse? İster inanın ister inanmayın, Chase Freedom® Card size sadece 3 ay içinde kartınıza 500 $ harcayarak ve harcama yapmak için ücretsiz para verecektir. En iyi kısım? Chase Freedom, mevcut en iyi nakit geri kredi kartlarından biridir. Parayı geri almak için bir çöp kredi kartı için kaydolmuyorsun.
Devamını Oku
Kredi Sorgulama Kredi Puanınızı Sarsacak mı?
Kredi

Kredi Sorgulama Kredi Puanınızı Sarsacak mı?

Kredi puanınız her zamankinden daha önemli. Kredi puanınızı almadan oyuna kredi alamaz, daire kiralayamaz veya araba satın alamazsınız. Kredi puanınızın ne olduğuna karar vermek için birkaç faktör var. Ödemelerinizi zamanında yaparsanız, kredi geçmişinizden her şey. Kredi puanınıza dahil edilen faktörlerden biri de kredi sorgularıdır.
Devamını Oku