Maliye

GFC 098: 6 Emekli Olmadan Önce Almak İçin Önemli Adımlar

Emeklilik nadiren kaza geçirir. Çoğu insan için, en sonunda İşi iyi bırakmak, yavaş bir tırmanışın sonucudur - finansal kaynakların yeterli olmasını sağlamak için belirli hareketlerin yapıldığı bir tırmanış - ve güvenli bir yere çekilir.

Emekliliğinizle ilgili çitin üzerindeyseniz ve hazır olduğunuza emin olduğunuza göre, şimdi bir şeyler harekete geçirmeye başlama zamanıdır. Birkaç akıllı adımla, sadece emekli olmaya hazır olduğunuzu kanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda emekliliğinizin gerçekten zevkli ve endişeli ve stressiz olmasını sağlayın.

Emeklilik bu yıl gündeminizde mi? İşte bugün almanız gereken altı önemli adım:

# 1: Emeklilik hedeflerinizi belirleyin ve gelirinizi değerlendirin.

Açıkçası, çoğu emeklinin en büyük endişesi, yaşamak için yeterli paraya sahip olup olmadıkları. Emekli para çekme, emekli maaşı veya sosyal güvenlik şeklinde ne kadar para alacaksınız? Bankada ne kadar para sakladınız ve ne kadar sürecek?

Emeklilik gelirinizi arttırmaya ek olarak, emeklilik hedeflerinizi de listelemenize yardımcı olur. Hayallerinizi emeklilikte gerçekleştirmeyi başarabilir misiniz?

Orange County Mali Danışmanı Tony Karadağ, “Hedeflerinizi belirlemek, hedeflerinizi gerçekleştirmek için hedef gelirinizin ne olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olacak” diyor. Gelirinizin ve emeklilik hedeflerinizin bir koluyla, tasarruflarınızın bir gerçeklik için istediğiniz emeklilik türünü yapmak için yeterli olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

# 2: eyleme geçirilebilir bir emeklilik planı oluşturun.

İyi Planlanmış Emekliliğe dair Kaliforniya mali plancısı Joseph A. Azzopardi “Kişiselleştirilmiş bir finansal plan geliştirmek” diyor. İdeal olarak, size rahat bir emeklilik sağlayan, ancak aynı zamanda mümkün olduğunca az masraf getiren çok sayıda gelir akışı isteyeceksiniz.

Azzopardi'nin de belirttiği gibi, uzun vadede mali hayatlarımız üzerinde büyük etkisi olabilecek küçük şeyleri gözden kaçırmak çok kolay. “Vergi, enflasyon, uzun ömür varsayımları, tıbbi bakım ve emlak planlaması, emeklilik planlarını gözden geçirirken müşterilerin görmezden geldiği en yaygın kalemlerdir.”

Geliriniz ve hedefleriniz üzerinde çalışmak mümkün olsa da, bir finansal planlayıcı ile oturmak emeklilik yaklaşırken akıllıca bir hareket olabilir. Paranızın süreceğinden emin değilseniz, bir mali danışman size kesin bir cevap verebilir.

# 3: Harcamalarınızı azaltın.

İkinci ipucumuz ilk elimizle el ele gider. Emekliliğinizde ne kadar para harcayacağınızı düşündüğünüze göre, aslında işe yarayacak bir bütçe oluşturmak da aynı derecede önemlidir. Buradan planlı aylık harcamalarınızı gelirinize göre karşılaştırabilirsiniz. Ve eğer rakamlar uyuşmazsa ve emeklilikte nakit sıkıntısı beklerseniz, harcamalarınızı geri çevirmenin yollarını bulmanız gerekecektir.

“Birçok insan hala tüm paralarının nereye gittiğini tam olarak bilmiyor, ama bu herhangi bir emekli öncesi için kritik ve basit bir ilk adımdır,” diyor Finans Finansal Sorumluluktan Kaçış adlı finansal finansörü Shane Sullivan.

Bütçeleme karmaşık gelse de, sadece sizin yaptığınız kadar zor. Basit bir başlangıç ​​bütçesi oluşturmak için bir sayfa alın ve iki sütun oluşturun. Tüm gelir akışlarınızı sayfanın bir tarafına ve diğer tüm sabit, tahmini ve dalgalı harcamalarınıza yazın. Nerede durduğunuzu görmek için rakamları (gelir ve giderler) karşılaştırın. Sonra, emekli olduktan sonra kesebileceğin masrafları araştır.

Sullivan ayrıca tetiği çekmeden birkaç aylığına “emeklilik bütçeniz” üzerinde yaşamanızı tavsiye ediyor.

“Hazırlanmanız gereken bazı rahatsız edici ayarlamalar olabilir. şimdi Gitmeye hazır olduğunuzdan emin olmak için ”diyor.

# 4: Yatırım riskinizi azaltın.

Colorado’nun finans danışmanı Matthew Jackson’a, Katı Zenginlik Danışmanları’na göre, gelecek emeklilerin emekliliklerine birkaç yıl içinde yatırımlarına yakından bakmaları gerekiyor. Bu şekilde, emeklilik birikimlerinin en azından bir kısmını sermayeyi korumak için tasarlanan stratejileri korumaya genellikle risk ve belirsizlik içeren birikim stratejilerinden geçiş yapabilirler.

Belki de garantili gelir için bir rant satın almak veya yatırımlarınızın büyük kısmını yüksek riskli fonlardan daha az risk ve volatilite ile yeni seçeneklere taşımak isteyeceksiniz.

Jackson, “Borsaya çok fazla yatırım yapılması, piyasada öngörülemeyen bir düzelme olması durumunda felaket için bir reçete olabilir” diyor. “Ve hiç kimse emeklilik birikiminden dolayı işine geri dönmek istemiyor.”

Hiçbirimizin bir kristal topu olmasa da, varlıklarımızı büyük kayıplardan koruma yeteneği var. “Bu gün ve yaşta, güvenlik için iyi geri dönüşleri feda etmek zorunda değilsiniz” diyor.

“Tasarruflarınızın büyük bir kısmını güvence altına almak ve yine de iyi bir getiri elde etmek mümkündür.”

# 5: Zamanınız için bir plan oluşturun.

Albuquerque Financial Planner Jose Sanchez, bazı insanların emekliliğinin mutlak mutluluğa sahip olacağını düşünürken, birçok yeni emeklinin ellerinde çok fazla boş zaman geçirdiğini belirtti.

Bazen, işten ayrılmak, yeni emekliler için depresif ve bir şeyler yapmak için endişeli bırakabilecek “beklenmedik bir boşluk” yaratır.

“Emeklilik başarısının boş bir zafer olmasına izin verme” diyor Sanchez. Emekliliğin ilk heyecanı düştükten sonra, yapacak bir şeye ihtiyacın olacak.

Hayatınızı madde ile sağlayan bir emeklilik planlamak için, dalmak için bir aktivite listesi ile gelmelisiniz. Kendinize “Ne emekli oluyorum?” Diye sor.

Belki bir tutku projesinde yarı zamanlı olarak çalışabilir, önemsediğiniz bir nedenden dolayı gönüllü olabilirsiniz veya yeni bir hobi edinebilirsiniz. Kararın ne olursa olsun, emeklilik maddesini verecek aktiviteleri planladığınızdan emin olun.

Artık dünyada her zaman var. Onunla ne yapacaksın?

# 6: Sosyal Güvenlik ve Medicare hakkında bilgi edinin.

Yaklaşan emekliliğiniz için, hak kazanabileceğiniz hakların türü üzerinde bir sap sahibi olmak önemlidir. Www.socialsecurity.gov adresinden bir hesap oluşturun ve kendinizi sitenin avantaj hesaplayıcılarına alıştırmaya başlayın.

Emeklilik podcast Emeklilik Startts Bugün Radyo finansal planlayıcısı Benjamin Brandt, “Ve oradayken, fayda bildiriminizi yazdırmayı unutmayın” diyor. “Kağıt ifadeleri 2011 ortalarında durdu ve 2014 yılının Eylül ayında yeniden başladı.”

Emekli maaşı veya diğer işveren destekli haklarınız mı var? Eş ve sağlık sigortası ile ilgili seçenekleri kontrol edin. Bu arada, Medicare Supplement planlarını ve 65 yaşına yaklaştıkça oradaki seçeneklerinizi öğrenmek de eşit derecede önemlidir.

Brandt, “Faydalarınızı bilmek, kapsamlı bir emeklilik gelir planı oluşturmak için çok önemli bir adım” diyor. Henüz uygun olmasanız bile, gelecek emeklilik maaşınızın gelecek yıllarda nasıl birlikte çalışacağını bilmek önemlidir.

Her zaman olduğu gibi, planlamanın en iyi yolu önceden planlamaktır.

Bu aslında ABD Haberlerinde yayınlandı.

Videoyu izle: GFC DVD CM (B ★ J ve SHINYA KUMAZAWA)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları
Maliye

Hemen şimdi 100.000 $ yatırım 6 Pratik Yolları

Herkesin 100.000 dolar civarında oturduğunun farkında değilim, ama eğer şu anda servet oluşturmaya çalışıyorsanız ve hedeflerinize bağlı iseniz - 100.000 TL sizin finansal portföyünüzde sizin düşündüğünüzden daha hızlı görünecektir. Paranın doğru bir şekilde yatırılması, bileşik faiz merakı sayesinde katlanarak büyüyebilme potansiyeline sahiptir.
Devamını Oku
Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?
Maliye

Boşanmış Eşe Sosyal Güvenlik Nasıl Talep Edilir?

Çok fazla müşteriyle boşanmak zorunda kalmadığım için şanslıydım. Mali planlayıcısı olarak, ortada yakalandığınızda biraz garip olabilir, yapışkan bir durum olabilir. Geçen sene, ilk çiftler boşandıklarını bildiren ilk çiftimi aldım. Yol boyunca bir kaç tane ileri görüşme yaptık ve son zamanlarda eşim bana eski eşi olarak sosyal güvenlik yardımlarını sordu.
Devamını Oku
" width="370" height="280" alt="Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?"/>
Maliye

Spor Salonu Üyeliği Buna Değer mi?

Geçmişte para biriktirmek için spor salonu üyeliklerini kestik. Bir noktada oturma odamızın bir bölümünü ev spor salonuna dönüştürmeye karar verdik, böylece uygun bir şekilde çalışabilirdik. Bu doğru olsa da, kendi başıma çalışmak için çok motive olmadığımı fark ettim. Beni yanlış anlamayın, bir ev jimnastik salonuna sahip olmaktan hoşlanıyorum, ancak spor salonuna üyeliğim varsa, özellikle de bir egzersiz ortağım olsaydı daha tutarlı olurum.
Devamını Oku
ProOpinion İncelemesi
Maliye

ProOpinion İncelemesi

İnsanlar internette para kazanmayı düşündüklerinde, çoğu insan anket almayı düşünüyor. Anket siteleri, boş zamanlarınızda ekstra harcama yapmak için en popüler yollardan biri haline gelmiştir. Katılabileceğiniz düzinelerce ve düzinelerce farklı anket web sitesi var. Her birinin farkında olmanız gereken farklı avantajları ve dezavantajları olacak.
Devamını Oku