Maliye

GFC 098: 6 Emekli Olmadan Önce Almak İçin Önemli Adımlar

Emeklilik nadiren kaza geçirir. Çoğu insan için, en sonunda İşi iyi bırakmak, yavaş bir tırmanışın sonucudur - finansal kaynakların yeterli olmasını sağlamak için belirli hareketlerin yapıldığı bir tırmanış - ve güvenli bir yere çekilir.

Emekliliğinizle ilgili çitin üzerindeyseniz ve hazır olduğunuza emin olduğunuza göre, şimdi bir şeyler harekete geçirmeye başlama zamanıdır. Birkaç akıllı adımla, sadece emekli olmaya hazır olduğunuzu kanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda emekliliğinizin gerçekten zevkli ve endişeli ve stressiz olmasını sağlayın.

Emeklilik bu yıl gündeminizde mi? İşte bugün almanız gereken altı önemli adım:

# 1: Emeklilik hedeflerinizi belirleyin ve gelirinizi değerlendirin.

Açıkçası, çoğu emeklinin en büyük endişesi, yaşamak için yeterli paraya sahip olup olmadıkları. Emekli para çekme, emekli maaşı veya sosyal güvenlik şeklinde ne kadar para alacaksınız? Bankada ne kadar para sakladınız ve ne kadar sürecek?

Emeklilik gelirinizi arttırmaya ek olarak, emeklilik hedeflerinizi de listelemenize yardımcı olur. Hayallerinizi emeklilikte gerçekleştirmeyi başarabilir misiniz?

Orange County Mali Danışmanı Tony Karadağ, “Hedeflerinizi belirlemek, hedeflerinizi gerçekleştirmek için hedef gelirinizin ne olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olacak” diyor. Gelirinizin ve emeklilik hedeflerinizin bir koluyla, tasarruflarınızın bir gerçeklik için istediğiniz emeklilik türünü yapmak için yeterli olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

# 2: eyleme geçirilebilir bir emeklilik planı oluşturun.

İyi Planlanmış Emekliliğe dair Kaliforniya mali plancısı Joseph A. Azzopardi “Kişiselleştirilmiş bir finansal plan geliştirmek” diyor. İdeal olarak, size rahat bir emeklilik sağlayan, ancak aynı zamanda mümkün olduğunca az masraf getiren çok sayıda gelir akışı isteyeceksiniz.

Azzopardi'nin de belirttiği gibi, uzun vadede mali hayatlarımız üzerinde büyük etkisi olabilecek küçük şeyleri gözden kaçırmak çok kolay. “Vergi, enflasyon, uzun ömür varsayımları, tıbbi bakım ve emlak planlaması, emeklilik planlarını gözden geçirirken müşterilerin görmezden geldiği en yaygın kalemlerdir.”

Geliriniz ve hedefleriniz üzerinde çalışmak mümkün olsa da, bir finansal planlayıcı ile oturmak emeklilik yaklaşırken akıllıca bir hareket olabilir. Paranızın süreceğinden emin değilseniz, bir mali danışman size kesin bir cevap verebilir.

# 3: Harcamalarınızı azaltın.

İkinci ipucumuz ilk elimizle el ele gider. Emekliliğinizde ne kadar para harcayacağınızı düşündüğünüze göre, aslında işe yarayacak bir bütçe oluşturmak da aynı derecede önemlidir. Buradan planlı aylık harcamalarınızı gelirinize göre karşılaştırabilirsiniz. Ve eğer rakamlar uyuşmazsa ve emeklilikte nakit sıkıntısı beklerseniz, harcamalarınızı geri çevirmenin yollarını bulmanız gerekecektir.

“Birçok insan hala tüm paralarının nereye gittiğini tam olarak bilmiyor, ama bu herhangi bir emekli öncesi için kritik ve basit bir ilk adımdır,” diyor Finans Finansal Sorumluluktan Kaçış adlı finansal finansörü Shane Sullivan.

Bütçeleme karmaşık gelse de, sadece sizin yaptığınız kadar zor. Basit bir başlangıç ​​bütçesi oluşturmak için bir sayfa alın ve iki sütun oluşturun. Tüm gelir akışlarınızı sayfanın bir tarafına ve diğer tüm sabit, tahmini ve dalgalı harcamalarınıza yazın. Nerede durduğunuzu görmek için rakamları (gelir ve giderler) karşılaştırın. Sonra, emekli olduktan sonra kesebileceğin masrafları araştır.

Sullivan ayrıca tetiği çekmeden birkaç aylığına “emeklilik bütçeniz” üzerinde yaşamanızı tavsiye ediyor.

“Hazırlanmanız gereken bazı rahatsız edici ayarlamalar olabilir. şimdi Gitmeye hazır olduğunuzdan emin olmak için ”diyor.

# 4: Yatırım riskinizi azaltın.

Colorado’nun finans danışmanı Matthew Jackson’a, Katı Zenginlik Danışmanları’na göre, gelecek emeklilerin emekliliklerine birkaç yıl içinde yatırımlarına yakından bakmaları gerekiyor. Bu şekilde, emeklilik birikimlerinin en azından bir kısmını sermayeyi korumak için tasarlanan stratejileri korumaya genellikle risk ve belirsizlik içeren birikim stratejilerinden geçiş yapabilirler.

Belki de garantili gelir için bir rant satın almak veya yatırımlarınızın büyük kısmını yüksek riskli fonlardan daha az risk ve volatilite ile yeni seçeneklere taşımak isteyeceksiniz.

Jackson, “Borsaya çok fazla yatırım yapılması, piyasada öngörülemeyen bir düzelme olması durumunda felaket için bir reçete olabilir” diyor. “Ve hiç kimse emeklilik birikiminden dolayı işine geri dönmek istemiyor.”

Hiçbirimizin bir kristal topu olmasa da, varlıklarımızı büyük kayıplardan koruma yeteneği var. “Bu gün ve yaşta, güvenlik için iyi geri dönüşleri feda etmek zorunda değilsiniz” diyor.

“Tasarruflarınızın büyük bir kısmını güvence altına almak ve yine de iyi bir getiri elde etmek mümkündür.”

# 5: Zamanınız için bir plan oluşturun.

Albuquerque Financial Planner Jose Sanchez, bazı insanların emekliliğinin mutlak mutluluğa sahip olacağını düşünürken, birçok yeni emeklinin ellerinde çok fazla boş zaman geçirdiğini belirtti.

Bazen, işten ayrılmak, yeni emekliler için depresif ve bir şeyler yapmak için endişeli bırakabilecek “beklenmedik bir boşluk” yaratır.

“Emeklilik başarısının boş bir zafer olmasına izin verme” diyor Sanchez. Emekliliğin ilk heyecanı düştükten sonra, yapacak bir şeye ihtiyacın olacak.

Hayatınızı madde ile sağlayan bir emeklilik planlamak için, dalmak için bir aktivite listesi ile gelmelisiniz. Kendinize “Ne emekli oluyorum?” Diye sor.

Belki bir tutku projesinde yarı zamanlı olarak çalışabilir, önemsediğiniz bir nedenden dolayı gönüllü olabilirsiniz veya yeni bir hobi edinebilirsiniz. Kararın ne olursa olsun, emeklilik maddesini verecek aktiviteleri planladığınızdan emin olun.

Artık dünyada her zaman var. Onunla ne yapacaksın?

# 6: Sosyal Güvenlik ve Medicare hakkında bilgi edinin.

Yaklaşan emekliliğiniz için, hak kazanabileceğiniz hakların türü üzerinde bir sap sahibi olmak önemlidir. Www.socialsecurity.gov adresinden bir hesap oluşturun ve kendinizi sitenin avantaj hesaplayıcılarına alıştırmaya başlayın.

Emeklilik podcast Emeklilik Startts Bugün Radyo finansal planlayıcısı Benjamin Brandt, “Ve oradayken, fayda bildiriminizi yazdırmayı unutmayın” diyor. “Kağıt ifadeleri 2011 ortalarında durdu ve 2014 yılının Eylül ayında yeniden başladı.”

Emekli maaşı veya diğer işveren destekli haklarınız mı var? Eş ve sağlık sigortası ile ilgili seçenekleri kontrol edin. Bu arada, Medicare Supplement planlarını ve 65 yaşına yaklaştıkça oradaki seçeneklerinizi öğrenmek de eşit derecede önemlidir.

Brandt, “Faydalarınızı bilmek, kapsamlı bir emeklilik gelir planı oluşturmak için çok önemli bir adım” diyor. Henüz uygun olmasanız bile, gelecek emeklilik maaşınızın gelecek yıllarda nasıl birlikte çalışacağını bilmek önemlidir.

Her zaman olduğu gibi, planlamanın en iyi yolu önceden planlamaktır.

Bu aslında ABD Haberlerinde yayınlandı.

Videoyu izle: GFC DVD CM (B ★ J ve SHINYA KUMAZAWA)

Popüler Mesajlar

Kategori Maliye, Sonraki Makale

Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek
Maliye

Nasıl Craigslist bir araba satın almak ve süreç hakkında iyi hissetmek

Geçen ay arabayı craigslist'te nasıl satacağınıza ve en çok dolar aldığına dair bilgilendirici bir yazı yazdım. Bu hafta, Craigslist'de bir araba satın alma hakkında konuşacağız. Bu yazıların her ikisi de, bu baharı Banliyösümüze tamamladıktan sonra yeni bir araca olan ihtiyacımızdan doğmuştur. Craigslist'e bir araba (veya araba satma) satın almak kolay değil.
Devamını Oku
Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi
Maliye

Ev Zavallı Olmanın Önlenmesi

2006-2007'deki konut balonu patladığında ve konut değerleri 2012'de daha da düşük seviyelere ulaştığında, Amerika'nın ev sahiplerinin cüzdanları üzerindeki etkisi büyük bir zaman oldu. Evin hacizleri 2005'te yaklaşık 885.000 iken, U.'nun ABD'nin zaman çizelgesine göre yaklaşık% 42'lik bir artışla 1.259.000'e ulaştı.
Devamını Oku
GFC TV Ep 001: Mucize Sabahı Hayatımı Nasıl Kurtardı
Maliye

GFC TV Ep 001: Mucize Sabahı Hayatımı Nasıl Kurtardı

Uyumaya. 10 dakika sonra… Yüksel ve tekrarla. Bu, her sabah tipik uyku rutinimdi. Çoğu insan, orduda olduğundan, doğal olarak sabah bir insan olduğumu varsayar. #notevenclose Ben bir bonafide gece kuşuyum. Genelde saat 9'dan sonra ikinci ve bazen üçüncü rüzgarı alırım. Aslında, bloguma başladığımda blog'umun çoğunu yaptım.
Devamını Oku
Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu
Maliye

Daha İyi Para Alışkanlıkları Yapmanın Rutinine Girmenin 5 Yolu

Herkes para yönetimi uzmanı olmak istiyor. Sonuçta, kim para stresiyle uğraşmayı gerçekten seviyor? Bu yolculuğun ilk adımı, bu makaleyi okuyorsanız, muhtemelen bir değişiklik yapmanız gereken bir değişiklik yapmanız gerektiğini farketmektir. Ardından, kendinizi yeni alışkanlıklarınıza eğitmeniz gerekir. Bir gecede gerçekleşmez ve vagonu bir iki kez düşürseniz bile çok fazla bağlılık gerektirir.
Devamını Oku