Yatırım

GF ¢ 006: Hayatım değişti (ve yine de)

İTunes'da “Good Financial Cents” Podcast'e abone olmak için buraya tıklayın.

Geçen gün 5 saniye dünyadaki tüm farkı yarattı.

Ülkenin güneyindeki iki şeritli bir yol olan Route 127'de güneye giden St. Louis bölgesine yakın bir müşteriyle yaptığım toplantıdan eve dönüyordum. Bluetooth'umu kullanarak eşimle konuşurken, hemen bir şey gözüme çarptı.

Yolun ortasında büyük bir toz bulutu gibiydi ve hemen bir şeylerin yanlış olduğunu anladım.

Karımı karıma söylemeyi hatırlıyorum.

“Baba, gitmeliyim. Sanırım çarpışmada bir kafa gördüm. ”

Benim üzüntüsüne, tam olarak ne gördüm.

Arabamı hemen 911 adında yolun kenarına çektim ve herkesin iyi olup olmadığını görmek için dışarı çıktım. Çarpışma sahnesine doğru yürürken, Irak’ta olmak ve her yerde araba parçaları gördüğümden bir IED tarafından havaya uçurulmuş bir Humvee’ye doğru yürüyordum.

Ne kadar yürüyor olduğumu biliyordum. Sadece inanmak istemedim.

Çarpışmaya karışan iki yolcu. 50'li yaşlarındaki bir büyük beyefendi, tam boy kırmızı bir kamyonu sürüyordu. Belli ki sersemlemişti ama ne olduğunu biliyor gibiydi. Diğer yolcu, beyaz, dört kapılı sedanında bilinçli ama tamamen sarılıydı.

Direkt olarak aracının ön tarafına çarpmıştı ve çıkmasını imkansızlaştırıyordu. Ne olduğuna gerçekten emin değilim, ama doğrudan önümdeki arabada olan adamla konuşarak, araçlardan birinin medyanın üzerinden geçtiğini düşünüyor ve bu yüzden başını çarptılar. (Daha sonra orta çizgiyi geçtiğini öğrendim).

Olay yerine vardığımda iki kadın, bir anne ve kızı kazanın meydana geldiği yerde yaşadılar, hem de kurbanlara katılan hemşirelerdi. Ben ve bir kaç kişi, ateşin yakalanmasını önlemek için kadının motoruna atmak için su kovaları taşıyorlardı. (Arabayı kapatmak için kontağa ulaşamadık ve yolların her tarafında yağ vardı)

Farzedelim…

Hayatınızda böyle düşünmek için pek çok anınız yok.ya eğer“:

  • Ya yol boyunca birkaç mil daha hızlı sürdüysem?
  • Ya kahve almak için McDonalds'ta durmasaydım?
  • Ya ikinci randevumun yeniden ayarlanması gerekmiyorsa?
  • Ya geceyi dolduramayacağım gece önce gaza sahip olsaydım?

Böyle bir kazaya tanık olduktan sonra, hayatınızı gerçekten de perspektif haline getirir. Düşünmeye başlayabileceğim tek şey ailemdi ve onları ne kadar sevdiğimdi. Arabaya yaklaştığımda arkada araba koltuğu görmeyeceğimi umduğumu hatırlıyorum. 3 küçük çocuğa sahip olmak, bunu nasıl ele aldığımı bilmiyorum. Görmediğimde rahatlamamı hayal edebiliyorsun.

Dakikalar içinde acil durum ilk müdahaleciler gelmeye başladı ve erkek ve kadına yöneldi. Sürrealizm devam ederken yolun kenarında durdum.

Kadın için dua ettikten sonra, içimdeki finansal planlamacım, kendi hayatımın mali işlerine yansımaya başladığımda başladı. Bilirsin. Listenizdeki her zaman söylediğiniz öğelerOnun etrafında dolaşacaksın”Ama asla yapmaz.

Aklıma gelen bir madde eşimdeki hayat sigortasıydı. Halen işinde sigortası var, ancak çocuklarımıza geri dönüp bakmamaya karar vermesi her zaman mümkündür. Bu durumda, onun için üçüncü taraf bir hayat sigortası poliçesine ihtiyacımız olacak.

Yeni doğmuş oğlumuza bir sosyal güvenlik numarası için başvurduk ve bir kez geldiğinde, tüm emeklilik hesaplarımızda ve irademizde ismini bir yararlanıcı olarak güncellememiz gerekiyor. Eminim başka şeyler vardır ama bunlar akla gelen ilk şeyler.

Listende ne var?

Kendi hayatında, yapılacaklar listesindeki şeyler nelerdir, ama devam ediyorsun?

  • Sen kurdun mu temsil yetkisi seninle ve eşinle mi?
  • Aldın mı hayat sigortası poliçesi İhtiyacın olduğunu biliyorsun ve daha sonra yapacağını kendine anlatmaya devam et.
  • Son zamanlarda evlendiniz ya da boşandınız ve yararlanıcı bilgileri güncellendi?
  • Avukatınız için bir telefon görüşmesi yaptınız hazırlanacak böylece ailen ve küçük çocuklarınız halledilsin mi?

Eminim, yapılacaklar listemde bir şeylerim olduğu gibi, siz de yaparsınız. Bugün bunu yapmak için kıçından kurtulmak için dostça bir hatırlatma, bir dürtme oldu.

Düşünmeyi bırak. Yapmaya başla.

Başınız sağolsun

O akşamdan sonra, kadın yolcunun yaralanmaları nedeniyle vefat ettiğini öğrenince şoke oldum. Buna inanamadım. Ölümünü okurken 34 yaşında olduğunu öğrendim (bir benden daha) ve 3 çocuğu vardı (tıpkı benim gibi). Kalbim ailesine gidiyor.

İTunes'da “Good Financial Cents” Podcast'e abone olmak için buraya tıklayın.

Videoyu izle: Aşk Tesadüfleri Sever (Sadece Bir Tesadüf Aşk) (2011 - HD)

Popüler Mesajlar

Kategori Yatırım, Sonraki Makale

Paramızı Ebeveynlerimizden Daha İyi Kullanmanın 6 Yolu
Yatırım

Paramızı Ebeveynlerimizden Daha İyi Kullanmanın 6 Yolu

Bu, Kişisel Kredileri Keşfetmek adına tarafımdan yazılan ücretli bir yazı. Bütün görüşler benim. Büyürken, hayatın vazgeçilmezleri konusunda tavsiyem için babama her zaman baktım. İlk işimi nasıl alacağımı, okula nerede gitmem gerektiğini ve kariyerimi nasıl alacağımı öğrenmek için ona baktım. İhtiyacım olduğunda rehberliğini dinlemeye ve sunmaya istekli bir babaya sahip olmak çok müteşekkirim.
Devamını Oku
Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular
Yatırım

Mali Müşavir Kiralamadan Önce Röportaj Sorular

Transkript aşağıda takip ediyor…. Bu Jeff Rose, goodfinancialcents.com. Hepiniz hoşgeldiniz! Burada paylaşmak için biraz düzgün ve heyecan verici bir şeyim var. Laura Adams a.k.a. Para Kız ile röportaj yaptım. Aslında bloga katkıda bulunuyor, goodfinancialcents.com, bu yüzden makalelerini kontrol ettiğinizden emin olun.
Devamını Oku
IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir
Yatırım

IRA Penaltı Ücretsiz Para Nasıl Para Çekilir

Bir şeyin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Klimalar kırılır, çocukların diş tellerine ihtiyacı vardır ve köpeklerin kalp solucanı ilacına ihtiyacı vardır. Beklenmedik bir durum ortaya çıktığında ve birdenbire kendinizi nakit ihtiyacı olan bir durumda bulduğunuzda, yatırımcıların baskınıma davet ettiği bir yer, Bireysel Emeklilik Hesaplarıdır (IRA). Ödünç alabileceğiniz bir 401k'ınız yoksa, kredi kartlarınız tıklanır ve acil durum fonu ihtiyacınız olduğunda, acil bir durumda, sonra IRA'nıza dokunmak
Devamını Oku